Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jasiek66 »

Gloomhaven Szczęki Lwa, bo była promocja u wydawcy plus Karak dla dziecka.
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

Hejo

Wracam z Majowymi zakupami:

Ark Nova - bo hype. Bo uwielbiam zwierzątka i Zoo. Bo lubię ciężkie euro. (przedsprzedaż)

Brass: Birmingham - bo nie grałem a pewnie warto :). Bo lubię ciężkie euro i próbować gry wysoko w rankingu BGG. (kupiona z Ark Novą, więc przyjdzie w Lipcu?)

Concordia - w sumie jw. (też przyjdzie z Ark Novą) + Deckbuilding bardzo lubię.

Patchwork: Doodle, bo mała szafka na gry stoi pusta (małe gry często znikają z kolekcji) i trzeba uzupełnić. Dodatkowo lubię roll and write. No i przecena z Lacerty. A i w sumie była 5 grą, więc była za darmo na Rzuć Kostką!

Park Niedźwiedzi - bo temat zoo, bo pod syna, bo to gra krótka a synek nie daję jeszcze dużo czasu na gry. Dodatkowo uwielbiam układanki! Plus chciałem wspomóc Lacertę i kupić gry, które zaczyna wyprzedawać. Jeszcze będą 3 poniżej :)

Montana - bo 40 zł. Bo nie mam gry Rudigera. Bo jest dużo elementów, a 40 zł. Bo lubię mieć mega dużą półkę wstydu, a ostatnio coś ogrywam z niej :) aa i lubię krowy w grach!

Owocowe Opowieści - bo 28 zł. Bo nie mam gry od Friedmana? :D Bo zwierzątka? Bo filler? Bo chce spróbować za jakiś rok i sprzedać za 2? Nie wiem, ale lubię gry i próbować nowych, a mam duże możliwości przechowywania i nie szkoda mi kasy?

Le Havre - bo Uwe Rosenberg. Bo Tom Vasel. Bo to dobra gra jest. I lubimy Euro i zbieranie punkcików i lubię gry z TOP rankingu BGG próbować i grać :D

Najlepsza gra o psach - bo chciałem jeszcze coś kupić od FoxGames na Kostce i mam mało gier w małych pudełkach. I lubię psy a nie koty. Poza tym mechanika w tej grze mnie zachęca do gry. To będzie fajny fillerek!

Do zobaczenia niedługo (żona mówi, że w grudniu, ale nawet ona wie, że to tak nie działa ze mną - zresztą już mówiła, żeby kupić Wiedźmią Skałę, bo fajna, a graliśmy na Kostce)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Unmatched - Bruk i Mgła - uzupełnienie zestawu o korzystny cenowo pakiet 4 nowych postaci - z tego co widzę, to chyba na razie więcej nie będę kupował. Zakup double packa uważam za nieopłacalny (chyba że ktoś musi mieć wszystko).

Rajas of Ganges - Dice game- uczciwa cena na Amazon - dawno nie dodałem do kolekcji przyzwoitej wykreślanki ...ta wygląda przyzwoicie.

mam nadzieję, że to na jakiś czas wyczerpuje zakupy w kategorii zakupy planszówek ;).
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: yaro_ »

rastula pisze: 31 maja 2022, 11:48 Rajas of Ganges - Dice game- uczciwa cena na Amazon - dawno nie dodałem do kolekcji przyzwoitej wykreślanki ...ta wygląda przyzwoicie.
O, czaiłem się na to rok temu, ale albo nie było albo cena za wysoka. Daj znać jak w praktyce wypada, bo po instrukcji wygląda że niczemu nie ustępuje wersji planszowej :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Pandemic Legacy: Sezon 1 => bo w końcu na tyle uspokoiło się po pandemii, że mam z kim grać :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: shod »

jasiek66 pisze: 28 maja 2022, 15:45 Gloomhaven Szczęki Lwa, bo była promocja u wydawcy plus Karak dla dziecka.
u mnie Szczęki Lwa dla dziecka, bo była promocja u wydawcy na dzień dziecka :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

SoAmazinglyBad pisze: 31 maja 2022, 11:30 mam duże możliwości przechowywania i nie szkoda mi kasy
Jak zrobic dobry lans na forum planszowkowym 8) oraz zagrac na nosie wszystkim co to maja "regaly nie_z_gumy".
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Neoptolemos »

Ja wczoraj znienacka kupiłem Kawernę o.O gdyż albowiem:
1. Dawno nic nie kupiłem! A cięższej gry to już ho, ho, a może i dłużej
2. Promocja była!
3. Mam skandaliczne braki w znajomości cięższych Rosenbergów. Zarówno Agricolę, jak i Kawernę znam tylko w wersjach dla dwóch osób, a że nie gram w dwie osoby...
4. W sumie lubię worker placement, a z takich "uczciwych" mam teraz w kolekcji tylko Dwergara, Lorenzo i Viticulture (Everdella i Orleanu nie liczę, za dużo tam jest innej mechaniki)
5. Przypomniały mi się ostatnio wspaniałe czasy, gdy wszystkie najlepsze planszówki składały się z kartonu i drewna. A Kawerna to chyba tona kartonu i drewna <3

Zawahałem się nad Le Havre, bo w niego akurat grałem i jakkolwiek się wówczas odbiłem, tak po prawie 10 latach mógłbym zrobić drugie podejście...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kurdzio »

Neoptolemos pisze: 31 maja 2022, 14:28 Ja wczoraj znienacka kupiłem Kawernę o.O gdyż albowiem:
5. Przypomniały mi się ostatnio wspaniałe czasy, gdy wszystkie najlepsze planszówki składały się z kartonu i drewna. A Kawerna to chyba tona kartonu i drewna <3

Zawahałem się nad Le Havre, bo w niego akurat grałem i jakkolwiek się wówczas odbiłem, tak po prawie 10 latach mógłbym zrobić drugie podejście...
Kawerna to faktycznie tona drewna i tektury :D Mam nadzieję że da wam dużo radości. U nas się w ogóle nie przyjęła, do tego stopnia że omijam duże gry Uwego. Chociaż akurat w Le Havre to mógłbym spróbować gdzieś zagrać.

U nas jednak wleciały Zewnętrzne Rubieże - spodziewam się lekkiej gry pickup and delivery do piwka, zobaczymy czy nie znudzi się po kilku partiach.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

SoAmazinglyBad pisze: 31 maja 2022, 11:30 Hejo

Wracam z Majowymi zakupami:

Ark Nova - bo hype. Bo uwielbiam zwierzątka i Zoo. Bo lubię ciężkie euro. (przedsprzedaż)

Brass: Birmingham - bo nie grałem a pewnie warto :). Bo lubię ciężkie euro i próbować gry wysoko w rankingu BGG. (kupiona z Ark Novą, więc przyjdzie w Lipcu?)

Concordia - w sumie jw. (też przyjdzie z Ark Novą) + Deckbuilding bardzo lubię.

Patchwork: Doodle, bo mała szafka na gry stoi pusta (małe gry często znikają z kolekcji) i trzeba uzupełnić. Dodatkowo lubię roll and write. No i przecena z Lacerty. A i w sumie była 5 grą, więc była za darmo na Rzuć Kostką!

Park Niedźwiedzi - bo temat zoo, bo pod syna, bo to gra krótka a synek nie daję jeszcze dużo czasu na gry. Dodatkowo uwielbiam układanki! Plus chciałem wspomóc Lacertę i kupić gry, które zaczyna wyprzedawać. Jeszcze będą 3 poniżej :)

Montana - bo 40 zł. Bo nie mam gry Rudigera. Bo jest dużo elementów, a 40 zł. Bo lubię mieć mega dużą półkę wstydu, a ostatnio coś ogrywam z niej :) aa i lubię krowy w grach!

Owocowe Opowieści - bo 28 zł. Bo nie mam gry od Friedmana? :D Bo zwierzątka? Bo filler? Bo chce spróbować za jakiś rok i sprzedać za 2? Nie wiem, ale lubię gry i próbować nowych, a mam duże możliwości przechowywania i nie szkoda mi kasy?

Le Havre - bo Uwe Rosenberg. Bo Tom Vasel. Bo to dobra gra jest. I lubimy Euro i zbieranie punkcików i lubię gry z TOP rankingu BGG próbować i grać :D

Najlepsza gra o psach - bo chciałem jeszcze coś kupić od FoxGames na Kostce i mam mało gier w małych pudełkach. I lubię psy a nie koty. Poza tym mechanika w tej grze mnie zachęca do gry. To będzie fajny fillerek!

Do zobaczenia niedługo (żona mówi, że w grudniu, ale nawet ona wie, że to tak nie działa ze mną - zresztą już mówiła, żeby kupić Wiedźmią Skałę, bo fajna, a graliśmy na Kostce)
Same co najmniej porządne tytuły. Będzie pan zadowolony!
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Neoptolemos »

kurdzio pisze: 31 maja 2022, 14:53 U nas jednak wleciały Zewnętrzne Rubieże - spodziewam się lekkiej gry pickup and delivery do piwka, zobaczymy czy nie znudzi się po kilku partiach.
Jeśli nie gra się w to za często, to jest ekstra. Replayability w krótkich odstępach czasu jest takie sobie, ale do mnie już leci dodatek i liczę na niego w tej materii ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Również skusiło mnie ostatnio kilka promocji:
Terraformacja Marsa BB - trafiła się spora obniżka,
Patchwork doodle - świetna i prosta wykreślanka, gramy prawie codziennie, za 15 zł grzech nie kupić,
dodatek do Parku Niedźwiedzi - jw.,
Założyciele imperium, Sonar, 6 bierze - była promka w sklepie G3, kupiłam żeby mieć coś lżejszego na wyjazd z niegrającymi znajomymi,
Splendor marvel - do grania z córką, pierwszy Splendor wyleciał rok temu, ten jest jednak lepszy, córką też już zaczęła ogarniać trudniejsze tytuły,
Agricola z Torfowiskiem - wymieniłam starą edycję na nową,
Tiny epic mechs - Podziemia siadły mi bardzo, jestem ciekawa pozostałych pozycji.

U mnie na dłuższy czas hard pass w kupowaniu.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

A mi zdarzyło się kupic 2x calico na prezenty :D
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kastration »

Dodatek do Orleanu - Inwazja. Mimo że skompletowałem niemal wszystko do tego tytułu, to jakoś z tym dodatkiem nie było mi po drodze. Sam nie wiem czemu, chyba przez dużą ingerencję w core gry poprzez dodanie nowych mechanizmów. Kto wie, może w przyszłości odkryję to jako zaletę!
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Maj miał być miesiącem bez zakupów i... Znowu się nie udało. :lol: Z okazji dnia (wewnętrznego) dziecka kupiłem sobie:

Rozszerzenie na 5 graczy do MEZO... bo... Mezo to genialna gra i stwierdziłem, że muszę mieć wszystko. Nie to, żebym kiedykolwiek chciał zagrać w Mezo w piątkę. :lol:

Tortuga 2199... bo... Odkąd zagrałem to nie mogłem przestać myśleć o tej grze. Stwierdziłem jednak, że chcę mieć to w kolekcji.

Mata do Tortugi... bo.. Jest fajna i ładnie porządkuje grę.
Wakabayashi
Posty: 125
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Wakabayashi »

Ekosystem - do grania z rodzinką, lekka i przyjemna. Bawiąc uczy biologii. Młody lat 7 zachwycony ilustracjami zwierząt.

Park Niedźwiedzi- byla promka w Rebelu, a syn lubi układanki, graliśmy już z 10 razy przez 3 ostatnie dni.

Tabannusi- żona jest fanką Teotihuacan, więc musimy spróbować
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Gizmoo pisze: 31 maja 2022, 20:37 Maj miał być miesiącem bez zakupów i... Znowu się nie udało. :lol: Z okazji dnia (wewnętrznego) dziecka kupiłem sobie:

Rozszerzenie na 5 graczy do MEZO... bo... Mezo to genialna gra i stwierdziłem, że muszę mieć wszystko. Nie to, żebym kiedykolwiek chciał zagrać w Mezo w piątkę. :lol:

Tortuga 2199... bo... Odkąd zagrałem to nie mogłem przestać myśleć o tej grze. Stwierdziłem jednak, że chcę mieć to w kolekcji.

Mata do Tortugi... bo.. Jest fajna i ładnie porządkuje grę.
Błagam przestań, bo zaraz kupię to Mezo, żeby sprawdzić! A tak serio tak ja reklamujesz przy każdej możliwej okazji, że mam coraz większą ochotę ja wziąć na sprawdzenie. Niestety tylko ilość tytułów w kolejce na stół mnie powstrzymuje i czuję, że później będę płakał jak się skonczy i zniknie ta rewelacyjna cena

Cholera paterze, że w moim sklepie już nie ma 🤦 <pogrążony w żalu>
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Atk pisze: 01 cze 2022, 20:03 łagam przestań, bo zaraz kupię to Mezo, żeby sprawdzić!
Polecam jednak najpierw sprawdzić, a później kupować. :D Dla mnie to największe odkrycie ostatniego półrocza, ale gra ma tylu zwolenników, co przeciwników. Także ostrożnie, bo może nie podejść. ;)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Gizmoo pisze: 01 cze 2022, 23:57
Atk pisze: 01 cze 2022, 20:03 łagam przestań, bo zaraz kupię to Mezo, żeby sprawdzić!
Polecam jednak najpierw sprawdzić, a później kupować. :D Dla mnie to największe odkrycie ostatniego półrocza, ale gra ma tylu zwolenników, co przeciwników. Także ostrożnie, bo może nie podejść. ;)
100+ to nie majątek, żeby zaryzykować 😉
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fruczak Gołąbek »

"W pył zwrot"
Potrzebowałem czegoś ładnego, nie prostackiego do grania z dzieciakami. Dziś testy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: japanczyk »

Atk pisze: 02 cze 2022, 01:16
Gizmoo pisze: 01 cze 2022, 23:57
Atk pisze: 01 cze 2022, 20:03 łagam przestań, bo zaraz kupię to Mezo, żeby sprawdzić!
Polecam jednak najpierw sprawdzić, a później kupować. :D Dla mnie to największe odkrycie ostatniego półrocza, ale gra ma tylu zwolenników, co przeciwników. Także ostrożnie, bo może nie podejść. ;)
100+ to nie majątek, żeby zaryzykować 😉
Warto sprawdzic - swietna gra w tej cenie
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

japanczyk pisze: 02 cze 2022, 09:45
Atk pisze: 02 cze 2022, 01:16
Gizmoo pisze: 01 cze 2022, 23:57

Polecam jednak najpierw sprawdzić, a później kupować. :D Dla mnie to największe odkrycie ostatniego półrocza, ale gra ma tylu zwolenników, co przeciwników. Także ostrożnie, bo może nie podejść. ;)
100+ to nie majątek, żeby zaryzykować 😉
Warto sprawdzic - swietna gra w tej cenie
Niestety, zapomniałem o koszyku z okazji dnia dziecka i już poszła. No nic upoluje gdzieś 😉

Na szczęście przypomniałem sobie w ostatniej chwili i zdążyłem kupić gry paragrafowe
Zombie
To jest napad
Mystery
Magiczny Rytuał
Wielki Turniej
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Atk pisze: 02 cze 2022, 10:16
japanczyk pisze: 02 cze 2022, 09:45
Atk pisze: 02 cze 2022, 01:16
100+ to nie majątek, żeby zaryzykować 😉
Warto sprawdzic - swietna gra w tej cenie
Niestety, zapomniałem o koszyku z okazji dnia dziecka i już poszła. No nic upoluje gdzieś 😉

Na szczęście przypomniałem sobie w ostatniej chwili i zdążyłem kupić gry paragrafowe
Zombie
To jest napad
Mystery
Magiczny Rytuał
Wielki Turniej
Kupilem te same pozycje :mrgreen:

Co do Mezo to wzbranialem sie kilkukrotnie przed kupnem i mialem w zeszlym tyg wziac. Dzis pagrze ze wymiotlo ze sklepow a cena powindowala w gore. Jeszcze tylko 3trolle maja w miare ok cene ....ale moja cebula szepcze mi nie bierz bylo po 113pln.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Ostium. W Rebelu było po 49zł (ze stałym rabatem 45!), a gra ponoć zacna. Właściwie to nie mam nic podobnego w kolekcji i to też zdecydowało o zakupie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

BOLLO pisze: 02 cze 2022, 11:26
Atk pisze: 02 cze 2022, 10:16
japanczyk pisze: 02 cze 2022, 09:45

Warto sprawdzic - swietna gra w tej cenie
Niestety, zapomniałem o koszyku z okazji dnia dziecka i już poszła. No nic upoluje gdzieś 😉

Na szczęście przypomniałem sobie w ostatniej chwili i zdążyłem kupić gry paragrafowe
Zombie
To jest napad
Mystery
Magiczny Rytuał
Wielki Turniej
Kupilem te same pozycje :mrgreen:

Co do Mezo to wzbranialem sie kilkukrotnie przed kupnem i mialem w zeszlym tyg wziac. Dzis pagrze ze wymiotlo ze sklepow a cena powindowala w gore. Jeszcze tylko 3trolle maja w miare ok cene ....ale moja cebula szepcze mi nie bierz bylo po 113pln.
Skąd ja to znam. Nawet z kodem 10% (URODZINY-PLANSZEO) nie mogę się przemóc, bo z paczką wychodzi 130 🤦

No nic dusza Janusza będzie polować na używkę w dobrej cenie
ODPOWIEDZ