Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Dziami »

A jest jakies info o zaktualizowaniu apki do liczenia punktow?
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: szyimon »

Ponawiam powyższe pytanie.
Wczoraj doszedł do nas dodatek, który od razu chcielibyśmy wykorzystać, ale samodzielne liczenie punktów jest trochę upierdliwe i podatne na błąd.
Aplikacja dobrze to rozwiązywała...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: PytonZCatanu »

Jest strona WIZKIDS która robi to online.

https://fantasy-realms.github.io/index.html


Proszę 🙂

Co do aplikacji - zniknęła ze sklepiku dla Androida.... 😔😔😔
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: tomp »

jak ktoś gra w podstawkę, to jest jeszcze taka apka.
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US

apka ma wadę, bo o ile dobrze rozpoznaje angielskie wersje kart (innych nie mialem jak sprawdzić, nie ma polskiego), to niestety czyści listę kart.
wymagane ręczne wybieranie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: ko2a »

I jak wygląda temat dodatku vs gra podstawowa przed dodrukiem? Karty odbiegają od podstawki?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Curiosity »

Nie widzę różnicy w kolorze rewersów, a jestem mocno wyczulony na tym punkcie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: PytonZCatanu »

Karty z nowej edycji i karty z dodatku - brak uwag, wszystko ok.

Jak że stara edycją - nie wiem.

Natomiast pudło jest...kurde bo, oba pudła są ogromne w stosunku do zawartości. No bo wiecie, NOTES musiał się zmieścić...🙄


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: tomp »

Na siłę można powiedzieć, że rysunki są w trochę innym stylu. Przynajmniej ja tak to odbieram, coś jakby skręt w styl anime.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Eldaril »

Rysunki z dodatku są bardzo w innym stylu.
Mnie to trochę uwiera. Stare grafiki były może brzydkie, ale przez ten czas już się do nich przyzwyczaiłem i nawet polubiłem ;)
Te z dodatku pasują do podstawki jak pięść do nosa. Trochę się czuję jakby ktoś dopisał do starego kreskówkowego He-Mana nowe odcinki, wszystkie stare postacie zostawił po staremu, ale wprowadził kilka nowych i narysował je we współczesnym graficznym stylu. Jedyne co się zgadza, to to, że oba style są tandetne ;)
Ale gram, lubię i z czasem może przestaną oczy płonąć
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Curiosity »

Eldaril pisze: 31 paź 2021, 10:00 Rysunki z dodatku są bardzo w innym stylu.
Mnie to trochę uwiera. (...)
Te z dodatku pasują do podstawki jak pięść do nosa.
Jak pierwszy raz porównałem awersy kart, to mi się nic niepokojącego nie rzuciło w oczy, ale się nie odzywałem. Obejrzałem jednak całość jeszcze raz i... kurczę, tam się naprawdę nie ma czego czepiać. Moim zdaniem karty do siebie pasują i nie miałem żadnego dysonansu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Eldaril »

Możliwe, że to tylko moje zboczenie.
Aż jeszcze raz przejrzałem talię.
Porównałem starych Zwiadowców i Zmiennokształtnego z nowymi wersjami.
Potem wziąłem wszystkie karty Armii i tego nowego Zwiadowcę. No i przez Ciebie boli jeszcze bardziej ;)
Budynki i cała reszta jeszcze jakoś mi się może zepnie, ale postaci... Naprawdę polubiłem tę prostą, nieszczegółową kreskę. A teraz jakby mi ktoś dorzucił kucyki Pony (z całym szacunkiem do kucyków).
To trochę tak jakby do Scythe kolejnym dodatkiem były nacje z My Little Scythe. No słodko, ale nie widzę walki mecha z tym chibi dzikiem na ciasta ;)
Ale jak mówię, to może moja nadpoprawność i to, że w każdej, nawet najbardziej suchej, grze szukam klimatu
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:07 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Interloper
Posty: 19
Rejestracja: 29 lip 2020, 09:35
Been thanked: 1 time

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Interloper »

Curiosity pisze: 31 paź 2021, 08:08 Nie widzę różnicy w kolorze rewersów, a jestem mocno wyczulony na tym punkcie.
Miałem obie wersje (starą i najnowszą) podstawki i mimo że nie uważam się za "kolorystycznego pedanta" to różnica była widoczna. Nawet żona która w ogóle nie zwraca na takie rzeczy uwagi od razu wychwyciła które karty w talii są z dodatku. Więc starszy druk poszedł na sprzedaż i zostawiłem najnowszą edycję gdzie karty są identyczne.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: ko2a »

Hejka
Małe pytanie bo mam mindfaka.
Wrzuciłem dodatek do podstawki. Zagraliśmy i okazało się że karty się dubluja. Potop, nekromanta, fontanna życia etc. Te karty z dodatku trzeba zastąpić nowymi?
W instrukcji nie zauważyłem tego akapitu. pozatym w aplikacji nie ma możliwości posiadania dwóch tych samych kart. Proszę o info
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: PytonZCatanu »

ko2a pisze: 15 gru 2021, 13:24 Hejka
Małe pytanie bo mam mindfaka.
Wrzuciłem dodatek do podstawki. Zagraliśmy i okazało się że karty się dubluja. Potop, nekromanta, fontanna życia etc. Te karty z dodatku trzeba zastąpić nowymi?
W instrukcji nie zauważyłem tego akapitu. pozatym w aplikacji nie ma możliwości posiadania dwóch tych samych kart. Proszę o info
Tak, trzeba zastąpić. Jest wyraźne info w intrukcji.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Gizmoo »

Interloper pisze: 13 gru 2021, 21:28 Miałem obie wersje (starą i najnowszą) podstawki i mimo że nie uważam się za "kolorystycznego pedanta" to różnica była widoczna.
Tak mnie nastraszyliście z tą różnicą odcieni, że aż ściągnąłem swój egzemplarz z półki. Bo podczas koszulkowania dodatku w ogóle nie zauważyłem różnicy kolorystycznej. Z drżącymi dłońmi otworzyłem więc pudełko, porównałem do siebie karty z podstawki (I druk) z kartami z dodatku i... Pomimo tego, że również jestem mega wyczulony na punkcie niedoróbek, to różnica jest wręcz absurdalnie mała. Nie jest to też różnica w kolorze, a bardziej w odcieniu. Karty z dodatku są niezauważalnie jaśniejsze. Musiałbym siedzieć z lupą, albo z nosem w kartach przeciwników, żeby dostrzec różnicę. Trzymając karty w dłoni i to własnej, w przezroczystych koszulkach - w ogóle nie jestem stanie ich odróżnić. Nie wiem jak można dostrzec różnice u kogoś po drugiej stronie stołu. Może więc mieliście jakiś wadliwy druk? :?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Gizmoo »

Rozegrałem wreszcie kilka partyjek z dodatkiem. Uczucia, najłagodniej ujmując - mieszane. :lol:

Nowe karty są super. Mają bardzo ciekawe działanie, na wielu da się wykręcić jakieś ciekawe synergie. Wyniki punktowe są dużo wyższe, ale to akurat nie jest dziwne, bo mamy teraz o jedną kartę więcej na łapce i sama rozgrywka jest nieznacznie wydłużona.

Wprawdzie dyskutowaliśmy, czy taki Dżinn nie jest aby przegięty, bo wyszukuje najmocniejsze combo w grze, no ale wspólnie uznaliśmy, że to też trochę taki lucky shot, bo ktoś może mieć nasz element układanki na ręce, albo odrzucić w ostatnim momencie, a ryzyko -50 punktów, może być nie warte (nomen omen) świeczki. :lol: Nieumarli są bardzo ciekawi, podobnie jak obcy i można czasami nawet jedną kartą wykręcić sporo punktów. W jednej z gier uzyskałem z umiejętności "Widma" +30 punktów, więc z jednej tylko karty dostałem prezent w postaci 42 punktów. Reasumując - dodatkowe karty, choć rozwadniają nieco talię, to warto z nimi grać. I chyba będę grał zawsze.

Niestety w przypadku przeklętych przedmiotów nie jest już tak różowo. Miały teoretycznie zmniejszyć losowość, a nikt nie odniósł takiego wrażenia. Ich działanie jest mocno sytuacyjne, część jest słabo zbalansowana, ale głównie na minus (są takie, których użycie ma mniej niż marginalną wartość). Najgorsze jest jednak to, że czuć, że są dodane na siłę. Przeszkadzają w rozgrywce, czynią ja mniej płynną i czuć, że jest to jakby element "z innej gry". Cała grupa uznała po tych grach, że w sumie nie widzi sensu z nimi grać. Wydłużają rozgrywkę, czynią ją mniej intuicyjną, a dodatkowo dochodzi nużący element obserwowania, co kto może zrobić swoim przeklętym przedmiotem. Odejmowanie i dodawanie punktów - to też jest kwestia losu. I może ktoś być po partii sporo na plusie, albo sporo na minusie. Nic więc ten moduł nie poprawił, a jednak coś zepsuł. :lol:

Reasumując - tylko pół dodatku jest dobre. Pozostała połowa, czyli w zasadzie ta zawartość, która miała być clue dodatku - działa słabo, a w zasadzie nie działa. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że wszyscy nie dostrzegliśmy ani głębi, ani przebłysku genialnej myśli stojącej za powołaniem do życia przeklętych przedmiotów. Ciekaw więc jestem niezmiernie Waszych spostrzeżeń. Bo moim zdaniem, "Przeklęte Skarby" to zmarnowany potencjał. Mogło być świetnie, a wyszło jak zwykle.

Dodatkowym minusem jest to, że dedykowana apka nie liczy punktów z dodatku i trzeba wchodzić na stronę wydawnictwa, żeby podliczyć końcowe wyniki. Niby nie wielka różnica, ale jednak klops.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Curiosity »

Zabawne, mam absolutnie odmienne wrażenie. Przeklęte przedmioty to "strzał w 10" i uwielbiam z nimi grać. Znakomicie urozmaicają rozgrywkę, jest to element, który może dużo zmienić, ale jest też ryzykowny do zagrania. Są gracze, którzy w ogóle z nich nie korzystają, ja staram się je zagrywać, wychodzi mi ich średnio 3 w każdej partii.

Natomiast zupełnie, ale to zupełnie nie trafia do mnie talia "Obcy". Są oni moim zdaniem przekombinowani i dodani na siłę. To całe "rozpatrz przed dżinem", "rozpatrz po dżinie", rozpatrz zamiast dżina" tylko komplikuje grę i jak ktoś nie zna kart, to nie wie czego się spodziewać.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: PytonZCatanu »

Curiosity pisze: 14 sty 2022, 21:37 i jak ktoś nie zna kart, to nie wie czego się spodziewać.
Dokładnie to samo można powiedzieć o podstawce 🙂
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Curiosity »

Też prawda, może nie byłem precyzyjny. Mi i osobom z którymi grałem, po prostu nie podoba się talia "Obcy". Przekombinowana - to chyba odpowiednie słowo. Natomiast podtrzymuję swoją fascynacją "przeklętymi przedmiotami" 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: PytonZCatanu »

Ja nic mądrego nie dorzucę, bo...grałem tylko z nowymi kartami. Według mnie wydają się być w porządku. Na pewno trochę nieprzyjemne resetują właśnie znajomość kart - są nowe kombinacje i trzeba paru partii zanim przestaniemy poruszać się po omacku. Nie mniej siadając do podstawki pierwszy raz jest podobnie, więc 🤷

Przeklęte przedmioty ciągle jeszcze przede mną. Po zapoznaniu się z zasadami mam obawy, ale może okażą się być niepotrzebne.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: trixon »

Pytanko do osób grających. Jestem dopiero po lekturze instrukcji.
Gra kończy się po tym jak na stole będzie 10 kart odrzuconych.
Czy to oznacza, ze np. grając w 3 osoby, jedna osoba będzie miała 4 tury a pozostałe 2 po 3 tury? Czy to nie wpływa na balans gry? Pierwszy gracz nie jest uprzywilejowany?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: yosz »

Nie w każdym ruchu gracza dorzucane są nowe karty na stół. Gracz ma wybór: albo bierze kartę z talii (wtedy na środek stołu powędruje nowa karta) albo bierze jedną ze stołu (liczba kart na stole pozostanie niezmieniona - zabrał jedną, wyrzucił jedną).

10 kart na stole może się zebrać po 10 ruchach, a czasem po 20, albo 30
Ostatnio zmieniony 10 cze 2022, 12:26 przez yosz, łącznie zmieniany 1 raz.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: trixon »

yosz pisze: 10 cze 2022, 12:23 Nie w każdym ruchu gracza dorzucane są nowe karty na stół. Gra ma wybór albo bierze kartę z talii (wtedy na środek stołu powędruje nowa karta) albo bierze jedną ze stołu (liczba kart na stole pozostanie niezmieniona - zabrał jedną, wyrzucił jedną).

10 kart na stole może się zebrać po 10 ruchach, a czasem po 20, albo 30
Faktycznie! Teraz mi się już wszystko klei do kupy. Dzięki :)
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Fantastyczne Światy / Fantasy Realms (Bruce Glassco)

Post autor: Dziami »

trixon pisze: 10 cze 2022, 12:08 Pytanko do osób grających. Jestem dopiero po lekturze instrukcji.
Gra kończy się po tym jak na stole będzie 10 kart odrzuconych.
Czy to oznacza, ze np. grając w 3 osoby, jedna osoba będzie miała 4 tury a pozostałe 2 po 3 tury? Czy to nie wpływa na balans gry? Pierwszy gracz nie jest uprzywilejowany?
To nie do końca tak działa. Jesli faktycznie gracze braliby tylko karty z decku to by się tak skończyło, ale często gęsto gracze biorą karty z tych leżących na stole. Nie oznacza to, że gracze będą mieli równą ilość tur, ale przeważnie będą mieli ich wiecej niz 3-4.
ODPOWIEDZ