Gloomhaven: Szczęki Lwa / Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: EsperanzaDMV »

Złamałem się wczoraj i kupiłem w tej promocji - za te 206zł, z darmową przesyłką... no jednak grzech było nie brać, skoro i tak miałem na liście "kiedyś do kupienia", a promocja naprawdę zacna, wątpię czy ta gra będzie kiedykolwiek jeszcze w tej cenie. Na razie wyląduje nierozfoliowana na półce i będzie czekać na lepsze czasy, ale już teraz mam pytanie: to jest już poprawiony druk, tak przynajmniej tutaj wyczytałem na forum. Ale... po czym tak właściwie to poznać? Nawet na stronie produktu na stronie wydawnictwa są jeszcze grafiki z tym nieszczęsnym 'ś' na okładce. Da się bez rozfoliowania gry to sprawdzić?
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Pompa85 »

Pisałem do wydawcy i dostałem zwrotna informacje że ten druk ma poprawione będy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: psia.kostka »

EsperanzaDMV pisze: 26 maja 2022, 11:26 teraz mam pytanie: to jest już poprawiony druk, tak przynajmniej tutaj wyczytałem na forum. Ale... po czym tak właściwie to poznać?
Tajny znak o ktory pytasz to maly napis z tylu pudelka tuz nad kodem kreskowym: "wydanie 3" 8)

Ale znajac zycie to babole znajda sie inne i w tej iteracji.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: suibeom »

ogrywam z dziewczyną dużego Gloomhaven i jesteśmy nim zachwyceni, pytanie, czy Szczęki Lwa wnoszą nowe przygody, czy są powiązane z dużym. Czy warto brać Szczęki Lwa, gdy się ma i baaaardzo ceni dużego Gloomhaven?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Fojtu »

suibeom pisze: 26 maja 2022, 14:50 ogrywam z dziewczyną dużego Gloomhaven i jesteśmy nim zachwyceni, pytanie, czy Szczęki Lwa wnoszą nowe przygody, czy są powiązane z dużym. Czy warto brać Szczęki Lwa, gdy się ma i baaaardzo ceni dużego Gloomhaven?
Szczęki to zupełnie osobne historie, wspólne jest w sumie miasto i praktycznie tyle. Ja grałem w dużego 1.5 raza i w szczęki mi się fajnie grało, szczególnie że szybko się rozkłada więc, nie było żalu zagrać wieczorkiem jednej misji tu i tam. Postaci i gra są troszkę prostsze, ale też można się pobawić, bo są dość oryginalnie zaprojektowane (mówię o RG i Demo, którymi graliśmy).
Patrol1q
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Patrol1q »

Właśnie odebrałem paczkę z grą. Karty wydają się być poprawione. Natomiast w Księdze Scenariuszy trzeba wyrwać jedną ze zdublowanych kartek ze stronami nr 3 i 4 (w każdym razie w mojej księdze tak jest).

ps. plastikowe podstawki do kartoników potworów w dalszym ciągu są takie jakie były, czyli za ciasne i trzeba będzie je najpierw rozgiąć by nie uszkodzić potworów.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: michalldz90 »

Czy ktoś widział gdzieś do kupienia naklejki do wersji PL?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Miszon »

Jakie naklejki?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Grellenort »

Jeśli chodzi o naklejki z erratą na karty z polskiej wersji językowej - tylko bezpośredni kontakt z wydawnictwem.

Jeśli zaś chodzi o winylowe naklejki wielorazowego użytku do kampanii - wersja językowa nie jest istotna.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Miszon »

Te z erratą już jakiś czas wysyłali, normalnie pocztą.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Sorat
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2022, 15:45

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Sorat »

Panowie i Panie, zamówiłem G:SL, normalnie "edycja 3" z tyłu opakowania. Jak się zdziwiłem, gdy zamiast figurki "Pustkowicielki", wyciągnąłem kolejną figurkę "Topora".
Czy ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim? Zgłosiłem już do reklamacji, ale ciekawi mnie jak to rozwiążą.

PS. Czy wasze figurki (z tego nowego dodruku) też są z wadami fabrycznymi? Tu brakuje kawałek płaszcza, tam plastik odstaje ;/
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: szutek »

Ja miałem dwa zestawy kart dla Pustkowicielki zamiast Czerwonego Strażnika, natomiast Albi od ręki dosłało brakujący zestaw.
lukikow
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2022, 23:16
Has thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: lukikow »

Mamy już 3 wydania i chciałbym się zorientować jakie są różnice pomiędzy nimi. Szczególnie interesują mnie różnice między wydaniem 2 a wydaniem 3.
Na stronie 18 kolega polwac wrzucił informację o naklejkach poprawiających niektóre karty. Niestety nie dotarłem do informacji, które wydanie aktualizują nalepki.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

lukikow pisze: 11 cze 2022, 23:54 Mamy już 3 wydania i chciałbym się zorientować jakie są różnice pomiędzy nimi. Szczególnie interesują mnie różnice między wydaniem 2 a wydaniem 3.
Na stronie 18 kolega polwac wrzucił informację o naklejkach poprawiających niektóre karty. Niestety nie dotarłem do informacji, które wydanie aktualizują nalepki.
Drugi druk był zlecony w momencie premiery pierwszego i wydaje mi się, że nie zostały w nim wprowadzone poprawki. Naklejki powinny zatem naprawiać karty zarówno z pierwszego jak i drugiego druku.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: michalldz90 »

Które karty sa niepoprawne?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: eveni »

michalldz90 pisze: 12 cze 2022, 00:56 Które karty sa niepoprawne?
https://albipolska.pl/gloomhaven-szczeki-lwa/
Na dole strony jest errata w pdf-ie.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: polwac »

lukikow pisze: 11 cze 2022, 23:54 Mamy już 3 wydania i chciałbym się zorientować jakie są różnice pomiędzy nimi. Szczególnie interesują mnie różnice między wydaniem 2 a wydaniem 3.
Na stronie 18 kolega polwac wrzucił informację o naklejkach poprawiających niektóre karty. Niestety nie dotarłem do informacji, które wydanie aktualizują nalepki.
W trzecim druku poprawili błędy :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: bodi »

Za wyjątkiem instrukcji. Nie ma w sumie się czemu dziwić jak nawet oficjalny pdf jest ciągle niepoprawiony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Seraphic_Seal »

Myślicie, że jest sens siadać do tego z całkiem ograną 8-latką? Gra kooperacyjna więc wiadomo, sporo można jej pomagać. Ale jednak chciałbym samemu mieć też z tego trochę przyjemności xdd ograliśmy Podróże przez Śródziemię bez większych problemów. Kategoria wiekowa porównywalna (inne gry 12 i 14+ też całkiem dobrze dawała radę), ale złożoność już znacznie większa.

Mam okazję pożyczyć ten tytuł na ok. 2 tygodnie, ale prawdopodobnie nie miałbym z kim innym w to grać. I tak się zastanawiam - próbować z młodą czy jednak odpuścić. Bo solo w tym czasie pewnie i tak bym nie zdążył przejść całości.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

Seraphic_Seal pisze: 24 cze 2022, 13:36 Myślicie, że jest sens siadać do tego z całkiem ograną 8-latką? Gra kooperacyjna więc wiadomo, sporo można jej pomagać. Ale jednak chciałbym samemu mieć też z tego trochę przyjemności xdd ograliśmy Podróże przez Śródziemię bez większych problemów. Kategoria wiekowa porównywalna (inne gry 12 i 14+ też całkiem dobrze dawała radę), ale złożoność już znacznie większa.

Mam okazję pożyczyć ten tytuł na ok. 2 tygodnie, ale prawdopodobnie nie miałbym z kim innym w to grać. I tak się zastanawiam - próbować z młodą czy jednak odpuścić. Bo solo w tym czasie pewnie i tak bym nie zdążył przejść całości.
byłbym ostrożny, ale spróbowałbym przejść te kilka pierwszych treningowych scenariuszy. Zasady w nich są uproszczone i można zorientować się, czy "młoda" ogarnia system. Jeżeli okazałoby się, że "zażre", to można próbować rozgrywać kolejne, ale ja obstawałbym raczej przy wieku 12+ co potwierdzają też wyniki ankiet na bgg: 8 osób na 102 zaznaczyło, że gra nadaje się na 8 latków, 19 osób wskazuje na 10+, a 42 - 12+.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: PytonZCatanu »

Też mi się wydaje, że za trudna.

Ale scenariusze 1-3 są znacznie prostsze, a 4 i 5 stopniowo dodają zasad - będzie czas żeby zawrócić z tej drogi 🙂

Spróbuj zagrać 1-5 z dzieckiem, a potem najwyżej dokończysz samodzielnie (solo gra się na dwie postacie, spokojnie możesz kontynuować kampanię).
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: McNab »

Z 7-mio letnim synem gramy 3 raz kampanię, teraz na 4 postacie, poprzednie kampanie prowadziliśmy po
jednej postaci. Pierwszy raz usiedlismy jak miał niecałe 6 lat, teraz nadal słabo czyta, ale te 10 kart spokojnie można nauczyć się na pamięć, poza tym to kooperacja, nic nie stoi na przeszkodzie żeby razem wszystko ustalać (chociaż instrukcja sugeruje aby robić to w tajemnicy).
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Miszon »

Mój 8-latek pierwsze 3 misje spokojnie zagrał. Ale po 4 się nieco zniechęcił, a po 5 powiedział że już nie chce grać, a ja też się już umęczyłem bo grałem w zasadzie na 2 ręce, trzeba było ciągle pomagać i pilnować czy gra dobrze. Teraz gra leży i czeka, ale zastanawiam się nad sprzedażą.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Cyel »

McNab pisze: 24 cze 2022, 14:03 , poza tym to kooperacja, nic nie stoi na przeszkodzie żeby razem wszystko ustalać (chociaż instrukcja sugeruje aby robić to w tajemnicy).
No właśnie stoi i tajemnica jest tam nie bez powodu, no chyba że JotL różni się od tym względem od dużego GH (w które, w przeciwieństwie doJotL grałem).

Postacie zdobywają XPy i złoto indywidualnie a nie dla drużyny, dlatego na porządku dziennym są rozmowy w stylu:
-Ej, myślałem, że mi pomożesz tutaj!
-Sorry, w tej turze wykonuję swój osobisty cel, żeby ulepszyć talię i chcę podnieść te monety, których tyle tu leży.
-Ale mówiłeś, że pomożesz jak wybieraliśmy karty!
-Nie chciałem, żebyś Ty przyszedł tu po te monety 8)

W ten genialny sposób w GH pozbyto się obecnego w innych dungeon crawlerach problemu gracza alfa, który wymyśla ruchy za wszystkich ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Grzdyll »

Seraphic_Seal pisze: 24 cze 2022, 13:36 Myślicie, że jest sens siadać do tego z całkiem ograną 8-latką?
Niestety gra jest nietania na takie próbowanie ale ja bym zaryzykował, ta gra wcale nie jest trudna, ważne tylko żeby umiała czytać i żeby ogólne rzeczy ogarniał dorosły (polecam aplikację na tablecie do "obsługi" potworów), z moją ograną 9-latką przeżywaliśmy i nadal przeżywamy przy tej grze świetne chwile. Dla nas to idealny miks klimatu i taktycznego zagrywania kart, przy tym gra nie jest ekstremalnie trudna, a potrafi ładnie nagradzać za udane połączenia zagrań i uczy sensownego szacowania szans (niestety brak tych cech wkurzał nas w Magii i Myszach). Dodatkowo świetne jest stopniowe wprowadzanie zasad w 5 pierwszych scenariuszach. Moja córa grała od początku całkowicie sama i bardzo mnie cieszy że ogarniała co, kiedy i jak warto grać - daje mi to w sumie więcej radości z tej gry niż sama gra ;) Warto spróbować szczególnie jak nie musisz od razu kupować.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 19:42 przez Grzdyll, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ