Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

CrossSleet pisze: 13 cze 2022, 12:49
Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 12:07 Obrazek

Po dyskusji stwierdziliśmy, że ankieta nie jest złą opcją...jest nawet bardzo dobrą opcją w momencie, gdy pojawiają się głosy niezadowolenia z formy tłumaczenia tytułu...
Liczymy się z Waszym zdaniem i bardzo je cenimy. Dlatego też na naszej grupie #czachagamessquad uruchomiliśmy ANKIETĘ dotyczącą TYTUŁU POLSKIEJ EDYCJI "Nightmare Cathedral"

Chcemy Was jednocześnie prosić o wyrażenie zdania w ankiecie. Co do naszej propozycji, musicie wiedzieć, że podczas wybierania nazwy braliśmy pod uwagę nie tylko jej brzmienie, ale również wygląd samego tytułu na pudełku oraz zgodność wizualną z wydaniem angielskim, co jest równie istotnym elementem... Dla nas to był kompromis, jednak chcemy poznać Waszą opinię, dopóki jest jeszcze czas na ewentualne zmiany.
Tak tylko chciałbym wtrącić jedną rzecz - Bollo się aktywował na Wasze "uszanujcie naszą decyzję" i przyznam szczerze, że mnie też trochę zabolało jak to przeczytalem.

Nawet nie chodzi o tytuł moim zdaniem. Może też niektórzy są bardziej delikatni (w tym ja). To też może taki wewnętrzny bunt, bo wydawnictwa robią często co chcą - błędy, literówki, a potem jak coś to "sory, uszanujcie". Gracz też chciałby czuć się szanowany :)

To pewnie dotyczy większości wydawnictw w Polsce. Kupiłem ostatnio dodatek do gry Skytear Waszego wydawnictwa i na taki mały dodatek znalazły się aż 2 poważne błędy na kartach.

Mi osobiście odechciewa się polskich wersji, bo nie rozumiem jak można dopuścić do takich prostych do uniknięcia błędów. Przepraszam, jeśli narzekam i nawet może to być interpretowane jako "hejtowanie", ale człowiek płaci, chce rozpakować i się cieszyć, a nie od razu po rozpakowaniu czuć zawód.
Błędy i literówki to temat rzeka, ale nikt nie robi ich celowo. I przy błędach nie pisaliśmy o ich uszanowaniu, a staramy się w miarę możliwości poprawiać co możliwe. Tu chodziło o uszanowanie naszego wyboru, choć przyznajemy, że ankieta do dobry pomysł. Co do Skytear - nie mamy z tłumaczeniem nic wspólnego. Odpowiadał za nie oryginalny wydawca, więc w tym temacie wszelkie uwagi prosimy o kierowanie tam :)
Nie wiem też o jakich "prostych do uniknięcia błędów" piszesz - jeśli to jest w kontekście tytułu katedry, to "Koszmarna Katedra" takowym nie jest. Może się on nie podobać, może brzmieć dwuznacznie...ale to nie błąd.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 12:07
Chcemy Was jednocześnie prosić o wyrażenie zdania w ankiecie. Co do naszej propozycji, musicie wiedzieć, że podczas wybierania nazwy braliśmy pod uwagę nie tylko jej brzmienie, ale również wygląd samego tytułu na pudełku oraz zgodność wizualną z wydaniem angielskim, co jest równie istotnym elementem... Dla nas to był kompromis, jednak chcemy poznać Waszą opinię, dopóki jest jeszcze czas na ewentualne zmiany.
Nie mam FB ale mój głos znacie. Co mogę podpowiedzieć jedynie graficznie to słowo KATEDRA powinno być większe i może być "wyboldowane" od ewentualnego słowa Koszmarów....
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Miszon »

No ale jak Katedra będzie większa, to nie będzie spójności graficznej z wersją angielską. Myślę, że właśnie dlatego taki był pierwotny tytuł tłumaczenia.

Tak czy inaczej: szacun dla Czachy za wstawienie ankiety na FB.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Miszon pisze: 13 cze 2022, 13:43 No ale jak Katedra będzie większa, to nie będzie spójności graficznej z wersją angielską. Myślę, że właśnie dlatego taki był pierwotny tytuł tłumaczenia.
właśnie tak było...stąd potrzeba kompromisu :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: tomp »

Ankieta trwa, ale widzę wyraźną przewagę jednej opcji.
Fajny pomysł z ankietą :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: vikingowa »

tomp pisze: 13 cze 2022, 16:31 Ankieta trwa, ale widzę wyraźną przewagę jednej opcji.
Fajny pomysł z ankietą :)
Szkoda bo oryginalny tytuł bardziej mi się podobał, zwłaszcza pisane dużymi literami słowo KATEDRA na boku pudełka. Teraz gdzieś tam zniknęło a powinno być tym głównym i rzucającym się w oko jako pierwsze :(
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Gizmoo »

Zmieniając temat na mniej koszmarny, chciałem podpytać drogie Czaszeczki o to, kiedy planujecie wystartować z Darkest Doom? Jest już jakaś bliżej sprecyzowana data? Macie moje siano, ale chcę się dowiedzieć w którym miesiącu będę miał lżejszy portfel. ;)
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: AnlAir »

vikingowa pisze: 13 cze 2022, 17:41
tomp pisze: 13 cze 2022, 16:31 Ankieta trwa, ale widzę wyraźną przewagę jednej opcji.
Fajny pomysł z ankietą :)
Szkoda bo oryginalny tytuł bardziej mi się podobał, zwłaszcza pisane dużymi literami słowo KATEDRA na boku pudełka. Teraz gdzieś tam zniknęło a powinno być tym głównym i rzucającym się w oko jako pierwsze :(
Idąc za ciosem mam nadzieję, że uda się wyeksponować słowo KATEDRA tak jak Bollo wspomniał.
Nie do końca rozumiem potrzeby spójności z tytułem angielskim.
bobiaczek
Posty: 416
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: bobiaczek »

AnlAir pisze: 13 cze 2022, 19:24 ...
Idąc za ciosem mam nadzieję, że uda się wyeksponować słowo KATEDRA tak jak Bollo wspomniał.
Nie do końca rozumiem potrzeby spójności z tytułem angielskim.
KATEDRA jest centralnym elementem wokół którego toczy się gra. Będziemy cierpliwie dopasowywać jej elementy do właściwych pól (tak przy okazji - fajnie, gdyby były jakoś oznaczone) po czym będziemy z nich równie cierpliwie składać rzeczoną katedrę. Taka trochę sztuka dla sztuki, jak monumenty w Lords of Hellas. Za to jest zarówno klimatycznie jak i mocno to rezonuje z tytułem.
A właśnie! Uznając, że w nazwie to KATEDRA jest tą istotną częścią (ważniejsza niż jakieś tam dopełnienie, że koszmarów, pff też coś), to warto by właśnie ta część nazwy była wyeksponowana albo przynajmniej równorzędna.

Przepraszając za zupełnie niepotrzebne zamieszanie jakie wywołałem swoim niefrasobliwym komentarzem to z ciekawości zapytam, co o sprawie nazwy sądzi autor jak i oryginalny wydawca?

Niestety muszę się zgodzić z opiniami na FB, że projekt graficzny z "poprawioną nazwą" jeszcze bardziej mnie uwiera niż ta oryginalna nazwa. Naprawdę Salomonowym rozwiązaniem byłoby zostawienie oryginalnego tytułu ;)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Gizmoo pisze: 13 cze 2022, 18:41 Zmieniając temat na mniej koszmarny, chciałem podpytać drogie Czaszeczki o to, kiedy planujecie wystartować z Darkest Doom? Jest już jakaś bliżej sprecyzowana data? Macie moje siano, ale chcę się dowiedzieć w którym miesiącu będę miał lżejszy portfel. ;)
na razie możemy powiedzieć, że plany są jesienne...
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: CrossSleet »

Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 13:05
CrossSleet pisze: 13 cze 2022, 12:49
Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 12:07 Obrazek

Po dyskusji stwierdziliśmy, że ankieta nie jest złą opcją...jest nawet bardzo dobrą opcją w momencie, gdy pojawiają się głosy niezadowolenia z formy tłumaczenia tytułu...
Liczymy się z Waszym zdaniem i bardzo je cenimy. Dlatego też na naszej grupie #czachagamessquad uruchomiliśmy ANKIETĘ dotyczącą TYTUŁU POLSKIEJ EDYCJI "Nightmare Cathedral"

Chcemy Was jednocześnie prosić o wyrażenie zdania w ankiecie. Co do naszej propozycji, musicie wiedzieć, że podczas wybierania nazwy braliśmy pod uwagę nie tylko jej brzmienie, ale również wygląd samego tytułu na pudełku oraz zgodność wizualną z wydaniem angielskim, co jest równie istotnym elementem... Dla nas to był kompromis, jednak chcemy poznać Waszą opinię, dopóki jest jeszcze czas na ewentualne zmiany.
Tak tylko chciałbym wtrącić jedną rzecz - Bollo się aktywował na Wasze "uszanujcie naszą decyzję" i przyznam szczerze, że mnie też trochę zabolało jak to przeczytalem.

Nawet nie chodzi o tytuł moim zdaniem. Może też niektórzy są bardziej delikatni (w tym ja). To też może taki wewnętrzny bunt, bo wydawnictwa robią często co chcą - błędy, literówki, a potem jak coś to "sory, uszanujcie". Gracz też chciałby czuć się szanowany :)

To pewnie dotyczy większości wydawnictw w Polsce. Kupiłem ostatnio dodatek do gry Skytear Waszego wydawnictwa i na taki mały dodatek znalazły się aż 2 poważne błędy na kartach.

Mi osobiście odechciewa się polskich wersji, bo nie rozumiem jak można dopuścić do takich prostych do uniknięcia błędów. Przepraszam, jeśli narzekam i nawet może to być interpretowane jako "hejtowanie", ale człowiek płaci, chce rozpakować i się cieszyć, a nie od razu po rozpakowaniu czuć zawód.
Błędy i literówki to temat rzeka, ale nikt nie robi ich celowo. I przy błędach nie pisaliśmy o ich uszanowaniu, a staramy się w miarę możliwości poprawiać co możliwe. Tu chodziło o uszanowanie naszego wyboru, choć przyznajemy, że ankieta do dobry pomysł. Co do Skytear - nie mamy z tłumaczeniem nic wspólnego. Odpowiadał za nie oryginalny wydawca, więc w tym temacie wszelkie uwagi prosimy o kierowanie tam :)
Nie wiem też o jakich "prostych do uniknięcia błędów" piszesz - jeśli to jest w kontekście tytułu katedry, to "Koszmarna Katedra" takowym nie jest. Może się on nie podobać, może brzmieć dwuznacznie...ale to nie błąd.
W sumie ciekawe stanowisko z tym, że "jak uwagi to idź sobie do oryginalnego wydawcy". To Czacha w końcu jest wydawcą gier czy zwykłym dystrybutorem?

Jeszcze ciekawsze, że ten oryginalny wydawca potwierdza, że wykonał tłumaczenie, ale jednocześnie informuje, że Czacha również brała udział w ostatecznej akceptacji całości. Użyto sformułowania "revised by Czacha".

To Czacha miała coś wspólnego z tłumaczeniem czy nie? Myślę, że transparentność jest ważna i dla gracza powinno być jasne czy wydawca to wydawca czy tylko dystrybutor i jaki ma rzeczywisty wkład w dany produkt.

Widocznie coś tu nie było jasne i dobrze zakomunikowane. Nawet w mediach były informacje w stylu "Wydawnictwo Czacha Games przygotowało ten hit Kickstartera w naszym ojczystym języku".
prib4
Posty: 226
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 22 times
Been thanked: 103 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: prib4 »

Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 13:05
Co do Skytear - nie mamy z tłumaczeniem nic wspólnego. Odpowiadał za nie oryginalny wydawca, więc w tym temacie wszelkie uwagi prosimy o kierowanie tam :)
Już wiem skąd ta powszechna, negatywna opinia na temat Czachy. "Myśmy tylko sprzedawali, to oni (oryginalny wydawca) zrobili złe". Oryginalny wydawca odpowiada, że 'revised by Czacha' i ciężko sobie wyobrazić żeby było inaczej. To WY podpisujecie umowy na licencję danej gry, to WY musicie mieć świadomość co sprzedajecie, to WY zawieracie umowę kupna-sprzedaży z klientami i to WY odpowiadacie za takie rzeczy. Ale jasne, zamiast zrobić z tym cokolwiek lepiej próbować robić z ludzi idiotów.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: VivoBrezo »

W sumie, nawiązując do wątku. Wypowiedzi, które bardzo źle się zestarzały :D

Obrazek

(Tłumacząc dla osób, które nie śledzą kampanii the Breach. Kampania na KS została zawieszona wczoraj, na skutek oskarżeń wystosowanych przez Riot Games o naruszenie ich praw własności, poprzez użycie przez Ludus Magnus bardzo podobnych postaci do tych znanych z gier komputerowych np. LOLa, albo serialu Arcane).

Nie mam nic do Was Czachy, wydajecie świetne gry, ale warto popracować jeszcze nad przepływem informacji :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Hardkor »

Taaa dobrze pamiętam ten komentarz, też się wczoraj zaśmiałem z tego xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

VivoBrezo pisze: 15 cze 2022, 07:22 W sumie, nawiązując do wątku. Wypowiedzi, które bardzo źle się zestarzały :D

Obrazek

(Tłumacząc dla osób, które nie śledzą kampanii the Breach. Kampania na KS została zawieszona wczoraj, na skutek oskarżeń wystosowanych przez Riot Games o naruszenie ich praw własności, poprzez użycie przez Ludus Magnus bardzo podobnych postaci do tych znanych z gier komputerowych np. LOLa, albo serialu Arcane).

Nie mam nic do Was Czachy, wydajecie świetne gry, ale warto popracować jeszcze nad przepływem informacji :)
Na ten moment LMS wydało na swojej stronie komunikat
Obrazek

Jak tylko będziemy wiedzieć coś więcej, na pewno będziemy informować. Ciągle pracujemy nad tym, żeby komunikacja z Wami była jak najlepsza...tak więc dzięki za wszelkie uwagi.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

prib4 pisze: 14 cze 2022, 22:20
Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 13:05
Co do Skytear - nie mamy z tłumaczeniem nic wspólnego. Odpowiadał za nie oryginalny wydawca, więc w tym temacie wszelkie uwagi prosimy o kierowanie tam :)
Już wiem skąd ta powszechna, negatywna opinia na temat Czachy. "Myśmy tylko sprzedawali, to oni (oryginalny wydawca) zrobili złe". Oryginalny wydawca odpowiada, że 'revised by Czacha' i ciężko sobie wyobrazić żeby było inaczej. To WY podpisujecie umowy na licencję danej gry, to WY musicie mieć świadomość co sprzedajecie, to WY zawieracie umowę kupna-sprzedaży z klientami i to WY odpowiadacie za takie rzeczy. Ale jasne, zamiast zrobić z tym cokolwiek lepiej próbować robić z ludzi idiotów.
Nie będziemy dyskutować z tego typu twierdzeniami. Miało być merytorycznie i bez tego typu postów. Dodam tylko, że nigdy z nikogo nie próbowaliśmy a tym bardziej nie robiliśmy z nikogo idiotów.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Z dumą prezentujemy Wam finalną wersję okładki polskiej edycji "Nightmare Cathedral", która wg nas nie tylko wygląda obłędnie, ale oddaje w 100% klimat gry...
Jest moc💪, jest "Katedra Koszmarów"

Obrazek

Jak widzicie, udało nam się oddać to wszystko co nam sugerowaliście - wygląda zacnie, prawda?
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: AnlAir »

Spoiler:
Wyglada rewelacyjnie :D
Super, że utrzymujecie kontakt z graczami.
Mega Pozytyw.
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Miszon »

O, zatem jest i podkreślona katedra i lepsze brzmienie. Brawa.

Co do sprawy z The Breach: nie znam uniwersum, które miałoby zostać splagiatowane, widziałem jedną grafikę porównującą oryginał i postać z planszówki i jakoś bardzo podobne nie są (trochę są). Ale jak mówię: pierwszy raz w życiu widziałem tę postać, więc może jednak coś jest na rzeczy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: EsperanzaDMV »

Czacha Games pisze: 15 cze 2022, 09:30 Z dumą prezentujemy Wam finalną wersję okładki polskiej edycji "Nightmare Cathedral", która wg nas nie tylko wygląda obłędnie, ale oddaje w 100% klimat gry...
Jest moc💪, jest "Katedra Koszmarów"

Obrazek

Jak widzicie, udało nam się oddać to wszystko co nam sugerowaliście - wygląda zacnie, prawda?
Muszę przyznać, że mi mocno tym ruchem zaimponowaliście, natomiast jest jedna rzecz, która mi w tej sytuacji zgrzyta i zostawiam ten wpis do przemyślenia na przyszłość dla Was, po przeczytaniu dyskusji tutaj i na FB pod pytaniem:
Bardzo stanowczo od samego początku stajecie w takich sytuacjach na pozycji "nie da się", "nie można" - czy to najpierw sam tytuł, czy potem ułożenie kolejności słów na okładce (tak napisaliście jako komentarz do pierwszych komentarzy, by zamienić wielkość słów - "nie można [zmieniać układu słów na okładce]" (a potem jednak się dało). Życie nauczyło mnie już, żeby jednak nie nastawiać się na "nie uda się", tylko jednak najpierw zapytać, przedstawić swój punkt widzenia, spróbować wytłumaczyć komuś istotę danej kwestii, dlaczego nam na czymś zależy, zamiast myśleć "NIE I JUŻ". Zupełnie serio, ciekawi mnie Wasza korespondencja z oryginalnym wydawcą (Board&Dice, zgadza się?) - czy to oni pierwsi napisali "NIE DA SIĘ", czy też może napisaliście tak tutaj, na forum, bo tak sobie założyliście, że nie ma co komplikować? Domyślam się, że to Wasza wewnętrzna komunikacja i jej nie poznamy, ale czy to było od początku Wasze założenie, czy naprawdę B&D tak napisali, że się nie da? Czy to B&D napisali do Was "ej ale słuchajcie, da się przecież zmienić projekt okładki by było jak chcecie, no problemo", czy Wy? Obawiam się, że mogło być tak jak piszę, tym bardziej widząc już na starcie Wasz wcześniejszy apel o uszanowanie Waszej decyzji, tym bardziej że B&D dali Wam opcję wybrania tłumaczenia/polskiej nazwy na okładce. Naprawdę wiele rzeczy można czasem ugrać, pytając się o coś wprost, zamiast zakładania czegoś na zapas, a w takiej sytuacji jak ta uniknąć nieprzyjemnych wpisów o rzekomym "braku szacunku" (dla mnie to były za daleko posunięte wnioski). Nie traktujcie tego jako jakiś hejt (to jest strasznie nadużywane słowo), tylko temat do zastanowienia się dla Was, czy na pewno Wasze podejście było od samego początku prokonsumenckie. Jeśli się mylę i faktycznie była od początku taka komunikacja od B&D "Nie zmienimy okładki!", to pierwszy przyznam się do błędu.
Niemniej powtórzę, że bardzo się cieszę, że udało się zrobić taki finalny projekt okładki.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

EsperanzaDMV pisze: 15 cze 2022, 13:11
Czacha Games pisze: 15 cze 2022, 09:30 Z dumą prezentujemy Wam finalną wersję okładki polskiej edycji "Nightmare Cathedral", która wg nas nie tylko wygląda obłędnie, ale oddaje w 100% klimat gry...
Jest moc💪, jest "Katedra Koszmarów"

Obrazek

Jak widzicie, udało nam się oddać to wszystko co nam sugerowaliście - wygląda zacnie, prawda?
Muszę przyznać, że mi mocno tym ruchem zaimponowaliście, natomiast jest jedna rzecz, która mi w tej sytuacji zgrzyta i zostawiam ten wpis do przemyślenia na przyszłość dla Was, po przeczytaniu dyskusji tutaj i na FB pod pytaniem:
Bardzo stanowczo od samego początku stajecie w takich sytuacjach na pozycji "nie da się", "nie można" - czy to najpierw sam tytuł, czy potem ułożenie kolejności słów na okładce (tak napisaliście jako komentarz do pierwszych komentarzy, by zamienić wielkość słów - "nie można [zmieniać układu słów na okładce]" (a potem jednak się dało). Życie nauczyło mnie już, żeby jednak nie nastawiać się na "nie uda się", tylko jednak najpierw zapytać, przedstawić swój punkt widzenia, spróbować wytłumaczyć komuś istotę danej kwestii, dlaczego nam na czymś zależy, zamiast myśleć "NIE I JUŻ". Zupełnie serio, ciekawi mnie Wasza korespondencja z oryginalnym wydawcą (Board&Dice, zgadza się?) - czy to oni pierwsi napisali "NIE DA SIĘ", czy też może napisaliście tak tutaj, na forum, bo tak sobie założyliście, że nie ma co komplikować? Domyślam się, że to Wasza wewnętrzna komunikacja i jej nie poznamy, ale czy to było od początku Wasze założenie, czy naprawdę B&D tak napisali, że się nie da? Czy to B&D napisali do Was "ej ale słuchajcie, da się przecież zmienić projekt okładki by było jak chcecie, no problemo", czy Wy? Obawiam się, że mogło być tak jak piszę, tym bardziej widząc już na starcie Wasz wcześniejszy apel o uszanowanie Waszej decyzji, tym bardziej że B&D dali Wam opcję wybrania tłumaczenia/polskiej nazwy na okładce. Naprawdę wiele rzeczy można czasem ugrać, pytając się o coś wprost, zamiast zakładania czegoś na zapas, a w takiej sytuacji jak ta uniknąć nieprzyjemnych wpisów o rzekomym "braku szacunku" (dla mnie to były za daleko posunięte wnioski). Nie traktujcie tego jako jakiś hejt (to jest strasznie nadużywane słowo), tylko temat do zastanowienia się dla Was, czy na pewno Wasze podejście było od samego początku prokonsumenckie. Jeśli się mylę i faktycznie była od początku taka komunikacja od B&D "Nie zmienimy okładki!", to pierwszy przyznam się do błędu.
Niemniej powtórzę, że bardzo się cieszę, że udało się zrobić taki finalny projekt okładki.
weźmiemy sobie do serducha to co tu piszesz... pozdrawiamy serdecznie :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
kuba32
Posty: 328
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: kuba32 »

Niestety fatalnie wyszła cała akcja z Waszej strony, odpowiedzi pasywno-agresywne w kierunku użytkowników, a tym samym Waszych potencjalnych klientów, a teraz wjeżdżacie cali na biało, twierdząc jak super wyszło. Ciekawe co wpłynęło na to, że jednak postanowiliście się pochylić nad zdaniem osób z zewnątrz, pewnie się nie dowiemy. Niestety, ale The Breach to było ostatnie wsparcie dla Was z mojej strony (wiem, wiem, i tak macie to gdzieś), chociaż bardzo możliwe, że przez historię z Riot Games będziecie i tak musieli zwrócić pieniądze, także pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów 👍
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: polwac »

kuba32 pisze: 15 cze 2022, 17:10 Niestety fatalnie wyszła cała akcja z Waszej strony, odpowiedzi pasywno-agresywne w kierunku użytkowników, a tym samym Waszych potencjalnych klientów, a teraz wjeżdżacie cali na biało, twierdząc jak super wyszło. Ciekawe co wpłynęło na to, że jednak postanowiliście się pochylić nad zdaniem osób z zewnątrz, pewnie się nie dowiemy. Niestety, ale The Breach to było ostatnie wsparcie dla Was z mojej strony (wiem, wiem, i tak macie to gdzieś), chociaż bardzo możliwe, że przez historię z Riot Games będziecie i tak musieli zwrócić pieniądze, także pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów 👍
Nie no fajnie, że jednak postanowili posłuchać graczy i zrobili ankietę. Początek był może kiepski, ale lepiej późno niż wcale...zreflektowali się i ja bardzo doceniam jak ta cała akcja finalnie wyszła.

Mam nadzieję, że Czacha wyciągnie wnioski i następnym razem już od samego początku do końca będzie odpowiednio reagować na feedback od przyszłych potencjalnych klientów :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: EsperanzaDMV »

kuba32 pisze: 15 cze 2022, 17:10Niestety, ale The Breach to było ostatnie wsparcie dla Was z mojej strony (wiem, wiem, i tak macie to gdzieś), chociaż bardzo możliwe, że przez historię z Riot Games będziecie i tak musieli zwrócić pieniądze, także pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów 👍
Zaraz, zaraz, bo coś tu chyba poszło za daleko... Mogło się nie podobać podejście "taka będzie okładka i już", ale co ma Czacha, wydająca po prostu polską wersję gry, do decyzji zapadających w Ludus Magnus nt. postaci w grze i ich problemu z RIOT? Chyba, że piszesz po prostu o tej sytuacji z nazwą 'Katedry', ale wciąż - trochę jednak przesadzona reakcja. To po pierwsze. A po drugie - czym się różni 'inspiracja' LOLem tutaj od zżynki z Obcego w Nemesis? Zakładam, że od Rebela i Awakenów też już od czasu pierwszej kampanii Nemesis osoby krytykujące teraz Ludus Magnus nic już nigdy nie kupiły? No bo przecież nie byliby hipokrytami, prawda? Prawda...?
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Jdn »

Wydaje mi się, że ankieta pokazała że zainteresowanie grą jest dość spore. Jak ja głosowałem to było sumie około 400 głosów. I to spowodowało zmianę z której się niezmiernie cieszę. Nie ukrywam, że liczę na oprawę gry i będzie to bardzo ładny wizualnie tytuł. Z rozgrywek które już pokazano widać że mechanika jest też super na 2 graczy, a na tym mi osobiście najbardziej zależy.
P.S. do osoby z Czachy polecam podejście bardziej politycznie poprawne przed następnymi odpowiedziami. Tzn jak coś jest na nie to lepiej poczekać, zbadać temat i możliwości. Rozumiem, że czasem licencja na nic nie pozwala, ale czasem autor pozwoli jednak na zmiany, bo jemu też zależy na lepszym odbiorze i wspólnym sukcesie. Zawsze możecie dać wstępna ankietę, ale zaznaczcie, że mimo jej może nic nie wyjść bo autor nie pozwoli i tyle. Wy zyskujecie nasze większe zaangażowanie a my dodatkowa radość, że może uda się coś zmienić :)
ODPOWIEDZ