Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: kudlacz135 »

Na Rebelu pojawił się Cosmic Encounter Duel do kupienia. Miał ktoś może okazję zagrać? Ewentualnie znaleźliście instrukcje do duela? Na bgg, ffg ani na rebelu jej nie ma, nie ma też recenzji na youtubie :D
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2094 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: PytonZCatanu »

kudlacz135 pisze: 16 kwie 2020, 08:48 Na Rebelu pojawił się Cosmic Encounter Duel do kupienia. Miał ktoś może okazję zagrać? Ewentualnie znaleźliście instrukcje do duela? Na bgg, ffg ani na rebelu jej nie ma, nie ma też recenzji na youtubie :D
Chętnie poczytam opinie :)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: lukkk »

To ta gra już wyszła?
Jeśli tak to porażająco słaby marketing. Wersja wieloosobowa jest bardzo znana w USA. A o tym duel dosłownie nic nie słychać. Nawet na BGG pusto.
Co jest? Wierzą, że samo się sprzeda bez reklamy?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: kudlacz135 »

Myślę, że prędzej do nas trafił jakiś mały nakład. Na bgg ludzie spodziewają się gry między czerwcem a sierpniem z tego co widziałem. Wtedy mało informacji na stronie ffg byłoby wyjaśnione. Najbardziej mi szkoda, że nie mogłem nigdzie instrukcji znaleźć, żeby wyrobić sobie nieco opinii. Jakoś tak od "zawsze" chciałem spróbować zagrać w CE, oglądając jak przyjemnie partie układały się na live streamach Dice Tower. duel na pewno będzie pozbawiony wiele z negocjacji nad stołem, ale może gra nadal będzie przyjemna, choć inna.
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: mazur_84 »

Na stronce fb stacjonarnego lokalnego sklepu w Kolonii też dzisiaj wrzucili zdjęcia z tą grą. Ciekawe co to :)
Awatar użytkownika
Pusheron
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2020, 21:40
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Pusheron »

Mam pytanie. Ma ktoś może polską podstawkę i angielskie dodatki, bo zastanawiam się nad dokupieniem kilku dodatków, tylko nie wiem, czy karty nie będą się zbytnio wyróżniać, chodzi mi głównie o rewersy.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: SetkiofRaptors »

Bardzo zajarałem się grą ale w związku z tym, że nie będą wydawane dodatki chciałem spytać:
– czy jest sens iść w polską edycję, czy raczej brać angielską od razu?
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Podstawka sprawdza się świetnie, ale jest parę dodatków, które naprawdę dają kopa tej grze. Z talią nagród za defensywną pomoc, talią wydarzeń i kilkudziesięcioma dodatkowymi rasami można grać bez końca. Jeśli angielski nie jest wam obcy, polecam zainteresować się wersją, do której można dokupić dodatki (no chyba że nie przeszkadza wam mieszanie wersji językowych ;) ).
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2094 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: PytonZCatanu »

Zgadzam się z kolegą, ALE gra ma OLBRZYMIĄ ZALEŻNOŚĆ JĘZYKOWĄ. Nawet grając w polską wersję pojawiają się spory co do interpretacji niektórych kart. Przy angielskiej wersji dochodzi problem zrozumienia języka. Kupują wersję angielską musisz grać z ludźmi 1) dobrze mówiących w tym języki 2) ogranymi i zaznajomionymi ze specyfiką gry i użytym słownictwem.

Nasza grupa przesiadła się na angielską wersję dopiero po ograniu polskiej podstawki.

Btw - gra to mój odwieczny nr 2, nawet w polską wersję będziecie się świetnie bawić :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Prawda! Założyłem, że przy takim pytaniu angielski nie stanowi problemu, ale przyznać trzeba, że taki o angielski może nie starczyć. Trafiają się karty wypełnione tekstem, w tym takie, które nie bardzo można pokazać innym graczom.
Awatar użytkownika
Racuszny
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:54
Has thanked: 5 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Racuszny »

Czy wiadomo coś może na temat szansy wydania któregoś z dodatków po polsku? Bo na razie w zupełności wystarczyłaby mi podstawka, ale jeżeli dodatki miałyby być dostępne tylko po angielsku, to chyba preferowałbym zakup wersji angielskiej.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2094 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: PytonZCatanu »

Racuszny pisze: 19 sie 2021, 22:06 Czy wiadomo coś może na temat szansy wydania któregoś z dodatków po polsku? Bo na razie w zupełności wystarczyłaby mi podstawka, ale jeżeli dodatki miałyby być dostępne tylko po angielsku, to chyba preferowałbym zakup wersji angielskiej.
Szanse są niestety bliskie zeru. 😔😔😔😔
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: kaszkiet »

Racuszny pisze: 19 sie 2021, 22:06 Czy wiadomo coś może na temat szansy wydania któregoś z dodatków po polsku? Bo na razie w zupełności wystarczyłaby mi podstawka, ale jeżeli dodatki miałyby być dostępne tylko po angielsku, to chyba preferowałbym zakup wersji angielskiej.
Pytałem kiedyś Galakty, czy możliwa jest opcja druku na żądanie, ale nie byli chętni.
Być może warto zapytać jeszcze raz, ale ja w międzyczasie przesiadłem się na wersję angielską.
Tylko że mam rozegrane 27 partii i wiem, że będę grał jeszcze dużo, dużo więcej.
Jeśli grasz w CE tylko okazjonalnie, znakomita podstawka powinna wystarczyć na bardzo długo.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Jools »

kaszkiet pisze: 20 sie 2021, 11:31 Jeśli grasz w CE tylko okazjonalnie, znakomita podstawka powinna wystarczyć na bardzo długo.
W końcu gdzie mamy 50 ras do grania? :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2094 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: PytonZCatanu »

Jools pisze: 20 sie 2021, 13:26
kaszkiet pisze: 20 sie 2021, 11:31 Jeśli grasz w CE tylko okazjonalnie, znakomita podstawka powinna wystarczyć na bardzo długo.
W końcu gdzie mamy 50 ras do grania? :)
Ogranie ras jest niemożliwe, dobrze będzie jak jakaś się powtórzy 2-3 razy :) Ważne są też kombinacje ras w danej partii, bywało i tak, że jakaś pozornie nudniejsza rasa nabierała rumieńców w określonym zestawieniu przeciwników.

W kosmicznych spotkaniach nie ma nudy :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: kaszkiet »

Bierę!
Fajnie gdyby przy okazji pojawiły się w sklepach poprzednie dodatki (no, przynajmniej te 2 których nie mam :) )
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: lukkk »

Szkoda, że w PL ta gra się tak słabo przyjęła. Ona zdecydowanie zasługuje na więcej.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: SetkiofRaptors »

No jest to porażka o którą należy winić moim zdaniem Galaktę. Ta gra na całym świecie jest mega popularna, milion dodatków, topki nas wielu listach a oni nie potrafili tego pewnego hit-u wypromować. Zero materiałów, zero współprac, wydawało im się chyba ze skoro gra jest wysoko na BGG to sama się sprzeda. I tym samym ta świetna seria zakończyła się na jednym druku podstawki w Polsce... wstyd. Oczywiście gra jest zależna od grupy, ale według mojego doświadczenia 80% graczy których uczyłem zakochuje się od razu.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Throwback to wyborny meta-joke, dawno się tak nie ubawiłem elementem gry.

Kupię w ciemno, akurat w Cosmica nie gramy od dłuższego czasu, jak wyjdzie dodatek, to się ożywi :)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

donmakaron pisze: 08 kwie 2022, 13:34 Throwback to wyborny meta-joke, dawno się tak nie ubawiłem elementem gry.

Kupię w ciemno, akurat w Cosmica nie gramy od dłuższego czasu, jak wyjdzie dodatek, to się ożywi :)
My tak samo, choć mam pełny zestaw. Miło że moja małżonka już mi zapowiedziała że jak to kupię to chętnie zagra.

Ludzie zaczynają dostawać swoje egzemplarze.

https://boardgamegeek.com/thread/286687 ... sey/page/2
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

Gambit pisze: 10 lip 2022, 20:35 Damn. Gdzie można kupić ten dodatek?
Dobre pytanie, na iszopie nie ma, w kilku sklepach które sprawdziłem tez nie znalazłem.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: sowacz »

W Stanach jest właśnie premiera dodatku, sklepy tam już mają je w magazynach, a u nas cisza jak makiem zasiał. Słaba jest komunikacja o dostępności angielskich premier od FFG w Polsce i winić trzeba raczej Rebela jako dystrybutora. Ta sama historia z podstawka Lotr LCG.
Nawet nie ma tego dodatku w przedsprzedaży nigdzie..
ODPOWIEDZ