Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
marper81
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:01
Has thanked: 49 times
Been thanked: 13 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: marper81 »

Czy Stacja i Apokalipsa mieszczą się w oryginalnym insercie (karty mam w koszulkach)? Czy trzeba się jednak zaopatrzyć w Folded Space czy reDrewno? A jeśli trzeba, to czy któryś z powyższych ma szansę zmieścić też Pulsarcode?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

marper81 pisze: 18 kwie 2022, 20:24 Czy Stacja i Apokalipsa mieszczą się w oryginalnym insercie (karty mam w koszulkach)? Czy trzeba się jednak zaopatrzyć w Folded Space czy reDrewno? A jeśli trzeba, to czy któryś z powyższych ma szansę zmieścić też Pulsarcode?
Nie dałem rady zmieścić obu. 🙂
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

marper81 pisze: 18 kwie 2022, 20:24 Czy Stacja i Apokalipsa mieszczą się w oryginalnym insercie (karty mam w koszulkach)? Czy trzeba się jednak zaopatrzyć w Folded Space czy reDrewno? A jeśli trzeba, to czy któryś z powyższych ma szansę zmieścić też Pulsarcode?
Niestety oryginalna wypraska nie wyrabia na wysokość ale redrewno, które jest przygotowane pod dwa pierwsze dodatki ma jeszcze sporo wolnego miejsca więc stawiam. że Pulsarcade też wejdzie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: RUNner »

marper81 pisze: 18 kwie 2022, 20:24 Czy Stacja i Apokalipsa mieszczą się w oryginalnym insercie (karty mam w koszulkach)? Czy trzeba się jednak zaopatrzyć w Folded Space czy reDrewno? A jeśli trzeba, to czy któryś z powyższych ma szansę zmieścić też Pulsarcode?
Folded Space mieści 2 dodatki i jeszcze jest luz, ale nie wiem czy Pulsarcode wejdzie bo nie sprawdzałem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
marper81
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:01
Has thanked: 49 times
Been thanked: 13 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: marper81 »

Dzięki wielkie za pomoc. Zdecyduję się na reDrewno, bo mam z nimi lepsze doświadczenia niż z Folded.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: venomik »

Pierwsza partia za mną, bawiłem się naprawdę dobrze mimo jednak kilku popełnianych błędach*, więc prędzej czy później wjadą dodatki. I pewnie prędzej. I stąd pytania:
1. Czy dodatki zmieniają proporcje kart frakcji? Innymi słowy czy gra staje się mniej czy bardziej frakcyjnie kombogenna (także wprowadzając nowe komba)? Albo pozostaje bez zmian? Wrażenia po pierwszej grze (oraz na obejrzenie stosunku kart wg instrukcji) sprawiają, że nie chciałbym aby gra stała się mniej kombogenna.
2. Czy dodatki zwiększają możliwości usuwania kart z talii?
3. Czy pojawiają się nowe żetony ? oraz ?? do wrzucenia na planszę?
4. Czy pojawi się więcej kart pozwalających na dobieranie nowych kart?
Obejrzałem ogólne recenzje dodatków, ale nie chcę sobie nic spoilerować oglądać poszczególne karty.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

venomik pisze: 17 maja 2022, 02:22 Pierwsza partia za mną, bawiłem się naprawdę dobrze mimo jednak kilku popełnianych błędach*, więc prędzej czy później wjadą dodatki. I pewnie prędzej. I stąd pytania:
1. Czy dodatki zmieniają proporcje kart frakcji? Innymi słowy czy gra staje się mniej czy bardziej frakcyjnie kombogenna (także wprowadzając nowe komba)? Albo pozostaje bez zmian? Wrażenia po pierwszej grze (oraz na obejrzenie stosunku kart wg instrukcji) sprawiają, że nie chciałbym aby gra stała się mniej kombogenna.
2. Czy dodatki zwiększają możliwości usuwania kart z talii?
3. Czy pojawiają się nowe żetony ? oraz ?? do wrzucenia na planszę?
4. Czy pojawi się więcej kart pozwalających na dobieranie nowych kart?
Obejrzałem ogólne recenzje dodatków, ale nie chcę sobie nic spoilerować oglądać poszczególne karty.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

Excel z dokładnymi statystykami kart w podstawce, dodatkach oraz proporcje różnych rodzajów kart po tym jak połączymy coś z czymś 😁

Daj znać czy linki działa 🙂
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: planszufka »

PytonZCatanu pisze: 17 maja 2022, 07:07
venomik pisze: 17 maja 2022, 02:22 Pierwsza partia za mną, bawiłem się naprawdę dobrze mimo jednak kilku popełnianych błędach*, więc prędzej czy później wjadą dodatki. I pewnie prędzej. I stąd pytania:
1. Czy dodatki zmieniają proporcje kart frakcji? Innymi słowy czy gra staje się mniej czy bardziej frakcyjnie kombogenna (także wprowadzając nowe komba)? Albo pozostaje bez zmian? Wrażenia po pierwszej grze (oraz na obejrzenie stosunku kart wg instrukcji) sprawiają, że nie chciałbym aby gra stała się mniej kombogenna.
2. Czy dodatki zwiększają możliwości usuwania kart z talii?
3. Czy pojawiają się nowe żetony ? oraz ?? do wrzucenia na planszę?
4. Czy pojawi się więcej kart pozwalających na dobieranie nowych kart?
Obejrzałem ogólne recenzje dodatków, ale nie chcę sobie nic spoilerować oglądać poszczególne karty.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk

Excel z dokładnymi statystykami kart w podstawce, dodatkach oraz proporcje różnych rodzajów kart po tym jak połączymy coś z czymś 😁

Daj znać czy linki działa 🙂
swietna sprawa ten link :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Nie pamiętam skąd go mam, ale zapisałem sobie, bo chce kiedyś stworzyć dobrą takie do grania z oboma dodatkami 🙂
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: podejrzany »

Jak myślicie, czy doczekamy się dodatku na wzór wesołej kompani w brzdęku w kosmosie? Coś Lucrum Games ujawniło w planach do brzdęku w kosmosie? Bo przyznam, że mnie kłuje że w zwykłego brzdęka da się na 6 osób grać, a w kosmosie max 4 :/ Najczęściej gramy w 5 osób dlatego dla mnie to mega istotna sprawa bo musimy zawsze się osobno zgadywać w mieszanym składzie na brzdęka...
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

podejrzany pisze: 30 cze 2022, 10:36 Jak myślicie, czy doczekamy się dodatku na wzór wesołej kompani w brzdęku w kosmosie? Coś Lucrum Games ujawniło w planach do brzdęku w kosmosie? Bo przyznam, że mnie kłuje że w zwykłego brzdęka da się na 6 osób grać, a w kosmosie max 4 :/ Najczęściej gramy w 5 osób dlatego dla mnie to mega istotna sprawa bo musimy zawsze się osobno zgadywać w mieszanym składzie na brzdęka...
To trochę nie zależy od Lucrum, bardziej pytanie do Dire Wolf, ale z tego co widziałam ogłoszenie (https://www.direwolfdigital.com/news/cl ... ng-update/) to ogólnie chcą rozwijać uniwersum. Musiałbyś męczyć Dire Wolf :D

Aczkolwiek, (czysto spekulacyjnie!), uważam, że naturalną koleją rzeczy będzie taki dodatek. :) Może nie w tym roku, ale prędzej czy później powinni taki wydać. Ale mówię: nic nie wiem, nie jestem związana z Dire Wolf - to moje przypuszczenia.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Ech, dodaliby dodatki do aplikacji, żeby można było zagrać solo.....🤷
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: _leigam_ »

A gra w 6 osób w zwykłego clanka wam się nie dłuzy?

O co chodzi z tym pulsarcodem? Myślałem że to jeszcze nie wyszło po angielsku bo nie miało zbyt wielu opinii na bgg, ale widzę że można kupić. Czemu tego ludzie nie kupują i nie oceniają?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Hej,

Wrzucam, bo może ktoś nie zauważył (przed chwilą znalazłam przypadkiem). Jest promka do kupienia :)

https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/ ... pokalipsa/

to ta: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... estruction
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: podejrzany »

Tringa pisze: 27 lip 2022, 22:08 Hej,

Wrzucam, bo może ktoś nie zauważył (przed chwilą znalazłam przypadkiem). Jest promka do kupienia :)

https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/ ... pokalipsa/

to ta: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... estruction
Super sprawa, szkoda tylko że 3zł karta, a 15 wysyłka xD
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Wolę tak niż to dziwne hobby Next od Rebela i szukanie promek po całej Polsce
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Platfus
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2020, 17:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Platfus »

Jest szansa, że ta promka znajdzie się w zwykłych sklepach, tak jak chyba zawsze było?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Platfus pisze: 28 lip 2022, 10:15 Jest szansa, że ta promka znajdzie się w zwykłych sklepach, tak jak chyba zawsze było?
W temacie o Lucrum leser napisał, że nie, chyba że kiedyś może powstanie kilka promek to zrobią dodatek.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Hejo,

W poniedziałek o 9:00 rusza przedsprzedaż najnowszego dodatku. Info z FB.

Obrazek
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Tringa pisze: 03 mar 2023, 12:40 Hejo,

W poniedziałek o 9:00 rusza przedsprzedaż najnowszego dodatku. Info z FB.

Obrazek
Super. A data premiery?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

17.03, jak ktoś kupi w sklepie BlogOjciec to ma tydzień wcześniej u siebie i dodatkowo kartę promkę (ale patrząc po poprzednich przedsprzedażach promka może też być w sklepach w jakimś pakiecie promek za jakiś czas)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Promka docelowo ma wejść w skład kolejnego minidodatku, tylko rzecz jasna musi mieć towarzystwo, a póki co oprócz niej mamy tylko działo zagłady, więc to zapewne jeszcze trochę potrwa zanim zbierzemy jakiś sensowny komplet.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: gath »

Leser. Coś wiesz i nam nie mówisz, albo podchodzisz do nowego pakietu promek bardzo optymistycznie - zebranie sensownej ilości nowych kart może potrwać wieki, bo jak na razie nie widać nic nowego do kosmosu na horyzoncie. Bardzo chciałbym się mylić w tym temacie. Też mi się marzą co najmniej różne talie startowe jak nie nowa ekipa do wkurzania Eradi...katusa.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

gath pisze: 06 mar 2023, 18:10 Leser. Coś wiesz i nam nie mówisz, albo podchodzisz do nowego pakietu promek bardzo optymistycznie - zebranie sensownej ilości nowych kart może potrwać wieki, bo jak na razie nie widać nic nowego do kosmosu na horyzoncie. Bardzo chciałbym się mylić w tym temacie. Też mi się marzą co najmniej różne talie startowe jak nie nowa ekipa do wkurzania Eradi...katusa.
To prawda, w obecnym tempie to będzie trwać wieki. Natomiast wystarczy, że Dire Wolf zmontuje jakiegoś loot boxa i odpowiednia liczba promek znajdzie się od ręki. Na ten moment niestety nic nie wiem i po prostu wykazuję się optymizmem.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Beatrice »

Leser pisze: 05 mar 2023, 12:25 Promka docelowo ma wejść w skład kolejnego minidodatku, tylko rzecz jasna musi mieć towarzystwo, a póki co oprócz niej mamy tylko działo zagłady, więc to zapewne jeszcze trochę potrwa zanim zbierzemy jakiś sensowny komplet.
A czy teraz pakiety dodatek plus promka trafią do sklepów z planszówkami?
ODPOWIEDZ