Ark Nova (Mathias Wigge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

No ale o to chyba chodzi w wyborze. Albo chcesz mieć lepszy początek, albo masz inny pomysł na grę. Dzięki temu jest miejsce na decyzje, a gra nie jest oparta o jedną strategię.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ChlastBatem »

Czy w polskiej wersji od Portal Games występują jakieś błędy na kartach, planszy, w instrukcji lub innych komponentach gry?
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: JimmyPL »

ChlastBatem pisze: 11 wrz 2022, 16:56 Czy w polskiej wersji od Portal Games występują jakieś błędy na kartach, planszy, w instrukcji lub innych komponentach gry?
Nie stwierdzono
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Mortinista »

dawciu pisze: 06 wrz 2022, 13:02 wczoraj grałem chyba swoją 4 partie i faktycznie też zgrzytnęło mi to ze jeżeli jako pierwszy bonus na tracku zamiast upgradu karty weźmiesz workera to jesteś w late game troche w doopie - tego workera i tak zdobędziesz, a pól do upgradowania karty zdobędziesz potem max 3 a to baardzo hamuje strategię w późniejszych turach. Ale to jedyny zgrzyt jaki mam grając w AN, reszta miodzio :D

Zrobiłem to w swojej pierwszej rozgrywce. Było dokładnie tak jak napisałeś, choć zająłem 3 miejsce, a myślałem o ostatnim.

Swoją drogą można ulepszyć 4/5 kart. Ja zostawiam nieulepszone "stowarzyszenie", a jak to jest u Was ?

Spoiler:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

Wydaje mi się, że nie można ulepszyć 5 kart
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Kal-El83 »

Zapis 4/5 chyba miał oznaczać, że 4 z pięciu ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

A ja ulepszam to co akurat mi pasuje do taktyki, czy to 3 karty i worker czy to 4 karty bo chce szybciej zrobić coś na ulepszonych kartach.. No nie ma. Jednoznacznej odpowiedzi, bo to aktualna partia i rozłożenie mówi ci co powinieneś zrobić
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Mortinista »

PytonZCatanu pisze: 13 wrz 2022, 16:14 Wydaje mi się, że nie można ulepszyć 5 kart
4 z 5 kart
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 92
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: shahiye »

Mortinista pisze: 13 wrz 2022, 16:12
dawciu pisze: 06 wrz 2022, 13:02 wczoraj grałem chyba swoją 4 partie i faktycznie też zgrzytnęło mi to ze jeżeli jako pierwszy bonus na tracku zamiast upgradu karty weźmiesz workera to jesteś w late game troche w doopie - tego workera i tak zdobędziesz, a pól do upgradowania karty zdobędziesz potem max 3 a to baardzo hamuje strategię w późniejszych turach. Ale to jedyny zgrzyt jaki mam grając w AN, reszta miodzio :D

Zrobiłem to w swojej pierwszej rozgrywce. Było dokładnie tak jak napisałeś, choć zająłem 3 miejsce, a myślałem o ostatnim.

Swoją drogą można ulepszyć 4/5 kart. Ja zostawiam nieulepszone "stowarzyszenie", a jak to jest u Was ?

Spoiler:
Uuu Panie, ale bez ulepszenia karty stowarzyszenia nie mozna wziac 3 i 4 zoo partnerskiego - vide zalaczony screen. Konieczna poprawka z regul ;)
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: kasztan4321k »

Mortinista pisze: 13 wrz 2022, 16:12
Swoją drogą można ulepszyć 4/5 kart. Ja zostawiam nieulepszone "stowarzyszenie", a jak to jest u Was ?
No właśnie dla mnie stowarzyszenie to jedna z tych kart co są niezbędne do ulepszenia. Zaraz po budowie.

Stowarzyszenie pozwala Ci płacić hajs za dotacje, dotacje pozwalają Ci iść do góry po torze ochrony przyrody - mi się to bardzo przydaje.

Najczęściej nie ulepszam zwierząt (rzadko kiedy mam pieniądze by dać dwa zwierzęta, wiadomo dotacje) albo sponsorów bo oni też są tacy rzadko spotykani na torze ekspozycji, a są sposoby by ich zabrać stamtąd.

Jedyny minus stowarzyszenia to taki, że ich ulepszona umiejętność zagrania tylu workerow ile wynosi X pozwala na zagrania tylko zoo partnerskiego i dwóch prestiżu.
Mogliby to lepiej rozwiązać.

Grał ktoś może na nie poruszanie się po torze punktacji ochrony przyrody? Jak dobrze rozumiem gracz który się nie rusza po nim na koniec gry od swoich punktów atrakcyjności odejmuję 0?
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Mortinista »

shahiye pisze: 13 wrz 2022, 22:48
Mortinista pisze: 13 wrz 2022, 16:12
dawciu pisze: 06 wrz 2022, 13:02 wczoraj grałem chyba swoją 4 partie i faktycznie też zgrzytnęło mi to ze jeżeli jako pierwszy bonus na tracku zamiast upgradu karty weźmiesz workera to jesteś w late game troche w doopie - tego workera i tak zdobędziesz, a pól do upgradowania karty zdobędziesz potem max 3 a to baardzo hamuje strategię w późniejszych turach. Ale to jedyny zgrzyt jaki mam grając w AN, reszta miodzio :D

Zrobiłem to w swojej pierwszej rozgrywce. Było dokładnie tak jak napisałeś, choć zająłem 3 miejsce, a myślałem o ostatnim.

Swoją drogą można ulepszyć 4/5 kart. Ja zostawiam nieulepszone "stowarzyszenie", a jak to jest u Was ?

Spoiler:
Uuu Panie, ale bez ulepszenia karty stowarzyszenia nie mozna wziac 3 i 4 zoo partnerskiego - vide zalaczony screen. Konieczna poprawka z regul ;)
No fakt, nie wiem czemu wmówiłem sobie, że wystarczy ulepszyć budowę :P Będę pamiętał...
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 728 times
Been thanked: 208 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: emoprzemoc »

kasztan4321k pisze: 14 wrz 2022, 00:50Jedyny minus stowarzyszenia to taki, że ich ulepszona umiejętność zagrania tylu workerow ile wynosi X pozwala na zagrania tylko zoo partnerskiego i dwóch prestiżu.
No chyba że nazbierasz trochę Xów, to nawet projekt ochrony i uniwersytet naraz zrobisz...
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

emoprzemoc pisze: 14 wrz 2022, 01:14 No chyba że nazbierasz trochę Xów, to nawet projekt ochrony i uniwersytet naraz zrobisz...
Albo dwa projekty :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

kasztan4321k pisze: 14 wrz 2022, 00:50
Stowarzyszenie pozwala Ci płacić hajs za dotacje, dotacje pozwalają Ci iść do góry po torze ochrony przyrody - mi się to bardzo przydaje.

Jeżeli masz kasę na te dotacje, bo szybko drożeją. Dotacja imho nie jest kluczową umiejka ulepszonej karty, a właśnie dodatkowe zoo partnerskie czy możliwość wykonania kilku różnych akcji, zwłaszcza pod koniec.

Najczęściej nie ulepszam zwierząt (rzadko kiedy mam pieniądze by dać dwa zwierzęta, wiadomo dotacje) albo sponsorów bo oni też są tacy rzadko spotykani na torze ekspozycji, a są sposoby by ich zabrać stamtąd.
Coraz częściej używam sponsorów II i zwierząt II po to aby zagrywać karty bezpośrednio z wystawki. Daje to przewagę w ruchach, które są w tej grze na wagę złota i często tej 1-2 tur brakuje żeby wykonać zamierzony plan.
Oczywiście jak już pisałem wcześniej, gra w początkowych fazach nie mówi ci, że powinieneś spinać zadek, dopiero pod koniec widać, że trzeba liczyć każdy ruch. Nie zawsze warto marnować tury i grać karty->sponsora/zwierzęta.
sasquach pisze: 14 wrz 2022, 01:50
emoprzemoc pisze: 14 wrz 2022, 01:14 No chyba że nazbierasz trochę Xów, to nawet projekt ochrony i uniwersytet naraz zrobisz...
Albo dwa projekty :)
Musisz zagrać dwie różne akcje. Nie da się odpalić ulepszoną karta 2 projektów ochrony jak masz 5X i moc 5.
Jedynie żeton x2 pozwala tak zrobić, bo powoduje dwukrotne wykonanie tej samej akcji
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: vnzk »

kasztan4321k pisze: 14 wrz 2022, 00:50 Najczęściej nie ulepszam zwierząt (rzadko kiedy mam pieniądze by dać dwa zwierzęta, wiadomo dotacje) albo sponsorów bo oni też są tacy rzadko spotykani na torze ekspozycji, a są sposoby by ich zabrać stamtąd.
Ale dodatkowo niektóre zwierzęta (najczęściej te większe, dające sporo punktów) wymagają do zagrania ulepszonej karty zwierząt, podobnie niektórzy sponsorzy ulepszonej karty sponsorów.
kasztan4321k pisze: 14 wrz 2022, 00:50 Grał ktoś może na nie poruszanie się po torze punktacji ochrony przyrody? Jak dobrze rozumiem gracz który się nie rusza po nim na koniec gry od swoich punktów atrakcyjności odejmuję 0?
Ciekawy przypadek, bo faktycznie pole '0' nie należy do żadnej sekcji z punktami atrakcyjności, więc najmniejszą liczbą w tej sekcji jest... nic. Oczywiście przeczy to kierunkowi w jaki popycha gra i jest to raczej jej łamanie, ale myślę, że i tak trzeba by się nieco napocić, żeby nie zdobyć ani jednego punktu (np. z karty celu), bo wtedy zamiast zera odejmujemy 112 ;)
ave.crux pisze: 14 wrz 2022, 06:07 Musisz zagrać dwie różne akcje. Nie da się odpalić ulepszoną karta 2 projektów ochrony jak masz 5X i moc 5.
Jedynie żeton x2 pozwala tak zrobić, bo powoduje dwukrotne wykonanie tej samej akcji
Podobnie jak nie można zagrać dwóch takich samych budynków przy ulepszonej karcie budowy (choć kiosk, pawilon i wybieg wielkości 1 to trzy różne budynki).
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

ave.crux pisze: 14 wrz 2022, 06:07 Musisz zagrać dwie różne akcje. Nie da się odpalić ulepszoną karta 2 projektów ochrony jak masz 5X i moc 5.
Jedynie żeton x2 pozwala tak zrobić, bo powoduje dwukrotne wykonanie tej samej akcji
Oh fuck. Dzięki. To kilka ostatnich gier do piachu.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: arturmarek »

Ja jestem dopiero po 4 rozgrywkach 2-osobowych, więc pewnie jeszcze nie ogarniam za dobrze. Jednak w naszych grach jedyna karta, którą chciałem polepszyć w każdej rozgrywce to "Karty". Zawsze chcąc-niechcąc dochodziłem dość daleko na torze reputacji i chcąc iść po bonusy na miejscach 10-15 musiałem polepszyć kartę Karty. Ale to nigdy nie była karta, którą chciałem ulepszać jako pierwszą. Ogólnie moje odczucia na temat ulepszeń kart:
Zwierzęta: zależy mi na ulepszeniu tylko jeśli chcę zagrać zwierzę wymagające ulepszonej karty. Oczywiście zagranie 2 zwierząt z poziomu 3 i możliwość zagrania z wystawki są pomocne, ale żebym tylko po to ulepszył, to muszę nie mieć nic pilnego do ulepszenia.
Sponsorzy: Możliwość zagrania dwóch sponsorów w jednej akcji jeszcze mi się nie przydała, możliwość zagrywania sponsorów z wystawki jest pomocne, zwiększona siła akcji pozwala zaoszczędzić kilka X-ów. Jednak najwazniejszy jest moim zdaniem mnożnik przesunięcia. Pozwala to na "tańszą" manipulacje przerwami, daje możliwość dobrej wypłaty jeśli chcemy grać drogie zwierzęta, albo mamy ulepszoną kartę zwierząc i gramy wiele zwierząt.
Budowa: Jak sobie o tym myślę, to chyba też w każdej grze chciałem polepszyć kartę budowy. Terrarium i Ptaszarnia są bardzo mocne, nie znam dokładnie rozkładu kart, ale w poprzedniej gdzie zagrałem do ptaszarni dwa ptaki o wielkości 5, każdy z 1 znacznik. Gadów jest sporo takich, które w ogóle nie zajmują miejsca w Terrarium. Budowa kilku budynków w jednej akcji też jest bardzo mocna, szczególnie jak się gra na małe zwierzęta można postawić 2 wybiegi (rozmiar 1 i 2) kiosk i pawilon bez wydawania X. Możliwość zabudowy całego zoo też jest jakimś bonusem, ale dla samej tej zdolności nigdy bym nie ulepszał akcji budowy.
Stowarzyszenia: po pierwszej grze myślałem, że to jest karta, która trzeba zawsze ulepszyć i to jako pierwszą. Możliwość wystawienie 3-go (szczególnie, że bonusem jest pracownik) i 4-go zoo partnerskiego, możliwość wykonywania dotacji. Dodtakowo możliwość wykonania dwóch akcji stowarzyszenia, co może pomóc w wykorzystaniu wszystkich pracowników. I jako dodatek możliwość zagrywania kart projektów ochrony bezpośrednio z wystawki. Jednak doszedłem do wniosku, że 3 zoo partnerskie nie są niezbędne, da się żyć z 3 pracownikami, bardzo rzadko udaje się zagrać 4, a nieraz i tak z efektu karty dostaniemy tego 4tego. Dodatkowo biorąc zoo partnerskie nie robimy innej akcji stowarzyszenia (szczególnie projektu ochrony), karta nam spada na 1 i musimy chwilę poczekać, żeby wykonać kolejną akcję stowarzyszenia. Dotacje są dobre jeśli uda się szybko zagrać dwie za 7 i zdobyć szybko bonus na torze ochrony. Jednak kosztują pieniądze, potrzebujemy dwóch robotników żeby to zrobić i ogólnie wydawać akcje, które moglibyśmy użyć inaczej.

Komentarze są na bazie gry na mapie 0, domyślam się, że grając na zaawansowanych mapach mogą się przesuwać priorytety.
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: upadly_bankowiec »

vnzk pisze: 14 wrz 2022, 09:16
kasztan4321k pisze: 14 wrz 2022, 00:50 Najczęściej nie ulepszam zwierząt (rzadko kiedy mam pieniądze by dać dwa zwierzęta, wiadomo dotacje) albo sponsorów bo oni też są tacy rzadko spotykani na torze ekspozycji, a są sposoby by ich zabrać stamtąd.
Ale dodatkowo niektóre zwierzęta (najczęściej te większe, dające sporo punktów) wymagają do zagrania ulepszonej karty zwierząt, podobnie niektórzy sponsorzy ulepszonej karty sponsorów.

Nie zapominajmy o zyskiwaniu jednego punktu reputacji za zagrywanie karty Zwierząt z 5 pozycji. Fajnie się to kombi z jedną z kart punktacji końcowej :)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

4 rozgrywki na mapie 0 to o 3 za dużo. Jak najszybciej grać na asymetrycznych planszach, wtedy się bardzo, bardzo dużo zmienia.
Jest mapa na sponsorów, która z miejsca mówi że warto ów sponsorów ulepszyć.
Jest mapa powodująca, że wybiegi mają zwiększona wielkość o 2, więc wtedy warto zainteresować się dużymi zwierzakami i/lub stawiać więcej zwierząt, bo już wybieg 1 to dla ciebie 3.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: arturmarek »

kasztan4321k pisze: 14 wrz 2022, 00:50 Grał ktoś może na nie poruszanie się po torze punktacji ochrony przyrody? Jak dobrze rozumiem gracz który się nie rusza po nim na koniec gry od swoich punktów atrakcyjności odejmuję 0?
Raczej źle rozumiesz. Nie ma tam wartości 0, więc nie odejmujesz 0, tylko nic nie odejmujesz, co w efekcie oznacza, że nie masz wyniku w tej grze. Formalnie możesz uznać, że taki gracz nie jest sklasyfikowany, ponieważ nie posiada wyniku.

A tak bardziej na poważnie, to myślę, że można uznać, że jest tam 114, albo nawet nieskończoność, tylko im graficznie nie pasowało.

Btw. Gdyby tam na prawdę było 0, to byłby to przykład wykorzystania mechaniki windowsowych kierek, gdzie masz nie wziąć żadnego kiera ani damy pik, ale jak weźmiesz wszystko to jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: vnzk »

arturmarek pisze: 14 wrz 2022, 15:35 Raczej źle rozumiesz. Nie ma tam wartości 0, więc nie odejmujesz 0, tylko nic nie odejmujesz, co w efekcie oznacza, że nie masz wyniku w tej grze. Formalnie możesz uznać, że taki gracz nie jest sklasyfikowany, ponieważ nie posiada wyniku.

A tak bardziej na poważnie, to myślę, że można uznać, że jest tam 114, albo nawet nieskończoność, tylko im graficznie nie pasowało.
Wiadomo, że nie jest to 'legalny' sposób na wygraną, ale przyznasz, że zasady również nie precyzują tej sytuacji (nieklasyfikowania gracza, który nie chronił przyrody), a może ona teoretycznie wystąpić. Tak naprawdę wystarczyłoby, żeby pole '0' należało do tej samej sekcji, co pole '1' i nikogo by takie przemyślenia nie korciły :wink:
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: nidhog »

vnzk pisze: 14 wrz 2022, 15:59
arturmarek pisze: 14 wrz 2022, 15:35 Raczej źle rozumiesz. Nie ma tam wartości 0, więc nie odejmujesz 0, tylko nic nie odejmujesz, co w efekcie oznacza, że nie masz wyniku w tej grze. Formalnie możesz uznać, że taki gracz nie jest sklasyfikowany, ponieważ nie posiada wyniku.

A tak bardziej na poważnie, to myślę, że można uznać, że jest tam 114, albo nawet nieskończoność, tylko im graficznie nie pasowało.
Wiadomo, że nie jest to 'legalny' sposób na wygraną, ale przyznasz, że zasady również nie precyzują tej sytuacji (nieklasyfikowania gracza, który nie chronił przyrody), a może ona teoretycznie wystąpić. Tak naprawdę wystarczyłoby, żeby pole '0' należało do tej samej sekcji, co pole '1' i nikogo by takie przemyślenia nie korciły :wink:
Trzeba by się mocno nastarać, żeby tam zostać. Za to powinna być nagroda :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: arturmarek »

A co sądzicie o planszy głównej. W zasadzie to jest miejsce na wystawkę 6 kart z przyklejonym torem reputacji plus potrójny długi tor biletowo-ochronno-dochodowy. I to zajmuje jakieś pół metra stołu. Mam wrażenie, że można to było jakoś prkatyczniej rozwiązać. Żeby nie było, jest estetycznie i czytelnie; ja gram na sporym stole więc mi rozmiar nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: vnzk »

arturmarek pisze: 14 wrz 2022, 16:33 A co sądzicie o planszy głównej. W zasadzie to jest miejsce na wystawkę 6 kart z przyklejonym torem reputacji plus potrójny długi tor biletowo-ochronno-dochodowy. I to zajmuje jakieś pół metra stołu. Mam wrażenie, że można to było jakoś prkatyczniej rozwiązać. Żeby nie było, jest estetycznie i czytelnie; ja gram na sporym stole więc mi rozmiar nie przeszkadza.
Można było ;)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: nidhog »

arturmarek pisze: 14 wrz 2022, 16:33 A co sądzicie o planszy głównej. W zasadzie to jest miejsce na wystawkę 6 kart z przyklejonym torem reputacji plus potrójny długi tor biletowo-ochronno-dochodowy. I to zajmuje jakieś pół metra stołu. Mam wrażenie, że można to było jakoś prkatyczniej rozwiązać. Żeby nie było, jest estetycznie i czytelnie; ja gram na sporym stole więc mi rozmiar nie przeszkadza.
Ta plansza, jak i bezsensownych rozmiarów pudełko są powodem, dla którego nie kupiłem gry, mimo, że gra jest w moin odczuciu bardzo dobra.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ