Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 361
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Grellenort »

Mienki pisze: 12 wrz 2022, 13:38 Ja odejdę od tematu trochę. W sklepie gamelord jest do kupienia paczka wszystkich 4 starter decków nowych. Cena może trochę odstraszyć, ale jak ktoś szuka to jest dostępne.

Niestety osobno nie da się kupić, a szkoda bo ja bym chętnie obrońców gondoru kupił. :roll:
Ale jak wejść na stronę sklepu? Bo po wygooglowaniu i kliknięciu wita mnie uprzejmy komunikat, że mam niemal pewną szansę wygrać nowiutkiego ajfona. To bardzo miło i w ogóle, jednak wolałbym dokupić cos do mojej kolekcji gry :wink:
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Mienki »

Grellenort pisze: 12 wrz 2022, 13:51
Mienki pisze: 12 wrz 2022, 13:38 Ja odejdę od tematu trochę. W sklepie gamelord jest do kupienia paczka wszystkich 4 starter decków nowych. Cena może trochę odstraszyć, ale jak ktoś szuka to jest dostępne.

Niestety osobno nie da się kupić, a szkoda bo ja bym chętnie obrońców gondoru kupił. :roll:
Ale jak wejść na stronę sklepu? Bo po wygooglowaniu i kliknięciu wita mnie uprzejmy komunikat, że mam niemal pewną szansę wygrać nowiutkiego ajfona. To bardzo miło i w ogóle, jednak wolałbym dokupić cos do mojej kolekcji gry :wink:
Dziwne, u mnie normalnie się odpala aczkolwiek juz mam zapamiętane w przeglądarce sklep.gamelord.pl i na telefonie też właśnie się strona się uruchomiła.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

U mnie akurat na kompie się odpala bez problemu, ale na komórce No to ajfon za ajfonem :wink:
khuba
Posty: 993
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: khuba »

Z googla jak sie wchodzi bywają takie kwiatki, wchodząc z zapisanej zakładki/planszove/linków do produktów nie ma problemów.

link: http://sklep.gamelord.pl/pl/p/The-Lord- ... ohan-/6236
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
moneo
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2009, 00:51
Has thanked: 26 times
Been thanked: 11 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: moneo »

psia.kostka pisze: 12 wrz 2022, 13:33 OK, czyli potwierdzasz, ze nie ma zbytnio sensu kupowac samej kampanii, trzeba miec oba dodatki z nowego cyklu. A to rozbicie ma sens taki, ze karty gracza docieraja do nas wczesniej i mozemy eksperymentowac z nowa talia. No i dalej jest minimalne poczucie "serialu zywej gry".
Ja się z tym pierwszym stwierdzeniem nie zgodzę. Przy pewnym rozmiarze kolekcji, decyzja o dokupieniu kart graczy jest w pełni subiektywna i dotyczy to obu gier (LOTR oraz AH).
Wiadomo, że więcej kart to więcej możliwości oraz że część kart gracza w cyklu będzie tematycznie do niego nawiązywać (głównie w AH). Ale jeśli ma się już sensowną pulę kart, to decyzja o zakupie to bardziej zapęd kolekcjonerski.

Na swoim przykładzie: w LOTR chętnie kupiłbym pełną kampanię Haradu gdyby wyszła, a karty gracza raczej bym odpuścił (mam już 5 cykli i Sagę). Z kolei w AH przy nadchodzącej kampanii korcą mnie karty gracza, ale bynajmniej nie z powodu, że będzie mi się słabo grało. Ani też nie czuję, że jakoś niesamowicie dodadzą uroku akurat tej kampanii.
Stąd dla mnie nowy format bardzo na plus + pudełka i księgi kampanii w końcu są akceptowalnej jakości (choć najbardziej lubię pudełka od "Powrotów..." z AH).
khuba
Posty: 993
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: khuba »

Chyba nowy Angmar zawitał do Polski, dostałęm powiadomienie o wysłaniu zamówienia z 3trolli.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Evokenx »

Też dostałem :) Będę teraz w dosyć nietypowy sposób grał w lotra. Myślicie że jak będę powoli wyciągał po jednej,dwie karcie z hero expansion packa to nie będę bardzo stratny podczas budowania talii? Wiem, że to utrudnienie, ale takie utrudnienie właśnie chciałem sobie zrobić. Nie wiem tylko czy zdecydowana większość kart z Angmar Hero expansion jest pod specyficzne mechaniki które to rozszerzenie wprowadza i czy wyciągając powoli karty większość nie będzie dobrze działać :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Jeśli macie nadmiarową planszę gracza do Zombicide: Czarna Plaga polecam wykorzystać ją do zaznaczania zagrożenia i trzymania na niej kart scenariusza/wyprawy/aktywnego obszaru :D. Przez to, że karty nie mieszczą się idealnie w konkretnych slotach można je łatwo podnosić paluchami :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Evokenx pisze: 13 wrz 2022, 16:55 Też dostałem :) Będę teraz w dosyć nietypowy sposób grał w lotra. Myślicie że jak będę powoli wyciągał po jednej,dwie karcie z hero expansion packa to nie będę bardzo stratny podczas budowania talii? Wiem, że to utrudnienie, ale takie utrudnienie właśnie chciałem sobie zrobić. Nie wiem tylko czy zdecydowana większość kart z Angmar Hero expansion jest pod specyficzne mechaniki które to rozszerzenie wprowadza i czy wyciągając powoli karty większość nie będzie dobrze działać :)
A czemu po prostu nie dorzucać do kolekcji kart w identyczny sposób jak wychodziły w starym cyklu? ;) Chyba, że chodzi o to, żeby koniecznie użyć wszystkich kart z dodatku. To wtedy uważam to za przesadą i będzie wychodzić mocno na siłę. IMO najlepiej jak chce się grać powoli to po prostu otworzyć cały "stary pakiet" i zbudować 3-4 decki wokół niego i lecieć dalej.

Mam nadzieje że gamelordy też będą niedługo wysyłać...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: sqb1978 »

RUNner pisze: 10 wrz 2022, 09:35
Spoiler:
The winner is... LOTR :)
Zgadzam się totalnie z powyższą wypowiedzią. Wiele sobie obiecywałem po HwA, i rzeczywiście pierwsza rozgrywka w dany scenariusz jest miodzio, ale potem to już jest jak jedzenie wielokrotnie odświeżanego kotleta. W LotR potrafię rozegrać 10 rozgrywek w jeden scenariusz tą samą talią, lekko ją ulepszając i nie czuję znużenia. W HwA miałem to już przy 2 rozgrywce. A epickie momenty (np wygrana w ostatnim momencie lub przegrana w drugiej rundzie) zdażały mi się w LotR wielokrotnie i dlatego uważam ją za faworyta.

Przerobiłem te 3 coop LCGi i jeszcze 3 PvP i zostawiłem sobie po jednym: LOTR oraz Netrunner.

W ogóle granie w Lotr przypomina mi trochę sport ekstremalny: rozgrywka to zawody, bicie rekordu czy po prostu usiłowanie przetrwania, a tworzenie talii to trening przed zawodami :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Powróciłem do nałogowego grania solo w LotRa i dobijając do 650 partii stwierdzam, że to nie tylko moja ulubiona kooperacyjna LCG, ale w ogóle najbardziej wciągająca i najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem :). Regrywalność tego systemu jest po prostu KOSMICZNA, są scenariusze, w które tłukłem dziesiątki razy i zawsze chętnie do nich wracam (wliczając w to samą podstawkę).

Ostatnio dopracowałem swoją talię opartą na Tajności (https://ringsdb.com/decklist/view/31535 ... cydeck-3.0) i udało mi się nią pokonać Bitwę o Miasto na Jeziorze - w życiu bym się nie spodziewał, że ten deck poradzi sobie ze Smaugiem :D. Nawiasem mówiąc, ten scenariusz ma przepiękne i klimatyczne ilustracje na niektórych kartach :):
Obrazek

Miłość odżyła na nowo ;).
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: sqb1978 »

Hej, ciąg dalszy zmagań z blogiem oraz pierwszym cyklem. Doszło kilka zmian oraz nowy wpis dotyczący przygody "Starcie u stóp Samotnej Skały": Link do wątku na forum.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

sqb1978 pisze: 19 wrz 2022, 22:44 Hej, ciąg dalszy zmagań z blogiem oraz pierwszym cyklem. Doszło kilka zmian oraz nowy wpis dotyczący przygody "Starcie u stóp Samotnej Skały": Link do wątku na forum.
Super! Obyś pisał jak najwięcej i jak najczęściej!

A tak ode mnie - ponieważ mnóstwo graczy zaczyna przygodę z Władcą dopiero od nowej linii wydawniczej, podrzucam talię Dunedainów, jaką stworzyłem wyłącznie z kart z nowej podstawki i dodatku Angmar Awakened. ;) Jeśli wciąż czujecie się przytłoczeni mnogością opcji budowy talii w tej grze, coś takiego powinno nieco ułatwić wejścia w grę i pozwolić od razu zacząć grać ;).
https://ringsdb.com/decklist/view/31709 ... akened-1.0
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Śmiesznie się czyta to forum będąc jednocześnie na grupie Władka na fejsie :lol:

Samotną skałę akurat ostatnio grałem korzystając z kart tylko z csa i 1 cyklu. I równocześnie pamiętam jak pierwszy raz czytałem karty z tego scenariusza i miałem myśli "no jak do ch.. rozwalić 4 trolle na raz?!". Zabawne jak banalny stał się to quest jak już się ograło sporo lotra i wie o co chodzi ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

To jest właśnie piękne w tej grze... postrzeganie poszczególnych scenariuszy zmienia się diametralnie wraz ze wzrostem doświadczenia. Raczkowanie w świecie tej gry było magiczne, chciałbym móc jeszcze raz poczuć się jak początkujący gracz :D.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Abizaas »

Jak to jest aktualnie z Revised set, czy wyszły już do tego dodatki i czy będzie wsparcie w przyszłości? Warto zacząć od nowej edycji? Obawiam się, że LCG mi całkowicie nie siądzie i będzie to bezsensowny zakup. Da się ograć lotra Lcg online?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Abizaas pisze: 20 wrz 2022, 21:27 Jak to jest aktualnie z Revised set, czy wyszły już do tego dodatki i czy będzie wsparcie w przyszłości? Warto zacząć od nowej edycji? Obawiam się, że LCG mi całkowicie nie siądzie i będzie to bezsensowny zakup. Da się ograć lotra Lcg online?
Podobno nie wszystko ma się pojawić. Chwile temu wyszedł Angmar z tego co czytałem na reddicie ma wyjść jeszcze dreamchaser + Ered Mithrin + Sagi

na ringsdb.com można wybrać deck i kliknąć sobie "plan on DargnCards" i można sobie pograć wygodnie w przeglądareczce.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Wrzucałem ostatnio talię dla posiadaczy nowego core setu i Angmar Awakened, dzisiaj dorzucam talię, która ładnie uzupełnia się z tamtą i może być używana albo solo albo do gry dwuosobowej: https://ringsdb.com/decklist/view/31755 ;). Tips & Tricks w opisie, tak samo jak link do poprzedniego decku ;). Może komuś się przyda. Peace!
Kimborn
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2020, 08:10

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Kimborn »

Hej,
Następujące pytanie: bohater Elrond i Gandlaf, na Elrondzie Vilya, na wierzchu talii zbroja ze strefy taktyki. Czy mogę ją zagrać tapując elfa z pierścieniem? Do tej pory grałem, że nie mogę :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Kimborn pisze: 22 wrz 2022, 21:26 Hej,
Następujące pytanie: bohater Elrond i Gandlaf, na Elrondzie Vilya, na wierzchu talii zbroja ze strefy taktyki. Czy mogę ją zagrać tapując elfa z pierścieniem? Do tej pory grałem, że nie mogę :)
Mówimy o citadel plate? z Vilya wszystko działa co się da zagrać w danej chwili. W przypadku tego pancerza to jak najbardziej możemy zagrać, no chyba że wszyscy herosi mają już komplet przedmiotów z ograniczeniem. Chyba że mówimy o zbroi w stylu Ring Mail, wtedy owszem - jak nie mamy dwarfa/hobbita to Vilya też tego nie przeskoczy. Generalnie - z pierścienia zagrywamy wszystko za darmo, ale pozostałe ograniczenia na karcie dalej obowiązują.
Kimborn
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2020, 08:10

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Kimborn »

Wspomniany item to Citadel Plate, uważałem że jeżeli Elrond nie ma odpowiedniej sfery do zagrania karty (wiemy przecież, że jego zdolność dotyczy tylko sprzymierzenców) to wpisuje się to w tekst z pierścienia "jeśli to mozliwe". Reasumując: wciąż mam wątpliwości;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

"Jeśli to możliwe oznacza", że możesz trafić na kartę, która nie ma w tym momencie celu (np. Leśną Pułapkę w sytuacji, gdy nikt nie ma wroga w zwarciu). Vilya pozwala zagrywać karty z dowolnej sfery.

Tekst na Vilyi nie ma nic wspólnego z tekstem na karcie Elronda ;).
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Też tak to interpretuje. Jeszcze jakby było samo "play" to bym miał zagwostke i bym to rozumiał raczej jakbym "zagrywał kartę ze sfery taktyki za 0 zasobów" ale dopisek "Put into play" już rozumiem że ignoruje cały koszt i mogę ją położyć o ile ma target.
Kimborn
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2020, 08:10

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Kimborn »

👍 tym silniejszy zatem jest ten duecik
Kimborn
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2020, 08:10

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Kimborn »

No i Dzięki za odp. :D
ODPOWIEDZ