Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Shodan »

Napiszę tak: twoje pomysły są spoko, ale czy masz jakieś przełożenie na FFG? :wink:
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

sandman_1410 pisze: 14 sie 2022, 12:57 Jestem po trzeciej partii (9 godzin grania do 4 rano:) - mam pytania:
1. Czy pole Bazy Rebelii posiadające wydrukowany znacznik poparcia Rebelii liczy się do wymagań niektórych kart (ilość układów popierających Rebelię)?
2. Czy układ, w którym znajduje się ujawniona baza Rebelii posiada znacznik poparcia Rebelii? (chodzi mi zarówno o układ odległy jak i zamieszkały).
3. Budowa z pola ujawnionej Bazy Rebelii - czy buduję i z pola układu i z pola Bazy Rebelii - z dwóch naraz ?
Czy na pewno gracie dobrze? Mnie nigdy rebelia nie zajęła więcej niż 4h, a te 4h to było gdy zagraliśmy maksymalną liczbę rund.
wyimaginowany
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2022, 13:37
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: wyimaginowany »

sandman_1410 pisze: 14 sie 2022, 12:57 Jestem po trzeciej partii (9 godzin grania do 4 rano:) - mam pytania:
1. Czy pole Bazy Rebelii posiadające wydrukowany znacznik poparcia Rebelii liczy się do wymagań niektórych kart (ilość układów popierających Rebelię)?
2. Czy układ, w którym znajduje się ujawniona baza Rebelii posiada znacznik poparcia Rebelii? (chodzi mi zarówno o układ odległy jak i zamieszkały).
3. Budowa z pola ujawnionej Bazy Rebelii - czy buduję i z pola układu i z pola Bazy Rebelii - z dwóch naraz ?
musicie grac cos totalnie zle jezeli ta gra zajela wam 9 godzin
Awatar użytkownika
gaax
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2013, 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: gaax »

Czy ma ktoś może na 1 kartce rozpisany setup rozgrywki z dodatkiem? Grywam dość rzadko, więc nie pamiętam każdego kroku rozkładania gry po kolei, a mają one znaczenie (kiedy cel, kiedy baza, kiedy jednostki), a do tego dodatek modyfikuje początkowe ustawienie. Przez to rozkładając grę trzeba wertować najpierw instrukcję początkową, potem zaawansowaną, a potem jeszcze dodatek, by wrócić do początkowej - niesamowicie to jest irytujące. Szukałem w necie kompletnej ściągi, ale nie znalazłem, macie może coś takiego?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

Na bgg są karty pomocy i setupu dla obu frakcji. Wydrukowałem sobie i zakoszulkowalem. Sprawują się świetnie.
Awatar użytkownika
gaax
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2013, 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: gaax »

Dogrzebałem się w końcu do czegoś takiego:
https://s3.amazonaws.com/geekdo-files.c ... 361d4f21e5

A właśnie o to mi chodziło, żeby zebrać setup, plansza gracza akurat mi nie potrzebna. Obrazek
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Perf »

Tylko nie sugerujcie się za bardzo warunkami zwycięstwa z tej ściągi, wzmianka o "structures" jest całkowicie błędna. :)
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ma_rio »

Cześć,
Czy wiadomo może coś o dodruku dodatku? Pisałem do Galakty, ale nie odpowiedzieli, a znalazłem ofertę za 250zł i zastanawiam się czy warto, czy raczej poczekać?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Tringa »

Ja bym brała. Niby dodruk ma być w przyszłym roku, ale ten wjechał spóźniony chyba o 1,5 roku (miał być na początku 2021, a był niedawno).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: menelobej »

ma_rio pisze: 28 paź 2022, 12:30 Cześć,
Czy wiadomo może coś o dodruku dodatku? Pisałem do Galakty, ale nie odpowiedzieli, a znalazłem ofertę za 250zł i zastanawiam się czy warto, czy raczej poczekać?
Biorąc pod uwagę, że dodatek i tak w dodruku w czerwcu był w cenie 170-190 PLN, a jeśli będzie kolejny dodruk to w obecnych czasach taniej raczej nie będzie, to te jakieś 50 PLN przepłacone straty dużej nie robi. Więc bierz 😀.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ma_rio »

menelobej pisze: 28 paź 2022, 13:27
ma_rio pisze: 28 paź 2022, 12:30 Cześć,
Czy wiadomo może coś o dodruku dodatku? Pisałem do Galakty, ale nie odpowiedzieli, a znalazłem ofertę za 250zł i zastanawiam się czy warto, czy raczej poczekać?
Biorąc pod uwagę, że dodatek i tak w dodruku w czerwcu był w cenie 170-190 PLN, a jeśli będzie kolejny dodruk to w obecnych czasach taniej raczej nie będzie, to te jakieś 50 PLN przepłacone straty dużej nie robi. Więc bierz 😀.
Ech.. Właśnie zauważyłem, że to chyba przedsprzedaż... Informacja była gdzieś na dole w opisie produktu (na allegro)
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: roadrunner »

koniec roku się zbliża. ktoś wie, kiedy dodruk Imperium u władzy wleci do (przed)sprzedaży i czy w tym roku może?
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Tringa »

Niedawno go ogłosili, więc obstawiam koniec roku. To w końcu ffg, oni dodruki robią tylko międzynarodowe.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Yooreck
Posty: 133
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Yooreck »

Czy w dodrukach Galakta poprawiła błędy na kartach, czy nadal występują? ;)
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: SeekerKuba »

roadrunner pisze: 24 lis 2022, 13:34 koniec roku się zbliża. ktoś wie, kiedy dodruk Imperium u władzy wleci do (przed)sprzedaży i czy w tym roku może?
Info od Galakty:

W okolicy kwietnia spodziewaja się dostawy dodatku Imperium u władzy.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: PytonZCatanu »

Czwarta partia za mną. Drugi raz grałem imperium.

Pierwszy raz w historii udało mi się odpalić Gwiazdę Śmierci i zniszczyć układ! Ta euforia z tego epickiego wydarzenia spowodowała, że nawet powiedziałem, że nawet jeśli przegram, to ta partia warta była mszy!

Dalej udało mi się zniszczyć drugi układ. To było Hoth i tak była baza Rebelii! Pierwsza wygrana ❤️ Po drodze była jeszcze seria epickich pojedynków Darth Vader vs Ślepy Mnich z Kijem, epicka flota Rebelii złożona z 3! krążowników i Luke, który nie dojechał na czas 🙂

Immersja w tej grze jest ogromna. Zaczynam się zastanawiać czy nie zwiększyć oceny z 9 na 10.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

PytonZCatanu pisze: 11 mar 2023, 13:19 Czwarta partia za mną. Drugi raz grałem imperium.

Pierwszy raz w historii udało mi się odpalić Gwiazdę Śmierci i zniszczyć układ! Ta euforia z tego epickiego wydarzenia spowodowała, że nawet powiedziałem, że nawet jeśli przegram, to ta partia warta była mszy!

Dalej udało mi się zniszczyć drugi układ. To było Hoth i tak była baza Rebelii! Pierwsza wygrana ❤️ Po drodze była jeszcze seria epickich pojedynków Darth Vader vs Ślepy Mnich z Kijem, epicka flota Rebelii złożona z 3! krążowników i Luke, który nie dojechał na czas 🙂

Immersja w tej grze jest ogromna. Zaczynam się zastanawiać czy nie zwiększyć oceny z 9 na 10.
Zdecydowanie zwiększyć!
Jedyną wadą tej gry dla mnie jest to, że jak ludzie patrzą ile mam w nią partii to nie chcą ze mną grać :(
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: PytonZCatanu »

Spoiler:
Ja bym chętnie zwiększył swój poziom gry. Niestety, nie gram regularnie....🙁 Szkoda że nie można online się podszkolić.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2023, 16:02 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

PytonZCatanu pisze: 11 mar 2023, 14:32 Ja bym chętnie zwiększył swój poziom gry. Niestety, nie gram regularnie....🙁 Szkoda że nie można online się podszkolić.
Jest wersja na Vassala, ale mnie jakoś nie zachęciła - ta gra raczej wymaga dwóch osób online jednocześnie, a nie wysyłania sobie plików co chwilę z każdą akcją.

EDIT: Widzę, że jest również całkiem sensowny moduł na TTS, ale nie każdy tę platformę rozgrywek lubi.
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: lukaszkuch »

Dodruki już dostępne w przedsprzedaży.
Na stronie galakty dodatek po 219.90, rebelia za 489.90.
Najtaniej aktualnie chyba wychodzi na aleplanszówki (z kodem DZIEKUJEMY - do 20.03) dodatek za 176.90 ;)
Awatar użytkownika
vektor
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2020, 18:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: vektor »

lukaszkuch pisze: 16 mar 2023, 13:29 Dodruki już dostępne w przedsprzedaży.
Na stronie galakty dodatek po 219.90, rebelia za 489.90.
Najtaniej aktualnie chyba wychodzi na aleplanszówki (z kodem DZIEKUJEMY - do 20.03) dodatek za 176.90 ;)
Ja pierdziul. Jeszcze nie tak dawno brałem z preorderu za 280zł :O
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Mr_Fisq »

Recenzja podstawki od Gradania:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Mr_Fisq »

Jest i recenzja dodatku:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Moonday »

Na BGG jest ciekawie wyglądający tryb solo do SW:R, jest nawet przetłumaczony na polski. Czy ktoś mocno ogrywał ten tryb? Wiem, że można grać tylko rebelią i dla mnie to jest ok, ale zastanawiam się na ile jest to fajny i regrywalniy tryb oraz czy można nim grać mając dodatek do Rebelii.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 234
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 35 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: DaaV »

Hej! W końcu po takim czasie ruszyliśmy z malowaniem Rebelii. Na pierwszy ostrzał: Żołnierze Rebelii (i kilku szturmowców, oni będą kolejni). Wrzucam fotki, są tu klasyczni, leśni, piloci, pustynni i śnieżni. Trzeba jeszcze pomalować podstawki, myśle, że będą w stylu „biomu” żołnierza ale muszę to jeszcze przemyśleć.
Spoiler:
Pozostałe posty ze zdjęciami wrzuciłem tu:
viewtopic.php?t=65639&start=1075#p1611040
Fisq
ODPOWIEDZ