Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Darkstorm pisze: 03 paź 2022, 14:38 Mam pytanie o dodatek Wolkan. Zauważyłem, że na rynku krążą dwie wersje tego dodatku. Jedna ma na pudełku zdjęcia z oryginalnego serialu (TOS) a druga z enterszajsu (ENT). Czy te dwie wersje czymś się od siebie różnią oprócz wyglądu pudełka?
Na rynku krążą czy na stronach internetowych tylko? Widziałeś zdjęcie wersji TOS w dziczy?
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Darkstorm »

Bludgeon pisze: 03 paź 2022, 21:05
Darkstorm pisze: 03 paź 2022, 14:38 Mam pytanie o dodatek Wolkan. Zauważyłem, że na rynku krążą dwie wersje tego dodatku. Jedna ma na pudełku zdjęcia z oryginalnego serialu (TOS) a druga z enterszajsu (ENT). Czy te dwie wersje czymś się od siebie różnią oprócz wyglądu pudełka?
Na rynku krążą czy na stronach internetowych tylko? Widziałeś zdjęcie wersji TOS w dziczy?
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. Pisząc rynek nie miałem na myśli bazaru w jakimś zakuprzu tylko ogólną strukturę pozwalająca na handel. Widziałem wersję TOS w ofercie sklepów. Np 3 trolle żeby daleko nie szukać. Ale pojawia się też w innych sklepach A zdjęcia można znaleźć też na bgg. Stąd pytanie czy jest jakaś różnica pod względem zawartości.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Nie ma różnicy względem zawartości bo nie ma żadnych 2 wersji. A sklepy internetowe używają nieoficjalnych grafik bóg wie dlaczego.
Darkstorm pisze: 03 paź 2022, 23:53 Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. Pisząc rynek nie miałem na myśli bazaru w jakimś zakuprzu tylko ogólną strukturę pozwalająca na handel.
A więc też np. OLX i allegro lokalnie. Dlatego pytam.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Darkstorm »

Wieczorny tetris.
Chyba jednak jest szansa upchnąć wszystkie 10 ras w jednym pudle. Będzie to raczej "insert" niższych lotów ale co jedno pudło to jedno pudło :wink: Może się go jeszcze dopracuje ale dopóki nie pojawi się coś profesjonalnego to starczy :D Część pudełek do ras się ujednolici bo teraz mam dwa rodzaje wycięte i wtedy będzie więcej miejsca by ładniej to poukładać.

Spoiler:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: PytonZCatanu »

Pierwsza partia w STA za mną.
Czas gry: 6:20h
Liczba graczy: 4
Mój status odnośnie IP: znam uniwersum dość dobrze, seriale i niektóre filmy, ale nie obejrzałem wszystkiego (w przeciwieństwie do Star Wars ;) ) i moje uczucia są raczej ciepłe, ale nie gorące.

Wydanie: bardzo dobre
Poziom wejścia: jeśli ocenić TYLKO tłumaczenie zasad, to nie jest to gra trudna. Oczywiście, ilość zasad jest spora (bo to duże 4x), ale ogromna większość z nich jest naturalna, płynna i oczywista, jak już raz się usłyszy.
Klimat: według mojego „ciepłego” stosunku oraz moich dwóch współgraczy, którzy mienią się wielkimi fanami uniwersum, gra ma klimat Star Treka bardzo mocny.

Jak ją oceniam? Unikam tego punktu, ponieważ nie wiem jak go zacząć… opisze więc pewną sinusoidę: przez pierwsze 3-4h gry to była dla mnie gra 9/10 w 4 i 5 godzinie to było dla mnie 5/10 i chciałem, żeby już się skończyła, ale ostatnia godzina gry to znowu 9/10. Ostatecznie na BGG dałem 9/10 :)

Zapytacie skąd ten spadek. Grało mi się fantastycznie i zmierzałem ku zwycięstwu. Oczywiście, jedynym sposobem, aby mnie powstrzymać, było zabranie mi planety domowej (grałem federacją, a więc Ziemia). Gracze, gdy się zorientowali gdzie to zmierza, przez 25 min wspólnie zaczęli analizować możliwości wspólnego ataku na moją planetę startową. Oczywiście, przewidziałem to wcześniej i odpowiednio się przygotowałem. I tutaj wydarzyły się dwie rzeczy: gracze wymyślili, że przyjadą od tylu mojej planety, gdzie według mnie nie było już miejsca, ale według ich było. Później, dociągnęli wydarzenie które dało im darmowy tunel do Ziemi, co zaoszczędziło im Command Token na wywołanie ataku…. To jeszcze bym przebolał. Ale to była 4 godzina gry i jeśli ich atak byłby skuteczny (a był), to nie tylko nie wygrywam, ale wszyscy zużywamy resourcy i NIKT NIE JEST blisko wybranej, a to oznacza kolejne mozolne rundy… W ostatniej godzinie gra nabrała znowu mięsa i były epickie bitwy pomiędzy 3 graczami walczącymi o zwycięstwo (ten jeden dostał pare eventów na początku gry to mocno go przyhamowało).

Podsumowując, największym plusem jest unikalny, mega ciekawy sposób eksploracji i budowy mapy, jednak pod warunkiem, ze określimy precyzyjnie, jak on ma wyglądać (np. profesjonalna i dedykowana mata tutaj pomoże).

Największym minusem dowtime i tendencja do przedłużania się gry, brak mechanizmu który zmuszałby od jakiegoś momentu do zmierzania ku końcowi gry (np. Gra o Tron ma maksymalną liczbę rund). Minusem, który może boleć, ale można też go zaakceptować, jest losowość wydarzeń i duża nierówność pomiędzy nimi (np. negatywne wydarzenia sa takie, które będą cię wkurzać, i takie, które zniszczą ci flotę – dostanie niektórych na początku gry może zabić jej sens). Lekarstwem na tą losowość może być odpowiednie przygotowanie decku eksploracji (choćby przełożenie bardzo złych wydarzeń gdzieś dalej, aby nie wyrzuciły jakiegoś gracza z gry na początku).

Za emocje, które pomimo wszystkich wad zostają w graczach (trochę taki przypadek jak w Kosmicznych Spotkaniach, które nic wspólnego z balansem i sprawiedliwością nie mają :D) daje jednak 9/10.

(jestem bardzo ciekawy partii na 3 graczy - czas będzie odpowiednio krótszy i moja ocena może być wyższa).
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: dispe »

Przypomniałeś mi o instrukcji, miałem wrzucić odświeżoną wersję PL: Wybaczcie jeśli coś tam pomyliłem ale jeszcze nie grałem w grę i nie znam aż tak dobrze tego uniwersum a do tego spędziłem nad tym mnóstwo czasu i już nie miałem siły na więcej.
Zamieniłem "węzły" na "moduły" jakoś mi lepiej brzmiało. Jak macie uwagi to śmiało piszcie na PW. Jeśli dobrze zrozumiałem, to wszystkie zmiany w stosunku do pierwotnej instrukcji są zaznaczone na różowo. Miałem zrobić ujednoliconą wersję na czarno ale już nie miałem na to czasu.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

dispe pisze: 08 lis 2022, 18:11 Przypomniałeś mi o instrukcji, miałem wrzucić odświeżoną wersję PL: Wybaczcie jeśli coś tam pomyliłem ale jeszcze nie grałem w grę i nie znam aż tak dobrze tego uniwersum a do tego spędziłem nad tym mnóstwo czasu i już nie miałem siły na więcej.
Zamieniłem "węzły" na "moduły" jakoś mi lepiej brzmiało. Jak macie uwagi to śmiało piszcie na PW. Jeśli dobrze zrozumiałem, to wszystkie zmiany w stosunku do pierwotnej instrukcji są zaznaczone na różowo. Miałem zrobić ujednoliconą wersję na czarno ale już nie miałem na to czasu.
Przejrzałem tylko pobieżnie kilka pierwszych stron, jedyne co zauważyłem to że słowa Borg się generalnie nie odmienia.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Darkstorm »

Bludgeon pisze: 08 lis 2022, 19:48
Przejrzałem tylko pobieżnie kilka pierwszych stron, jedyne co zauważyłem to że słowa Borg się generalnie nie odmienia.
Nie wiem w sumie czy istnieje jakieś "oficjalne" tłumaczenie ale jest tak jak mówisz. Ewentualnie spotkałem się jeszcze w serialach z odmianą ale tylko w liczbie pojedyńczej (jesteśmy Borgiem, załatwiliśmy Borga itd).
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Darkstorm pisze: 09 lis 2022, 09:17
Bludgeon pisze: 08 lis 2022, 19:48
Przejrzałem tylko pobieżnie kilka pierwszych stron, jedyne co zauważyłem to że słowa Borg się generalnie nie odmienia.
Nie wiem w sumie czy istnieje jakieś "oficjalne" tłumaczenie ale jest tak jak mówisz. Ewentualnie spotkałem się jeszcze w serialach z odmianą ale tylko w liczbie pojedyńczej (jesteśmy Borgiem, załatwiliśmy Borga itd).
To, plus polska wiki nie odmienia więc jest jakaś podstawa. No i w oryginale nigdy nie było użyte słowo borgs.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: kaimada »

Raczej w latach dziewięćdziesiątych tłumaczono "My jesteśmy Borg".

Teraz tłumaczenia zeszły na psy, więc może być inaczej, ale tradycyjnie jest jeden Borg, którego się nie odmienia.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Przez tego całego Borg, zapomniałem napisać że fantastyczną robotę odwaliłeś z tą instrukcją. Brawo Dispe.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: shaggy92 »

Który z dodatków jest wg was najlepszy?
Chciałbym zwiększyć pulę graczy z 3 do 4 ale tak by dodać jakaś zbalansowana rasę która też będzie się wystarczająco różniła od o podstawowych.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: kolosm »

A ja mam pytanie odnośnie nowego dodatku: The Dominion War a szczególnie tej mechaniki: " Dominion war variant that changes the playing field by dividing the civilizations into two rival alliances with players striving to see their Alliance dominate the opposing Alliance"
Ktoś ma, grał, sprawdzał?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

shaggy92 pisze: 19 lis 2022, 14:45 Który z dodatków jest wg was najlepszy?
Chciałbym zwiększyć pulę graczy z 3 do 4 ale tak by dodać jakaś zbalansowana rasę która też będzie się wystarczająco różniła od o podstawowych.
Każdemu inna pieszczota, ale jakbym miał się pokusić o gradację, to:
1. Ferengi Alliance - w zasadzie to nic temu dodatkowi się nie da zarzucić. Ulepsza grę pod każdym względem.
2. Dominion - nowa frakcja + 2 nowe tryby gry? Yes please!
3. Cardassian Union i Breen Confederacy
4. Vulcan High Command - bardzo ciekawa frakcja ale widać duże niedociągnięcia w zasadach niestety
5. Borg Assimilation - ogromny potencjał a wyszło... okej
6. Andorian Empire - fajna frakcja, ale podobne problemy jak z vulcanami (choć nie w takim stopniu bo mają mniej unikalnych elementów). Ich żetony są prawie bezużyteczne.
99. Escalation Packs - Dno i 3 metry mułu. Dodatek które nie ulepsza ale pogarsza grę. Omijać szerokim łukiem.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: shaggy92 »

Bludgeon pisze: 19 lis 2022, 21:50 Każdemu inna pieszczota, ale jakbym miał się pokusić o gradację, to:
1. Ferengi Alliance - w zasadzie to nic temu dodatkowi się nie da zarzucić. Ulepsza grę pod każdym względem.
2. Dominion - nowa frakcja + 2 nowe tryby gry? Yes please!
3. Cardassian Union i Breen Confederacy
A jakbyś mógł jeszcze lekko scharakteryzować każdą z tych 4 ras?
Jak mniej więcej kreuje się ich strategia / agresywność itp?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

shaggy92 pisze: 20 lis 2022, 09:36
Bludgeon pisze: 19 lis 2022, 21:50 Każdemu inna pieszczota, ale jakbym miał się pokusić o gradację, to:
1. Ferengi Alliance - w zasadzie to nic temu dodatkowi się nie da zarzucić. Ulepsza grę pod każdym względem.
2. Dominion - nowa frakcja + 2 nowe tryby gry? Yes please!
3. Cardassian Union i Breen Confederacy
A jakbyś mógł jeszcze lekko scharakteryzować każdą z tych 4 ras?
Jak mniej więcej kreuje się ich strategia / agresywność itp?
Ferengimi lepiej grać dość agresywnie, co nie znaczy że dużo walczyć. Eksploracja jest okej, ale priorytetem powinno być podłączenie do jak największej ilości graczy. Tylko nieliczne advancementy są dla nich ważne.
Dominion żeby się rozkręcić potrzebuje jak najwięcej rozkazów. Jeśli to masz, to najlepiej wtedy grać mocno agresywnie. Jeśli zaczynają w GQ i wylosują dominion wreck, to mają w sumie łatwą grę i dużą szansę na zwycięstwo jeśli nie będą grać głupio. Advancementy dające rozkazy to priorytet, i są potrzebne.
Cardassianie powoli eksplorują na początku przez konieczność zostawiania statków z tyłu, ale w ostatniej fazie gry potrafią być niepowstrzymanym walcem inwazji planetarnych, o ile zainwestujesz w kilka kluczowych advancementów.
Breen są niesamowicie skuteczni w defensywie co pozwala im się okopać i z domu w miarę bezpiecznie robić wypady z niskim ryzykiem odwetu. Czasem ciężko im znaleźć sojuszników przez ich wadę. Nie mają zdolności generującej kulturę o czym trzeba pamiętać.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Darkstorm »

Bludgeon pisze: 19 lis 2022, 21:50 Każdemu inna pieszczota, ale jakbym miał się pokusić o gradację, to:
1. Ferengi Alliance - w zasadzie to nic temu dodatkowi się nie da zarzucić. Ulepsza grę pod każdym względem.
2. Dominion - nowa frakcja + 2 nowe tryby gry? Yes please!
3. Cardassian Union i Breen Confederacy
4. Vulcan High Command - bardzo ciekawa frakcja ale widać duże niedociągnięcia w zasadach niestety
5. Borg Assimilation - ogromny potencjał a wyszło... okej
6. Andorian Empire - fajna frakcja, ale podobne problemy jak z vulcanami (choć nie w takim stopniu bo mają mniej unikalnych elementów). Ich żetony są prawie bezużyteczne.
99. Escalation Packs - Dno i 3 metry mułu. Dodatek które nie ulepsza ale pogarsza grę. Omijać szerokim łukiem.

Jeszcze nr 7 - frakcyjne kosteczki :wink:
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Darkstorm pisze: 21 lis 2022, 08:42 Jeszcze nr 7 - frakcyjne kosteczki :wink:
No tak, ale kosmetyczne apgrejdy pominąłem.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Varth Dader »

Czy ktoś ma, albo wie gdzie znaleźć, grafiki do wykonania maty na własną rękę? Wydawało mi się, że widziałem kiedyś jakieś fanowskie projekty, ale teraz nie mogę niczego znaleźć.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Varth Dader pisze: 24 lis 2022, 10:52 Czy ktoś ma, albo wie gdzie znaleźć, grafiki do wykonania maty na własną rękę? Wydawało mi się, że widziałem kiedyś jakieś fanowskie projekty, ale teraz nie mogę niczego znaleźć.
Jakiej maty? Bo ja zrobiłem swego czasu takie:
Obrazek
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Varth Dader »

Bludgeon pisze: 24 lis 2022, 23:22 Jakiej maty?
Chodzi o matę podobna do oficjalnej (91cm x 91cm) z sugerowanymi miejscami rozmieszczenia układów początkowych.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Bludgeon »

Varth Dader pisze: 25 lis 2022, 00:06 Chodzi o matę podobna do oficjalnej (91cm x 91cm) z sugerowanymi miejscami rozmieszczenia układów początkowych.
Kumam, nie widziałem niczego takiego nigdzie.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Varth Dader »

Bludgeon pisze: 25 lis 2022, 08:09 Kumam, nie widziałem niczego takiego nigdzie.
Znalazłem... ale wg założeń powinna być wydrukowana w rozmiare 129,5cm x 129,5cm więc póki co odpada, ale może uda się jeszcze coś z tego zrobić.

Kod: Zaznacz cały

https://cf.geekdo-images.com/xyrFLx73qvL3aCZE427iqA__original/img/sF3gI_iFmXDEqAWNfHrUZnHEL9g=/0x0/filters:format(png)/pic3733187.png
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Gambit »

Varth Dader pisze: 25 lis 2022, 08:49
Bludgeon pisze: 25 lis 2022, 08:09 Kumam, nie widziałem niczego takiego nigdzie.
Znalazłem... ale wg założeń powinna być wydrukowana w rozmiare 129,5cm x 129,5cm więc póki co odpada, ale może uda się jeszcze coś z tego zrobić.

Kod: Zaznacz cały

https://cf.geekdo-images.com/xyrFLx73qvL3aCZE427iqA__original/img/sF3gI_iFmXDEqAWNfHrUZnHEL9g=/0x0/filters:format(png)/pic3733187.png
Pytanie jaką to ma rozdzielczość. Oryginalnie plik był wrzucony jako 72dpi. Do wydruku jest potrzebne 150dpi albo 300dpi. Z tego co wiem, autor miał wrzucić "poprawiony" plik na BGG, ale nie sprawdzałem, czy już to zrobił.
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Varth Dader »

Gambit pisze: 25 lis 2022, 11:01 Pytanie jaką to ma rozdzielczość. Oryginalnie plik był wrzucony jako 72dpi. Do wydruku jest potrzebne 150dpi albo 300dpi. Z tego co wiem, autor miał wrzucić "poprawiony" plik na BGG, ale nie sprawdzałem, czy już to zrobił.
Z tego co widzę to ma dodane ze swojego konta dwie grafiki mat, jednak wg mnie są identyczne i mają 72dpi.
ODPOWIEDZ