Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

seki pisze: 26 lis 2022, 12:09 Pętla loop - bo Wy twierdzicie, że to dobra kooperacja więc mówię sprawdzam! Była też w fajnej cenie na BF.
seki pisze: 26 lis 2022, 12:09 Poszukiwanie planety X - bo zgodność opinie co do tej gry była jak nigdy. I rzeczywiście swietna dedukcja z łatwymi zasadami.
Bardzo dobre zakupy :) Obyś się nie zawiódł jak na Roll Camera :)
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 91
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Misiek1977 »

No i czas zadebiutować w tym wątku. A kiedy nie lepiej niż przy okazji Black Days? Tak więc:

- IKnow wersja rodzinna - 30 zł okazja na OLX,
- Skytopia - z ciekawości,
- Kawerna - bo niby tanio. Do tego na dopchnięcie Elementum i Szczęśliwice Wielkie bo tanio.
- Top Trumps Quiz: Pojedynek - Przyjaciele - coś dla żony.
- dodatek do Kaskadii.
- Everdell - tyle czasu się broniłem, ale cała ta presja ze strony społeczności, że super, że cena 139. No to kupiłem. Ale jak nie podejdzie obrażę się na Was.
- Dodatek do Star Realms oraz Talizman - w sumie... 13,56zł. Na Steamie :)

Było jeszcze klika rzeczy w planach ale nie pojawiły się w promo cenach.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mrukar »

Kupiłem różne rzeczy, ale najbardziej jestem zadowolony z dodatkowych map do Kartografów. Obecnie są przecenione o połowę w sklepie Ogrów, warto sprawdzić.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

Ark Nova bo lubie eurasy + map pack.
No i iron clays + radlands i podkladka.

Zona jeszcze nie wie. Bedzie chryja ;)

Aha i skyrise :D
Ostatnio zmieniony 27 lis 2022, 22:27 przez Pluck, łącznie zmieniany 1 raz.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Może już było ale przyszedł we wtorek do mnie
Weater Machine, bo On Mars wkręcił mnie w Lacerde
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Toluvel »

Kroniki Zamku Avel - już obiecane dziecku (5l) od Mikołaja. Rozkręcam hype, będziemy grali rodzinnie :)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: gogovsky »

Too many bones zestaw :p Wszyscy tu zachwalają, 0 negatywnych ocen, a jeszcze promka na Black Friday plus darmowa kawka, jak coś Curiosity mi zwróci pieniądze :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Rafal1970 »

Kupiłem z ciekawości, ostatnia szansa aby żoną zaczęła grać w cokolwiek. Odmawia grania. Z okazji Black Friday kupiłem całość do gry Obsession – gra podstawowa i wszystkie dodatki. Tanio nie było, ale co zrobić bo wasze oceny były raczej entuzjastyczne (właśnie Gambt).
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yappen »

Zatokę Kupców z 2 dodatkami, bo kupiłem jak zwykle oczami, ale dopiero się okaże czy to był dobry pomysł...
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SosnowyPatyk »

7 Cudów Świata Pojedynek, bo żona mnie codziennie grą w Na Skrzydłach molestowała, więc coś dla odmiany od tej gry chciałem na dwie osoby :)
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Darkstorm »

Tainted Grail. Bo żona wierciła dziurę w brzuchu :wink:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Na ostatniej stronie żony występują na zmianę jako dobrzy lub źli bohaterowie drugiego planu 🙂
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Darkstorm pisze: 28 lis 2022, 08:35 Tainted Grail. Bo żona wierciła dziurę w brzuchu :wink:
SosnowyPatyk pisze: 28 lis 2022, 08:00 7 Cudów Świata Pojedynek, bo żona mnie codziennie grą w Na Skrzydłach molestowała, więc coś dla odmiany od tej gry chciałem na dwie osoby :)
Takie żony to nie skarby, ale wręcz artefakty, które powinny być noszone w lektykach! ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Marvel United bo trafiła się używka od razu z pajunkami i insertem w niewygórowanej cenie.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kurdzio »

Syndykat Zbrodni - dla zasady sprawdzamy każdą ciekawszą dwuosobówkę, chociaż przeciąganie liny nie bardzo nam leży, to mam nadzieję że znajdziemy tu jakieś emocje.

Super mega fajna gra - kupiłem z myślą o graniu w święta z rodzinką, bingo na sterydach raczej powinno wypalić. Mam nadzieję że nie wyjdzie z tego super mega słaba gra :mrgreen:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Undaunted: Stalingrad, bo czy można mieć za dużo Undaunted? No dobra, pewnie można :) Ale jestem ciekaw kampanii i systemu ulepszania jednostek.
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Wojtek.k »

Weather Machine - żona jest fanką Lacerdy.
VivaJava: The Coffee Game: The Dice Game - chodziła za mną jakiś czas i trafiła się w fajnej cenie używka.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

W listopadzie BF mnie nie pochłonął, interesujące promki były na gry, które posiadam albo na szrot :D Na całym BF dokonałem aż 2 zakupów(w tym jeden gry na PS4). Gier zakupionych w porównaniu do października to jak kot napłakał :)

- 1849 - 1830 zagrałem i siadło bardzo, ale czas gry dla ekipy eurograczy może być nie do przeskoczenia, więc za radą kolegów z forum zainwestowałem w ten. 18XX ma stanowczo za duży wybór na start i bez rad kolegów z większym doświadczeniem to nie wiem ile czasu bym musiał poświęcić na przekopywanie się przez wątki z danymi tytułami.

- ulepszenia do 1830/1849 - mrozigor na wstępnej partii zaprezentował jak bardzo te ulepszenia ułatwiają grę, więc korzystając z promki BF zakupiłem je.

- Horror w Orient Expresie edycja limitowana - brakująca druga kampania do Zewu Cthulhu. Zakochałem się w RPG i w mojej ekipie akurat ja poszedłem w Zew. To zwieńczy moją kolekcję, bo do reszty ksiąg już przekonany nie jestem(sprawy dziejące się w danych okresach czy mniejsze kampanie).

- Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu - ograłem resztę serii i od dłuższego czasu polowałem na tą część. Na konwencie cena była świetna, więc się długo nie zastanawiałem. Podobno najlepsza część serii.

- Iron Clays 200 - ładnie się prezentują i potrzebowałem sztonów do 18XX jak i FCM. Papiero pieniądze irytują mnie na dłuższą metę.

W sumie niby tylko kilka pozycji a ponad 1k poszedł...Japanczyk kusił mnie jeszcze Deep Madnessem allin, ale przez liczbę tytułów, która do mnie dotarła w ostatnim czasie nie mam niestety na to miejsca ;/ W grudniu pewnie będzie równie umiarkowanie, bo jedyne co kojarzę to PM Oathsworna, klucze z AH przeniesiono na styczeń, Townsfolk Tussle na luty, TES od CTG również wyleciał na 1Q i tak jakoś może w końcu zaoszczędzę nie wydając :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Dinosaur World KS All-in - tu złożyło się kilka czynników: Świat dinozaurów to była ostatnia pozycja na mojej liście do kupienia w 2022r., premiera od Galakty się opóźniała, chciałam mieć podstawkę z dodatkami i najważniejsze nic nie kupiłam na promocjach Black Friday.
Dziś przyszło i to co mogę już powiedzieć to kolorowe mepelki dinozaurów z nadrukami są przepiękne. Dodatkowo w mojej wersji są metalowe monety :D dodając info od Galakty, że premiera zostanie sporo przesunięta czuje się jak dziecko, które znalazło wymarzony prezent pod choinką.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Radlands. Tytuł wpadł mi w oko przy okazji zakupu czegoś innego i się zainteresowałem. Cena przystępna bo 70zł, na bgg ocena 8,1, ale na forum opinie mieszane, więc muszę sam sprawdzić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gosiek »

Pionierów od Szczęśliwych Kaczek, bo to mała sprytna gierka, a za 5 zł to aż żal było nie brać.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Memoir 44 - bo natchnęło mnie na grę wojenną. Ta jest prosta (mam nadzieję, ze nie za prosta) i nie powinienem się zniechęcić na starcie. Dodatkowo jest dużo kampanii, więc jest szansa na regrywalność. No i jak syn podrośnie, to coś mi mówi, że to może być dobra gra dla niego.

Szachy - bo to królowa gier, a nie miałem wersji fizycznej…

Karty promo do Kaskadii - bo lubimy ten tytuł. Ale żeby to był deal breaker, to nie powiem…
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Oak w wersji standard - bo So Very Wrong About Games jakoś zachęcili. Wstępna rozgrywka za mną, wygląda obiecująco, chociaż zasady, instrukcja i ikonografia nie należą do najbardziej przystępnych.

Mille Fiori jako uzupełnienie zamówienia do darmowej wysyłki, ale też dlatego, że chłopaki z Gradania przychylnie się wypowiadali oraz Knizia i wygląda nawet sympatycznie. Pograliśmy kilka razy z małżonką i o ile dla mnie jest w tej wyścigowej sałatce punktowej jakiś potencjał, to druga strona stwierdziła, że jednak niekoniecznie, więc od razu trafia na sprzedaż. Więcej będę pisał w grze miesiąca.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fyei »

feniks_ciapek pisze: 04 gru 2022, 22:53 Oak w wersji standard - bo So Very Wrong About Games jakoś zachęcili. Wstępna rozgrywka za mną, wygląda obiecująco, chociaż zasady, instrukcja i ikonografia nie należą do najbardziej przystępnych.
Napiszesz coś więcej o rozgrywce?

I żeby nie było offtopu to do mojej kolekcji wpadli ostatnio Paladyni Zachodniego Królestwa, w sumie do grania solo. I jaka ta gra jest dobra :D.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Syndykat Zbrodni. W 3 dni 10 partii, a to wiele dobrego mówi o grze jeśli o mnie chodzi. Nie grałem w pierwowzór, ale temat gangsterski mi się podoba. Gra jest bardzo satysfakcjonująca, a do tego szybka i trwa około 15 minut. Lubię takie przeciąganie liny, zwłaszcza, że łatwo można rozegrać rewanż. Losowy dociąg żetonów gangu zapewnia niepowtarzalność rozgrywek, choć będzie to wadą dla graczy lubiących pełną kontrolę sytuacji. Mi to nie przeszkadza, ale ja jestem fanem Neuroshimy Hex i bez problemu godzę się na takie warunki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ