Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

sowacz pisze: 22 lip 2022, 22:13 W Stanach jest właśnie premiera dodatku, sklepy tam już mają je w magazynach, a u nas cisza jak makiem zasiał. Słaba jest komunikacja o dostępności angielskich premier od FFG w Polsce i winić trzeba raczej Rebela jako dystrybutora. Ta sama historia z podstawka Lotr LCG.
Nawet nie ma tego dodatku w przedsprzedaży nigdzie..
Jest słabo, codziennie zerkam ale cisza wszędzie.
Może mi się uda dorwać w Szkocji jak będę pod koniec roku...
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: sowacz »

W Rebelu pojawiło się 5 sztuk dodatku.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: lukkk »

Cena tego dodatku dość powalająca. Ja rozumiem, że może dużo wnosić ale za tą cenę mam już naprawdę porządny tytuł.
Chyba nadal żałuję, jak taką fajną grę po prostu zarżnięto złą polityką wydawniczą. Bo nawet gdzieś tam pojawił się Cosmic Encounters: Duel ale zrobił to tak cicho i niepozornie, że chyba niewielu słyszało o tej grze coś więcej.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: rzaba »

lukkk pisze: 08 wrz 2022, 16:53 Cena tego dodatku dość powalająca. Ja rozumiem, że może dużo wnosić ale za tą cenę mam już naprawdę porządny tytuł.
Chyba nadal żałuję, jak taką fajną grę po prostu zarżnięto złą polityką wydawniczą. Bo nawet gdzieś tam pojawił się Cosmic Encounters: Duel ale zrobił to tak cicho i niepozornie, że chyba niewielu słyszało o tej grze coś więcej.
Zła polityka wydawnicza??? Ta gra jest na rynku od ponad 40 lat...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: PytonZCatanu »

Chyba chodzi o wersje PL
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

lukkk pisze: 08 wrz 2022, 16:53 Cena tego dodatku dość powalająca.
Niestety, na szczęście aleplanszówki będzie miało prawie 30 zł taniej, zawsze coś.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Rebel wrzuca kody kilka razy w tygodniu na fb, zgłoście się do kogoś ze stałą zniżką i można Odyseję mieć za 256 zł. Nadal nie mało, ale już nie trzy stówy ;) Nie wiem czy inne sklepy będą to teraz miały taniej, a jak będą to tylko lepiej :P
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

Mam!
Spoiler:
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

Gambit pisze: 10 paź 2022, 17:28Same here :)
aaaa, jednak się skusił :P
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Haysahi
Posty: 26
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Haysahi »

Pytanie do posiadaczy, czy sama podstawka wystarczy do dobrej / długiej zabawy ?
Przyznam się szczerzę, że kupiłem ją tylko dlatego, że Galakta miała to na stoisku za 100 zł, a ja zobaczyłem pudełko wcześniej
u Gambita (więc wiadomo, trzeba brać, a potem czytać co to).
Teraz już wiem, że nie ma szans na dodatki w polskiej wersji językowej. Pytanie tylko, czy mam mieć duże parcie na nie :) ?
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: SetkiofRaptors »

Sama podstawka na bardzo, bardzo długo. Też kupiłem polską wersję, z myślą, że w razie czego ją wymienię na angielską ale zupełnie nie czuje potrzeby. A wyciągamy regularnie i jest ogrywane. W tym pudle są setki partii na spokojnie.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

Sama podstawka wystarcza na bardzo długo. My z Gambitem jesteśmy po prostu uzależnieni :lol:
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: SetkiofRaptors »

Btw rozumiem, że Galakta nadal nie sprzedała pierwszego nakładu, do tego stopnia, że robi wyprzedaże za 100 zł? Bosz, wstyd.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Haysahi
Posty: 26
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Haysahi »

Najwyraźniej, w Łodzi na festiwalu komisku i gier mieli dwie duże wieże CE i New Angeles, obie po stówce.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: venomik »

Jestem przekonany, że jakby ta gra wychodziła dziś to w pudełku nie byłoby nawet połowy tej ilości raz, za to szybko doszedłby dodatek, który by je zawierał ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Myśmy na podstawce w cztery osoby zagrali kilkadziesiąt partii i tylko chcieliśmy więcej ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: PytonZCatanu »

Kosmiczne Spotkania to moja gra #2 wszechczasów. Gra z największą ilością partii (ok.25) wśród gier, których osobiście nie posiadam (specyficzne, wąskie grono potencjalnych graczy, powoduje, że jeden egzemplarz na grupę wystarczy).

Ale gdybym widział nowa sztukę za 100 to bym z sentymentu dla samego stania na półce kupił 🙂

My się przesiedliśmy na dodatki po on 15 patiach, ale koledzy powyżej mają pełną rację - myślę, że spokojnie 50 partii na gołej podstawce pójdzie.

Jest szansa, że za miesiąc kilka partii dorzucę do puli, już nie mogę się doczekać 😁😁😁😁
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

PytonZCatanu pisze: 11 paź 2022, 02:09 Ale gdybym widział nowa sztukę za 100 to bym z sentymentu dla samego stania na półce kupił 🙂
W pierwszej chwili pomyślałem sobie że ja też, ale potem się zastanowiłem na ile dobre jest polskie tłumaczenie. Jednak angielską terminologię mam wypaloną na mózgu. Mogłoby być dziwnie.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Kurcze... zagraliśmy dwie pierwsze z czterech partii pierwszej kampanii Cosmic Odyssey i mam mieszane odczucia. Bardzo fajne święto CE, bardzo fajne przeprowadzenie przez zasady nowe i stare, bardzo fajna zabawa, ale... setup zabija. Nowe zasady, zasady kampanijne, nowe opcje wybierania kosmitów, przygotowanie do gry trwa bardzo dużo czasu.

W pierwszej grze musieliśmy ogarnąć zasady nowego wariantu, nowych obcych - zajęło nam trochę więcej czasu niż chcieliśmy.

Druga gra za to to był istny dramat... Do wytłumaczenia nowy wariant gry, sposób wybrania obcych: wylosuj dwa razy więcej kosmitów niż graczy, gracze muszą się ze wszystkimi zapoznać, potem wyeliminować każdy jednego, potem wybrać... czytanie ośmiu kosmitów z flarami zajęło swoje. Do tego wjechał efekt, który mówił, że co oblotkę wszyscy losują nowego kosmitę. Łącznie w rozgrywce na 4 osoby musieliśmy zapoznać się z szesnastoma kartami kosmitów, z czego około 10 zostało użytych w trakcie gry, co wymagało ogarnięcia interakcji z pozostałymi, z flarami, z efektami rozgrywanego wariantu... To był najdłuższa gra w CE jaką kiedykolwiek zagraliśmy, zdecydowanie za długa jak na to co oferowała. Zgroza.

Na podstawie połowy kampanii stwierdzam, że pomysł jest świetny, ale wymaga sporo pracy w koło gry. Rozgrywki zabierają w opór czasu. Fani CE będą stosunkowo zadowoleni, niezbyt przekonani do CE mogą być zawiedzeni. Jak na grę imprezową (którą wg mnie CE jest), to już się robi za duży koszt czasowy względem efektu. Jeśli ktoś nie uważa CE za grę imprezową, to może nie będzie tak źle.

Myślę, że druga kampania będzie lepsza, trzecia już pójdzie bez problemów. Wielką zaletą dodatku jest to, że odtąd wszystkie moje przyszłe rozgrywki CE będą rozgrywane w ramach kampanii, która przyjemnie wymiesza wszystkie możliwe warianty rozgrywki.

Rozegramy do końca, rozegramy drugą i będę myślał, jak to w ogóle ocenić.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: lukkk »

Mnie tyko smuci, że jest to gra wyłącznie na 5 osób. Trudno zdobyć obecnie dodatki zwiększające tą liczbę. Może pomyśleć o jakimś print to play i statkach z modeliny ( to ostatnie to akurat żart ;) )
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: PytonZCatanu »

lukkk pisze: 05 gru 2022, 23:13 Mnie tyko smuci, że jest to gra wyłącznie na 5 osób. Trudno zdobyć obecnie dodatki zwiększające tą liczbę. Może pomyśleć o jakimś print to play i statkach z modeliny ( to ostatnie to akurat żart ;) )
Grałem parę partii na 6 osób i gra sie bardzo dobrze. Któryś dodatek daje chyba czarne statki.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: lukkk »

PytonZCatanu pisze: 05 gru 2022, 23:17
lukkk pisze: 05 gru 2022, 23:13 Mnie tyko smuci, że jest to gra wyłącznie na 5 osób. Trudno zdobyć obecnie dodatki zwiększające tą liczbę. Może pomyśleć o jakimś print to play i statkach z modeliny ( to ostatnie to akurat żart ;) )
Grałem parę partii na 6 osób i gra sie bardzo dobrze. Któryś dodatek daje chyba czarne statki.
Nie kuś nie kuś. JA ostatnio grywam w gry na 10 osób więc jakbym chciał ekipę zainteresować Cosmic Encounters to poszedłbym z torbami - tyle dodatków z dodatkowymi stateczkami musiałbym zakupić ;) Oj chyba przeproszę się z modeliną ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Planety można zastąpić kartką z namazianymi kółkami, a statki byle jakimi dwudziestoma żetonami czy monetami nawet. Gorzej z kartami, bo talia z podstawki nie zawiera zbyt wiele kart. Przy 6 graczach wyszło by zdaje się 94 karty, rozdanie kart startowych zjada połowę talii. Do tego trzeba by proxować karty Destiny i to tak, żeby się dobrze mieszały z oryginalnymi (lub zaproxować całe osobne Destiny).
Cosmic Alliance wprowadza dodatkowe karty do talii podstawowej, do wykorzystania przy większych liczbach graczy. W ten dodatek na pewno warto się zaopatrzyć dla większych grup. Nadal jednak pozostanie do rozwiązania problem z talią Destiny (choć oczywiście jest do przeskoczenia).
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter / Kosmiczne spotkania (B. Eberle, J. Kittredge, B. Norton, P. Olotka, K. Wilson)

Post autor: Bludgeon »

donmakaron pisze: 05 gru 2022, 23:55 Nadal jednak pozostanie do rozwiązania problem z talią Destiny (choć oczywiście jest do przeskoczenia).
Całą bym zproxował i wrzucił w koszulki z nieprzezroczystym rewersem i po problemie.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
ODPOWIEDZ