Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

PytonZCatanu pisze: 05 kwie 2023, 07:49 Pierwsza partie zagram solo. Grać solo z instrukcji czy lepiej na dwie ręce udając drugiego gracza?
Jeśli zagrasz solo, to unikaj talii jednosferowych, zwłaszcza Taktyki, którą bardzo ciężko przejść choćby pierwszą przygodę. Gra na dwie ręce jest o tyle fajniejsza, że ma znaczenie kto jest w danej chwili pierwszym graczem, a także wykorzystuje się słowa kluczowe Dystans i Wartownik. To jednak raczej zabawa na później. W pierwszych partiach lepiej grać typowo solo, bo łatwiej wszystko ogarnąć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Najważniejsza rzecz w tej grze: ogarnąć okienka akcji. Przed pierwszą partią koniecznie zobacz sobie ten filmik:


Żeby dobrze w to grać musisz wiedzieć, kiedy dokładnie możesz reagować na to czym rzuca w Ciebie gra ;).

Druga sprawa - pamiętaj o kolosalnej różnicy między "add to the staging area" a "reveal (and add)". Jeśli gra każe Ci po prostu "search the encounter deck for an enemy and add it to the staging area" to nie odpalasz np. słowa kluczowego "surge" na takim wrogu, bo ten keyword odpala się tylko w sytuacji, kiedy robisz "reveal". Nie aktywują się także wtedy efekty "when revealed" na takim wrogu.

W LCGach każdy przecinek ma znaczenie :). Dlatego dobrze przestudiuj różnice między podobnymi zwrotami, bo "play" a "put into play" to coś zupełnie innego :).
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2023, 14:37 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Fujis »

A jeżeli shadow efekt z King Spider mowi mi ze mam wyczerpac 1 postac a mam wszystkie wyczerpane np na obrone to wtedy wyczerpuje ja z shadow efekt i atak jest wtedy nie broniony tak? dobrze rozumiem?
Buchinsky
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Buchinsky »

Fujis pisze: 05 kwie 2023, 11:27 A jeżeli shadow efekt z King Spider mowi mi ze mam wyczerpac 1 postac a mam wszystkie wyczerpane np na obrone to wtedy wyczerpuje ja z shadow efekt i atak jest wtedy nie broniony tak? dobrze rozumiem?
Nie, ponieważ najpierw deklarujesz obrońcę i go wyczerpujesz a dopiero potem rozpatrujesz efekt cienia. Jeśli wszystkie postaci są już wyczerpani a efekt każe ci kogoś wyczerpać po prostu go ignorujesz i atak jest normalnie broniony.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

A czy pytania z zasadami mogą trafić do odpowiedniego działu?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

Dla nowych graczy (takich jak ja):

Zacząłem oglądać stare nagrania o LOTR LCG na kanale Watch It Play (młody Rodney 😁) i uważam że są świetne.

Jest 15 min zasad, ale potem kilka 15 minutowych filmików gdzie Rodney rozgrywa swoje tury i tłumaczy na bieżąco co robi. Daje to ogromne poczucie czego się po grze spodziewać. Czuje się trochę jak Neo w Matrixie, gdzie wgrywają mu dane do głowy, on otwiera oczy i mówi "I know Kung Fu" 🙂

Także polecam.

Oczywiście filmiki mają 11 lat więc po sesji trzeba skonfrontować się z aktualną instrukcja (ale nie wiem czy były jakieś znaczące zmiany, to już pytanie do ekspertów).
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muadib »

Wszytsko ladnie pieknie

Pamietam do dzis jak moje szczescie kiedy udalo mi sie przejsc pierwszy scenariusz tak samo szybko ulecialo jak sie pojawilo po rozpoczeciu 2giego

Wesjcie trola , jakies 2 tury , wszycy martwi i po zabawie.

Na true solo bardzo ciezko, naprawde trzeba samozaparcia i mocnego ogrania by poznac karty..ale z drugiej strony jak byc ogranym jak w drugim scenariuszu od podstawki dostajesz ostry lomot.

Idac na skroty poszukalem gotowych talii , ale znowu wiekszosc wymaga 2och podstawek a ja mam tylko jedna ( stara edycje)

Ale nie poddaje sie co jakis czas wracam do srodziemia i probuje stanac na przeciw zlu czajacego sie w mroku:)

Nostalgia i urok swiata Tolkiena robi swoje:)
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: lemon_curry »

Muadib pisze: 06 kwie 2023, 12:16 Idac na skroty poszukalem gotowych talii , ale znowu wiekszosc wymaga 2och podstawek a ja mam tylko jedna ( stara edycje)
Podstawka 100zł
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

Pytanie:

Mam angielską podstawkę z 2017 roku.

1. Czy mogę kupować dodatki wydane w innych latach, np. te najnowsze?

2. Czy mogę mieszać angielski i polski? (Zakładając że mi to nie przeszkadza estetycznie, to czy mają te same oznaczenia, rewersy itp.).
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

1. Tak
2. Tak
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

PytonZCatanu pisze: 06 kwie 2023, 16:05 Pytanie:

Mam angielską podstawkę z 2017 roku.

1. Czy mogę kupować dodatki wydane w innych latach, np. te najnowsze?

2. Czy mogę mieszać angielski i polski? (Zakładając że mi to nie przeszkadza estetycznie, to czy mają te same oznaczenia, rewersy itp.).
Baloosh pisze: 06 kwie 2023, 16:14 1. Tak
2. Tak
Ja do drugiego pytania bym podszedł ostrożniej. W grze są keywordy i nazewnictwo, które będziesz musiał znać z obu wersji. W mieszanych wersjach językowych mi to akurat przeszkadza w płynnym graniu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Morderstwo Pod Rozbrykanym Kucykiem jest absolutnie genialnym scenariuszem - bardzo klimatycznym i ogromnie regrywalnym. Polecam wszystkim posiadaczom karcianego Władcy, to jedna z ciekawszych niezależnych przygód ;).

Ta gra naprawdę błyszczy na dwie osoby, w takiej konfiguracji to u mnie 11/10 w skali doświadczeń planszówkowych. I nie da się tego oszukać rozgrywką na dwie ręce, bo dyskusje nad stołem, współpraca i dzielone emocje są nie do podrobienia ;)

Obrazek
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Fujis »

Super :D Ja tyle co zacząłem swoja przygodę z Lotrem, aktualnie jestem na drugim scenariuszu core set i zaczynam bawić się w budowanie talii, mam kilka startowych więc jest co robić a to dopiero początek :D Ale co jak co ta gra naprawdę jest top of the top jak dla mnie. W końcu znalazłem tą grę, którą bym zabrał na bezludną wyspę :D Świetna mechanika, klimat super, zabawa taliami, różne scenariusze, regrywalność chyba nieskończona, no po prostu the best of the best :D
Przy okazji jak już piszę to życzę wszystkim spokojnych i zdrowych świąt i oby Wam Lotr przynosił coraz więcej frajdy :D
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: vader777 »

Witam wracam do gry po 2 latach mam pytanko ,w podstawce są Brzęczyrogi które mają zadać 5pkt jednemu z bohaterów,czy można zblokować tarczami te obrażenia?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

vader777 pisze: 09 kwie 2023, 12:22 Witam wracam do gry po 2 latach mam pytanko ,w podstawce są Brzęczyrogi które mają zadać 5pkt jednemu z bohaterów,czy można zblokować tarczami te obrażenia?
Nie można, trzeba po prostu grać w około niego (trzymać nisko zagrożenie/kitrać atak zaskoczenia + gandalf), albo ewentualnie po męsku przyjąć śmierć jednego bohatera :wink:
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: vader777 »

Dzięki, muszę sobie coś złożyć ,ewentualnie miśka wezmę on ma chyba 10hp więc przyjmie na klatę Brzęczyroga :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Daj komuś Pancerz Cytadeli i po sprawie. Brzęczyrogi mają wysoki poziom zwarcia, więc jest czas żeby się przygotować. Albo zdejmij wroga Dunhernem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

LoTr LCG
Pierwsze wrażenie

Zagrałem 4 partie w 4 godziny, cały czas najprostsza misja przejścia przez Mroczna Puszczę do Lorien z tajna wiadomością. Zagrałem 2 różnymi taliami (gotowe z pudełka, bez układania), 3x taktyczna i 1x Leadership. Umarłem 3 razy, raz się udało zakończyć misje sukcesem.

Skoro zagrałem 4 partie to chyba można uznać, że było dostać ciekawie. Gra całkiem sensowna solo, zastanawiam się jak jest z kolejnym graczem (na necie chwalą).

Klimat jest, trochę szczęścia trzeba, ale też skill się liczy. Ogólnie przyjemny wieczór i na pewno jeszcze usiądę sprawdzić inne talie i chociaż ta środkowa misję (w pudełku są 3).

Na razie nie widzę sensu mieszania decków podstawowych. Widzę że tych surowców jest mało i jeśli jeszcze muszą być z pasujących liderów - to jak taka talia z różnymi symbolami ma sprawnie działać? Pewnie czegoś nie dostrzegam
😁
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

PytonZCatanu pisze: 11 kwie 2023, 13:29
Na razie nie widzę sensu mieszania decków podstawowych. Widzę że tych surowców jest mało i jeśli jeszcze muszą być z pasujących liderów - to jak taka talia z różnymi symbolami ma sprawnie działać? Pewnie czegoś nie dostrzegam
😁
Można w samym corze utworzyć talię trójsferową, która potrafi ponoć uporać się z trzecim questem. Nie wiem, nie próbowałem, bo zawsze sam sobie coś kombinuję z taliami i nie korzystam z gotowców. Ale wracając do tematu, mieszanie sfer jest jak najbardziej możliwe. Dajesz do talii karty o niższym koszcie i jazda. Można też przerabiać bohaterów na dwusferycznych dając im jakieś przedmioty.

edit. A pisałem wcześniej żeby unikać mono Taktyki mając tylko corset! Talia ta w porywach przejdzie pierwszy scenariusz i to raczej pod warunkiem, że Legolas będzie wyposażony w 2 Ostrza Gondolinu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Vuk0 »

PytonZCatanu pisze: 11 kwie 2023, 13:29
Skoro zagrałem 4 partie to chyba można uznać, że było dostać ciekawie. Gra całkiem sensowna solo, zastanawiam się jak jest z kolejnym graczem (na necie chwalą).
Moim zdaniem LOTR LCG dopiero rozwija skrzydła przy 2 graczach :D
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Fujis »

Mi się w końcu dzisiaj udało przejść Journey Along the Anduin :D w kampanii bo w kampanii ale się udało :D Było trochę podejść ale poszło :) grałem zrobionym przez siebie deckiem na sylvian’s. Dużo możliwości nie miałem bo z core setu karty i z elfów z lorien ale mega frajda była podczas kombinowania :) Z tego co większość mówi to teraz czeka mnie dopiero wyzwanie „escape from dolguldur” Już sie nie mogę doczekać tych ciągłych przegranych i radości jak u dziecka w sklepie z zabawkami :lol:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Na razie nie widzę sensu mieszania decków podstawowych. Widzę że tych surowców jest mało i jeśli jeszcze muszą być z pasujących liderów - to jak taka talia z różnymi symbolami ma sprawnie działać? Pewnie czegoś nie dostrzegam[/b] 😁
Przed Panem długa droga odkrywania piękna głębi i zależności w tej grze ;). Najbardziej lubię trójsferowe talie. Na samej podstawce uwielbiałem grać moją trójsferówką: https://ringsdb.com/decklist/view/24910 ... or2022-1.0

A ostatnio dość mocno ogrywam swoją talię z Haldriem i jestem mega zaskoczony, w ilu scenariuszach dała radę (przy czym nie poradzi sobie raczej z mega agresywnym łucznictwem i masowym wymuszonym zwarciem).
https://ringsdb.com/deck/view/427855
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: jamjar »

Cześć,
wróciłem do zabawy z Lotrem wraz z pojawieniem się nowej wersji. Ogrywam core z sagą i zastanawiam się czy warto od strony przygodowej kupić sobie deluxy Dzicz Rhowanionu i Piaski Haradu? Są dostępne w sklepach w fajnych cenach. Pomijając mieszanie języków, to czy same przygody są w nich na tyle fajne, żeby było warto Czekam aż znowu się pojawi Angmar i w lipcu nowy Grey Heavens, ale do tego czasu trzeba porzeźbić.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Do lipca całkiem blisko więc ja bym na Twoim miejscu nie kombinował w tym kierunku. Może lepszą opcją by były fanowskie przygody?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

Są dodatki, które pozwalają odtworzyć wydarzenia bezpośrednio z książek?
ODPOWIEDZ