Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: PytonZCatanu »

W zameczki bardzo dobrze gra się na yucata.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

PytonZCatanu pisze: 08 mar 2023, 06:44 W zameczki bardzo dobrze gra się na yucata.
Tutaj wyjątkowo się nie zgodzę. Tam mi się w zamki grało najgorzej ;) IMO layout jest totalnie nie pode mnie.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bdm »

W zameczki się wyjątkowo dobrze gra w aplikacji. Samo liczy, samo pokazuje gdzie można kafel położyć i ile można uzyskać punktów przez położeniem. Trochę dla wygodnych. :roll: :D
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: vnzk »

bdm pisze: 10 mar 2023, 16:56 W zameczki się wyjątkowo dobrze gra w aplikacji. Samo liczy, samo pokazuje gdzie można kafel położyć i ile można uzyskać punktów przez położeniem. Trochę dla wygodnych. :roll: :D
Potwierdzam! O ile trzeba się przyzwyczaić do wyglądu planszy i okolicy, to jest to naprawdę wygodne i sprytnie pomyślane :)
kaibmoz
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2014, 21:05

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kaibmoz »

Czesc. Czy ktoś zauważył dwie wersje BigBoxa? Chciałbym kupić swój pierwszy egzemplarz. Czy różnią się tylko pudełkiem z tyłu czy czymś jeszcze? W Empiku są dwie opcje różniące się cenowo. Dodatkowo wyczytałem że jest jakaś najnowsza wersja od Realms, ale nie da się jej kupić na crowfundingu, jaką będzie najniższa cena za to wydanie i czy bedzie do kupienia gdzies w sklepie?
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Pluck »

Wersja od AR bedzie moze w czerwcu do kupienia. Cena od 450pln wzwyz w zaleznosci o dodatkow ktore wezmiesz.

Co do bigboxow nie wiem czym sie roznia. Ja natomiast chetnie odsprzedam Ci swoj big box (niegrany).
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dako »

Pluck pisze: 08 kwie 2023, 08:43 Wersja od AR bedzie moze w czerwcu do kupienia. Cena od 450pln wzwyz w zaleznosci o dodatkow ktore wezmiesz.

Co do bigboxow nie wiem czym sie roznia. Ja natomiast chetnie odsprzedam Ci swoj big box (niegrany).
Wersja AR czyli Zamki Burgundii: Edycja Specjalna i część dodatków są ciągle dostępne w przedsprzedaży w Aleplanszówki...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

kaibmoz pisze: 08 kwie 2023, 08:39 Czesc. Czy ktoś zauważył dwie wersje BigBoxa? Chciałbym kupić swój pierwszy egzemplarz.
Ja bym radziła kupić obecnie dostępne wydanie big box przed zakupem deluxe, żeby zobaczyć Ci gra Ci siądzie (np. na Allegro widze teraz 144 zł w wysyłką smart). Deluxe będzie na pewno dostępne w sprzedaży za kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dako »

eveni pisze: 08 kwie 2023, 09:47
kaibmoz pisze: 08 kwie 2023, 08:39 Czesc. Czy ktoś zauważył dwie wersje BigBoxa? Chciałbym kupić swój pierwszy egzemplarz.
Ja bym radziła kupić obecnie dostępne wydanie big box przed zakupem deluxe, żeby zobaczyć Ci gra Ci siądzie (np. na Allegro widze teraz 144 zł w wysyłką smart). Deluxe będzie na pewno dostępne w sprzedaży za kilka miesięcy.
"Po taniości" bo za darmo i dla sprawdzenia to zawsze można sobie zagrać na BGA ;)
https://pl.boardgamearena.com/gamepanel ... ofburgundy
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kozz84 »

Chcę kupić stare wydanie Zamków Burgundii. Zauważyłem, że na aukcjach są dostępne dwie wersje rebelu. Jedna to "pierwsza edycja" a druga z taką samą okładką tylko z dodanym napisem Gra roku 2018. Czy te wydania czymś się różnią?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: krisow »

Z tego co kojarzę to jest taka sama zawartość. Instrukcje są też troszkę inaczej zredagowane. Te Big Boxy różnią się wydawcą, najpierw był to Rebel, a dodruk to Ravensburger (przynajmniej tak wnioskuję po tym co w sieci znalazłem). PS. Wysłałem priva, bo mam na zbyciu pierwszą edycję. Brzydsza, ale z dodatkami.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kozz84 »

Ta nowa edycja jest wyjątkowo paskudna. Chcę kupić tanio starą wersję, żeby zobaczyć czy podejdzie rodzinie. Jeśli tak to zastanawiam się nad zakupem wersji od awaken realms. Trochę overkill, ale zdecydowanie lepsza od edycji big box.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: RUNner »

Kupno starej edycji to świetna opcja na początek. Jeśli gra nie trafi w Wasze gusta to strata kasy będzie niewielka. Jak podejdzie to najwyżej skusisz się na wersję od AR, o ile przeszkadza Ci wykonanie starej edycji.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

kozz84 pisze: 13 kwie 2023, 10:24 Chcę kupić tanio starą wersję, żeby zobaczyć czy podejdzie rodzinie. Jeśli tak to zastanawiam się nad zakupem wersji od awaken realms.
Jeszcze możesz wziąć udział w Poczcie Planszówkowej, wtedy koszt pogrania przez 10 dni to 20 zł na paczkomat (w paczce są po 2-3 różne tytuły) :wink: Jutro startuje nowa edycja, zapisy są przez fb, podrzucam link.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: arturmarek »

RUNner pisze: 13 kwie 2023, 10:33 Kupno starej edycji to świetna opcja na początek. Jeśli gra nie trafi w Wasze gusta to strata kasy będzie niewielka. Jak podejdzie to najwyżej skusisz się na wersję od AR, o ile przeszkadza Ci wykonanie starej edycji.
Ja paradoksalnie zrezygnowałem z wersji od AR jak zacząłem często grać w Zamki. Dlaczego? Bo stwierdziłem, że nie będzie mi się chciało wyciągać tego monstrualnego pudła, sortować elementów i szukać miejca na wielkie plansze. Teraz poniżej godzinki rozgrywam grę box-to-box.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: RUNner »

Mnie też nowa wersja jakoś specjalnie nie przekonała, ale postanowiłem dopytać żonę, bo Zamki to jej topowa gra. I mi od razu powiedziała, że niczego nie zmieniamy bo jej stara edycja się podoba bardziej. Być może to był zwykły kobiecy pragmatyzm przed wydawaniem kasy po raz drugi za to samo, ale dostosowałem się do tej decyzji.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Pluck »

Ja mojej nie mówię i już zapłaciłem po raz 3 za to samo (1st ed, big biox, AR)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: RUNner »

Pluck pisze: 13 kwie 2023, 13:00 Ja mojej nie mówię i już zapłaciłem po raz 3 za to samo (1st ed, big biox, AR)
Gdyby to była gra z mojego topu, to zrobiłbym identycznie :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Lailonn »

Pytanie do ludzi znających takie akcje. Aktualna przedsprzedaż pompuje ceny i lepiej poczekać do realnej daty premiery czy taniej nie będzie i po prostu brać co jest?
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: litk »

Lailonn pisze: 08 maja 2023, 22:39 Pytanie do ludzi znających takie akcje. Aktualna przedsprzedaż pompuje ceny i lepiej poczekać do realnej daty premiery czy taniej nie będzie i po prostu brać co jest?
Jak przedsprzedaż może pompować? Im bliżej premiery kopii będzie coraz mniej, więc cena będzie coraz wyższa.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Lailonn »

litk pisze: 09 maja 2023, 07:50Jak przedsprzedaż może pompować? Im bliżej premiery kopii będzie coraz mniej, więc cena będzie coraz wyższa.
Mniej będzie jeśli mowa o limitowanej ilości, bo w przeciwnym razie sklepy zaczną normalną walkę cenową o klienta?

Azul limitowany jest w tej samej cenie co zwykły (niemalże). Limitowane Ticket to Ride przeceniono wszędzie o 40%. Przedsprzedaże często bywają droższe, bo mają dodatki (tu nie) lub są dostępne szybciej niż zwykła sprzedaż (cały rynek gier komputerowych tak działa).

Kwestia jak dany wydawca robi i czy faktycznie coś jest limitowane czy tylko "Ultra deluxe edition"
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Khag »

Gry wydane przez AR bardziej się opadają na wspieraczkach niż potem - dotyczy to każdego tytułu z którym miałem do czynienia.
Poznań i okolice.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Lailonn »

Khag pisze: 10 maja 2023, 18:03 Gry wydane przez AR bardziej się opadają na wspieraczkach niż potem - dotyczy to każdego tytułu z którym miałem do czynienia.
Nie wiem jak to interpretować. Póki co tylko jeden sklep ma w ofercie zestawy przedsprzedażowe i jest to jeden z najdroższych sklepów na rynku (z tego co zdążyłem porównać). Jest więc szansa na chociaż 50zł niższą cenę jak trafi to do innych sprzedawców.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
brucewayne0
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2021, 19:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: brucewayne0 »

Lailonn pisze: 10 maja 2023, 20:56
Khag pisze: 10 maja 2023, 18:03 Gry wydane przez AR bardziej się opadają na wspieraczkach niż potem - dotyczy to każdego tytułu z którym miałem do czynienia.
Nie wiem jak to interpretować. Póki co tylko jeden sklep ma w ofercie zestawy przedsprzedażowe i jest to jeden z najdroższych sklepów na rynku (z tego co zdążyłem porównać). Jest więc szansa na chociaż 50zł niższą cenę jak trafi to do innych sprzedawców.
Może i jeden z droższych, ale to sklep, który co tydzień daje w newsletterze 3-4% rabat na wszystko (a zdarza się i 5%), co przy wypracowanym rabacie w programie lojalnościowym potrafi dać do 10% upustu.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Lailonn »

Nie prędko wydam w 1 miejscu tyle tysięcy na gry aby go wypracować ;) Wolę sklepy, które mają 10% taniej ot tak.

Swoją drogą nadchodząca edycja już gotowa i rusza na statki i do europy
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
ODPOWIEDZ