Wojna o Pierścień: Gra Karciana / War of the Ring: The Card Game (Ian Brody)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Pynio »

daro69 pisze: 14 kwie 2023, 13:07 niestety na 2 os. gra nędza - cały gameplay,taktyka się rozmywa, na 4 os. znowu czas gry to 2h plus... kilka recenzji w necie też to potwierdza .. szkoda wielka , rozczarowanie roku .
Grałeś na 2 os. na "dwie ręce"? Czy 2 os. wyłączając z tego połowę kart?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

daro69 pisze: 14 kwie 2023, 13:07 niestety na 2 os. gra nędza - cały gameplay,taktyka się rozmywa, na 4 os. znowu czas gry to 2h plus... kilka recenzji w necie też to potwierdza .. szkoda wielka , rozczarowanie roku .
Ile razy grałeś?
Dlaczego czas gry 2 godziny to nędza? Normalny czas gry na 4 graczy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: RUNner »

2h gdzie każdy gracz ma talię złożoną z 30 kart? To ile tam musi być móżdżenia, że aż tyle trwa partia??
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: daro69 »

PytonZCatanu pisze: 14 kwie 2023, 13:18
Ile razy grałeś?
Dlaczego czas gry 2 godziny to nędza? Normalny czas gry na 4 graczy.
no na karciankę pojedynkową ? moim zdaniem mega długo ..
Pynio pisze: 14 kwie 2023, 13:10
daro69 pisze: 14 kwie 2023, 13:07 niestety na 2 os. gra nędza - cały gameplay,taktyka się rozmywa, na 4 os. znowu czas gry to 2h plus... kilka recenzji w necie też to potwierdza .. szkoda wielka , rozczarowanie roku .
Grałeś na 2 os. na "dwie ręce"? Czy 2 os. wyłączając z tego połowę kart?
grałem 2 razy - rozgrywki się dłużyły ..
tak jak w instrukcji - jedna większa talia z kilkoma frakcjami .- i to totalnie sie nie sprawdza .. za duży miszmasz - karty są mocno frakcyjnie od siebie uzależnione - połączeń "miedzyfrakcyjnych" jest bardzo mało .. do tego ilustracje = połowa totalnie mi nie podeszła - zobaczcie sobie reckę Ani z boardnews.. dużo kart pokazuje i ma bardzo podobne odczucia co my z kumplem...

- granie na 2 ręce to dla mnie już ostateczność ..chyba ni o to chodzi w takich grach..
- znowu na 4 osoby - rozgrywki po 2 h.. jeszcze może by to przeszło gdyby fajnie sie w 2os grało ..
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: kozz84 »

Również byłem zainteresowany tą grą, ale czas rozgrywki oraz wymagane wręcz 4 osoby całkowicie zniechęcają mnie do zakupu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: warlock »

Tam jest kilka wariantów gry dwuosobowej i grałeś pewnie w najgorszy.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Arkhon »

tyle, że to nigdy nie miała być "karcianka pojedynkowa" niczym Radlands. A bardziej skondensowanie planszowego WotR w karciany, podobnie jak wielkich konfliktów w serię QMG.

Niektórzy się pewnie odbiją od tytułu ze względu na czas rozgrywki lub minięcie się z oczekiwaniami.
Dobrze taką przestrogę zamieścić na forum przyznam.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: kaimada »

Ani to nie jest gra pojedynkowa, ani stricte dwuosobowa.

Jak ktoś chce grać w dwie osoby i nie chce grać na dwie ręce to raczej się odbije. A gra to nie ma być pojedynkowa tylko być sporą strategią na kartach.

Acz oczywiście nadal nie grałem i wypowiadam się tylko z perspektywy przeczytanych recenzji i doświadczenia z serii QMG.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Urkeith »

Zdecydowanie nie jest to gra pojedynkowa, jak już zostało wspomniane. Również nie polecam jej na dwie osoby... ponieważ do wyboru są jakieś potworkowe tryby lub granie na dwie ręce. Jedne takie sobie, drugie dość niewygodnie. Można, ale po co? :)
Minusem tej gry faktycznie może być jej długość, po grze karcianej można jednak oczekiwać trochę bardziej zwięzłej w czasie rozgrywki. Ale jak ktoś lubi uniwersum LOTRa to powinno dać sporo frajdy
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: daro69 »

no mi osobiście do tego graficznie nie podchodzi zupełnie - sporo ilustracji jak z książek dla przedszkolaków ... wydaje mi się że o krok za daleko się posunęli w ich infantylności....
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

daro69 pisze: 14 kwie 2023, 15:31 no mi osobiście do tego graficznie nie podchodzi zupełnie - sporo ilustracji jak z książek dla przedszkolaków ... wydaje mi się że o krok za daleko się posunęli w ich infantylności....
Idea jest taka, że to nie ma być filmowe, bo byle każdy może obejrzeć filmy, ale ze to mają być ilustracje książkowe, mocno inspirowane bezpośrednio książkami, dla fanów.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: azazelmo »

daro69 pisze: 14 kwie 2023, 15:31 no mi osobiście do tego graficznie nie podchodzi zupełnie - sporo ilustracji jak z książek dla przedszkolaków ... wydaje mi się że o krok za daleko się posunęli w ich infantylności....
E, nie jest tak źle. Widzę, że większość to recycling z WoP’a. Jest kilka kulfonów, ale i WoP’ie są (Golum). Fajnie, że sprzedają te same obrazki na 160 kartach za blisko 200zł. Ubaw po pachy.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Pynio »

Domyślny tryb na dwóch graczy to pełna historia. W instrukcji jest napisane, żeby grać dwoma, kompletnie osobnymi taliami, czyli NA DWIE RĘCE. Jeśli ktoś zagra dokładnie w ten sposób, to proszę o opinie.
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Vuk0 »

azazelmo pisze: 14 kwie 2023, 15:57 E, nie jest tak źle. Widzę, że większość to recycling z WoP’a. Jest kilka kulfonów, ale i WoP’ie są (Golum). Fajnie, że sprzedają te same obrazki na 160 kartach za blisko 200zł. Ubaw po pachy.
To nie jest pierwszy raz. Pomijając karcianego WoPa są grafiki, które były wykorzystywane naprzemiennie w Konfrontacji Knizi, LOTR LCG i Podróżach przez Śródziemie ;) Recykling pełną parą :D
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: salaba »

Vuk0 pisze: 14 kwie 2023, 21:16
azazelmo pisze: 14 kwie 2023, 15:57 E, nie jest tak źle. Widzę, że większość to recycling z WoP’a. Jest kilka kulfonów, ale i WoP’ie są (Golum). Fajnie, że sprzedają te same obrazki na 160 kartach za blisko 200zł. Ubaw po pachy.
To nie jest pierwszy raz. Pomijając karcianego WoPa są grafiki, które były wykorzystywane naprzemiennie w Konfrontacji Knizi, LOTR LCG i Podróżach przez Śródziemie ;) Recykling pełną parą :D
Spojrzeć warto na to okiem sentymentalisty. Dla mnie właśnie tym są te Ilustracje - sentymentalnym powrotem i duch i urok tej gry na tym właśnie polega. Jeśli ktoś non stop wymyśla nowe wyobrażenia postaci z Władcy, nowe milion pięćset cudownych ilustracji to jakoś mi zabija wspomnienia z dzieciństwa, zamienia coś kultowego w coś pięknego, ale jakoś tak pozbawiając to duszy. Stąd te wszystkie remake'i, odświeżane kotlety z nowymi aktorami itd. Choroba naszych czasów... Ale, może to zrozumieją tylko Ci starzy jak ja xD
vanKropson
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:49
Has thanked: 1 time

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: vanKropson »

Gra przyszła, ale kurde instrukcja to jakiś koszmarek. Pierwszy raz miałem sytuację że musiałem czytać instrukcje na dwa podejścia bo za pierwszym razem się odbiłem. Gra ostatecznie ma bardzo proste zasady, ale są podane tak nieprzystępnie i chaotycznie że trzeba bardzo się skupić by wychwycić wszytskie szczegóły i powiązania między zasadami nie mówiąc o wyjątkach... No nic jutro pierwsza rozgrywka na dwie osoby na dwie ręce mam nadzieję będzie udana!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Przeczytałem instrukcje i nie mam jej nic wielkiego do zarzucenia, poza irytująca nową nazwą używana na "stos kart odrzuconych" (nie pamiętam, jakoś inaczej tam nazywają).

Pierwsza rozgrywka zaplanowana na czwartek 🙂 Od razu będzie to gra 4 osobowa, bo my się 2h gier nie boimy 😉
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Bohr »

Chyba o wykluczenie Ci chodziło....jako stos kart zabitych. A na odrzucone to chyba słowo kluczowe zrzucić:P

Dziś graliśmy deckami po 60 kart czyli tryb dwuosobowy (nie wiem jak się nazywa bo kumpel przeczytał instrukcję). Mi rozgrywka pasowała i nie za bardzo rozumiem o Co chodzi z tym potworkowym graniem. Kontrolujemy 4 nację(a raczej trzy bo chyba są tylko dwie karty krasnali) i trzeba tak krecić deckiem żeby dopasować się do wychodzacych lokacji, ktore chcemy zdobyć. Oczywiscię, były sytuację, że mialem katy nie pasujące do lokacji ale zawszę można kartę wrzucić do rezerwy żeby odpalić ją później (już widzę, że jest to ważny element żeby korzystać z abilitesow kart-szczegolnie dobór kart). Mechanizm płacenia kartą z ręki za zagrania karty (tak jak w brassie rrodzi bardzo cięzkie decyzję.....szkoda każdej karty (ale jednocześnie nie ma co trzymać kart, które przydadza sie dopiero później...uczę sie tego dopiero). Być może, przy większej ilości gier zacznie mi przeszkadzać to "rozwodnienie talii"
ale na razie jest dobrze. Natomiast zupełnie nie wyobrażam sobie gry na dwie ręce. Co więcej przy pełnym składzie 4 osobowym czuję że gra cierpiałaby na syndrom gracza alfa - każdy by wiedział lepiej gdzie wyłożyć postacie czy armię i by forsował swoją koncepcje:)

Rozegraliśmy dwie gry (ja grałem wolnymi ludami) i łącznie wraz z krótkim tłumaczeniem zasad zajęło nam to z 3,5 h (czas zleciał bardzo szybko).

Natomiast, po pobieżnym obejrzeniu recenzji Asi On Table oraz przeczytaniu kilku opini tutaj, że średnio to wygląda w trybie dwuosobowym(raczej negatywnych) u mnie zdecydowanie na plus po tych dwóch grach:) Kolejny raz się potwierdza, że i tak najlepiej samym spróbować żeby stwierdzić czy gra pasuję. Dam znać jeszczę po większej ilości gier:)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Wothan »

Wczoraj zagraliśmy tryb Trylogia czyli dwie drużyny po 2 graczy. Była to pierwsza gra i raczej się uczyliśmy niż świadomie graliśmy. Nie wiem czy to szczęście/nieszczęście w doborze kart, ale wygrałem z kolegą jako Wolne Ludy chyba już w 5 rundzie, gdy wygraliśmy bitwę o Minas Tirith i uzyskaliśmy przewagę ponad 10 punktów. Chłopaki, grający Mordorem/Isengardem ciągle się wściekali, że nic nie mogą dokładać bo nie pasują im albo ścieżki postaci, albo frakcje w bitwach. Zrzucam to jednak na karby nieogrania, nieznajomości kart i jednak losowości w doborze kart. Konieczny jest rewanż aby zweryfikować ten wynik.
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: bexolini »

Ja natomiast jestem po rozgrywce dwu osobowej ale na 2 talię i muszę powiedzieć że jestem miło zaskoczony. Bałem się że będzie to zbyt męczące do ogarniania 2 deckow na raz ale wcale aż tak nie jest bynajmniej dla nas nie było. Mimo mniejszych deckow zdaża się że nie dobierzemy kart które możemy zagrać na daną ścieżkę/bitwę ale z moich obserwacji wynika że wtedy wykładamy takie karty do rezerwy i przygotowywujemy je na kolejne bitwy/sciezki. W moim odczuciu to się bardzo dobrze balansuje bo może faktycznie przeciwnik zdobędzie jakaś kartę beż większego oporu z mojej strony ale za to ja się bardziej przygotuję na kolejne bitwy i wtedy to on będzie miał ciężko. Jestem dosyć dużym fanem adaptacji filmowej i czytając efekty niektórych kart miałem banana na twarzy. Np gdy zagrywasz drzewca na pole bitwy gdzie jest jakaś armia isengardu to od razu ja niszczysz (no poprostu scena z filmu gdzie enty natarły na isengard i zrobiły poploch) jest o wiele więcej takich kart ale zostawiam wam ich eksplorację :)

Po 1 partii moje wrażenia:
+ Klimatyczne efekty z kart
+ Sneaky zagrywki, których można tu sporo zrobić.
+ inne rozpatrywanie walk ścieżek/pól bitew
+ nawet moją narzeczona, która nie przepada za prowadzeniem więcej niż 1 postaci w grach powiedziała że tutaj o dziwo jej się to spodobało.
+ kombosy kart z 2 różnych talii.

+- losowość w dobieraniu kart( ale tak jak pisałem wyżej może przegrasz teraz bitwę ale przygotujesz się do nastepnej)

- Niektóre grafiki faktycznie nie są najlepsze , ale całe szczęście jakieś 85 procent jest naprawdę klimatyczna.
- na początku ciężko ogarnąć specyficzną terminologię efektów.

Na chwilę obecną ja na partię 2 osobowa nie mogę narzekać ale też nie mam porównania jak by się grało w 4 osoby.
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Pynio »

Muszę zadzierżyć instrukcję i dla testu rozegrać samemu na 4 ręce ;)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Wothan »

Z ciekawości rozegrałem scenariusz "Drużyna Pierścienia" na 2 ręce. Muszę powiedzieć, że bawiłem się przednie, ale stosowałem opcję "mgły wojny" i nie pamiętałem co mam na drugiej ręce :lol:
Mechanika gry jest prosta, ale działa świetnie, nie ma co się trzymać kart w ręce tylko mielić karty i zrzucać to co nie potrzebne w danej chwili, nawet jeśli to super karty na później. Pozostaje tez opcja rezerwy, która ma ogromny wpływ na przyszłe rundy - z drugiej strony przeciwnik może próbować się na nie przygotować.
Na BGG są już fanowskie scenariusze, m.in. "Dwie Wieże" i "Powrót Króla" i wkrótce zamierzam je sprawdzić.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: kaimada »

Dwie Wieże i Powrót Króla to nie scenariusze fanowskie a oficjalne.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Wothan »

kaimada pisze: 16 kwie 2023, 17:35 Dwie Wieże i Powrót Króla to nie scenariusze fanowskie a oficjalne.
Zgadza się, to scenariusz autora - ale to nie istotne :wink:
Rozegrałem 2 razy scenariusz "Dwie Wieże" solo na 2 ręce, jest bardzo intensywny (tylko 3 pola bitwy i 3 ścieżki) i daje sporo radochy - 2 zwycięstwa Cienia, głównie dzięki wygranym na ścieżkach.
Jeśli dojdą dodatkowe scenariusze i dodatki to dla mnie WoP karciany wchodzi do top5 karcianek.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:32 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ