Wojna o Pierścień: Gra Karciana / War of the Ring: The Card Game (Ian Brody)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: salaba »

Odi pisze: 25 kwie 2023, 12:40 Prawdę powiedziawszy, spodziewałem się wszystkiego, co tu piszecie. To wypisz wymaluj srary dobry Iain Brody z serii Quartermaster General. Cieszę się, że udało mu się przeszczepić ten system na świat LOTRa, a głosy niezadowolenia jednak wynikały z niezrozumienia systemu (lub odmiennych oczekiwań).

Miałem moment zwątpienia, ale jednak nie chciało mi się wierzyć, że Brody zrobił słabą grę.
Dla mnie to pierwsza gra tego autora, ale mnie przekonał klimat i naprawdę bardzo dobre opinie ludzi z BGG. Natomiast gdybym słuchała głośnych "krzyków", że "nie działa na 2 osoby" to bym nie kupiła. Kto powiedział, że każda karcianka musi być fenomenalna na 2 osoby? Karcianka na więcej osób to jest coś. Na dwie osoby jest wiele karcianek, można też zawsze zagrać w "Wojnę" tą zwykłą co za dzieciaka się grało, też są karty i jest wojna ;P

A na poważnie, mega mnie cieszy, że pozytywne opinie zaczęły napływać od rodaków i gra zostanie doceniona ;) Dla mnie to fenomen - Trylogia do zabrania ze sobą wszędzie w drogę jak się przepakuje. Myślę, by w większą sakiewkę nawet schować to i będzie klimatycznie :D
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Odi »

salaba pisze: 25 kwie 2023, 13:06 Dla mnie to pierwsza gra tego autora, ale mnie przekonał klimat i naprawdę bardzo dobre opinie ludzi z BGG. Natomiast gdybym słuchała głośnych "krzyków", że "nie działa na 2 osoby" to bym nie kupiła.
W Quartermaster Generala grało się 1vs1 TRZEMA deckami naraz na głowę (na trzy osobne ręce) i każdy z tych decków miał 30-40 kart. Nie była to może zabawa dla początkujących, ale jak już pograłeś trochę, to było super :) O to się więc akurat nie bałem, bo wiedziałem czego się spodziewać.

Mnie bardziej martwiły głosy o dużej losowości i braku elastyczności w zagrywaniu kart poprzez mocne przywiązanie do ścieżek, kolejności zagrywania itp. Ale widzę z Waszych opisów rozgrywek, że te narzędzia, które Brody dał graczom w serii QG, dalej działają.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: kaimada »

Ja się odrobinę Odi jednak bałem, bo SHAEF to podobno kosmiczne nieporozumienie było, a to jednak też gra Brodyego. I te pierwotne informacje o problematycznych zasadach, źle napisanej instrukcji, trochę te narzekania na SHAEF przypominały.

Jednakże WoP się broni. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Markus »

No i namówiliście na zakup. :x
Serię QG bardzo dobrze wspominam więc liczę na podobne emocje przy rozgrywce w tę Wojnę.
Czy na kartach są jakieś błędy wypaczające rozgrywkę?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: tomp »

Jak wyglądają u was statystyki gier?
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:31 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: RUNner »

Przejrzałem sobie karty i mi się podobają. Niektóre grafiki są lepsze, inne trochę gorsze, ale dla mnie nie ma tutaj żadnych potworków. Jedna rzecz mi nie pasuje, a mianowicie karta Diabelska Sztuczka Sarumana. Nie powinno to być wydarzenie, a nie armia?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Shodan »

RUNner pisze: 26 kwie 2023, 11:08 Przejrzałem sobie karty i mi się podobają. Niektóre grafiki są lepsze, inne trochę gorsze, ale dla mnie nie ma tutaj żadnych potworków. Jedna rzecz mi nie pasuje, a mianowicie karta Diabelska Sztuczka Sarumana. Nie powinno to być wydarzenie, a nie armia?
Narracyjnie oczywiście bardziej pasuje wydarzenie, ale w mechanice gry jest uzasadnione zrobienie z tego armii. Inni gracze mają trochę podobne "armie" w swoich taliach - Grond i Wrota Minas Tirith (o ile dobrze pamiętam).
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Coen »

Czy zauważyliście może na swoich kartach jakieś wady fabryczne?
U mnie na dwóch kartach jest mała, ale zauważalna skaza :?
Spoiler:
Reklamować czy sobie odpuścić 😉
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Kretilla »

Coen pisze: 26 kwie 2023, 18:34 Czy zauważyliście może na swoich kartach jakieś wady fabryczne?
U mnie na dwóch kartach jest mała, ale zauważalna skaza :?
Spoiler:
Reklamować czy sobie odpuścić 😉
Ja też na kilku, kilkunastu kartach mam dziwne ślady. Są one widoczne jedynie pod światło. Coś jakby jakiś elementy przejeżdżał po kartach i zostawiał na nich "ślad" - nie jest to prosta linia, ale delikatny łuk. Takie zadarcie jak masz na Wodzie Entów bym reklamował...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: RUNner »

Coen pisze: 26 kwie 2023, 18:34 Czy zauważyliście może na swoich kartach jakieś wady fabryczne?
U mnie na dwóch kartach jest mała, ale zauważalna skaza :?
Spoiler:
Reklamować czy sobie odpuścić 😉
Reklamuj. Karty to sól tej gry, a Twoje są mocno skancerowane.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Mam za sobą druga partię na 4 osoby, w innym składzie.


Ciekawostka nr 1: grałem w składzie w którym 2 osoby słabo znają Władcę Pierścieni (jako uniwersum, wiem to smutne) i mimo to wciągnęły się w rozgrywkę. Wpłynęło to trochę na czas rozgrywki, bo dla znającego uniwersum efekty niektórych kart są oczywiste.

Ciekawostka nr 2: Partia trwała ponad 3h (przypominam, pierwsza trwała 1h48m)! Złożyło się na to kilka czynników. Kilka powodów leży po stronie graczy, natomiast gra również ułożyła się tak, że gracze Wolnych Ludów mało efektywnie przesuwali ścieżki. Co więcej, to Cień często zwodził na ścieżki poboczne o tych samych numerach, co powodowało dodatkowe żetony korupcji. Przy dwóch ścieżkach 8 i finałowej 9 gracz Mordoru miał w rezerwie 5-6 Nazguli i sprytnie manewrował nimi tak, aby wracali na kolejne rundy (peleryna, umiejki z kart), a nie ginęli po wysłaniu na ścieżkę. A że deck miał już chudy to efektywnie dopadał Froda gdzie się dało i z lekkiego prowadzenia Wolnych Ludów (które tym razem przyzwoicie radziły sobie w bitwach) zrobiła się wygrana Cienia 19-15.

Ciekawostka nr 3: Jak widzicie, wszystko to się ułożyło w bardzo klimatyczną opowieść i naprawdę w tej partii zobaczyłem to, ze tak gra próbuje udawać taki tolkienowski „story telling” z dużego WoPa i było to dla mnie bardzo przyjemne uczucie. Zaczynam uważać, że gra naprawdę ma klimat. Gra, mimo, ze trwała o godzine za długo, w ogole mi się nie dłużyła, emocje były do samego końca. Zakładam jednak, że większość partii będzie na 2h.

Ciekawostka nr 4: Ważne jest, aby w wersji 4 osobowej mieć dobrego partnera w drużynie. Efektywna współpraca nie raz pomoże wyjść z pozornie beznadziejnej sytuacji. Dobra komunikacja to ważny element.

Podsumowując, podtrzymuję ocenę 8/10 na razie, ale poczułem, że może wzrosnąć. Czekam na kolejne partie i przede wszystkim chcę przetestować inne tryby gry. Na Bgg jest chwalony nawet tryb solo.



PS. Ciekawostka nr 5: poniżej 10 najczęściej granych przeze mnie gier w 2023 roku. Widać pewną tendencję :)



Obrazek

Ps.2

Graliśmy u kolegi, żeby nie targać wielkiego pudła, wziąłem wszystkie komponenty do reklamówki i do plecaka :lol:
Awatar użytkownika
Barto
Posty: 142
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:24
Lokalizacja: Pszczyna
Been thanked: 10 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Barto »

Potwierdzam ta gra jest bardzo dobra :). Grałem najpierw 2 graczy na 4 talie i dobrze to działa spokojnie można ogarnąć. Potem sprawdziłem grę z łączoną talią i też gra działa dobrze - ok mamy trochę większą losowość ale też warto zwrócić uwagę że pierścień działa inaczej dzięki czemu szybciej kopiemy się przez deck i bardziej optymalizujemy swoją rękę. Od połowy gry to SP będzie miał co turę spokojnie po kilkanaście kart na ręcę więc jest z czego wybierać i kombinować :)
Potencjalnie mogą się zdarzyć sytuacje że jednemu z graczy kluczowe karty zwiększające dociąg wyskoczą na starcie a drugiemu zakopią się na spodzie talii i inne karty wyławiające te karty z talii ;) ale proszę was to nie wykracza poza losowość w większości karcianek.

W ogóle nie ogarniam jak ludzie mogą w jednym poście pisać że karcianka WoP zła bo losowa + planszowa lepsza :D W planszowej wersji WoP np możemy mieć Aragorna ustawionego na koronację i Gandalfa poświęconego dla przemiany w Białego a z kilka tur z rzędu nie będziesz miał wyniku FP na kościach ;), karty wydarzeń będą podchodzić w odwrotnej kolejności do postaci czy miejsc których już nie ma, Sauron na starcie nie wyrzuci żadnych mobilizacji. Albo walka.. jedna strona rzuci same trafienia a druga same pudla pomimo że miała więcej woja i bonus do rzutu - jak ktoś grał dużo w WoP planszową to takie sytuacje nie powinny być mu obce :) w karciance nie dość że cały dek przewiniemy w trakcie gry kilkukrotnie to sami poniekąd decydujemy jak go odchudzamy i co w nim zostaje a co wykładamy. A walki.. tu jednostki i postacie mają stałą wartość ataku i obrony tu pechowo pudła nie rzucisz :)

Co do głosów krytyki czy negatywną recenzję Asi to widać że ludzie w większości nie organelli o co w tej grze chodzi :)
W pierwszych turach mało się dzieje i mało co pasuje ? Podróż i wojna dopiero się zaczyna, drużyna dopiero wyruszyła wojska i narody dopiero się mobilizują ( tu aż w oczy bije że to karciana adaptacja planszówki ).
Czym dalej w las tym więcej opcji i akcji.. ale też nie ma co na pałę szarpać się o każdą ścieżkę czy pole bitwy pod które nam pasują karty, czasem lepiej przeczekać albo próbować podpuścić przeciwnika aby sam wypluł się i pomarnował swoje karty. Jak ktoś w to gra jak w "wojne" czy makao i rzuca wszystko co mu pasuje to się nie dziwę że ludzie narzekają :D
Zwłaszcza w pierwszej połowie gry wyczekiwanie i przygotowywanie, granie do rezerwy jest często znaczniej lepszą opcją niż rzucanie się bo mi symbol pasuje na ścieżkę/ple bitwy. Trochę mi to przypomina granie Rebeliantami w Rebelliona - czasem przez turę niby nic nie robisz ale to właśnie dobra decyzja bo szykujesz się na większe BUM ;)
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: bexolini »

Podzielę się z wami moimi wrażeniami na temat gry :)

https://youtu.be/eKSQP7GUaX4
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Rozegrana partia na 2 osoby, scenariusz Drużyna Pierścienia.

Partia faktycznie trwa 45 min. Jest fajny klimacik. Jedynie setup się wydłuża bo trzeba złożyć talię.

Natomiast gra staje się bardziej taktyczna, a mnie strategiczna. Znaczenie zagrywanie do rezerwy lub niektórych kart maleje. Robi się taki szybki, taktyczny duel o podobnych odczuciach jak Star Wars Deckbuilding Game.

Niektórzy tego oczekiwali, więc niech spróbują 🙂
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: mordajeza »

Zagrałem raz (i to w ponoć najgorszy tryb), więc się wypowiem :p

Partia dwuosobowa, pojedynek (łączone talie). Przede wszystkim gra ocieka klimatem, co dla mnie - fana LOTRa - jest dokładnie tym, na co miałem nadzieję. Jak na prostą w sumie karciankę jest zaskakująco dużo trudnych decyzji: którą kartę zagrać na ścieżkę, którą do bitwy, którą do rezerwy, którą zrzucić… No naprawdę jest się nad czym zastanawiać. W grze czteroosobowej te decyzje będą miały na pewno jeszcze większą wagę. Żeby grać dobrze trzeba będzie dobrze poznać talie, bo pierwsza partia (i to podwójnym deckiem) była trochę przypadkowa, nie ma co ukrywać. Stąd rozumiem opinie tych, co się zawiedli (bo zagrali tylko raz i tylko na dwie osoby) - choć ich nie podzielam ;)

Reasumując - gra jest świetna i zostaje w kolekcji :)
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

A czy ktoś z Was wie, jak mają wyglądać dodatki i ile ich ma być? Jakie frakcje dodatkowo?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

StanleyStone pisze: 29 kwie 2023, 07:23 A czy ktoś z Was wie, jak mają wyglądać dodatki i ile ich ma być? Jakie frakcje dodatkowo?
Autor pisał na BGG.

60 nowych kart w 2 taliach, dużo krasnoludów, możliwość gry na 5-6 graczy, oficjalny tryb solo. To pewne, pracę zakończone.

Natomiast rozważa też nowe karty lokalizacji i możliwości "skrzyżowań" gdzie drużyna pierścienia mogłaby by iść innymi trasami niż ta zbliżona do książki (np przez Rohan i Gondor i potem od południa albo przez Mroczna Puszczę i potem od północnego wschodu).
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

A wiadomo kiedy ten dodatek miałby być odpalony?
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

Klimat, elegancja mechaniki, brak nudy nawet w akcjach innych graczy. Wczoraj pierwsza partia na 4 osoby i ja bawiłem się bardzo dobrze. Kolega też, jego żona jeszcze nie wie, a moja narzekała właśnie na nudę, ale była zmęczona ;)
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Tijaczer »

Mnie się lepiej gra na 2 osoby na 4 talie niż na 4 osoby, łatwiej jest zaplanować strategie i co odpuścić bez zbędnego zastanawiania się czy druga osoba z drużyny zrozumie. Tryb 2 osoby na 2 talie też spoko, ale strategia zdecydowanie inna musi być niż przy 4 taliach, rezerwy są ważniejsze z tego co zauważyłem.
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Lewy »

Tijaczer pisze: 03 maja 2023, 09:15 Mnie się lepiej gra na 2 osoby na 4 talie niż na 4 osoby, łatwiej jest zaplanować strategie i co odpuścić bez zbędnego zastanawiania się czy druga osoba z drużyny zrozumie. Tryb 2 osoby na 2 talie też spoko, ale strategia zdecydowanie inna musi być niż przy 4 taliach, rezerwy są ważniejsze z tego co zauważyłem.
Wydaje mi się, że to kwestia tego czego oczekujesz od gry - klimatycznie ten brak możliwości zaplanowania wszystkiego i dogadania na 100% jest bardzo na miejscu, zresztą podobnie jak w Quartermaster General. Także akurat dla mnie to na duży plus, nawet pomimo strat w kontroli nad rozgrywką i w ciułaniu punktów.
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Tijaczer »

Lewy pisze: 03 maja 2023, 09:27
Tijaczer pisze: 03 maja 2023, 09:15 Mnie się lepiej gra na 2 osoby na 4 talie niż na 4 osoby, łatwiej jest zaplanować strategie i co odpuścić bez zbędnego zastanawiania się czy druga osoba z drużyny zrozumie. Tryb 2 osoby na 2 talie też spoko, ale strategia zdecydowanie inna musi być niż przy 4 taliach, rezerwy są ważniejsze z tego co zauważyłem.
Wydaje mi się, że to kwestia tego czego oczekujesz od gry - klimatycznie ten brak możliwości zaplanowania wszystkiego i dogadania na 100% jest bardzo na miejscu, zresztą podobnie jak w Quartermaster General. Także akurat dla mnie to na duży plus, nawet pomimo strat w kontroli nad rozgrywką i w ciułaniu punktów.
Albo grupy grającej, u nas to każdy każdego by w łyżce wody utopił, nawet sojusznika, bo zepsuł strategie czy coś :D
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

Dwie partie w scenariusz Drużyna Pierścienia, czyli na 2 osoby. Bardzo sprawnie - 30-40 minut i raczej taktyczna niż strategiczna rozgrywka, ale dająca dużo satysfakcji i to mimo, że w obu grach zrobiłem kilka głupich błędów, co kosztowało mnie przegraną. W tym scenariuszu margines błędu jest dużo mniejszy, ale z uwagi na czas gry nie jest to problem. Chcę więcej, dawno żadna gra nie wkręciła mi się tak bardzo :)
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: azazelmo »

Mam i ja. Pogram najwyżej solo w najbliższym czasie. Jak na razie pomimo że wiedziałem czego mniej więcej się spodziewać, to jestem zaskoczony, że na takich wydawców nie ma paragrafów. To się w głowie nie mieści: karty i to w koszulkach zajmują połowę pudełka! I to w dedykowanej wyprasce.

Ilustracje, z kilkoma wyjątkami, to albo recykling ilustracji z Wojny albo jakieś potworki. Niektóre wyglądają jak namalowane przez dzieci. I to nie te utalentowane. Najgorsze jest to, że wybrali kilka takich ilustracji, które straszyły już w Wojnie (Smeagol, Pani Legolasowa). Talia Cienia jeszcze jak cię mogę, ale wolne ludy przegląda się zgrzytając zębami.

Ja wiem, że ani wygląd ani wartość opałowa nie czyni gry, ale takie podejście zasługuje na bojkot. Żeby za taką pozycję wołać pod 2 stówy. Nadzwyczajne.

Z plusów wykonania: na każdej karcie jest autor ilustracji. Brakuje niestety adresu zamieszkania.
ODPOWIEDZ