Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Cyclades / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: ave.crux »

lukkk pisze: 03 mar 2023, 08:59 Mam ogólne wrażenie, że mało tych Cyklad w nowych Cykladach. To jakby nowa gra, przemycana pod płaszczykiem dobrze znanej gry. Bo szczerze, Cykladom przydałoby się co najwyżej lekkie wygładzenie zasad i kosmetyczne odświeżenie. Klimat aż się wylewał z kart, planszy, wszystkiego. A teraz jakoś tak niezbyt ( piję do nowego stylu graficznego, przyjętego dla odnowionej edycji ).
No gusta guściki, mi też to nie leży. Tzn płytki terenu i figurki na plus, karty i płytki bożków na minus wg mnie.
lukkk pisze: 03 mar 2023, 08:59 Drugi problem jaki widzę: zakup Cyklad obecnie to wydatek naprawdę nieduży. Gra tania i dostarczając niezapomniane rozgrywki. A co teraz? Każda gra na KS to obecnie inwestycja rzędu 500+ ( transport, Vat, większe koszta produkcji, itp. ).
No tyle, że sama podstawka to dla mnie jest za mało.
U mnie to:
Cyklady ~150
Hades ~150
Monumenty ~50
Ruiny monumentów ~35 (bonus rozdawany na essen kiedyś, wychaczyłem z second handu)
Wychodzi już całkiem ładna sumka żebym bawił się w tę grę tak jak chcę.
lukkk pisze: 03 mar 2023, 08:59 Co nie zmienia faktu, że cieszę się, że Nowe Cyklady powstaną. Po prostu nie wiem czy ja sam, będę dobrym targetem ich sprzedaży. Jednak pożyjemy, zobaczymy :)
Również się cieszę i mam ogromną nadzieję, że w stretch goalach będzie można odblokować coś co spowoduje, że nie będzie tak bardzo czuć tytanów w tej edycji.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Cyclades / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: IrasArgor »

lukkk pisze: 03 mar 2023, 08:59 Drugi problem jaki widzę: zakup Cyklad obecnie to wydatek naprawdę nieduży. Gra tania i dostarczając niezapomniane rozgrywki. A co teraz? Każda gra na KS to obecnie inwestycja rzędu 700+ ( transport, Vat, większe koszta produkcji, itp. ).
Musiałem 😄, z resztą to 700 zł to i tak minimum bo na pewno dodatki będą słono liczone.

No niestety tak to już jest, ja sam wielkim fanem Cyklad nigdy nie byłem, gry z licytacją to zło. Niemniej jest to pierwsza zaawansowana planszówka jaką w życiu grałem zaraz obok Kameta, więc jakiś sentyment pozostał.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: PytonZCatanu »

Dla mnie połączenie licytacji z area control to jest super pomysł. Bardzo lubię Cyklady, choć nie grałem od kilku lat. Pora odświeżyć
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: lukkk »

PytonZCatanu pisze: 03 mar 2023, 10:15 Dla mnie połączenie licytacji z area control to jest super pomysł. Bardzo lubię Cyklady, choć nie grałem od kilku lat. Pora odświeżyć
Jeszcze po odświeżeniu rozgrywki wyjdzie, że gra nadal trzyma poziom i nie trzeba kupować nowej wersji ;)
Aż sam postaram się zagrać w weekend. Mi najlepiej od zawsze grało się na gołej podstawce, bez Hadesa, Monumentów itp.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Hardkor »

lukkk pisze: 03 mar 2023, 12:37
PytonZCatanu pisze: 03 mar 2023, 10:15 Dla mnie połączenie licytacji z area control to jest super pomysł. Bardzo lubię Cyklady, choć nie grałem od kilku lat. Pora odświeżyć
Jeszcze po odświeżeniu rozgrywki wyjdzie, że gra nadal trzyma poziom i nie trzeba kupować nowej wersji ;)
Aż sam postaram się zagrać w weekend. Mi najlepiej od zawsze grało się na gołej podstawce, bez Hadesa, Monumentów itp.
Poziom trzyma, ale pod względem wykonania to widać, że jest to gra sprzed dekady. W sumie jest to jedyny powód dla którego bym kupił.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: japanczyk »

Mi Cyklady nie siadly, ale gllownie daltego ze najczesciej siadam do gier na tym poziomie w 2 osoby, zobaczymy co zaradza w nowej edycji
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: gogovsky »

lukkk pisze: 03 mar 2023, 12:37
PytonZCatanu pisze: 03 mar 2023, 10:15 Dla mnie połączenie licytacji z area control to jest super pomysł. Bardzo lubię Cyklady, choć nie grałem od kilku lat. Pora odświeżyć
Jeszcze po odświeżeniu rozgrywki wyjdzie, że gra nadal trzyma poziom i nie trzeba kupować nowej wersji ;)
Aż sam postaram się zagrać w weekend. Mi najlepiej od zawsze grało się na gołej podstawce, bez Hadesa, Monumentów itp.
Tak się da?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: lukkk »

gogovsky pisze: 03 mar 2023, 17:37
lukkk pisze: 03 mar 2023, 12:37
PytonZCatanu pisze: 03 mar 2023, 10:15 Dla mnie połączenie licytacji z area control to jest super pomysł. Bardzo lubię Cyklady, choć nie grałem od kilku lat. Pora odświeżyć
Jeszcze po odświeżeniu rozgrywki wyjdzie, że gra nadal trzyma poziom i nie trzeba kupować nowej wersji ;)
Aż sam postaram się zagrać w weekend. Mi najlepiej od zawsze grało się na gołej podstawce, bez Hadesa, Monumentów itp.
Tak się da?
Nie dość, że się da to w mojej ocenie rozgrywka jest płynna, przejrzysta i sprawia naprawdę dużo frajdy. Cyklady regularnie pojawiały się na naszym stole dopóki nie pojawił się Hades. Nigdy nie uznawaliśmy, że strategia "na Pegaza" psuje rozgrywkę. Wręcz przeciwnie, to było coś oczywiste, do czego każdy dążył. Mało tego, rozgrywka była szybka i prosta ( ale nie prostacka ). Hades niby jej jakoś nie utrudnił/ skomplikował ale tempo siadło. Być moze to po prostu stan nadmiernego przegrania tego tytułu. Sprawdzę po długim czasie i ocenię. Niemniej sama podstawka w mojej ocenie zawsze miała moc. A może to tylko nostalgia. Przekonam się niebawem.
Vasquez
Posty: 39
Rejestracja: 09 kwie 2020, 10:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 21 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Vasquez »

Mam problem z tymi Cykladami.
Oryginał mi się właśnie podobał z tym Aresem, który jako jedyny przemieszczał wojska.
Podobały mi się te epickie licytacje, gdzie każdy starał się przebić lidera, by nie wygrał. Było przy tym masę emocji.
Pegaz mi też przy tym n ie przeszkadzał. Każdy wiedział, że gdzieś jest w kartach i starał się go pozyskać, lub próbował jakoś się przed nim bronić.
Mam wrażenie, że wersja LE to będzie całkiem inna gra. Nie wiem czy lepsza - przynajmniej dla mnie.
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Kajak »

Ha! Wygląda na to moja opinia co do Cykladów pokrywa się z tym co napisali szanowni przedpiśćy.
Podstawka była spójna i przyjemna .Hades był zamulający , natomiast Tytani w moim przypadku spowodowali przedwczesny zgon tej gry.
Jedyny element który mi się podobał w dodatkach to były karty kapłanek którymi można było przedłużać abonament na działanie potworów.
Tak czy siak obudziliście we mnie sentyment. Kurde Kraken to był gość! (Czy jesteś dziewczyną czy też chłopakiem o jednym pamiętnej:
Release The Kraken!)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: gogovsky »

Dla mnie odwrotnie, podstawki bym nie zagrał nawet za 100 zł, nuda jak flaki z olejem. WSZYSTKIE DODATKI i jazda 3v3 hades/tytani/artefakty/monumenty/bohaterowie :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: azazelmo »

gogovsky pisze: 29 cze 2023, 09:13 Dla mnie odwrotnie, podstawki bym nie zagrał nawet za 100 zł, nuda jak flaki z olejem. WSZYSTKIE DODATKI i jazda 3v3 hades/tytani/artefakty/monumenty/bohaterowie :D
Wydawało mi się, że Hades nie łączy się z Tytanami.
A w podstawkę możesz grać z nowymi graczami. Nawet całkiem nieograni szybko załapią. Potem dorzucasz dodatki.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: gogovsky »

This is Sparta ogarniasz albo umierasz :D wszystko się łączy przecież?:D ja daję od razu wszystko zawsze, filozofii giga nie ma jeśli chodzi o zasady. Rozkminy czy opcji dużo, ale mechanicznie to prosta gra do wytłumaczenia.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: bowie »

Zgadzam się, z przedmówcami, że podstawka jest kompletna. Krytykowana strategia wygrywająca: Ares w połączeniu z Pegazem świadczy o tym, że krytykujący nie rozumieją tej gry i nie potrafią tej strategii przeciwdziałać. Tak jak przedmówcy nie lubię Tytanów, bo z gry strategicznej robi się rąbanka. Wolę wtedy wyciągnąć np Kemeta.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: gogovsky »

Rąbanka, och nie w grze area kontrol ludzie mogą się ruszać, a nie tylko 1 osoba :d no szok kto widział kiedykolwiek takie zasady w grach tego typu :D jesteście uroczy <3
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: warlock »

bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: bowie »

gogovsky pisze: 29 cze 2023, 13:33 Rąbanka, och nie w grze area kontrol ludzie mogą się ruszać, a nie tylko 1 osoba :d
Nie JEDNA osoba, tylko KAŻDY może się poruszyć, o ile wylicytuje Aresa. A na zagrożenie ze strony Aresa można się przygotować
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: gogovsky »

Rusza się 1 osoba:) w teorii może każda,.ale rusza się 1 :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: japanczyk »

warlock pisze: 29 cze 2023, 13:35
Kurde, wyglada to naprawde fajnie
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 148
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: OlazRed »

Wygląda super! Cena w spodziewanych, crowdfundingowych miarach (wersja z meeplami, absolutnie fantastyczna). Powiew nostalgii w innych szatach. Kurde, aż głupio nie brać :shock:
Raciu
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2015, 16:12

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Raciu »

Orientujecie się czy przy większej ilości producent przewiduje jakieś rabaty? Może zamówienie grupowe? Bo 100zł za wysyłkę już boli :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Hardkor »

Raciu pisze: 29 cze 2023, 16:17 Orientujecie się czy przy większej ilości producent przewiduje jakieś rabaty? Może zamówienie grupowe? Bo 100zł za wysyłkę już boli :)
w FAQ jest, że trzeba się z nimi skontaktować. Mi się bardzo podoba :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
trooper
Posty: 20
Rejestracja: 27 cze 2015, 12:16
Lokalizacja: Wrocaw
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: trooper »

Raciu pisze: 29 cze 2023, 16:17 Orientujecie się czy przy większej ilości producent przewiduje jakieś rabaty? Może zamówienie grupowe? Bo 100zł za wysyłkę już boli :)
A ktoś się orientuje czy są jakieś grupy które zamawiają? Przeszperałem parę stron i grup na FB i nic nie znalazłem. Też bym reflektował na jedną kopię, ale koszty wysyłki trochę dla mnie wysokie.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: gogovsky »

trooper pisze: 29 cze 2023, 17:44
Raciu pisze: 29 cze 2023, 16:17 Orientujecie się czy przy większej ilości producent przewiduje jakieś rabaty? Może zamówienie grupowe? Bo 100zł za wysyłkę już boli :)
A ktoś się orientuje czy są jakieś grupy które zamawiają? Przeszperałem parę stron i grup na FB i nic nie znalazłem. Też bym reflektował na jedną kopię, ale koszty wysyłki trochę dla mnie wysokie.
8 lat na forum, czy dział zamówienia zbiorowy nie jest Ci znany?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 148
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: OlazRed »

gogovsky pisze: 29 cze 2023, 22:37
trooper pisze: 29 cze 2023, 17:44
Raciu pisze: 29 cze 2023, 16:17 Orientujecie się czy przy większej ilości producent przewiduje jakieś rabaty? Może zamówienie grupowe? Bo 100zł za wysyłkę już boli :)
A ktoś się orientuje czy są jakieś grupy które zamawiają? Przeszperałem parę stron i grup na FB i nic nie znalazłem. Też bym reflektował na jedną kopię, ale koszty wysyłki trochę dla mnie wysokie.
8 lat na forum, czy dział zamówienia zbiorowy nie jest Ci znany?
W sumie jak to pisał, to wątku od liska jeszcze nie było, więc nie byłbym aż tak surowy :wink:

Raciu, trooper: viewtopic.php?t=79675
ODPOWIEDZ