Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

Chonik2 pisze: 05 lip 2023, 20:54 Gdzie takie można dostać? :P
eveni pisze: 05 lip 2023, 20:40 Homemade czy kupione?
Na allegro w aukcjach o drukowaniu DTF. dostajesz sheet do wyprasowania na woreczki. Same loga homemade przez Overseer.
Same loga mogę podesłać wam na maila jak mi poślecie PW

https://easyupload.io/vudi6r Tu macie te ikony. Nie spamujcie mi na PW jak widzicie, że odpisywane było do eveni i chonik2.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2023, 09:16 przez ave.crux, łącznie zmieniany 2 razy.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Z woreczkami gram od kilku partii i jest to świetna opcja. Ułatwia to życie na maksa. Dodatkowo zakapslowałem wszystko co się dało, ale podstawa to woreczki. Jedyny minus jest taki, że w bigboxie brakuje miejsca przy takim rozwiązaniu i u mnie jedna wypraska z potworami na razie stacjonuje na zewnątrz. Mam jednak też dodatkowe pudełko w którym umieściłem same wydarzenia fabularne i fajnie się je wyszukuje, ale też zabiera miejsce. Na allegro zamówiłem insert do BB i zobaczę czy da się wszystko lepiej zorganizować.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dako »

Dziękuję za podsunięcie pomysłu o woreczkach. Pewnie skorzystam ;)
Mam jednak pytanie o kapslowanie żetonów:
Ktoś widział gdzieś albo posiada zestawienie ile konkretnych rozmiarów kapsli (do całości gry lub z rozbiciem na dodatki) należy zakupić?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Musisz się cofnąć kilka stron. Chyba była taka rozpiska.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
JAckson
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2020, 17:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: JAckson »

km007tbg12 pisze: 04 lip 2023, 16:57 A co z fanowskim wariantem solo?
minęło sporo czasu od udostępnienia. Ja właśnie biore sie za tłumaczenie tego wariantu
Grałem raz na poziomie 'normalnym'. Przegrałem. Talia Automy jest mocna. Zachęca do kolejnych podejść
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Langus »

Dako pisze: 06 lip 2023, 07:57 Dziękuję za podsunięcie pomysłu o woreczkach. Pewnie skorzystam ;)
Mam jednak pytanie o kapslowanie żetonów:
Ktoś widział gdzieś albo posiada zestawienie ile konkretnych rozmiarów kapsli (do całości gry lub z rozbiciem na dodatki) należy zakupić?
Dokładnie co do sztuki nie napiszę ile potrzeba, bo nie mam obecnie gry pod ręką, ale ja kupiłem i zakapslowałem wszystko (oczywiście sporo kapsli zostało zapasowych (; ) takim zestawem:
20 mm - 1 paczka 10 szt - żetony portów w dodatku Skellige
28 mm - 2 paczki 10 szt - żetony potworów 1 poziomu
30 mm - pudełko 100 szt - żetony obszarów, słabości, Dagona i chyba czegoś jeszcze potrzeba ok 60-70 ale na allegro są całe takie pudełka i wychodzą taniej niż 6 czy 7 paczek po 10 szt. Będą na zapas albo do innych gier a pudełko można wykorzystać jako pojemnik do mokrej palety (; Żetony do nich wchodzą na lekki wcisk, ale od biedy można je wyciągnąć bez uszkodzenia, np lekko wyginając kapsel.
32 mm - 2 paczki po 10 szt - żetony potworów 2 poziomu
36 mm - 2 paczki po 10 szt - żetony potworów 3 poziomu

W przypadku co najmniej jednego rozmiaru raczej na pewno jest jedna paczka za dużo, ale jak wyżej napisałem - będzie na zapas, bo te kapsle potrafią pękać, np w GoT już kilka wymieniałem. Albo będą pod przyszłe dodatki (;

Najlepiej wybierać kapsle bez rantu - mają mniejszą średnicę, przez co zajmują mniej miejsca i wyglądają lepiej. Nie wszystkie rozmiary bez rantu są na allegro, ale w internetach znajdziecie ewentualnie walcie na priv to podpowiem.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Sarna »

Ja tylko dodam, że z tego co mi wiadomo, to do kapsli 30 mm żetony wchodzą na styk, może być je ciężko wyciągnać. Ja kupiłem 31 mm jest trochę luzu, minimalnie, ale żetony wychodzą łatwo.
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Langus »

Sarna pisze: 06 lip 2023, 11:02 Ja tylko dodam, że z tego co mi wiadomo, to do kapsli 30 mm żetony wchodzą na styk, może być je ciężko wyciągnać. Ja kupiłem 31 mm jest trochę luzu, minimalnie, ale żetony wychodzą łatwo.
Dokładnie tak jest. Ale można je wydobyć bez uszkodzenia, chociaż trzeba się chwilę pobawić, np wyginając kapsel co niestety może spowodować jego pęknięcie. Można próbować podważyć czymś płaskim. Na pewno się da, bo przekapslowywałem całą GoT i żetonu żadnego nie uszkodziłem (;
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Kal-El83 »

Jeszcze nie otworzyłem swojego egzemplarza, ale wczoraj udało mi się zagrać :)
Generalnie jestem 100% euro graczem, po raz kolejny się o tym przekonałem. Wydarzenia z kart średnio mnie zajmowały i decyzje podejmowałem na przysłowiową „pałę” nie specjalnie się wsłuchując. Czasem wydarzenia pomogły, czasem przeszkodziły, generalnie fajny „przygodowo fabularny smaczek”.
Najwięcej roboty robi, jak dla mnie, budowanie talii i testowanie w boju. Udało mi się zbudować combo na 10 dmg w jednej turze. Pozwoliło to pokonać stwora 1 i 2 poziomu, obronić się przed atakiem „kolegi” ze szlaku oraz pokonanie na koniec drugiego kolegi :lol: :lol: do tego po drodze medytacja i cyk pyk myk udało się wygrać :)
Graliśmy we 3, bez słabości ale z dużymi kartami potworów i bez petard. Wieśniacy stali się mieszczanami (chyba raz przegrali w kości :lol: :lol: ).
Jeden kolega porwał się na leszego, ale bez żetonu tropu i ta jedna kolejka opóźnienia mogła być decydująca (jakby wygrał, to wygrałby całą grę).
Generalnie przyjemna gra, fajny aspekt użycia kart do ruchu. Jak się tego nie uwzględni przy budowaniu talii to trzeba później za to zapłacić (dosłownie).
Gra jest dokładnie tym czego się spodziewałem. Jest pole do optymalizacji, jest pole do sprawdzenia swojego szczęścia.

Grałem szkołą kota, wydaje mi się giga mocna jego umiejka z podglądaniem kart w talii i dobieraniem ich … pozwalało mi to szybko wilepywać dmg co w finałowej walce było decydujące. Ostatnià walkę z wiedźminem zaczynałem bez kart, i zadziała się magia … eliksir (tarcza -1 i +2 karty) umiejętność specjalna na 5lv i już 5 kart na ręce.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Barbarzyńca
Posty: 542
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 327 times
Been thanked: 172 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Barbarzyńca »

Azazelek pisze: 07 lip 2023, 07:52 Grałem szkołą kota, wydaje mi się giga mocna jego umiejka z podglądaniem kart w talii i dobieraniem ich … pozwalało mi to szybko wilepywać dmg co w finałowej walce było decydujące
A to nie jest tak, że możesz wykorzystać tę umiejkę tylko raz na walkę i tylko w pierwszej turze?
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Kal-El83 »

Tak, raz na walkę w pierwszej turze. Ale na 4/5 poziomie dobierasz 3 karty (o ile dobrze to rozumiałem), wydaje mi się to mega spoko zdolność.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
666wiciu666
Posty: 12
Rejestracja: 23 cze 2023, 20:02

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: 666wiciu666 »

Hej, wiecie może czy będzie dostępny do kupienia dodatek kooperacyjny dziki gon? Może ktoś powiedzieć na czym on polega?
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

666wiciu666 pisze: 08 lip 2023, 01:19 Hej, wiecie może czy będzie dostępny do kupienia dodatek kooperacyjny dziki gon? Może ktoś powiedzieć na czym on polega?
W Dzikim Gonie:
- masz określoną liczbę rund na pokonanie generała Dzikiego Gonu, np. 8 rund. Gracze wspólnie mają go pokonać.
- co rundę na planszy pojawiają się potwory i/lub ogary Dzikiego Gonu
- generał Dzikiego Gonu chodzi po planszy i jeśli jest w zasięgu - dodaje 1 kartę do talii potwora w danej rundzie, jeśli dojdzie do walki z tym potworem. Tak samo dodają ogary, więc potwór może dostać nawet kilka kart dodatkowych do talii.
- gracze mogą atakować potwory na zasadzie jak w podstawce, czyli 1 gracz kontra potwór. Ale dodatkowo jeśli na tym polu jest też inny gracz - może osłabić potwora, zabierając mu 1 kartę z talii, wtedy dostaje umiejętność szkoły gracza który z potworem walczy
- gracze mogą atakować ogary na zasadzie - wszyscy na tym polu robią kombinację z kart na ręce i obrażenia się sumują - jeśli są wyższe niż HP ogara, ten z planszy spada. Tu jest rozpatrywany tylko jeden atak wszystkich, nie ma zwykłej walki z potworami.
- jeśli na planszy są już 3 potwory a ma dojść kolejny, to nie dokładamy go, tylko dokładamy tarcze generałowi - ilość tarcz zależy od poziomu dokładanego potwora
- po tej określonej liczbie tur - jest walka z generałem. On od początku ma dużą ilość tarcz, plus talię 20 kartową. Dodatkowo ogary które zostały na planszy mogą mu dodać kolejne tarcze. Raz na razie zagrałem i generał miał ponad 50 tarcz plus swoją talię, więc jest co mu zbijać
- w pierwszej rundzie generała atakuje tylko gracz, który jest na polu z generałem, dopiero w następnej dochodzą pozostali jeśli stali gdzieś indziej
- generał atakuje wszystkich graczy w swojej rundzie - jednocześnie. ZTCP losuje się tylko dla każdego gracza osobno, które obrażenia z karty na danego gracza wchodzą - górne czy dolne
- no i generał ma swoje umiejętności - każdy inne, które w którymś momencie działają
- ZTCP generał blokuje umiejkę lokacji na której stoi w danej rundzie

Generalnie - gra się inaczej niż w zwykłym wyścigu. Gracze muszą współpracować i po tej jednej rozgrywce moim zdaniem, powinni co rundę starać się załatwić potwora/ogara z planszy. Rozwijanie graczy powinno być tylko "przy okazji", tu nie ma czasu na powolne rozwijanie się i dopiero atak.
Co rundę wchodzą też karty eksploracji, ale wspólne dla wszystkich graczy.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4515
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: PytonZCatanu »

Druga partia, 4 graczy. Były medytacje, potwory wszystkich poziomów, walki wiedźminów, misje i sidequesty.

Czas gry: 2:56, wyniki 4:3:3:1

Skąd informacje o tych 6godzinych partiach? 🤷
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

PytonZCatanu pisze: 10 lip 2023, 13:23 Skąd informacje o tych 6godzinych partiach? 🤷
Jestem w stanie uwierzyć w 6 godzinną partię przy pierwszej rozgrywce z tłumaczeniem zasad.
U mnie 5 osobowa to było 4h grania.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: sqb1978 »

Nasza ostatnia 4 osobowa trwała 6h, nie licząc tłumaczenia. Graliśmy z petardami, mutagenami, zaawansowanymi akcjami i potworami, tropami oraz legendarnymi łowami. Ja byłem po 6 rozgrywkach, ale jedna osoba nowa a druga po samej podstawce. Ale fakt, było też whisky, przerwy na palenie i jedzenie. Niemniej to był świetnie spędzony czas a najfajniejsze było wczuwanie się w głosy w trakcie czytania treść questów oraz kibicowanie potworom ;) następnym razem dla urozmaicenia dodamy możliwość obstawiania wyników walk z potworami.
domel
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2009, 08:53
Lokalizacja: Polanka Wielka/Oświęcim
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: domel »

Cześć,

nie mogę się doliczyć kart.
Gdzie znajdę listę wszystkich kart wraz z ich ilościami?

pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 473
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: sopel82 »

domel pisze: 10 lip 2023, 17:28 Gdzie znajdę listę wszystkich kart wraz z ich ilościami?
Właściwie to w instrukcjach.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
domel
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2009, 08:53
Lokalizacja: Polanka Wielka/Oświęcim
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: domel »

sopel82 pisze: 10 lip 2023, 17:50
domel pisze: 10 lip 2023, 17:28 Gdzie znajdę listę wszystkich kart wraz z ich ilościami?
Właściwie to w instrukcjach.
W instrukcji jest sumaryczna ilość kart danego typu, nie rozbicie na konkretne karty i ich ilości.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Kal-El83 »

Dwa dni temu koszulkowałem. Wydaje mi się, że wszystkie są policzalne, poza przygodami z monster trail’a, gdzie oodali jedynie 200 kart przygód (miasto, dzikie ostępy, te numerowane ;) )
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: eveni »

Czy ktoś ma pomysł gdzie włożyć karty w koszulkach w pudełku SG i dużych dodatków? Chyba będę je trzymać w jakimś oddzielnym pudełku :(
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: aduko »

domel pisze: 10 lip 2023, 17:28 Cześć,

nie mogę się doliczyć kart.
Gdzie znajdę listę wszystkich kart wraz z ich ilościami?

pozdrawiam,
Tomek
https://zagramw.to/wiedzmin-stary-swiat
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Atk »

sqb1978 pisze: 10 lip 2023, 14:19 Nasza ostatnia 4 osobowa trwała 6h, nie licząc tłumaczenia. Graliśmy z petardami, mutagenami, zaawansowanymi akcjami i potworami, tropami oraz legendarnymi łowami. Ja byłem po 6 rozgrywkach, ale jedna osoba nowa a druga po samej podstawce. Ale fakt, było też whisky, przerwy na palenie i jedzenie. Niemniej to był świetnie spędzony czas a najfajniejsze było wczuwanie się w głosy w trakcie czytania treść questów oraz kibicowanie potworom ;) następnym razem dla urozmaicenia dodamy możliwość obstawiania wyników walk z potworami.
Żeby nie to, że nasza trwała niecałe 4 to bym pomyślał, że siedzieliśmy przy jednej stole 😂
chalunster
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: chalunster »

eveni pisze: 10 lip 2023, 20:01 Czy ktoś ma pomysł gdzie włożyć karty w koszulkach w pudełku SG i dużych dodatków? Chyba będę je trzymać w jakimś oddzielnym pudełku :(
Karty w koszulkach z SG mieszczą się wszystkie w pudełku od SG. Co prawda jest ciasno ale daje radę. Oczywiście mówię o koszulkach od GoB. Oprócz tego mam jeszcze Legendarne Łowy i tam tez wszystko się mieści, choć pięknie to nie wyglada.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: EsperanzaDMV »

eveni pisze: 10 lip 2023, 20:01 Czy ktoś ma pomysł gdzie włożyć karty w koszulkach w pudełku SG i dużych dodatków? Chyba będę je trzymać w jakimś oddzielnym pudełku :(
Pisałem o swoich przemyśleniach nt. wyprasek i koszulek (o tutaj), ale powtórzę - u mnie udało się wszystko zmieścić do właściwych pudełek, i to po zakoszulkowaniu w grube Paladiny. Było faktycznie z tym sporo kombinowania, ale udało mi się wszystko poukładać - mam tutaj na myśli zestaw podstawka + SG już po zmieszaniu, tzn. razem wszystkie karty przygód (miasto, dzikie ostępy), razem wszystkie zestawy startowe dla wszystkich bohaterów (+ umiejętności specjalne), razem wszystkie potwory etc., niekoniecznie tak, że w podstawce tylko karty z podstawki, a w pudle od SG tylko karty od SG (nie chciałoby mi się tego potem segregować, zresztą byłoby to bez sensu). Jeśli chcesz, to mogę jutro przysiąść i zrobić zdjęcie i podpisać co gdzie jest.
Natomiast jeśli chodzi o duże dodatki to mam tylko Legendarne Łowy i tak jak pisałem wcześniej, plastikowa wypraska do Legendarnych Łowów to jest kpina - z niewiadomych mi powodów miejsce na te standardowe karty 65x100 jest tak płytkie, że jakiekolwiek zakoszulkowanie tych kart sprawi, że wieko pudełka będzie się odginać do góry... a kart jest zaledwie 32 sztuki, plus pod nimi jest masa miejsce, spokojnie można było zrobić to miejsce w wyprasce głębszym. Tutaj mam nadzieję, że z czasem się te karty potworów trochę "zgniotą" i będą zajmować mniej miejsca.

tl;dr nie bez problemów, ale da się wszystko sensownie zmieścić ;)
ODPOWIEDZ