Powiększenie kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Trompka
Posty: 31
Rejestracja: 01 gru 2019, 16:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Powiększenie kolekcji

Post autor: Trompka »

Hej.
Jako nałogowy zakupoholik muszę powiększyć kolekcje.

Na Polce u mnie leżą m.in.
Spoiler:

Rozstrzał tematyczny i ciezkosciowy dość spory jak widać, ale w te lekkie tytuły typu splendor to tylko z dziećmi już grywam.
Chciałbym coś epickiego w sensie - tytuł który powali mnie i znajomych i zostanie z nami na lata - tak jak BSG w które jak zaczęliśmy na studiach grać to graliśmy 5 lat.
Lubię Worker placement, area controll, lubię deckbuildery.
Kurde. Kiedyś było łatwiej jak tych gier nie było milion…
Pomożecie?
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: agt »

Na ile osób?

Ja polecę spojrzeć na Poszukiwanie Planety X, może Federation. Zaginiona Wyspa Arnak może (choć nie wiem czy nie za lekka).
Ktoś pewnie poleci Brass (ja nie grałam).
Władca Pierścieni: Konfrontacja?
Trompka pisze: 14 lip 2023, 09:41 Jako nałogowy zakupoholik muszę powiększyć kolekcje.
A jeśli to prawda, i musisz, a nie chcesz, bo lubisz, to może warto rozważyć inne kroki..
Serio.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: MowMiStefan »

Kampania, Coop i/lub PvP: Scythe z Fenrisem oraz Cloudspire
Kosmos: Star Trek Ascendancy (3/4+ graczy), ewentualnie Eclipse (do 3 graczy) lub Zakazane Gwiazdy z dodatkami Fulgrima (uwaga na portfel)
Sandboxy: Xia Legend of a Drift System koniecznie dodatkiem Embers, ewentualnie Merchants and Marauders z dodatkiem lub Western Legends z Ante Up i małymi dodatkami.
Ameritrashe: Cthulhu Death May Die, Descent 2E (uwaga na portfel) - choć te dwa to nie wiem czy Twój klimat.. no ale jeśli ma być epicko :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: Abizaas »

Nigdy nie zrozumiem co gracze maja na mysli przez „epickie”.

Jezei chodzi o gry z bardzo wysoka regrywalnoscia to polecam Food Chain Magnate, Projekt Gaja, Dominant Species i Cywilizacja Poprzez Wieki.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 453
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: wrojka »

Trompka pisze: 14 lip 2023, 09:41 Lubię Worker placement, area controll, lubię deckbuildery.
Diuna: Imperium
Wonderland's War
Orleans
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: The Fifth Horseman »

Diuna: Imperium to trochę worker placement z deckbuilderem. "Oryginalna" Diuna która dostała reedycję z GF9 to bardziej epickie bydlę i wczesny okaz area control, ale słyszę że na mniej niż 4-5 osób trochę słabo się gra.

Widzę że ameri też nie są ci obce (Nemezis) - może Assassin's Creed: Brotherhood of Venice? Polska wersja ma być za niedługo, angielska wersja jest albo "pełna" kobyła ważąca 8 kilo albo tańsza wersja "retail" kosztująca około 1/2ceny ale zawierająca o wiele mniej figurek (zamiast nich kartonowe standy).
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: Cyel »

Abizaas pisze: 14 lip 2023, 11:27 Nigdy nie zrozumiem co gracze maja na mysli przez „epickie”.

Proponuję spojrzeć przez pryzmat angielskiego słowa "epic", ale nie przymiotnika, tylko rzeczownika:

epic: a long poem, typically one derived from ancient oral tradition, narrating the deeds and adventures of heroic or legendary figures or the past history of a nation.

synonimy: heroic poem, saga, legend

Jakie to więc gry? O wyjątkowych, jedynych w swoim rodzaju wydarzeniach, które w nich zaszły pamiętasz długo, wspominasz i opowiadasz innym niczym legendarne historie z dawnych czasów.

Dla odróżnienia, przeciętna gra-zagadka logiczna może być fajna, ale raczej nie wywołuje tego efektu. Nie ma w niej wydarzeń godnych sagi. Wyciągasz, grasz, zapominasz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Trompka
Posty: 31
Rejestracja: 01 gru 2019, 16:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: Trompka »

agt pisze: 14 lip 2023, 10:24
Trompka pisze: 14 lip 2023, 09:41 Jako nałogowy zakupoholik muszę powiększyć kolekcje.
A jeśli to prawda, i musisz, a nie chcesz, bo lubisz, to może warto rozważyć inne kroki..
Serio.
Nie no... Wiadomo, taki skrót myślowy. Ograłem większość tego co mam na półce. Chciałbym jakiś nowy efekt WOW. Dawno tego nie miałem.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: agt »

Trompka pisze: 15 lip 2023, 09:57
agt pisze: 14 lip 2023, 10:24
Trompka pisze: 14 lip 2023, 09:41 Jako nałogowy zakupoholik muszę powiększyć kolekcje.
A jeśli to prawda, i musisz, a nie chcesz, bo lubisz, to może warto rozważyć inne kroki..
Serio.
Nie no... Wiadomo, taki skrót myślowy. Ograłem większość tego co mam na półce. Chciałbym jakiś nowy efekt WOW. Dawno tego nie miałem.
Ok, jasne.

Ja też mam czasem tendencję do takiego ujmowania sprawy w słowa. :) Bo to ciekawie brzmi. Tak z żartem. Tylko pomyślałam kiedyś, że takie słowa nie dla każdego, kto je wypowiada, są żartem.

A jeśli na porządku dziennym będzie żartowanie z tego tematu, to ktoś, kto naprawdę ma problem, może nie odważyć się szukać pomocy. Np. z obawy przed brakiem poważnego potraktowania jego wołania o pomoc czy z obawy przed ośmieszeniem się. Albo czyjeś wołanie utonie w gąszczu żartów.

To na ile osób? :)
Trompka
Posty: 31
Rejestracja: 01 gru 2019, 16:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: Trompka »

agt pisze: 15 lip 2023, 10:12 To na ile osób? :)
Tutaj dobrej odpowiedzi nie ma ;) Bo gram w różnych składach, ale preferencyjnie na 3-5. Gier na dwóch mam już pod sufit i to wybitne tytuły. Netrunner, TS, SW:R, AH:LCG - też idealnie na dwóch śmiga.

Chyba chciałbym tytuł, który błyszczy we 3,4 osoby.
Trompka
Posty: 31
Rejestracja: 01 gru 2019, 16:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: Trompka »

Trompka pisze: 15 lip 2023, 10:24
agt pisze: 15 lip 2023, 10:12 To na ile osób? :)
Tutaj dobrej odpowiedzi nie ma ;) Bo gram w różnych składach, ale preferencyjnie na 3-5. Gier na dwóch mam już pod sufit i to wybitne tytuły. Netrunner, TS, SW:R, AH:LCG - też idealnie na dwóch śmiga.

Chyba chciałbym tytuł, który błyszczy we 3,4 osoby.

No i chyba raczej ameri.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: PytonZCatanu »

Trompka pisze: 14 lip 2023, 09:41
Chciałbym coś epickiego w sensie - tytuł który powali mnie i znajomych i zostanie z nami na lata - tak jak BSG w które jak zaczęliśmy na studiach grać to graliśmy 5 lat.
Lubię Worker placement, area controll, lubię deckbuildery.
Władcy Ziemi (Dominant Species) i Food C Magnate na 4 graczy.
Inis na 3/4 graczy.
Star Wars Rebelia na 2 graczy.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Powiększenie kolekcji

Post autor: Beskid »

Trompka pisze: 15 lip 2023, 10:24 preferencyjnie na 3-5
Skymines? Kryptyda? Root? Zamki Burgundii? Podwodne miasta?
ODPOWIEDZ