Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Dhel pisze: 21 lip 2023, 20:32
eveni pisze: 21 lip 2023, 18:55
Dhel pisze: 21 lip 2023, 17:43 2. Gaia Project - bo kiedyś miałem, potem sprzedałem ( i nie wiem czemu)
Możliwe, że miałeś zagraniczną wersję i sprzedałeś bo pojawiła się informacja o wznowieniu polskiej edycji (tak było w moim przypadku) :wink:
Właśnie nie….miałem polską wersję, aaa, mówię, nie wiem czemu sprzedałem, miałem chyba złe dni.
Ale mając porównanie, to wydaje mi się, że angielska wersja ma mocniejsze nasycenie kolorów, co mi się bardziej podoba.
Teraz jakby mogli tylko ten dodatek w końcu wypuścić zapowiedziany nie wiem sam już jak dawno temu.
On jest gotowy, ale orginalne wydawnictwo zwleka. Ma być na Essen 2024. Info od autorów.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Orlean wciąga coraz bardziej. Trzeba było więc skompletować wszystkie mini dodatki :) Neue Ortskarten 1-4 kupiłem razem z grą. Teraz 5 i Promo Ortskarten 2-3 w jakimś portugalskim sklepiku znalezionym na bgg, a Promo Ortskarten 1 znalezione/kupione na niemieckim amazonie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Stargrave - Crew, Mercenaries i do urozmaicenia Cultist z Frostgrave, bo to niedrogie zestawy które można dość swobodnie mieszać ze sobą.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Ja ostatnio kupiłem sobie taras do mojej dziupli do grania w planszówki. No bo przecież jak będzie ciepło i ładnie, to aż grzech sie kisić w środku mojej growej jamy.
Spoiler:
A poza tym ? Komplet Iron Helm o którym chyba wspominałem już i oczywiście all-in 4tego KSa do Shadows of Brimstone.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Yuri pisze: 22 lip 2023, 23:34 Ja ostatnio kupiłem sobie taras do mojej dziupli do grania w planszówki. No bo przecież jak będzie ciepło i ładnie, to aż grzech sie kisić w środku mojej growej jamy.
Spoiler:
A poza tym ? Komplet Iron Helm o którym chyba wspominałem już i oczywiście all-in 4tego KSa do Shadows of Brimstone.
Jak usypiesz większy wał to opócz posiadówek przy grach bedzie można przetestować inne strzelające hobby 😁

Edit. Coby nie było offtopa to Wiedzmin przybył. Dzisiaj zamierzamy z Panią odpalić.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Dodatki do Barrage:
  • Projekt Leeghwatera
  • Afera na Nilu
  • Executive Officers Pack A
  • Executive Officers Pack B
  • Executive Officers Pack C
  • Executive Officers Pack D
  • Geological Factor

… Bo polubiłem tę grę, a Projekt Leeghwatera powinien być jej częścią, podobnie do Toskanii w Viticulture. Bo Lisek2000 zorganizował zbiórkę z Cranio Creations

Rój + Biedronka + Komar + Stonoga … bo to taka ślicznie wydana, logiczna gierka. Super

Sagrada …bo prosta i nie zamierzam jej komplikować dodatkami. Prawie ładna, bo niestety jakość wykonania trochę pozostawia do życzenia.

Buła, Pizza, Czapka, Prezent, Tort… bo to jest tak głupie, że aż śmieszne. Bo dostaliśmy demo od Aleplanszówki i tak siadło dzieciom, że jechałem w sobotę o 20:00 i szukałem sklepu, który to ma w ofercie. Przepłaciłem, bo kupiłem po SCD :( Masakra…

Similo: Historia… bo dostałem za darmo od Aleplanszówki w ramach przeprosin

Dungeons & Dragons: The Legend of Drizzt Board Game… bo 120 zł, to cena ekstremalnie dobra za grę figurkową, którą chciałem mieć, będąc fanem powieści Salvatore oraz Drizzta Do’Urdena. Nie wyszło z OLX za pierwszym razem, nie wyszło przez forum i dziś rano przez przypadek wyszło przez OLX od gracza, który wyprzedawał część gier :o :shock: Mega zadowolony!
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

D day dice + 3 dodatki. Była dobra cena to nabyłem. Miałem już kiedyś i to fajna gra była, a teraz za stówkę więcej będę miał lepszy komplet, to czemu nie. Poza tym prawdopodobnie odpuszczę pewne zakupy to stwierdziłem, że mogę to nabyć a i tak będę sporo do przodu.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: samuraj1369 »

Eclipse: Drugi świt galaktyki
...Bo, szukałem krótszego 4x niż TI :D
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ptf »

"Galaktyka w Płomieniach" - fanowski dodatek do mojej ulubionej gry, którą są Zakazane Gwiazdy. Kupiłem, bo musiałem ;) Przy okazji - od poprzedniego zakupu minęło 2.5 roku. Czasu na granie mało, chęci do rozkminiania reguł nowości jeszcze mniej.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Kill Sample Process - bo Cyberpunk zawsze w modzie, a chciałem spróbować czegoś na mechanice Forbidden Psalm (ponoć bezdecyzyjna turlanka pełną gębą, no ale zobaczymy). Udało mi się przypadkiem namierzyć sklep który to sprowadził do Polski.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Miałem nic już nie kupować w lipcu, a wleciało:
- Unlock 9 & 10 - zatrzymałem się na 8 części, która czeka na ogranie, a że przemieliłem wszystkie dostępne EXITy i podobne twory, to czas powrócić do Unlocka. Dla mnie świetnie odwzorowują to co wiele rzeczywistych pokoi ER robi(zebrać i odpowiednio użyć elementy niż rozkminiać sudoku).

- Decorum - coop w domu zawsze dobrze się sprawdzają. A ten wygląda na coś innego niż wiele obecnie dostępnych na rynku gier. Liczę na apkę, która powstaje w bólach od wielu miesięcy jak nie lat by dostać nieskończoną regrywalność. Dla niezaznajomionych w temacie, mamy urządzić dom, ale każdy ma swoje cele, o którym wspomnieć wprost nie może. Określona liczba rund wrzuca odpowiednie ciśnienie na graczy. Największy minus to zerowa regrywalność, ale bodaj 20 misji dla 2os to i tak więcej niż w niejednej grze kampanijnej.

Insert do keyflower - w końcu muszę zintegrować wszystko w jedno pudło i zacząć ogrywać dodatki.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: vikingowa »

Too Many Bones: Undertow - bo @trybsolo :D Chyba rok nad tym tytułem myślałam i w końcu zaszalałam😅
+ Nugget
+ Ghilie
+ mapa
+ ciężkie sztony życia

The Binding of Isaac: Four Souls Ultimate Collector's Edition - bo zagrywam się w ten pomiot szatana na Switchu więc karciankę też trzeba spróbować.

Discover: Nieznane Lądy - bo chciałam sprawdzić, czy naprawdę to to takie złe... mi losowość nie przeszkadza więc zakupiłam dwa używane egzemplarze za grosze z 4 różnymi mapami.
Stefank8
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2023, 13:05
Been thanked: 17 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Stefank8 »

Zestaw abominacji: "Abomination Pack" i dodatek "Gears and Guns" do Zombicide Żywi I Nieumarli, bo od czerwca czas upływa nam pod znakiem tej gry. Codziennie minimum trzy rozgrywki, czasem dzieci nie chciały pòjść na plażę, byle rozegrać kolejna partię:)
Przeszliśmy wszystkie scenariusze z pudełka i zabawa dopiero się zaczęła, własne scenariusze, zasady, a w końcu własne, ręcznie namalowane kafelki;)

Poniżej dodatkowe abominacje na planszy (są dużo większe od podstawowych):

Obrazek

Kilka z gier, z "własnymi zasadami":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plansza "domowej roboty":

Obrazek

Plusy:
1. Każdy dodatek bardzo urozmaica grę. W zasadzie gra dopiero z dodatkami pokazuje pełne możliwości. Zestaw dodatkowych Abominacji - obowiazkowy.
2. Dzieci zostały "pobudzone" do tworzenia własnej wersji gry.

Minusy:
1. Jeden dodatek jest po angielsku i młodsze dziecko niechętnie w niego gra, ponieważ nie rozumie, a nie chce być najsłabszym graczem, któremu tlumaczy się karty.

pozdrawiam.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Potwory w Tokio bi naczytałem się, że dzieciaczki w to też grają i chciałem. Przetestować na moim 5+ i zażarło :) dodaliśmy mały ubarwiacz w postaci krzyczenia au au w czasie opuszczania Tokio i z miejsca zdobyte serduszko młodego gracza :D. Co ciekawe bawią się przy tym duzi i mali, zabrałem na biblioteczne granie i udało się wciągnąć 5 osób które gry nie znały :)
Niespodziewanie fainy tytuł do lekkiego pogrania :) polecam
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: dave8 »

Ja kupiłem:

Newton & New Discoveries + dokupiłem resztę mini dodatków. Bo zachwyciła mnie po rozgrywce na yucata. Uznałem, że to dobra gra do rodzinnego kombinowania.

Barrage + Projekt Leeghwatera + 4 packi promo dyrektorów. Bo to gra o produkcji energii a z racji wykonywanego zawodu musiałem ją kiedyś mieć.

Ogólnie włoska szkoła projektowania gier ostatnio jest u mnie na topie.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2023, 10:52 przez dave8, łącznie zmieniany 1 raz.
alex_dp88
Posty: 85
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: alex_dp88 »

Od kwietnia pojawiło się trochę nowych gier na półce:

Ziemia - dałem się ponieść temu ogólnoświatowemu hype’owi. Wciąż szukam tableau buildera, który zdetronizuje Terraformację Marsa, która nie posiada wad poza tym, że potrafi długo trwać.
Woodcraft - Praga Caput Regni bardzo mi się spodobała, wiec kolejnego Suchego wagi ciężkiej musiałem sprawdzić.
Tiletum - sporo się nasłuchałem, że to jedna z lżejszych gier na T i właśnie dlatego się skusiłem.
Dice Throne: Sezon 2 - z narzeczoną jesteśmy fanami pierwszego sezonu, wiec była to tylko formalność
Doniczki - w sumie nie wiem dlaczego, bo powszechnie zachwalana Cascadia zleciała z kolekcji. Może liczyłem na coś ciut cięższego.
Wiedźmia Skała - zakupiona z myślą o narzeczonej, która najbardziej lubi średniej ciężkości sałatki punktowe.
Śledztwa: Claire Harper na Tropie i Sherlock Holmes: Detektyw Doradczy - bo szukałem czegoś nowego do grania solo
Wilki - bo tak pięknie wydane area control trzeba sprawdzić
Wyprawa Darwina - bo uwielbiam włoską szkołę designu
Cthulhu: Death May Die - wciąż poszukuję ameri, które mnie do siebie przekona
Pięć Klanów - bo zagrałem lata temu, i chciałem w końcu poznać ją lepiej
Papierowe Morze - bo w sezonie urlopowym takie małe karcianki zawsze się sprawdzają
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Aeons End. Miałem kilka lat temu wraz z dodatkami ale sprzedałem. Losowy setup mocno determinuje rozgrywkę, ale jakie to przyjemne kombinowanie! Tym razem dodatków nie planuję kupować. Podstawka nam starczy na okazjonalne granie.

Barrage. Od dawna czaiłem się na tę grę. Założenia są obiecujące. Oczywiście mam też dodatek PL, ale na razie sprawdzimy samą podstawkę. Być może przetestuję też działanie automy, bo po lekturze instrukcji mi się podoba jej sposób gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Wolfenstein + Old Blood + All Stars. Co prawda po angielsku, ale instrukcję spokojnie można pobrać polską z sieci a tyle opisow, co na kartach, to jest do ogarnięcia. Zakup trochę nie planowany, ale jak się trafił pakiet w dobrej cenie z posklejanymi modelami to czemu nie. Kiedyś się tym interesowałem, ale odpuściłem przez składanie. Ogólnie gra komputerowa mi się podobała, moje klimaty, to stwierdziłem, że wejdę w planszówkę. Potrzebny był jakiś DC niekoniecznie z -cide w tytule. :lol:
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RaYell »

Hogwarts Battle - Obrona przed Czarną Magią. Była w promocji za 38 zł, a klimat dodatkowo mocno małżonce podszedł. Nie żałuję, mimo że potterheadem nie jestem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

RaYell pisze: 15 sie 2023, 00:44 Hogwarts Battle - Obrona przed Czarną Magią. Była w promocji za 38 zł, a klimat dodatkowo mocno małżonce podszedł. Nie żałuję, mimo że potterheadem nie jestem.
Gdzie to promo? 😊
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RaYell »

PytonZCatanu pisze: 15 sie 2023, 06:27 Gdzie to promo? 😊
Niestety już się skończyło. Na Amazonie było.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

2 fala dodatków do Hero Realms...synek nie odmawia gry, to tata kuje żelazo, poza tym był za 45 w tantis outlet z rozerwaną folią i wysyłka smart duży dodatek, a małe to już z rozpędu...
FretkaFantastyczna
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: FretkaFantastyczna »

Dinosaur Island Rawr'n'Write - bo wykreślanka, bo dinusie, a w ogóle to od dawna miałam na celowniku, bo podobno to bardzo dobra wykreślanka. Tylko ten insert od czapki, a powietrza w pudle, że można by stacji kosmicznej podrzucić.
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bogoria »

Dwa nowe tytuły wpadły, przy czym jeden to wymiana z użytkownikiem tego forum, a drugi to zakup:
  • Ark Nova - z tego co czytałem o grze to powinna idealnie wstrzelić się w gusta żony i moje, więc już nie mogę doczekać się pierwszej rozgrywki.
  • Cthulhu: Death May Die - do grania z system, który bardzo polubił Zombicide: Czarną Plagę, więc liczę, że i tu będziemy miło spędzać czas rozwalając hordy kultystów itd. :wink:
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Bogoria pisze: 15 sie 2023, 21:11
  • Cthulhu: Death May Die - do grania z system, który bardzo polubił Zombicide: Czarną Plagę, więc liczę, że i tu będziemy miło spędzać czas rozwalając hordy kultystów itd. :wink:
Z tym rozwaleniem kultystów to bym się tak nie rozpędzał :wink: Raz, goni cię czas, dwa, ubijanie mobków nie jest priorytetem, trzy - potworki są dużo wredniejsze.
ODPOWIEDZ