(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Jan_1980 pisze: 15 lip 2023, 12:49 Cześć.
Mam na imię Janek i klikam z Gdyni.
Hej Janku, miło mi Cię poznać. Ja też z Gdyni. Cóż za zbieg okoliczności. Napisz proszę od kiedy interesujesz się grami i jakie wersje Monopoly masz w domu.

Planszowkę WotR mam, ale karcianka podobno nie gorsza. A szybsza. I można w kilka osób :) Nawet we trójkę z Markusem moglibyśmy. A może ktoś jeszcze chciałby dołączyć?
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

Husyci nadchodzą:
https://www.gmtgames.com/p-1060-ika-ref ... -1421.aspx
A Wschodni Rzym broni się nadal:
https://www.gmtgames.com/p-1025-seljuk- ... -1071.aspx

mam nadzieje że w 3mieście znajdą sie kiedyś chętni na granie w serie Levy and Campaing!:P
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Janku, ja mogę 7 września w czwartek.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

Ja po 10.09 lub po 16.09.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

O zaglądam i to forum gry planszowe to nawet jeszcze istnieje! Ja bym chętnie zagrał 6 grudnia o 18.00, no chyba że coś wypadnie bo to jednak mikołajki, no to wtedy raczej jakoś może styczeń/luty (2024 lub 2025) :wink:

To tak żartobliwie, a tak serio to my po prostu gramy i to jeszcze w tym życiu. Dziś gramy w Krolmie: Conflict of Heroes: Storms of Steel tak dla przypomnienia i relaksu bo to lekka gra. W ostatni piątek z Antoinem graliśmy w lekkiego Lincolna. Poza tym w ciągu ostatnich tygodni: Downfall of the Third Reich, Imperial Struggle, Napoleon 1815.

Osobiście wybieram się na konwent Agrowar 20-22.10. W zeszłym roku była petarda to i teraz będzie mocne granie.

Grajcie jednak w tym życiu!! :D
Pozdro dla starej ekipy. O ile ktoś zagląda na forum.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Hańcza jak bywasz w Krolmie to masz może przecieki kiedy wielka przeprowadzka Krolma do nowej większej siedziby przy ul. Stary Rynek Oliwski?
Nie mówię że byłaby to okazja na spotkanie się starym gronie (to może koło 29 lutego 2025 o 17:00), niemniej fajnie byłoby zobaczyć nową miejscówkę.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Rozmawiałem dziś z Adamem. Przenosiny do nowej siedziby jakoś w połowie września. Nowy Krolm będzie znacznie większy! Na pewno lepszy :D

Obecnie Krolm często jest zatłoczony, kto dawno nie był mógłby się zdziwić. Bywa zgiełk jak kiedyś w Polufce czy Graciarni.

No polecam wypróbować nowego Krolma i w ogóle znowu regularnie grać w gry planszowe.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

hancza123 pisze: 23 sie 2023, 22:01 Rozmawiałem dziś z Adamem. Przenosiny do nowej siedziby jakoś w połowie września. Nowy Krolm będzie znacznie większy! Na pewno lepszy :D

Obecnie Krolm często jest zatłoczony, kto dawno nie był mógłby się zdziwić. Bywa zgiełk jak kiedyś w Polufce czy Graciarni.

No polecam wypróbować nowego Krolma i w ogóle znowu regularnie grać w gry planszowe.
Na zdjęciach które są na profilu Krolma na FB widać rozmach inwestycji.

Ależ ja gram regularnie, tylko że obecnie z moimi dziećmi. Fakt, najbardziej ambitny tytuł to Avel z dodatkiem Nowe Opowieści.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Rafal1970 »

hancza123 pisze: 23 sie 2023, 11:19 O zaglądam i to forum gry planszowe to nawet jeszcze istnieje! Ja bym chętnie zagrał 6 grudnia o 18.00, no chyba że coś wypadnie bo to jednak mikołajki, no to wtedy raczej jakoś może styczeń/luty (2024 lub 2025) :wink:

To tak żartobliwie, a tak serio to my po prostu gramy i to jeszcze w tym życiu. Dziś gramy w Krolmie: Conflict of Heroes: Storms of Steel tak dla przypomnienia i relaksu bo to lekka gra. W ostatni piątek z Antoinem graliśmy w lekkiego Lincolna. Poza tym w ciągu ostatnich tygodni: Downfall of the Third Reich, Imperial Struggle, Napoleon 1815.

Osobiście wybieram się na konwent Agrowar 20-22.10. W zeszłym roku była petarda to i teraz będzie mocne granie.

Grajcie jednak w tym życiu!! :D
Pozdro dla starej ekipy. O ile ktoś zagląda na forum.
Podał byś jakieś dane na temat konwentu Agrowar 20-22.10.2023. Nie mogę namierzyć.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Facebook: grupa Planszowe Gry Wojenne. Tam musisz dołączyć i znajdziesz informacje o wydarzeniu.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

hancza123 pisze: 23 sie 2023, 11:19 Grajcie jednak w tym życiu!! :D
Pozdro dla starej ekipy. O ile ktoś zagląda na forum.
:)
Jak zwykle przed początkiem jesieni plany mam takie, żeby do grania z innymi wrócić.
Chętnie się spotkam w nowym Krolmie, może nawet na otwarcie przyjdę.

Ostatnio gram raczej solo. Teraz mam Mr Presidenta, za chwilę będę rozkładać Atlantic Chase, wkrótce odbieram Final Girl, a potem pewnie ten karciany WotR w stylu Quartermaster general (bo tez będzie solo).
Nawet Napoleon 1807 solo całkiem cieszy. Jakoś tak wygodniej (choć smutniej - nie przeczę).

Dlatego bardzo chętnie się spotkam i coś rozegram we dwójkę/w większym gronie. Może właśnie WotR Brody'ego? Albo coś z Levy&Campaign? Lub Napoleona?
Aha - kupuję też The British Way (taki baby COIN na 60-90 min), więc gdyby ktoś chciał...

Czyli przed jesienią plany oczywiście ambitne, ale jak wydzie, to nie wiem... :/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Trochę czasu jeszcze zostało, bo premiera dopiero 22 listopada, ale może umówimy sie starą ekipą do kina na Napoleona od Ridleya Scotta?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Odi pisze: 02 wrz 2023, 23:47 Trochę czasu jeszcze zostało, bo premiera dopiero 22 listopada, ale może umówimy sie starą ekipą do kina na Napoleona od Ridleya Scotta?
Jestem za wypadem do kina.

Czy dobrze doczytałem że 23 września Krolm otwiera sie w nowej lokalizacji?
Może warto wybrać się z kwiatami i bombonierką flaszką i kieliszkami?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Nowy Krolm otwiera się 23 wrze o 15.00 bodajże. Od kolejki trochę dalej, za to większy i nowocześniejszy.
Raczej się wybieram.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 05 wrz 2023, 08:36 Nowy Krolm otwiera się 23 wrze o 15.00 bodajże. Od kolejki trochę dalej, za to większy i nowocześniejszy.
Raczej się wybieram.
Ja się chętnie spotkam w nowej siedzibie, w weekend otwarcia nie ma mnie w Trójmieście ale mogę od 25 września. Może założyć ankietę any dopasować termin?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Wczoraj z Grzegorzem byliśmy po raz ostatni w starym Krolmie. Łezka w oku się zakręciła, bo przecież tyle lat, tyle ludzi się przewinęło przez tę naszą grupę...

W sobotę postaram się być na otwarciu (ktoś się wybiera?), a w przyszłym tygodniu może uda się w czwartek/środę wyskoczyć na granie.

BTW
Rozegraliśmy fantastyczną, niezwykle emocjonującą partię w Wojnę o Pierścień grę karcianą (Ian Brody, nasz ulubieniec serii QG). Definitywnie wato w to grać, podobnie jak w QG.

Z nowych rzeczy to mam u siebie Atlantic Chase (właśnie się uczę gry) i British Way (czyli cztery krótkie, proste gierki COIN dla dwóch osób). Tak zostawiam, gdyby ktoś był chętny.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Hej. Ja może też się wybiorę na otwarcie w sobotę, jak dopnę sprawy rodzinne.
Ten atlantycki pościg chętnie poznam, bo na pierwszy rzut oka wygląda interesująco, no ale tak samo mówili Chrześcijanie patrząc na budowę Koloseum ;)
Przyszły tydzień to bardziej czwartek niż środa w moim przypadku.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

lacki2000 pisze: 20 wrz 2023, 14:31 Ten atlantycki pościg chętnie poznam, bo na pierwszy rzut oka wygląda interesująco, no ale tak samo mówili Chrześcijanie patrząc na budowę Koloseum ;)
No właśnie. Póki co, jest to dla mnie najmniej przyjemne doświadczenie planszówkowe solo ever. Na razie jestem w tutorialu (6 z 10 lekcji zaliczyłem), ale się dosłownie zmuszam. Bardzo chciałbym rozegrać scenariusz z Hoodem/Bismarckiem, bo to dla mnie dość sentymentalne tematy (marynarką interesowałem się jako pierwszą, jako mały brzdąc), ale nie wiem czy dotrwam. Rulebook czyta mi się dziwnie, mechaniki na razie nie olśniewają... Mam wrażenie, - na tę chwilę - że gdzieś tam był super pomysł u zarania tego systemu (trajektorie), a potem doszło do tego typowo amerykańskie podejście (kostki, modyfikatory, jeszcze więcej kostek i jeszcze więcej modyfikatorów...) i pomysł przestał być sexy.

Ale brnę dalej. Póki co.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 05 wrz 2023, 08:36 Nowy Krolm otwiera się 23 wrze o 15.00 bodajże. Od kolejki trochę dalej, za to większy i nowocześniejszy.
Raczej się wybieram.
Wg krolmowych informacji otwierają się już o 12.00. O której zamierzacie się tam pojawić? Ja raczej nie przed 16.00.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Ha, właśnie do Ciebie napisałem :)
Niestety ja po 16 nie mogę, raczej koło 12-13 będę.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Potwierdzam że lokal otwarty 😀
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Ludzi mnóstwo, więc nie ma co liczyć na jakieś granie. Prawdę powiedziawszy, przy takim tłumie wydał się za mały :P

Ale generalnie fajne miejsce, sporo stolików, będzie kawa, jakieś przekąski. Zamierzam odwiedzać. Najbliższy termin niestety dopiero po Essen, w polowie października.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 23 wrz 2023, 14:07 Najbliższy termin niestety dopiero po Essen, w polowie października.
Ale to termin dostępności stołów w Krolmie, czy Twojej dostępności w Krolmie?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Coooo Odi kupił COINa?! Co się dzieje, i jeszcze masz Nr Presidenta od GMT? (Też mam i jestem po partii). Definitywnie muszę częściej wpadać.

Byłem na otwarciu nowego Krolma ale się minęliśmy tego dnia
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

A ja ostatnio byłem na konwencie Agrowar w Jabłonnej. Impreza bardzo podobna jak w zeszłym roku, „kupiuj – wklej”. Doskonała lokalizacja i warunki do pobytu i grania w pałacu Poniatowskich. Ekipa 45 osób młóciła przez niemal 4 dni od rana do nocy w dziesiątki tytyłów. Ja byłem tylko 2 dni ale udało mi się zagrać we wszystko co chciałem co też skrupulatnie przygotowałem szukając już przez konwentem partnerów do gier na których mi zależało i uzgadniając z nimi kiedy w co zagramy:

- Fields of Despair
- Downfall of the Third Reich
- Imperial Tide - dwie partie
- Verdun 1916 Storms of Steel

No bo to są obecnie moje ulubione 4 gry wojenne i pewnie nie prędko się znudzą bo okazji do zagrania nie jest dużo.

Odkryciem jest Imperial Tide które dostałem w prezencie od żony. To takie uproszczone Paths of Glory. Uproszczone, znacznie skrócone jak chodzi o czas rozgrywki i wzbogacone o ciekawe mechaniki takie jak kupowanie kart co ogromnie mi się podoba. Mówiąc w skrócie: w każdym roku wojny dostajesz na początku kilka kart na dany rok oraz budżet za jaki kupujesz sobie karty z lat poprzednich. Czyli sam decydujesz jak będzie wyglądał twój deck na kolejny rok. Doskonały pomysł. Mechaniki są maksymalnie uproszczone do poziomu który najbardziej mi odpowiada i całą wojnę można rozegrać spokojnie w 4-5h. Teraz jak mam Imperial Tide to definitywnie żegnam się z PoG, który jest jednak niegrywalny. Z takich wniosków który wyciągnąłem na kolejne partie w IT: grając Państwami Centralnymi trzeba dążyć do rozbicia i wyeliminowania z rozgrywki albo Francji albo Rosji. Jeżeli podzielisz wysiłek po równo i nigdzie nie osiągniesz roztrzygnięcia to ostatecznie przegrasz. Bardzo ciekawe jak balansować i odpowiednio podzielić środki na wszystkie fronty aby dwa utrzymać a jeden decydująco wygrać.

Dobra to tyle, możecie obejrzeć relację z konwentu pod linkiem:

ODPOWIEDZ