Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: PytonZCatanu »

Cena Beyond The Sun jest beyond the sun.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1594
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 725 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: ave.crux »

Ciekawe czy będzie 09.09 w Spodku i w jakiej cenie na stoisku. Wydaje się dobrą grą, o której jeszcze kilkanaście minut temu nic nie wiedziałem. Jakieś tytuły podobne do niej może ktoś podać?
Na aleplanszówki z rabatem 294zł. nie ma źle chyba.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 864
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 202 times
Been thanked: 305 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: konradstpn »

Miałem poważny dylemat w związku z ewentualnym zakupem tej gry. Dziękuję Rebelowi za pomoc w definitywnym rostrzygnieciu kwestii.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10932
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3220 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: japanczyk »

ave.crux pisze: 22 sie 2023, 09:58 Ciekawe czy będzie 09.09 w Spodku i w jakiej cenie na stoisku. Wydaje się dobrą grą, o której jeszcze kilkanaście minut temu nic nie wiedziałem. Jakieś tytuły podobne do niej może ktoś podać?
Na aleplanszówki z rabatem 294zł. nie ma źle chyba.
rok temu 280 zl kosztowala SCD bez rabatow :) odpowiedz sobie sam

Podobne tytuly? Szczerze to raczej unikalna rzecz, przynajmniej na obecna chwile nic podobnego mi do glowy nie przychodzi
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1594
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 725 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: ave.crux »

japanczyk pisze: 22 sie 2023, 10:31 rok temu 280 zl kosztowala SCD bez rabatow :) odpowiedz sobie sam
Mówisz oczywiście o wersji angielskiej. Kilkukrotnie kupowałem gry, które nie podeszły i używki po roku sprzedawałem z zyskiem. Jakoś mnie nie boli te ~300zł, zwłaszcza, że i tak, jak co roku, mam odłożone pieniądze na zakupy w spodku.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Kajdi »

ave.crux pisze: 22 sie 2023, 09:58 Wydaje się dobrą grą, o której jeszcze kilkanaście minut temu nic nie wiedziałem.
Jak coś, to jest na BGA - można sprawdzić przed zakupem. Generalnie, to taki mini 4X, w którym wszystkie iksy poza rozwojem naukowym zostały mocno zredukowane. Tzn. eksploracji jako takiej nie ma - po prostu jak ktoś skolonizuje planetę, to pojawia się w jej miejscu nowa. Walki bezpośredniej też nie - militarnie rywalizujemy na planetach o prawo do kolonizacji i czerpania z nich zasobów (pasywnie - przez porównanie, kto ma tam większą obecność). Zasoby są tylko dwa - materiały i populacja. Najbardziej rozbudowane jest drzewko naukowe, które ma nawet własną osobną planszę.
Jeśli chodzi o feeling z gry, to jest to optymalizacyjny wyścig. Gra nie kończy się po ustalonej liczbie tur, a po zgarnięciu określonej liczby punktujących osiągnięć. I to o nie właśnie się ścigamy - w grze robi się zwykle 40-50 punktów i różnice między miejscami są niewielkie, więc te bonusowe punkty z achievementów często przeważają szalę. Ja ogólnie grę bardzo polecam, ale chyba jednak nie za taką cenę :D
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: XLR8 »

Zawsze trzeba sobie zadać szczere pytanie czy lepiej mieć jedną świetna, a co najważniejsze dość unikalną grę czy 2-3 takie sobie.
Dla mnie odpowiedzieć jest oczywista. Szczególnie biorąc pod uwagę że mamy mało czasu na granie więc lepiej zagrać w coś dobrego.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: autopaga »

Najlepiej jeszcze jak ta dobra i unikalna jest za stówkę a te 3 takie sobie po 300 a nie odwrotnie ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: detrytusek »

XLR8 pisze: 22 sie 2023, 13:19 Zawsze trzeba sobie zadać szczere pytanie czy lepiej mieć jedną świetna, a co najważniejsze dość unikalną grę czy 2-3 takie sobie.
Dla mnie odpowiedzieć jest oczywista. Szczególnie biorąc pod uwagę że mamy mało czasu na granie więc lepiej zagrać w coś dobrego.
No cena akurat nie jest żadnym wyznacznikiem jakości czy unikalności.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: SetkiofRaptors »

detrytusek pisze: 22 sie 2023, 14:11
Spoiler:
No cena akurat nie jest żadnym wyznacznikiem jakości czy unikalności.
Ale on nie powiedział, że tak jest. Tylko, że jego zdaniem BtS jest z tych pierwszych - droga, ale jego zdaniem warta ceny.

Ja mam zapisane w kajeciku "300zl?" więc spodziewałem się ceny w tych granicach ogólnie. A, że w Rebelu najdrożej to chyba wiadomo :D
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 257 times
Been thanked: 280 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: siepu »

Tu akurat nie kwestia Rebela, a oryginalnego wydawcy, który od jakiegoś czasu ładnie leci z cenami, ot choćby tutaj dodatek do Dice Realms z MSRP 80$ :)
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Strud »

Na BGG jest o tym wątek, tam wysoką cenę tłumaczą produkcją gry w Niemczech, a nie w Chinach, oraz dwuwarstwowymi planszetkami i customowymi koścmi. Niemniej wg mnie 300zł po zniżkach to i tak dużo, a jest przecież jeszcze dodatek do kompletu.
Sam się biję z myślami (i portfelem).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10932
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3220 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: japanczyk »

Ja myslalem o wymianie na polski, no ale nie w tej cenie

gra jest kandydatem numer uno zeby trafic na rebelowe promocje przy tak wysokiej cenie wyjsciowej
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 227 times
Been thanked: 97 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: scraber »

Czyli czekamy pół roku na PYL i kupujemy za jakieś 240
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: XLR8 »

Ja kompletnie nie rozumiem marudzenia na ceny gier. Przede wszystkim rynek jest taki,.że jak kupimy grę z top 100 to bez problemu ją sprzedamy z małą stratą. Często bardziej się opłaca kupić i zagrać niż wypożyczyć.
Jakbym tak podchodził do hobby jak wszyscy malkontenci to zamiast wąskiej puli genialnych gier miałbym 3 kallaxy crapu z promocji.
Trzeba zauważyć,.że nawet mając 60 gier i grając raz dziennie to kolekcję ogramy w dwa miesiące. Uważam więc,.że z racji ograniczonego czasu lepiej postawić na jak najlepsze gry.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: detrytusek »

SetkiofRaptors pisze: 22 sie 2023, 15:30
detrytusek pisze: 22 sie 2023, 14:11
Spoiler:
No cena akurat nie jest żadnym wyznacznikiem jakości czy unikalności.
Ale on nie powiedział, że tak jest. Tylko, że jego zdaniem BtS jest z tych pierwszych - droga, ale jego zdaniem warta ceny.

Ja mam zapisane w kajeciku "300zl?" więc spodziewałem się ceny w tych granicach ogólnie. A, że w Rebelu najdrożej to chyba wiadomo :D
Ależ oczywiście , że tak. Jest warta tej ceny, a jako alternatywę podał tańsze gry ale za to takie sobie. Tak jakby tańsza nie mogła być dobra albo unikalna. Gdyby chciał powiedzieć, że gra mimo wysokiej ceny jest jej warta to powinien uciąć zdanie przed alternatywą.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1594
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 725 times
Been thanked: 1078 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: ave.crux »

Strud pisze: 22 sie 2023, 15:53 Niemniej wg mnie 300zł po zniżkach to i tak dużo, a jest przecież jeszcze dodatek do kompletu.
Sam się biję z myślami (i portfelem).
Czytałem opinie o dodatku na bgg i w znaczącej większości są to głosy mówiące, że to więcej tego samego plus tryb solo. Nie robi z gry jej "pełnej wersji" i raczej lepiej dokupić jeżeli rzeczywiście dużo razy grało się w podstawkę aby zatrzymać świeżość na dłużej
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Zet »

Dokupiłem dodatek mając rozegrane chyba 2 albo 3 partie. Liderzy może nie wywracają gry do góry nogami (i dobrze!) ale są kapitalni i nie zamierzam już grać bez nich.
A do tego dodatek zawiera karty z erratami.
ostry66
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2009, 20:07
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: ostry66 »

Rebel w instrukcji podstawki twierdzi, że ta wersja ma już karty z poprawiona treścią więc ten argument o poprawionych kartach z podstawki w dodatku w tym przypadku odpada.
Wg mnie cena jest przesadzona bo zawartość pudełka jej po prostu nie uzasadnia.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: XLR8 »

ostry66 pisze: 22 sie 2023, 19:57 Rebel w instrukcji podstawki twierdzi, że ta wersja ma już karty z poprawiona treścią więc ten argument o poprawionych kartach z podstawki w dodatku w tym przypadku odpada.
Wg mnie cena jest przesadzona bo zawartość pudełka jej po prostu nie uzasadnia.
Ale za cenę odpowiada Rio Grande, a nie Rebel. Cena RG byla wysoka i znana od zawsze więc nie rozumiem skąd te zdziwienia.
Wydawca ma świetny produkt z top 100 bgg i chce najzwyczajniej zbić na tym hajs, a nie sprzedawać z minimalną marżą.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10932
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3220 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: japanczyk »

Cena RioGrande skoczyła z 280 (w rebel.pl) na 395 w tym samym sklepie
No coś chyba nie halo sie tutaj zadziało, bo złotówka się umocbila a kombinacja inflacji nie daje wzrostu na poziomie 33%

Jeśli rok temu po rabatach kupowałem BTS za 230 zl, a teraz po rabatach kosztuje 280...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: PytonZCatanu »

XLR8 pisze: 22 sie 2023, 21:23
ostry66 pisze: 22 sie 2023, 19:57 Rebel w instrukcji podstawki twierdzi, że ta wersja ma już karty z poprawiona treścią więc ten argument o poprawionych kartach z podstawki w dodatku w tym przypadku odpada.
Wg mnie cena jest przesadzona bo zawartość pudełka jej po prostu nie uzasadnia.
Ale za cenę odpowiada Rio Grande, a nie Rebel. Cena RG byla wysoka i znana od zawsze więc nie rozumiem skąd te zdziwienia.
Wydawca ma świetny produkt z top 100 bgg i chce najzwyczajniej zbić na tym hajs, a nie sprzedawać z minimalną marżą.
Rynek to podaż i popyt. Mam nadzieję, że konsumenci popytem pokażą co sądzą o tej cenie i zmuszą wydawcę do jej urealnienia 😉
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: Shodan »

He he, Konsumenci to ponarzekają na forum, a potem wykupią nakład na pniu.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: menelobej »

Nadal nie rozumiem dlaczego gry sprzed 2-3 lat są wydawane w Polsce w wersji bez dodatków zawartych w podstawce, skoro w wersjach oryginalnych takie dodatki już są na rynku. Skoro w wersji ENG wyszedł dodatek, to z automatu powinien być załączony do polskiej wersji w podstawowym pudełku, żeby klient wiedział, że może poczekał te 3 lata, ale jest jednak na bieżąco. Jedno pudełko, SCD na poziomie 399 PLN czyli w sklepach jakieś 349 PLN max i wszyscy są szczęśliwi. Tym bardziej, że to nie jest prosty Brzdęk (tu akurat polityka wydawnicza jest efektywna co pokazują kolejne dodruki i wszystko wychodzi prawie na bieżąco), a gra dla zaawansowanego gracza. Wydanie podstawki i dodatku oddzielnie w przypadku BtS to jakieś nieporozumienie, skoro część polskiej grupy docelowej posiada i gra w wersję ENG z dodatkiem i im to nie przeszkadza.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times

Re: Beyond the Sun (Dennis K. Chan)

Post autor: autopaga »

Bo najpierw się sprzedaje podstawkę, potem dwa dodatki, a potem dopiero completed editon. Tak wygląda cykl wydawniczy kury znoszącej złote jaja.
ODPOWIEDZ