Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: kisiel365 »

Przyszła wieża z HZ. Prosta konstrukcja, turla kostki dobrze i prawie bezgłośnie, znośna cenowo, ale (zawsze jakaś łyżka dziegciu) niestety wykonana dość tandetnie: dziury po szlifach krawędzi, drewno szorstkie w dotyku i glut z kleju, którego nie mogę zeskrobać z filcu. Jeżeli przy produkcji powstają ubytki to należałoby je chociaż uzupełnić ubytki masą do drewna. O przeszlifowaniu wyższą gradacją i użyciu odrobiny oleju nie mam chyba co marzyć. Da się to zrobić we własnym zakresie, ale jednak liczyłem na nieco wyższą jakość, patrząc na zdjęcia na stronie sklepu. Foto:
Spoiler:
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Obrazek
Moja z klocków. Już kilka budowaliśmy z dzieciakami. Jedną ogromną z tymi takimi zjeżdżalniami z LEGO Friends ( chyba 5 czy 6 zjeżdżalni zabudowaliśmy ), z większymi tackami od spodu, wyższe, niższe. Ale obecnie taka nam pasuje. Nie za duża, nie za mała. Klocki fajnie tłumią kości. Słychać ale przyjemnie. No i można sobie dowolnie przebudować w każdej chwili. Minus - cena klocków. Ale zakładam że kto ma dzieci to i ma klocki ;).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: rastula »

kolejne pojemniczki na drobiazgi - tym razem własny wydruk 3d

stakują się
mają lejek ułatwiający ładowanie do woreczków
szybko się drukują (posiadacze drukarek docenią)

współgracze bardzo zadowoleni, każdy już zamówił sobie po komplecie ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: PytonZCatanu »

rastula pisze: 12 wrz 2023, 11:04 kolejne pojemniczki na drobiazgi - tym razem własny wydruk 3d

stakują się
mają lejek ułatwiający ładowanie do woreczków
szybko się drukują (posiadacze drukarek docenią)

współgracze bardzo zadowoleni, każdy już zamówił sobie po komplecie ;)


Obrazek

Lejek to fajny pomysł. Warto też wyprofilować dno pudełeczka - kiedy ma lekko zaokrąglony kształt (dno nie jest całkowicie płaskie, tylko unosi się w kierunku ścianek) to dużo łatwiej pobierać wtedy żetony, monety i inne drobne przedmioty.

Uwzględnij przy następnych wydrukach. 😉
ODPOWIEDZ