Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: garg »

rastula pisze: 12 wrz 2023, 10:19 wszyscy tu sprzedają za 50% 20% 1zł...kurcze jakoś nigdy nie trafiam na takie oferty ...XD... na ogół ceny takie jak w sklepie po maksymalnym rabacie ...czyli żadna okazja... żeby nie było, skoro ludzie kupują to należy się cieszyć...ale mi jakoś na rynku wtórnym udało się kupić zaledwie kilka gier i to raczej po normalnej cenie, tyle że gier akurat nie było w sklepach albo brałem wersje obcojęzyczne...

więc tak tu czytam sobie "jak gardło sobie podrzynacie" ...tylko kurteczka, jakoś tego nie widzę ;)
To pewnie starość - młodzi są szybsi i wyprzedzają Cię w wyścigu do tych tańszych ofert :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: japanczyk »

rastula pisze: 12 wrz 2023, 10:19 wszyscy tu sprzedają za 50% 20% 1zł...kurcze jakoś nigdy nie trafiam na takie oferty ...XD... na ogół ceny takie jak w sklepie po maksymalnym rabacie ...czyli żadna okazja... żeby nie było, skoro ludzie kupują to należy się cieszyć...ale mi jakoś na rynku wtórnym udało się kupić zaledwie kilka gier i to raczej po normalnej cenie, tyle że gier akurat nie było w sklepach albo brałem wersje obcojęzyczne...

więc tak tu czytam sobie "jak gardło sobie podrzynacie" ...tylko kurteczka, jakoś tego nie widzę ;)
Nikt nie pisze, ze wszystko tak sprzedaje, ale zeby nie szukac daleko to moge Ci wylistowac
tytul - kupoione za - sprzedane za
Encyklopedia (EN, Deluxe) - 400 - 330
Escape Plan - 400 - 330
Tiny Epic Ragnarock - 200 - 150
Frostpunk 300 - 260
Bonfire - 110 - 70
Ganymedes z dodatkiem - 115 - 90
Odmety Grozy - 200 - 170
Autobahn - 235 - 230

Oczywiscie to te ze strata, sa i gry na ktorych jestem do przodu - na Nemesisie, ktorego kupilem za 350 zl na pierwszym KSie to zarobilem ladne 700 zl pewnie przy sprzedazy
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: dave8 »

Ja sprzedałem kiedyś Gildie Londynu za 25 PLN.
Kupiłem nówkę chyba za 80. To była słaba gra i chętnie się jej pozbyłem.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: espresso »

Dla mnie próg opłacalności jest gdzieś w okolicach 50 zł. Jeżeli gra ma mniejszą wartość rynkową, to wolę ją puścić na aukcji charytatywnej.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 198
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 88 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: Padre »

Niezbyt oryginalnie: zwykle sprzedaję żeby się gry pozbyć, a nie żeby jak najwięcej na tym zarobić. W moim przypadku 60% ceny sklepowej to dobry punkt odniesienia dla typowych gier. Próg bólu zależy od gry - duża dobra gra nie będzie tanieć w nieskończoność, małe pudełko z jakimś syfem będzie tanieć aż wyląduje w pakiecie z innymi dziadostwami za 20-30% ceny. W pakiecie, bo poniżej 100zł zaczynam kwestionować czy chce mi się to wszystko zabezpieczać i szykować do Paczkomatu.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: Gab »

rastula pisze: 12 wrz 2023, 10:19 wszyscy tu sprzedają za 50% 20% 1zł...kurcze jakoś nigdy nie trafiam na takie oferty ...XD... na ogół ceny takie jak w sklepie po maksymalnym rabacie ...czyli żadna okazja... żeby nie było, skoro ludzie kupują to należy się cieszyć...ale mi jakoś na rynku wtórnym udało się kupić zaledwie kilka gier i to raczej po normalnej cenie, tyle że gier akurat nie było w sklepach albo brałem wersje obcojęzyczne...

więc tak tu czytam sobie "jak gardło sobie podrzynacie" ...tylko kurteczka, jakoś tego nie widzę ;)
W naszym hobby pojawiło się wielu handlarzy, którzy są dobrze zorientowani i okazje bardzo szybko przechwytują. Ja sam na tytuły, które mam na swojej liście poluję już nie miesiącami ale latami, bo ciągle mnie ktoś ubiega a potem widzę ten sam tytuł wystawiony kilkaset zł drożej.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: Darkstorm »

Ja nie sprzedaję gier. Jak zdarzyło mi się dwa razy mieć podwójną kopię to oddałem znajomym w prezencie.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: _Ukasz »

Sprzedałem ze swojej kolekcji Runebound 3ed (za 200zł) i dwa dodatki upadek mrocznej gwiazdy z zyskiem 60zł i złocone ostrze z zyskiem 30zł, od kwoty która była na rynku. Patrząc na ceny olx cieszę się, że udało mi się choć troszkę zyskać na tym niż jedynie nabijać sobie wyświetlenia moich ofert. Widząc ciągle zaporowe ceny dodatków lub kompletów choćby do DESCENT 2 ,ludzie wystawiający nabijają sobie tylko wyświetlenia i nic więcej. Wiem nie ma dodatków do tego cuda na rynku, ale niektórzy poszli po rozum do głowy i podstawka nie kosztuje już 600zł tylko 250-300.
Malutkie gry i familijne z mojej półki leciały w pakietach, oddawałem je do przedszkoli lub lokalnego popołudniowego klubiku dla dzieci i młodzieży.
Reasumując, fajnie sprzedać z zyskiem, ale jak się sprzeda po cenie sklepowej lub niższej, a zbiera się na inny tytuł (oraz się w tytuł sprzedawany nie gra, tylko się na półce kurzy) to też się gęba cieszy :D
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: bardopondo »

Temat mi jest obcy zupełnie. To tak jakby inne hobby ktoś miał, mimo, że to też planszówki.
Sprzedałem w życiu 3 gry, nietrafione prezenty, wstyd mi to było mieć na półce (Munchkiny jakieś).
Oddałem też jedną grę za 4 bezalkoholowe.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: tomg »

Przeciętnie gry sprzedaje 15% taniej od ceny zakupu ale: kupuje tanio, stan gier jest zwykle świetny, raczej popularne tytuły.
Progu opłacalności nie mam obniżam cene aż gra zejdzie. Maksymalnie to było 50% ceny zakupu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: brazylianwisnia »

Dziwi mnie, że tak wielu z was sprzedaje gry z takimi przecenami. Nie sprzedałem jeszcze gry poniżej 80% nówki. Zazwyczaj jest to 85-90% ceny. Większość sprzedawałem drożej niż kupiłem. Tyle, że w sklepie kupuje mała grupe gier, które są dobrze zrecenzowane i rzadko się myliłem po obejrzeniu gameplaya. Są to zazwyczaj ciężkie eurasy z świetnymi recenzjami(czyli mało co w ostatnich latach).
Ryzyko podejmuje na wspieraczkach. Tam znowu kupuje gry które niemal na pewno będą droższe później więc kupuje wszystko co mi się spodoba z takich tytułów a 50% późnej trafia na sprzedaż bo mi nie podeszła(np Wiedźmin, Dinosaur Island, Ankh,). Zdarzało się tak, że kupowałem 3 kopie na KS żeby mieć tania przesyłke(np Bloodborne) a później cena tych gier wystrzeliła, że swoją kopie nie tylko miałem za darmo a jeszcze coś zostało. Innym przykładem jest Scythe który sprzedawałem 4x. Lubie tą gre ale mając tak dużo tytułów za każdym razem gdy ludzie płacili po 300zl to sprzedawałem I kupowałem kilka miesięcy pozniej za 200 po dodruku bo wiedziałem, że będzie leżeć min rok zanim zagram. Mając tak dużo gier(trochę ponad 100, same duże tytuły)leżą też na półkach w folii i bywały takie sytuacje jak z Pandemic Legacy gdzie leżała w folii kupiona z ciekawości, cena wystrzeliła to żal było trzymać tak droga gre która może się mocno nie spodobać :P elementem całej tej wymiany handlowej było też oczywiście tanie kupowanie czego najlepszym przykładem było dla mnie kupowanie zestawow Horror w Arkham LCG w pierwszych latach gry gdzie pierwsze 4 cykle kupowałem niemal za darmo bo brałem całe zestawy, wyciągałem z nich to co potrzebowałem, rozbijałem I sprzedawałem po normalnych cenach.
Powiedziałbym, że włożyłem "z zewnątrz" w to Hobby 40tys a gry które teraz mam są warte 60 wg mojego excela z ostrożnymi szacunkami :P

Te wielkie przeceny o których tu piszecie to chyba gry familijne i jakieś lekkie słabiaki. Nie wierzę, ze byłby sens wystawiać jakąś Terraformacje/GWT/Brass/Barrage/Gallerista za 50% najtańszej nówki :P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: azazelmo »

Ja bym dał koledze bana za spekulanctwo na zachętę ;)
Proszę uważać na US, bo są nowe limity na podatek od sprzedaży.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: brazylianwisnia »

azazelmo pisze: 16 wrz 2023, 20:46 Ja bym dał koledze bana za spekulanctwo na zachętę ;)
Proszę uważać na US, bo są nowe limity na podatek od sprzedaży.
Ja sprzedaje używany towar który posiadam ponad 6 miesięcy ;)
I jakie spekulanctwo?wystawiam po takich cenach jakie widze, że ustala konsensus rynkowy. Sam nie oczekuje też, że ktoś mi sprzeda Mombase za 80zl czy Ctbulhu DMD z KSa za 500..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: azazelmo »

brazylianwisnia pisze: 16 wrz 2023, 21:02
azazelmo pisze: 16 wrz 2023, 20:46 Ja bym dał koledze bana za spekulanctwo na zachętę ;)
Proszę uważać na US, bo są nowe limity na podatek od sprzedaży.
Ja sprzedaje używany towar który posiadam ponad 6 miesięcy ;)
I jakie spekulanctwo?wystawiam po takich cenach jakie widze, że ustala konsensus rynkowy. Sam nie oczekuje też, że ktoś mi sprzeda Mombase za 80zl czy Ctbulhu DMD z KSa za 500..
To (6 msc.) chyba nie ma już nic do rzeczy. Chodzi już nawet nie o zysk, ale o sumę kwot transakcji. Lepiej poczytaj, bo tego Excela mogą użyć przeciw tobie.

Co do spekulanctwa, to raczej chodziło mi o te kilka sztuk z myślą o odsprzedaży. Samemu też sprzedaję po cenie z rynku wtórnego. Niezależnie od ceny zakupu.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: psia.kostka »

azazelmo pisze: 16 wrz 2023, 21:15 To (6 msc.) chyba nie ma już nic do rzeczy. Chodzi już nawet nie o zysk, ale o sumę kwot transakcji. Lepiej poczytaj, bo tego Excela mogą użyć przeciw tobie.
Mowisz zapewne o dyrektywie DAC7. Dotyczy to sprzedazy przez portale i to one rejestruja i raportuja do US transakcje gdy przekrocza limit. Jesli ktos sprzedaje swoje odlezakowane 6miesiecy gierki na bazarku z lozka polowego, to pod to nie podpada (wg mnie).
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: brazylianwisnia »

azazelmo pisze: 16 wrz 2023, 21:15
brazylianwisnia pisze: 16 wrz 2023, 21:02
azazelmo pisze: 16 wrz 2023, 20:46 Ja bym dał koledze bana za spekulanctwo na zachętę ;)
Proszę uważać na US, bo są nowe limity na podatek od sprzedaży.
Ja sprzedaje używany towar który posiadam ponad 6 miesięcy ;)
I jakie spekulanctwo?wystawiam po takich cenach jakie widze, że ustala konsensus rynkowy. Sam nie oczekuje też, że ktoś mi sprzeda Mombase za 80zl czy Ctbulhu DMD z KSa za 500..
To (6 msc.) chyba nie ma już nic do rzeczy. Chodzi już nawet nie o zysk, ale o sumę kwot transakcji. Lepiej poczytaj, bo tego Excela mogą użyć przeciw tobie.

Co do spekulanctwa, to raczej chodziło mi o te kilka sztuk z myślą o odsprzedaży. Samemu też sprzedaję po cenie z rynku wtórnego. Niezależnie od ceny zakupu.
Moj excel to wartość mojej kolekcji która posiadam i nic więcej. Nie słyszałem żeby opodatkowanie za sprzedaż używanych rzeczy które posiadasz się zmieniło. Kwoty z portali raczej będą tylko informować US żeby rzucić okiem. Inaczej ktoś by sprzedal meble drewniane które ma od lat za 10tys i miałby zapłacić od tego podatek jako osoba prywatna?bez sensu.

Kilka sztuk kupiłem tylko 2x i to nie z myślą spekulacji a obnizenia ceny gry za moją kopie. Nie zakładałem, że ceny wzrosną.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: gogovsky »

Ej ja mam inne pytanie, jak np dostaliście na prezent grę weźmy Legendary Encounters Predator w sklepie 300, sprzedaliście za 250 zł. Do kajeciku piszecie zysk 250 zł? Czy 50 zł straty?:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: brazylianwisnia »

gogovsky pisze: 17 wrz 2023, 02:18 Ej ja mam inne pytanie, jak np dostaliście na prezent grę weźmy Legendary Encounters Predator w sklepie 300, sprzedaliście za 250 zł. Do kajeciku piszecie zysk 250 zł? Czy 50 zł straty?:D
Takiej sytuacji nie miałem ale ja bym wpisał zero bo prowadzę sobie tylko szacunkowy koszt wartości w kolekcji. Nie ma w kolekcji = warte 0.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: PytonZCatanu »

gogovsky pisze: 17 wrz 2023, 02:18 Ej ja mam inne pytanie, jak np dostaliście na prezent grę weźmy Legendary Encounters Predator w sklepie 300, sprzedaliście za 250 zł. Do kajeciku piszecie zysk 250 zł? Czy 50 zł straty?:D
Dla mnie odpowiedź jest prosta.

W banku na gry mam +250 zł do wydania 😉
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: tomp »

gogovsky pisze: 17 wrz 2023, 02:18 Ej ja mam inne pytanie, jak np dostaliście na prezent grę weźmy Legendary Encounters Predator w sklepie 300, sprzedaliście za 250 zł. Do kajeciku piszecie zysk 250 zł? Czy 50 zł straty?:D
to już pytanie o rachunkowość, w razie czego: "Reguła podwójnego zapisu"
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: PytonZCatanu »

Pytanie premia:

Czy sprzedajecie coś czasem po kontakcie z forum lub na Facebooku? Tak po prostu, jak za dawnych lat.

Ostatnio 90% zapytań i odpowiedzi na moje ogłoszenia to: "a wystawiasz na Olx, allegro, eBay, tiktok, nasza klasa lub grono?" 🤦

Już mnie to męczy. Próg opłacalności to dla mnie też komfort, że nie muszę ogarniać 16 platform na raz i uczyć się od nowa co i jak i gdzie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 17 wrz 2023, 23:17 Pytanie premia:

Czy sprzedajecie coś czasem po kontakcie z forum lub na Facebooku? Tak po prostu, jak za dawnych lat.

Ostatnio 90% zapytań i odpowiedzi na moje ogłoszenia to: "a wystawiasz na Olx, allegro, eBay, tiktok, nasza klasa lub grono?" 🤦

Już mnie to męczy. Próg opłacalności to dla mnie też komfort, że nie muszę ogarniać 16 platform na raz i uczyć się od nowa co i jak i gdzie.
bardzo duzo, aczkolwiek sporo osob pyta o olx, co jest smieszne, bo ten serwis gwarantuje NIC
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: kwiatosz »

psia.kostka pisze: 16 wrz 2023, 21:20
azazelmo pisze: 16 wrz 2023, 21:15 To (6 msc.) chyba nie ma już nic do rzeczy. Chodzi już nawet nie o zysk, ale o sumę kwot transakcji. Lepiej poczytaj, bo tego Excela mogą użyć przeciw tobie.
Mowisz zapewne o dyrektywie DAC7. Dotyczy to sprzedazy przez portale i to one rejestruja i raportuja do US transakcje gdy przekrocza limit. Jesli ktos sprzedaje swoje odlezakowane 6miesiecy gierki na bazarku z lozka polowego, to pod to nie podpada (wg mnie).
Nie wczytywałem się, ale widziałem że powyżej 2700 sprzedaży miesięcznie nawet przy rzeczach używanych ma być obowiązek rejestracji działalności. Raportowanie jest przy 30 sprzedażach rocznie i rocznym obrocie 9kzl.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: psia.kostka »

kwiatosz pisze: 17 wrz 2023, 23:28 widziałem że powyżej 2700 sprzedaży miesięcznie nawet przy rzeczach używanych ma być obowiązek rejestracji działalności
Trudno. Zrezygnowalo sie z finalizacji olx i allegro, to i kolejna radykalizacje przezyje.
Obrazek
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Próg opłacalności sprzedawanych gier...

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 17 wrz 2023, 23:20
PytonZCatanu pisze: 17 wrz 2023, 23:17 Pytanie premia:

Czy sprzedajecie coś czasem po kontakcie z forum lub na Facebooku? Tak po prostu, jak za dawnych lat.

Ostatnio 90% zapytań i odpowiedzi na moje ogłoszenia to: "a wystawiasz na Olx, allegro, eBay, tiktok, nasza klasa lub grono?" 🤦

Już mnie to męczy. Próg opłacalności to dla mnie też komfort, że nie muszę ogarniać 16 platform na raz i uczyć się od nowa co i jak i gdzie.
bardzo duzo, aczkolwiek sporo osob pyta o olx, co jest smieszne, bo ten serwis gwarantuje NIC
Nie gwarantuje nic?z przesyłką olx kupujący może zrobjc z Tobą co chce. Brakuje mu elementu do jakiejś gry?kupi przez OLX,element wyciągnie z Twojej gry, zgłosi niezgodność i jemu oddadzą kase a Ty jeszcze zapłacisz za wysyłke powrotną. Gry planszowej przez olx bym za nic nie sprzedawał. Zero kontroli nad sprzedażą. Na allegro kase masz już w ręku i to duża różnica.
kwiatosz pisze: 17 wrz 2023, 23:28
psia.kostka pisze: 16 wrz 2023, 21:20
azazelmo pisze: 16 wrz 2023, 21:15 To (6 msc.) chyba nie ma już nic do rzeczy. Chodzi już nawet nie o zysk, ale o sumę kwot transakcji. Lepiej poczytaj, bo tego Excela mogą użyć przeciw tobie.
Mowisz zapewne o dyrektywie DAC7. Dotyczy to sprzedazy przez portale i to one rejestruja i raportuja do US transakcje gdy przekrocza limit. Jesli ktos sprzedaje swoje odlezakowane 6miesiecy gierki na bazarku z lozka polowego, to pod to nie podpada (wg mnie).
Nie wczytywałem się, ale widziałem że powyżej 2700 sprzedaży miesięcznie nawet przy rzeczach używanych ma być obowiązek rejestracji działalności. Raportowanie jest przy 30 sprzedażach rocznie i rocznym obrocie 9kzl.
Jeśli ktoś sprzedaje okazjonalnie i nie zarobkowo to raczej nic mu nie grozi. Wczoraj czytałem, że nadal obowiązują przepisy, że musisz kupić i sprzedać z zyskiem w ciągu 6mies żeby zapłacić podatek. Jeśli sprzedasz po miesiącu za cene kupna to problemu nie ma. Tak jak gdy sprzedasz pół roku później z zyskiem bo kupiłeś coś na promocji. Mowa oczywiście o drobnych sprzedasz poniżej tych 2tys miesięcznie. Oczywiście jak wyjdzie, że celowo tak dorabiasz robiac regularne transakcje to Ciebie docisną o sprzedaż bez prowadzenia działalności gospodarczej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ