Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3394
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Zet pisze: 22 wrz 2023, 17:58 "tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów które stworzymy..."
Masz racje:
1. Rebel, wstydz sie za wspolprace, hanba!
NeXuS AlphA pisze: 22 wrz 2023, 17:34 albo czymś podobnym :wink:
#mowanienawisci
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

psia.kostka pisze: 22 wrz 2023, 18:03
NeXuS AlphA pisze: 22 wrz 2023, 17:34 albo czymś podobnym :wink:
#mowanienawisci
O to to właśnie; i tego to szukałem zastępując to finalnie jakże ogólnym trywializmem :D
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xyhoo »

GameTroll przede wszystkim jest najlepszym planszowym youtuberem. Miniaturki z przesadzonymi reakcjami i clickbaitowe tytuły w każdym filmiku działają na widzów lepiej niż niebieskie tło z okładką gry i smokiem z Mortal Kombat(?), bo przyciągają oko. Dlatego pierwszym przystankiem na drodze planszówkowicza jest zawsze Troll. Dopiero po jakimś czasie widać, że ten pozytywny nerdzik, który ma dystans do siebie, nie jest ani pozytywny, ani nie ma dystansu.

Wywiad okropny. Prowadzący powinien być "niewidoczny", a chciał być bardzo widoczny i przyćmić Wookiego. To nie mogło wyjść dobrze. Ten Wiedźmin wygląda z opisu na bardzo casualową grę, trzeba było pokazać ją u casualowego twórcy, a Asia, która z pewnością udźwignęłaby ten wywiad znacznie lepiej, być może nie mogła przez macierzyństwo?
Artrem
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Artrem »

W tej chwili PLANSZÓWKI ONLINE wyprzedzają konkurencję jeżeli chodzi o materiały audio-video. Jest obiektywna rozgrywka, jest subiektywna recenzja, czego chcieć więcej? Wszystko naprawdę porządnie zrealizowane, z humorem ale bez głupkowatych zachowań, troszkę jednak brakuje lżejszych tytułów i rozgrywek na więcej niż na dwie osoby. Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: scraber »

Artrem pisze: 23 wrz 2023, 07:14 Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
Potwierdzam.
Przypadkiem kiedyś trafiłem na ich kanał. A później masowo zacząłem wciągać gameplaye gier jak sezony seriali na netflixie.
Orientacyjnie znam zasady wielu gier których nawet nie mam.
Świetnie wytłumaczone, co kto robi w danym momencie, wraz z odpowiednim ujęciem kamery. Wszystko jest widoczne i czytelne.
Świetna robota Panowie, ale kupiłem przez Was już kilka gier, bo spodobały mi się po obejrzeniu gameplayu.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Xyhoo pisze: 22 wrz 2023, 23:16 GameTroll przede wszystkim jest najlepszym planszowym youtuberem. Miniaturki z przesadzonymi reakcjami i clickbaitowe tytuły w każdym filmiku działają na widzów lepiej niż niebieskie tło z okładką gry i smokiem z Mortal Kombat(?), bo przyciągają oko.
Wypraszam sobie. Mój smok też robi różne miny w zależności od tego czy gra mnie zaskoczyła, czy się spodobała, czy nie :) Tylko trzeba się przyjrzeć.
Artrem pisze: 23 wrz 2023, 07:14 W tej chwili PLANSZÓWKI ONLINE wyprzedzają konkurencję jeżeli chodzi o materiały audio-video. Jest obiektywna rozgrywka, jest subiektywna recenzja, czego chcieć więcej? Wszystko naprawdę porządnie zrealizowane, z humorem ale bez głupkowatych zachowań, troszkę jednak brakuje lżejszych tytułów i rozgrywek na więcej niż na dwie osoby. Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
Nic dodać, nic ująć.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kurdzio »

Ja również bardzo polecam Gandalfa i Barolka, szczególnie że ich gameplay jest zawsze dwuosobowy co bardzo ułatwia mi decyzje zakupowe.

Co do podcastów to w moim rankingu niestety mocno spadli chłopaki z KPiB - brak Karola i Piotrka, nagrywanie zdalne, ogólne przygotowanie do poruszanych tematów - średnio mi się tego słucha. Mam wrażenie ze niektóre odcinki są nagrywane na siłę „bo przecież trzeba” wypuścić materiał o czasie. Mam jednak nadzieję że Przemek i Marek wrócą jeszcze w moje gusta, patriotyzm lokalny każe mi tak myśleć :)

Za to moim nowym liderem polskich podcastów są bez wątpienia Stare Kości czyli Asia i Paweł. Ich czołówka powinna zawierać frazę „profesjonalny podcast” a nie nieprofesjonalny :D Mnogość poruszanych tematów, konkretne informacje, fajne zderzenia różnych preferencji planszówkowych, humor - no wszystko mi tam pasuje. Polecam sprawdzić kto jeszcze nie miał tej przyjemności.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Xyhoo pisze: 22 wrz 2023, 23:16 Asia, która z pewnością udźwignęłaby ten wywiad znacznie lepiej, być może nie mogła przez macierzyństwo?
Jest na urlopie poza Polską. Nawet nie było ostatniej niedzieli Board News (chyba po raz pierwszy w histori??).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Hardkor »

Artrem pisze: 23 wrz 2023, 07:14 W tej chwili PLANSZÓWKI ONLINE wyprzedzają konkurencję jeżeli chodzi o materiały audio-video. Jest obiektywna rozgrywka, jest subiektywna recenzja, czego chcieć więcej? Wszystko naprawdę porządnie zrealizowane, z humorem ale bez głupkowatych zachowań, troszkę jednak brakuje lżejszych tytułów i rozgrywek na więcej niż na dwie osoby. Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
Kurde po takich słowach i tylu kciukach, aż sam ich sprawdzę
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Artrem pisze: 23 wrz 2023, 07:14 Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
A na jakim kanale oni nadają?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Hardkor »

Mr_Fisq pisze: 23 wrz 2023, 11:12
Artrem pisze: 23 wrz 2023, 07:14 Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
A na jakim kanale oni nadają?
Planszówki online
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2023, 11:54 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wielkie litery
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JollyRoger90 »

Hardkor pisze: 23 wrz 2023, 11:13
Mr_Fisq pisze: 23 wrz 2023, 11:12
Artrem pisze: 23 wrz 2023, 07:14 Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
A na jakim kanale oni nadają?
PLANSZÓWKI ONLINE
https://youtube.com/@PlanszowkionlineTV ... qRW3Jhsqn2

służę linkiem.
Sam dużym fanem jestem i polecam :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

A! Dzięki, myślałem że to jakiś osobny kanał jeszcze jest :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

Artrem pisze: 23 wrz 2023, 07:14 W tej chwili PLANSZÓWKI ONLINE wyprzedzają konkurencję jeżeli chodzi o materiały audio-video. Jest obiektywna rozgrywka, jest subiektywna recenzja, czego chcieć więcej? Wszystko naprawdę porządnie zrealizowane, z humorem ale bez głupkowatych zachowań, troszkę jednak brakuje lżejszych tytułów i rozgrywek na więcej niż na dwie osoby. Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
Takiego kanału bardzo brakowało na naszej polskiej scenie planszówek i koszaliński zakon rycerski idealnie odnalazł się i znalazł zarazem. Ja oglądam regularnie.

Miałem kiedyś na zajęciach na studiach temat dotyczący polityki. Chodziło o prostą sprawę "Z jakim aktualnie politykiem najchętniej zjadlbyś obiad i porozmawiał". To dawało odpowiedź na kogo pewna część ludzi zagłosuje (kogo obchodzi program polityczny). W każdym bądź razie na pytanie: z którym/którą osobą z kanałów planszówkowych najchętniej byś zagrał i pogadał po rozgrywce. Ja bez dwóch zdań wybrałbym Barolka i Gadalfa.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Zapraszam do oddania głosu w ankiecie.
viewtopic.php?t=80382
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Cyel »

Bruno pisze: 18 wrz 2023, 12:34
Co nie zmienia faktu, że Troll swoją sporą aktywnością (GTTV, Rzuć kostką , coś jeszcze?) de facto poszerza rynek, którego jesteśmy częścią, co z kolei wychodzi na dobre nam wszystkim, bo mając większą grupę klientów wydawcy są skłonni wydawać coraz więcej tytułów, w tym również te bardziej niszowe.
QED - jako nałogowi klienci sklepów planszówkowych mamy pewien dług u Trolla.
Z mojej osobistej perspektywy zupełnie to nie ma znaczenia. Miałem z kim i w co grać 30 lat temu gdy YT w ogóle nie było i teraz też bym miał (moja grupa współgraczy uformowała się nim YT powstał, w najlepszym razie gdy raczkował).

Polscy wydawcy mało mnie obchodzą. Prawdę mówiąc wolałem gdy było łatwo kupić angielskie wersje gier bo tylko takie były w sklepach niż dzisiejszą sytuację gdy na takie wydania trzeba specjalnie polować (wiedzieć które sklepy sprowadzają, czekać aż zamówią itp) a z ulicy to można sobie kupić polskie wydanie ryzykując powszechne błędy, bolesne tłumaczenie i przedszkolną korektę.

Tak samo nic a nic na moją gamingową sytuację nie wpływa to czy w kraju w Dobble, Azula czy inne Patchworki gra 200 tysięcy rodzin czy pół miliona. Mam ogólną popularyzację planszówek w nosie a "casualizacja" środowiska bardziej mnie ziębi niż grzeje.

Tak więc nie, nie czuję bym Piotrkowi coś zawdzięczał ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: PytonZCatanu »

Bije z tego posta poczucie wspólnoty 😊
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kalo90 »

Artrem pisze: 23 wrz 2023, 07:14 W tej chwili PLANSZÓWKI ONLINE wyprzedzają konkurencję jeżeli chodzi o materiały audio-video. Jest obiektywna rozgrywka, jest subiektywna recenzja, czego chcieć więcej? Wszystko naprawdę porządnie zrealizowane, z humorem ale bez głupkowatych zachowań, troszkę jednak brakuje lżejszych tytułów i rozgrywek na więcej niż na dwie osoby. Ale generalnie jak chcemy się dowiedzieć jak się praktycznie łupie w daną grę to Barolek i Gandalf w tej chwili wymiatają.
Nilis pisze: 23 wrz 2023, 13:48 Takiego kanału bardzo brakowało na naszej polskiej scenie planszówek i koszaliński zakon rycerski idealnie odnalazł się i znalazł zarazem. Ja oglądam regularnie.
Ja też uważam, że chłopaki wykonują świetną robotę. Szczególnie jestem im wdzięczny za to, że to dzięki nim zakupiłem Civilization Nowy Początek z Terra Incognita, bo pomimo iż mamy w grupie prawie wszystkie gry "cywilizacyjne" to do tego tytułu siadamy najczęściej.
Nilis pisze: 23 wrz 2023, 13:48 W każdym bądź razie na pytanie: z którym/którą osobą z kanałów planszówkowych najchętniej byś zagrał i pogadał po rozgrywce. Ja bez dwóch zdań wybrałbym Barolka i Gadalfa.
A tu zdecydowanie wybrałbym Gambita. Co tu ukrywać, no ma po prostu to planszówkowe "coś" :wink:
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: crazygandalf »

Bardzo dziękujemy. Miło się czyta, że to co robimy ma sens i pomaga wielu ogarnąć cięższe tytuły czy poznać nowe gry. 😀
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Mamy wynik!!!

Obrazek

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. ;)

Dziękujemy Panowie Barolek i Gandalf za świetną robotę.

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w ankiecie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Obrazek
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 213 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Miszon pisze: 23 wrz 2023, 09:56
Xyhoo pisze: 22 wrz 2023, 23:16 Asia, która z pewnością udźwignęłaby ten wywiad znacznie lepiej, być może nie mogła przez macierzyństwo?
Jest na urlopie poza Polską. Nawet nie było ostatniej niedzieli Board News (chyba po raz pierwszy w histori??).
Był Board News. Ale tylko o tym, że nie będzie Board News. Za tą zagrywkę wyłapała u mnie minusa. W mojej ocenie to było takie nieuczciwe szukanie klików na siłę, żeby ich liczba się zgadzała.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Tak, uściślając tak było.
Też się na to złapałem.

Mogła dać shorta że nie ma.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 84
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 245 times
Been thanked: 63 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mark442 »

Miszon pisze: 26 wrz 2023, 09:30 Tak, uściślając tak było.
Też się na to złapałem.

Mogła dać shorta że nie ma.
Niewielka strata... Większość informacji i tak wielokrotnie przewijała się i przewija na FB i Planszeo... Board News w postaci niedzielnego podsumowania nie stanowi już typowych njusów z planszówkowego świata...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Mark442 pisze: 26 wrz 2023, 21:54
Miszon pisze: 26 wrz 2023, 09:30 Tak, uściślając tak było.
Też się na to złapałem.

Mogła dać shorta że nie ma.
Niewielka strata... Większość informacji i tak wielokrotnie przewijała się i przewija na FB i Planszeo... Board News w postaci niedzielnego podsumowania nie stanowi już typowych njusów z planszówkowego świata...
Board newsy są dla tych, którzy nie mają czasu, chęci lub nie są obeznani z innymi kanałami. Oglądasz 30min i masz podsumowanie zapowiedzi, wydanych gier oraz wystartowanych kampanii(kilku).
Jak Asia startowała to wszystkie informacje dalej były w obiegu. Ot może trzeba było więcej się naszukac.

Ja oglądam. Czasem coś pominę, czasem zapomnę dodać na bgg do sprawdzenia, a tak Asia mi robi za przypominajke.
ODPOWIEDZ