Ark Nova (Mathias Wigge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: predki »

Na Planszowych Newsach napisali, że Portal właśnie dostał egzemplarz próbny. Z tego wniosek, że produkcja jeszcze nie ruszyła więc tym bardziej nie ma mowy o transporcie. Podstawka była produkowana w Chinach przez Whatz Games i dodatek też zapewne się tam będzie produkował. Czyli do premiery jeszcze pewnie z 2 miesiące.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: vnzk »

predki pisze: 26 wrz 2023, 21:05 Na Planszowych Newsach napisali, że Portal właśnie dostał egzemplarz próbny. Z tego wniosek, że produkcja jeszcze nie ruszyła więc tym bardziej nie ma mowy o transporcie. Podstawka była produkowana w Chinach przez Whatz Games i dodatek też zapewne się tam będzie produkował. Czyli do premiery jeszcze pewnie z 2 miesiące.
Nie sądzę, żeby w czerwcu na Pyrkonie nie mieli wiedzy o miejscu druku i terminach, a tam Grzegorz z Portalu mówił, że celują w premierę na Essen lub tydzień-dwa później. Więc obstawiałbym Niemcy.

Poniższy film, 25:21
https://www.youtube.com/live/hNNAbt4hZh ... m1kUrFcC4a
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: predki »

vnzk pisze: 26 wrz 2023, 22:03 Więc obstawiałbym Niemcy.
Na BGG są zdjęcia pudełek niektórych edycji językowych. Na każdym z tyłu stoi jak byk, że wyprodukowano w Chinach, tam gdzie produkowana jest gra podstawowa.
Więc jeżeli na PN jest tekst: "Wydawnictwo poinformowało, że dostało egzemplarz próby dodatku (mass production sample). Trzymajcie kciuki aby okazał się bez zarzutów - wówczas ruszy jego produkcja.", tzn. że dodatek jeszcze nie jest w produkcji. I o ile Portal nie zaszaleje i nie przywiezie dodatków samolotem, to premiera za 3 tygodnie jest raczej nierealna. Chyba, że na Essen sprowadzą parę sztuk kurierem i zrobią "oficjalną" premierę. A realnie w sklepach będzie na koniec listopada/grudzień.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: vnzk »

predki pisze: 27 wrz 2023, 10:54 Na BGG są zdjęcia pudełek niektórych edycji językowych. Na każdym z tyłu stoi jak byk, że wyprodukowano w Chinach, tam gdzie produkowana jest gra podstawowa.
Więc jeżeli na PN jest tekst: "Wydawnictwo poinformowało, że dostało egzemplarz próby dodatku (mass production sample). Trzymajcie kciuki aby okazał się bez zarzutów - wówczas ruszy jego produkcja.", tzn. że dodatek jeszcze nie jest w produkcji. I o ile Portal nie zaszaleje i nie przywiezie dodatków samolotem, to premiera za 3 tygodnie jest raczej nierealna. Chyba, że na Essen sprowadzą parę sztuk kurierem i zrobią "oficjalną" premierę. A realnie w sklepach będzie na koniec listopada/grudzień.
Twoja argumentacja ma więcej podstaw niż moja :) Zdaję sobie sprawę, co znaczy treść posta Planszowych Newsów i też mi się to nie sklejało z poprzednimi deklaracjami, jeśli drukarnia miałaby być w Chinach. Sprowadzenie paru sztuk samolotem trudno by było nazwać dowiezieniem tych deklaracji :wink:
Kiedy by zresztą ten dodatek nie wyszedł, fajnie że będzie po polsku. Premiery równe/bliskie światowym są i tak rzadkością na naszym rynku :) A prawdy dowiemy się zapewne za dwa dni.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: MaciekK5454 »

Jednocześnie w zapowiedziach na stronie sklepu Portalu, ten dodatek ma status "w produkcji" co najmniej od sierpnia.
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Sawmody »

Mass Production Sample to egzemplarz już wyprodukowany, wysyłany do wydawcy dla potwierdzenia. Jeśli jest zaakceptowany, to powinni przejść do kompletowania i transportu, więc etap produkcji już raczej skończony. W oryginalnym newsie na stronie Portalu nie widzę informacji, że dopiero ruszy produkcja Piszą jedynie o otrzymaniu MSP.
Pamiętam też, że w Planszówkach TV lub vlogu wspominali o transporcie czegoś pociągiem, ale nie wiem czy chodziło właśnie o ten dodatek. Może ktoś pamięta?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2094 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek


Pora zamknąć dyskusję i szykować kasę na piątek 😊
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: kulka »

Ale na który piątek :) ?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

kulka pisze: 27 wrz 2023, 19:28 Ale na który piątek :) ?
Pojutrze
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2094 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

Nic nie powiem, ale ja już wiem, żeby odłożyć kasę na piątek 😊
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: kulka »

Obrazek
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2094 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

kulka pisze: 29 wrz 2023, 12:01 Obrazek
Nie mogę znaleźć. Jest data premiery?
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: kulka »

To jest wynik z Google'a 'ark nova dodatek'. Więc strona już jest chyba przygotowana i zdążyła zostać zaindeksowana. Tu kopia strony, wynika że wysyłka w listopadzie 2023 i mają być drewniane zwierzątka. Choć opis jest pomieszany z ilustracjami z innej gry.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

kulka pisze: 29 wrz 2023, 12:21 To jest wynik z Google'a 'ark nova dodatek'. Więc strona już jest chyba przygotowana i zdążyła zostać zaindeksowana. Tu kopia strony, wynika że wysyłka w listopadzie 2023 i mają być drewniane zwierzątka. Choć opis jest pomieszany z ilustracjami z innej gry.
Indeed drogi Watsonie!
Cena europejska i liczyłem na ciut mniej, ale te drewniane zwierzątka ;)

Tak czy inaczej, strona nieaktywna jeszcze przez parę minut do godziny :)

Ale że listopad :( dopiero… Smuteczek.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: vnzk »

Sawmody pisze: 27 wrz 2023, 16:10 Mass Production Sample to egzemplarz już wyprodukowany, wysyłany do wydawcy dla potwierdzenia. Jeśli jest zaakceptowany, to powinni przejść do kompletowania i transportu, więc etap produkcji już raczej skończony. W oryginalnym newsie na stronie Portalu nie widzę informacji, że dopiero ruszy produkcja Piszą jedynie o otrzymaniu MSP.
Pamiętam też, że w Planszówkach TV lub vlogu wspominali o transporcie czegoś pociągiem, ale nie wiem czy chodziło właśnie o ten dodatek. Może ktoś pamięta?
A więc Chiny, pociąg, case closed! :wink:

Premiera jak dojedzie (~listopad). SCD 130 zł
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: kulka »

Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

Kupiłem. Chyba zostałem Ark Nova fanboyem…
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2094 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

Nie jestem fanem tych żetonów zwierząt, więc kupiłem dużo taniej w lokalnym sklepie 😊

Już nie mogę się doczekać! Szkoda że dopiero listopad (i to pewnie druga część).
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 8 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sewerjan »

Dragoneye podaje, że 23.11
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: ave.crux »

Jak ciepłe bułeczki leci z tego sklepu. Już pokazuje 138 sztuk dostępnych. Ciekawe kiedy strona zakomunikuje brak towaru, obstawiam, że do niedzieli.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
sferoida
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sferoida »

Jedno z zamówień jest moje. Tak gadacie, że się przestraszyłem i w te pędy do Portalu. A bez żartów to dzięki za przypominajkę
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Luk83bb »

zamówione w lokalnym sklepie sporo taniej (akurat te żetony tych ośmiorniczek uważam za zbędne). Teraz tylko czekać...
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Pluck »

Dragoneye ma za 85,90pln
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

Luk83bb pisze: 29 wrz 2023, 20:23 zamówione w lokalnym sklepie sporo taniej (akurat te żetony tych ośmiorniczek uważam za zbędne). Teraz tylko czekać...
I super. Ja za 15 zł drożej z żetonami, bo dla mnie robią robotę i szybszą dostawą.
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Luk83bb »

z dostawą to się okaże o ile będzie szybsza i czy w ogóle. Natomiast licząc z przesyłką to już jest ponad 30zł, więc dla mnie te żetony akurat są totalnie zbędne. Już wolałbym inne "upiększacze" do Ark Novy. Jeśli ktoś już ma te żetony z podstawki to siłą rzeczy będzie chciał mieć komplet, doskonale to rozumiem.
ODPOWIEDZ