Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Urkeith »

Z tego co kojarzę gra jest co jakiś czas dodrukowywana, nie ma raczej problemu kupić ją w normalnej cenie.
Ogólnie polecam sprawdzanie planów wydawniczych Galakty w takich kwestiach: http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-dodruki/
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

Garvv pisze: 03 paź 2023, 09:09 Jak z perspektywy czasu postrzegacie ten tytuł? Warto się nim jeszcze interesować w 2023/24?
Nim się warto będzie interesować i w 2123/2124.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: pcyzm »

Doprawdy dziwi mnie, że nie ma zapowiedzianej 3 edycji w wersji KS Deluxe z toną figurek i jednym dużym pudłem że wszystkimi dodatkami ;)

Edit: A, i jeszcze oczywiście że zmienioną szatą graficzną kart na foty z serialu...
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: shuji »

Garvv pisze: 03 paź 2023, 09:09 Skoro już temat troche ożył to czy planowany jest dodruk tej gry?

Jak z perspektywy czasu postrzegacie ten tytuł? Warto się nim jeszcze interesować w 2023/24?

gra jest super, problem jest tylko z tymi lannisterami. W sensie, jeśli gracze są ograni, to wiadomo ze Lannister w 90% przypadków nie ma nic do roboty, już na pewno nie wygra. Ale i tak uwielbiam tą grę.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Urkeith »

shuji pisze: 03 paź 2023, 13:20
Garvv pisze: 03 paź 2023, 09:09 Skoro już temat troche ożył to czy planowany jest dodruk tej gry?

Jak z perspektywy czasu postrzegacie ten tytuł? Warto się nim jeszcze interesować w 2023/24?

gra jest super, problem jest tylko z tymi lannisterami. W sensie, jeśli gracze są ograni, to wiadomo ze Lannister w 90% przypadków nie ma nic do roboty, już na pewno nie wygra. Ale i tak uwielbiam tą grę.
Nawet z tą erratą która daje im dodatkowy statek na początku? (sorki jeżeli coś pomieszałem, dawno nie grałem)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: gogovsky »

A nie wtedy znikają w 4 a nie 3 turze :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Muleq »

A to ciekawe, na 6 uczestników finałowego stołu 3 awansowało grając Lanisterami :wink:
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: gogovsky »

Muleq pisze: 03 paź 2023, 15:23 A to ciekawe, na 6 uczestników finałowego stołu 3 awansowało grając Lanisterami :wink:
To nie za wysoki poziom turnieju, ale to miło że duzo osób od raz na turnieju zagrało swoją pierwszą grę.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Muleq »

Wiesz bo brałeś udział czy to tylko Twoje luźne przemyślenia??
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Garvv »

Ktoś wcześniej wspominał że przy dodruku niby miała zostać poprawiona plansza podstawki tak żeby można było bez problemów i wycinania dodać planszę Matka Smoków. Możecie to potwierdzić bo jakoś nie mogę znaleźć na ten temat żadnych informacji.
shuji pisze: 03 paź 2023, 13:20 gra jest super, problem jest tylko z tymi lannisterami. W sensie, jeśli gracze są ograni, to wiadomo ze Lannister w 90% przypadków nie ma nic do roboty, już na pewno nie wygra. Ale i tak uwielbiam tą grę.
Właśnie o tym balansie Lanisterów też dużo słyszałem. Zastanawia mnie czy to kwestia nieogarnia czy faktycznie coś jest na rzeczy. Może ta errata ze statkiem jest wystarczająca.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Muleq »

GoT to gra negocjacyjna, a nie szachy. Bardzo wiele zależy od gry nad stołem. Owszem Grey w starciu z Lanim na początku ma dużą przewagę ale jak się dogadają to sytuacja zmienia się całkowicie. Dla Greya otwiera się cała Północ na, której może zdobyć więcej zamków. Poza tym są jeszcze inne rody. Jeżeli Grey postanowi jednak zaatakować Laniego to odkrywa się na atak Starka od Północy. Generalnie w interesie innych graczy jest chronić Laniego bo jego brak mocno narusza równowagę w grze. No i są jeszcze karty Westereos. Brak mobilizacji w pierwszych turach daje przewagę Laniemu bo w przeciwieństwie do Greya może sam sobie rekrutować armię wykorzystując rozkaz umocnienia władzy z gwiazdką. Jeżeli Lani przetrwa pierwsze 3 tury to zwykle sytuacja odwraca się na jego korzyść. Wśród moich znajomych, z którymi gram od kilkunastu lat rodem, który ma najwięcej zwycięstw są właśnie Lanisterowie. Inna sprawa, że również Lanisterowie są rodem, który może szybko skończyć grę jako pirat na morzu Zachodzącego Słońca :wink: .
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: PytonZCatanu »

Po kilku latach wrócę niedługo do GOT i pierwszy raz zagram z Matką Smoków. Mam dwa pytania do ogranych graczy:


1. Jakiego realnie czasu gry spodziewać się na 6 graczy?
2. Czy jeśli usiądziemy w 4-5 graczy, to gra coś na tym straci? (Podstawka, wiadomo, że tylko na 6, ale tutaj mają być jacyś lennicy, może więc ma sens także na mniejszą ilość graczy)
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 125
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: ekwilibrystyczny »

PytonZCatanu pisze: 04 paź 2023, 15:53 Po kilku latach wrócę niedługo do GOT i pierwszy raz zagram z Matką Smoków. Mam dwa pytania do ogranych graczy:


1. Jakiego realnie czasu gry spodziewać się na 6 graczy?
2. Czy jeśli usiądziemy w 4-5 graczy, to gra coś na tym straci? (Podstawka, wiadomo, że tylko na 6, ale tutaj mają być jacyś lennicy, może więc ma sens także na mniejszą ilość graczy)
Jak dawno nie graliście to może to potrwać 4-6 h nawet, zależy oczywiście od ekipy. Z Matką smoków gra na 4-5 graczy imo nic nie traci, wasale często sprawiają większe problemy niż normalni gracze, a przy okazji żelazny Tron zyskuje na znaczeniu
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Torquemada666 »

W jakiej cenie "chodziła" Gra o tron, jak jeszcze była w sklepach? Zastanawiam się czy czekać na dodruk, który ma być (cena pewnie będzie wyższa) czy rozejrzeć się za używką, których jest sporo na olx.
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: siemian »

Torquemada666 pisze: 17 lis 2023, 11:05 W jakiej cenie "chodziła" Gra o tron, jak jeszcze była w sklepach? Zastanawiam się czy czekać na dodruk, który ma być (cena pewnie będzie wyższa) czy rozejrzeć się za używką, których jest sporo na olx.
W 2013r. kupiłem 2ed w Planszomanii za kwotę 189zł minus kilka % rabatu.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: shuji »

Ja kupowałem za 120 zł ale było to mniej więcej w okolicach stypy po stalinie
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: benek12345 »

Na przełomie 2020/2021 dałem 220zł za podstawkę
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Xoltro »

Ja bym z chęcią przytulił taki modułowy dodatek do gry o tron z może jakaś forma 4X albo po prostu z losowoscia pod względem mapy. Gra niestety się po pewnym czasie robi trochę policzalna, mimo że bardzo dużo mechanik jest super.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

Dla takich ludzi jak ty są karty Westeros i Losów Bitwy. Ta gra w sensie lore nie miałaby sensu przy losowej mapie. To trochę jakby w grze Star Wars byli Space Marine.
Największą zaletą jest to, że z czasem wszyscy wiedzą jak można bronić/zdobyć np. Seagard.
To daje poczucie planowania, wielkich narad wojennych, knucia. Bo to co się odbywa przy wielogodzinnych naradach z doradcami można zamknąć klimatycznie w wyjściu do "łazienki".
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Langus »

Gra o Tron to głównie rozgrywka nad stołem - sama plansza ma niewielkie znaczenie (;
Awatar użytkownika
Elros.
Posty: 164
Rejestracja: 01 lis 2020, 16:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 163 times
Been thanked: 132 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Elros. »

Garvv pisze: 03 paź 2023, 16:56 Ktoś wcześniej wspominał że przy dodruku niby miała zostać poprawiona plansza podstawki tak żeby można było bez problemów i wycinania dodać planszę Matka Smoków. Możecie to potwierdzić bo jakoś nie mogę znaleźć na ten temat żadnych informacji.
Ktoś coś wie w tej sprawie?
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Yappen »

Elros. pisze: 18 gru 2023, 10:45
Garvv pisze: 03 paź 2023, 16:56 Ktoś wcześniej wspominał że przy dodruku niby miała zostać poprawiona plansza podstawki tak żeby można było bez problemów i wycinania dodać planszę Matka Smoków. Możecie to potwierdzić bo jakoś nie mogę znaleźć na ten temat żadnych informacji.
Ktoś coś wie w tej sprawie?
Tak, plansza jest poprawiona. Info od Galakty:
Obrazek
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: MgK1989 »

Myślicie, że będzie możliwość kupna samej poprawionej planszy?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

MgK1989 pisze: 18 gru 2023, 21:41 Myślicie, że będzie możliwość kupna samej poprawionej planszy?
Myślę, że nie. Skoro jest mata do Matki Smoków to chyba nie ma grupy docelowej na taki produkt.
Jednakowoż, jeśli dobrze zagadasz to może support Galakty Ci jakoś pomoże. Spróbowałbym do nich napisać czy w ramach wsparcia możesz kupić zamiennik do "uszkodzonej" mapy.
maciek1211
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2014, 16:26

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: maciek1211 »

Czyż warto kupić dodatki taniec ze smokami i uczta dla wron jeżeli posiadam już matkę smoków? Jedyne co mnie interesuje to alternatywne karty rodów. Według was w połączeniu z matką smoków, ciekawiej gra się ze standardowymi czy tymi z dodatków?
ODPOWIEDZ