Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Torquemada666
Posty: 805
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Torquemada666 »

jediwolf pisze: 10 wrz 2023, 23:12 Chciałem kupić BRW, ale czacha powiedziała, że nie wie czy zrobi dodruk i czy w ogóle zrobi. Kij im w oko. Nie róbmy dodruków bo po co, ale kupicie w przedsprzedaży, ale dowiedzenia. Powodzenia dalej z takim podejściem.
W czym problem? Przecież to ich decyzja? Decyzja oparta pewnie na przesłankach biznesowych.
manicminer
Posty: 857
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: manicminer »

No i Rebirth soon, który praktycznie jest BRW 2. Bez sensu drukować podstawkę, by później leżała na półkach.

Szczególnie, że Rebirth już niedługo ma być. Niby produkcja ma się skończyć na dniach. Więc możliwe że na święta/nowy rok będzie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5302
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1711 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Torquemada666 pisze: 11 wrz 2023, 02:22
jediwolf pisze: 10 wrz 2023, 23:12 Chciałem kupić BRW, ale czacha powiedziała, że nie wie czy zrobi dodruk i czy w ogóle zrobi. Kij im w oko. Nie róbmy dodruków bo po co, ale kupicie w przedsprzedaży, ale dowiedzenia. Powodzenia dalej z takim podejściem.
W czym problem? Przecież to ich decyzja? Decyzja oparta pewnie na przesłankach biznesowych.
Nie rozumiem oburzenia....BRW miało przedsprzedaż i jeden dodruk. Dodatkowo mają Rebirth i Duel więc jaki jest sens dla firmy pchać się w kolejne kopie z dodruku? Podejście dobre i uczciwe....trza było brać jak było😁
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 993
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 805 times
Kontakt:

Black Rose Wars temp

Post autor: Apos »

manicminer pisze: 11 wrz 2023, 08:29 No i Rebirth soon, który praktycznie jest BRW 2. Bez sensu drukować podstawkę, by później leżała na półkach.

Szczególnie, że Rebirth już niedługo ma być. Niby produkcja ma się skończyć na dniach. Więc możliwe że na święta/nowy rok będzie.
Gdybym miał wejść w świat BRW, z nastawieniem na rozgrywkę 4 osobową, to dobrze czekać na Rebirth?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 905
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Apos pisze: 12 wrz 2023, 16:08
manicminer pisze: 11 wrz 2023, 08:29 No i Rebirth soon, który praktycznie jest BRW 2. Bez sensu drukować podstawkę, by później leżała na półkach.

Szczególnie, że Rebirth już niedługo ma być. Niby produkcja ma się skończyć na dniach. Więc możliwe że na święta/nowy rok będzie.
Gdybym miał wejść w świat BRW, z nastawieniem na rozgrywkę 4 osobową, to dobrze czekać na Rebirth?
Imho tak ;)
Tak jak wyżej wspomniano to będzie ewolucja lub wersja 1.5/2.0 ze wszystkimi tego rozwoju pozytywnymi konsekwencjami.
Być może będzie możliwość (wrzesień/październik) zakupu na stronie Czachy z dołączeniem do czekających i szansą na dostawę na koniec 2023 roku ;)
PS
A w konsekwencji wówczas obecna cena Black Rose Wars na OLX/allegro spadnie "na łeb na szyję"
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

Dako pisze: 12 wrz 2023, 16:19 A w konsekwencji wówczas obecna cena Black Rose Wars na OLX/allegro spadnie "na łeb na szyję"
Czy ja wiem...? Nadal będzie można chcieć mieć BRW, żeby połączyć z nową wersją.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 905
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Błysk pisze: 12 wrz 2023, 16:35
Dako pisze: 12 wrz 2023, 16:19 A w konsekwencji wówczas obecna cena Black Rose Wars na OLX/allegro spadnie "na łeb na szyję"
Czy ja wiem...? Nadal będzie można chcieć mieć BRW, żeby połączyć z nową wersją.
Rynek pokaże :)
Ale obecna cena 600+ jest cokolwiek abstrakcyjna...
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

Dako pisze: 12 wrz 2023, 16:44 Rynek pokaże :)
Ale obecna cena 600+ jest cokolwiek abstrakcyjna...
Nie mówię nie, generalnie ceny gier po KSie to jest abstrakcja, nawet jak szroty. Najlepiej jest z Ankh, gdzie ludzie wersje takie (chyba takie i bez maty) jak sprzedaje Portal próbują pchnąć drożej niż Portal w oficjalnym sklepie.
manicminer
Posty: 857
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: manicminer »

Błysk pisze: 12 wrz 2023, 16:35
Dako pisze: 12 wrz 2023, 16:19 A w konsekwencji wówczas obecna cena Black Rose Wars na OLX/allegro spadnie "na łeb na szyję"
Czy ja wiem...? Nadal będzie można chcieć mieć BRW, żeby połączyć z nową wersją.
Teoretycznie, ale nie wiem czy patrzyłeś ile tego jest w Rebirth, szczególnie z dodatkami.
Jak ktoś jest mega fanem BRW to pewnie sobie połączy, jak ktoś chce pograć w BRW to Rebirth i dodatki mu wystarczą.
bosik111
Posty: 306
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bosik111 »

Problem jest tylko taki że jak ktoś chce konkretne szkoły magii to jedyna opcja żeby dostać trochę bardziej klasyczne to BRW + sator, z tego co widzę w rebirth muszą bardziej kombinować żeby wygenerować nowe. W podstawce mamy na przykład destrukcję, nekromancje, iluzje. Fajnie jakby była opcja kupienia szkół osobno albo w zestawie, zwłaszcza że sator osiąga kosmiczne ceny i pewnie lepiej nie będzie.
No i w satorze te SG trochę bardziej trzymają się lokalnego klimatu, w rebirth mamy za to mity z całego świata, co wydaje mi się że trochę mniej pasuje do tematyki gry.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 886
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 299 times
Been thanked: 211 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

bosik111 pisze: 15 wrz 2023, 08:20 Problem jest tylko taki że jak ktoś chce konkretne szkoły magii to jedyna opcja żeby dostać trochę bardziej klasyczne to BRW + sator, z tego co widzę w rebirth muszą bardziej kombinować żeby wygenerować nowe. W podstawce mamy na przykład destrukcję, nekromancje, iluzje. Fajnie jakby była opcja kupienia szkół osobno albo w zestawie, zwłaszcza że sator osiąga kosmiczne ceny i pewnie lepiej nie będzie.
No i w satorze te SG trochę bardziej trzymają się lokalnego klimatu, w rebirth mamy za to mity z całego świata, co wydaje mi się że trochę mniej pasuje do tematyki gry.
https://shop.ludusmagnusstudio.com/prod ... t-english/
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 905
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Seraphic_Seal pisze: 15 wrz 2023, 08:33
bosik111 pisze: 15 wrz 2023, 08:20 Problem jest tylko taki że jak ktoś chce konkretne szkoły magii to jedyna opcja żeby dostać trochę bardziej klasyczne to BRW + sator, z tego co widzę w rebirth muszą bardziej kombinować żeby wygenerować nowe. W podstawce mamy na przykład destrukcję, nekromancje, iluzje. Fajnie jakby była opcja kupienia szkół osobno albo w zestawie, zwłaszcza że sator osiąga kosmiczne ceny i pewnie lepiej nie będzie.
No i w satorze te SG trochę bardziej trzymają się lokalnego klimatu, w rebirth mamy za to mity z całego świata, co wydaje mi się że trochę mniej pasuje do tematyki gry.
https://shop.ludusmagnusstudio.com/prod ... t-english/
Na OLX też ktoś sprzedaje ;)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 886
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 299 times
Been thanked: 211 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Dako pisze: 15 wrz 2023, 09:32
Seraphic_Seal pisze: 15 wrz 2023, 08:33
Spoiler:
https://shop.ludusmagnusstudio.com/prod ... t-english/
Na OLX też ktoś sprzedaje ;)
Przynajmniej po kosztach, bo w zbiórce na forum+paczkomat wychodziło prawie 170 zł, a za tyle wystawione.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
bosik111
Posty: 306
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bosik111 »

Seraphic_Seal pisze: 15 wrz 2023, 09:46
Dako pisze: 15 wrz 2023, 09:32
Na OLX też ktoś sprzedaje ;)
Przynajmniej po kosztach, bo w zbiórce na forum+paczkomat wychodziło prawie 170 zł, a za tyle wystawione.
Pisałem z perspektywy właściciela polskiej wersji. Poza tym to są karty tylko do satora i nie ma inwokacji so tych szkół, więc trzeba jakichś proxów dodatkowo.
Czacha tego też nie oferuje w naszej wersji językowej a, kart do szkół z podstawki też nie da się dostać osobno.
shadoxsas
Posty: 39
Rejestracja: 03 kwie 2022, 18:07
Has thanked: 50 times
Been thanked: 2 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: shadoxsas »

bosik111 pisze: 15 wrz 2023, 12:32
Seraphic_Seal pisze: 15 wrz 2023, 09:46
Dako pisze: 15 wrz 2023, 09:32

Na OLX też ktoś sprzedaje ;)
Przynajmniej po kosztach, bo w zbiórce na forum+paczkomat wychodziło prawie 170 zł, a za tyle wystawione.
Pisałem z perspektywy właściciela polskiej wersji. Poza tym to są karty tylko do satora i nie ma inwokacji so tych szkół, więc trzeba jakichś proxów dodatkowo.
Czacha tego też nie oferuje w naszej wersji językowej a, kart do szkół z podstawki też nie da się dostać osobno.
w sumie sprawdziłem i w tym pudle są karty magii z podstawki jak i ewokacje.

EDIT: w sumie w sumie jedynie co to po zakupie tego pudła wpadłem na pomysł że zamiast drukować modele można zrobić standy używając grafik które ktoś wstawiał na bgg.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1665
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

shadoxsas pisze: 15 wrz 2023, 18:09 w sumie sprawdziłem i w tym pudle są karty magii z podstawki jak i ewokacje.

EDIT: w sumie w sumie jedynie co to po zakupie tego pudła wpadłem na pomysł że zamiast drukować modele można zrobić standy używając grafik które ktoś wstawiał na bgg.
W tym pudle jest wszystko co jest kartą w Satorze. Łącznie z kartami magów asymetrycznych, czarami personalnym czy nawet kartami do dei.

Jeśli ktoś ma zbliżone tematycznie figurki, bo np ma inferno do brw, to już spokojnie sobie poradzi.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Nowy oficjalny czar Rebeki. Udostępniony na stronie wydawcy do samodzielnego wydruku.
Gracz przed grą może wybrać, z którego czaru będzie korzystał. Starego lub nowego.
Obrazek
harry1991
Posty: 17
Rejestracja: 07 kwie 2020, 21:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: harry1991 »

Kupiłem ten zestaw kart z sator boxa, mam grę w angielskiej wersji, więc klimat się nie psuje różnicą językową. Wyhaczyłem też brakujące tokeny z dodatkowych szkół magii na jakiejś aukcji z ebay'a. Teraz do pełni szczęścia (Sator Box:Onion Edition :wink: ) brakuje już tylko figurek i pomieszczeń z żetonami z sator boxa. Figurki odpuszczam, dam zamienniki z innych gier, ale gdyby jakaś dobra dusza podzieliła się skanami z pomieszczeń i odpowiadających im żetonów to stawiam piwko :)
ODPOWIEDZ