Podwodne Miasta / Underwater Cities (Vladimir Suchy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: probbi »

to chyba nie CGE tylko Delicious Games.
bmtwo
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2020, 17:08
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bmtwo »

Torquemada666 pisze: 17 paź 2023, 18:10 Ja nieprędko sprawdzę. Zamówiłem dodatek, a Portal Games wysłał mi podstawkę...
A już myślałam, że to tylko jednostkowy błąd na pakowni. Też otrzymałam podstawkę zamiast dodatku, a dział reklamacji ma niestety 14 dni na odpowiedź :(
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bdm »

Te grubsze planszetki ze żłobieniami przypominają sytuację z TM. Tam też ich nie było w podstawce, trzeba było albo specjalnie dokupić albo kupić razem z dodatkiem. Nie wyobrażam sobie gry w TM na tych zwykłych planszetkach kiedy jednym niefrasobliwym ruchem możesz sobie zepsuć całą grę. W PM jest pewnie podobnie?
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: _leigam_ »

Atk pisze: 17 paź 2023, 20:10

Mogę się mylić ale pierwszy druk też tak miałem, wrzuć pod coś ciężkiego. Widać CGE nie są w tym najlepsi
było tak samo
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Torquemada666 »

bmtwo pisze: 18 paź 2023, 09:19
Torquemada666 pisze: 17 paź 2023, 18:10 Ja nieprędko sprawdzę. Zamówiłem dodatek, a Portal Games wysłał mi podstawkę...
A już myślałam, że to tylko jednostkowy błąd na pakowni. Też otrzymałam podstawkę zamiast dodatku, a dział reklamacji ma niestety 14 dni na odpowiedź :(

Wczoraj złożyłem reklamację. Dziś wysłali dodatek i dostałem kod zwrotu inpost.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Irka »

bdm pisze: 18 paź 2023, 13:05 Te grubsze planszetki ze żłobieniami przypominają sytuację z TM. Tam też ich nie było w podstawce, trzeba było albo specjalnie dokupić albo kupić razem z dodatkiem. Nie wyobrażam sobie gry w TM na tych zwykłych planszetkach kiedy jednym niefrasobliwym ruchem możesz sobie zepsuć całą grę. W PM jest pewnie podobnie?
Teoretycznie jest nawet gorzej - nowe planszetki nie eliminują w pełni ryzyka 8)
Ale w praktyce - nawet bez planszetek to nie było tak niebezpieczne jak w TM, bo w PM łatwiej ewentualne potrącenie naprawić, układ ma swoją logikę, którą się z grubsza pamięta.

Mam wrażenie, że była już o tym dyskusja w tym wątku. Na szybko znalazłam to: viewtopic.php?t=58492&start=175#p1314156
Czyli planszetki na pewno warto kupić i ogólnie cały dodatek to dobrze wydane pieniądze jeśli się chce grać wiele razy.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Abizaas »

Czy graliście w wariant z muzeum - fajne to, warto zawracać sobie tym głowę?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: kalo90 »

Abizaas pisze: 19 paź 2023, 17:53 Czy graliście w wariant z muzeum - fajne to, warto zawracać sobie tym głowę?
Gandalf z Barolkiem chyba mają nagrany gameplay Podwodnych z dodatkiem i wariantem muzeum.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: pvdel »

Abizaas pisze: 19 paź 2023, 17:53 Czy graliście w wariant z muzeum - fajne to, warto zawracać sobie tym głowę?
Grałem. Jest ok, ale wole grać bez.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Abizaas pisze: 19 paź 2023, 17:53 Czy graliście w wariant z muzeum - fajne to, warto zawracać sobie tym głowę?
PytonZCatanu pisze: 14 mar 2023, 12:16 Po 100+ partiach w podstawkę zagrałem wczoraj dopiero 4 partię z dodatkiem.

I upewniłem się w swojej opinii: wszystko mi się w tym dodatku podoba (10/10), oprócz modułu muzeum, który darze takim 6/10.

Wszystkie dodane rzeczy czynią grę jeszcze ciekawszą, natomiast muzeum wprowadza jakieś zaburzenia mocy. Mogę zagrać raz na 5 partii.
Jw.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: XLR8 »

Muzeum jest fantastyczne ale ma ogromny problem: mnożenie końcowego kafelka.
Potrafi to wygenerować naprawdę dużo pz.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: SeekerKuba »

Czy wszyscy mają tak krzywo wycięte żetony - rewersy oraz czy macie takie slady odgniecenia również na rewersie? Wszyskie żetony/znaczniki tak mają.
https://photos.app.goo.gl/TCYFTkcWr3KgXz9X8
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: litk »

SeekerKuba pisze: 19 paź 2023, 22:53 Czy wszyscy mają tak krzywo wycięte żetony - rewersy oraz czy macie takie slady odgniecenia również na rewersie? Wszyskie żetony/znaczniki tak mają.
https://photos.app.goo.gl/TCYFTkcWr3KgXz9X8
Ten dodruk to jakaś kaszana.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bdm »

W ogóle cena za używane Podwodne Miasta (160 zł na OLX gdzie jeszcze ok. 10 zł trzeba doliczyć za przesyłkę) przy 189 zł (0 zł ze smartem na Allegro) za nowy egzemplarz jest jakimś żartem. :?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bogas »

bdm pisze: 20 paź 2023, 04:37 W ogóle cena za używane Podwodne Miasta (160 zł na OLX gdzie jeszcze ok. 10 zł trzeba doliczyć za przesyłkę) przy 189 zł (0 zł ze smartem na Allegro) za nowy egzemplarz jest jakimś żartem. :?
Ale w czym masz problem? Chcesz to kup nową i po temacie :roll:
Wczoraj zagraliśmy wersje 2-osobową z dodatkiem na full i muszę przyznać, że świetny dodatek, nawet muzeum. Problemu z bonusem punktującym brązową metropolie nie zauważyliśmy, bo obok jest bonus w postaci nowej brązowej metropolii i podwójnie punktujący kartę specjalną, które dawały w naszym przypadku więcej punktów niż ten pierwszy bonus. Planszetki graczy super i gdyby nie to forum to nie zauważyłbym nawet, że są wygięte. Mi się udało naprostować je ręcznie (ręce które leczą?!). Generalnie wszystko z tego dodatku daje dodatkowego kopa, a kto pierwszy ten ma…. większy wybór. Odbiło się to dosyć wyraźnie na naszych wynikach końcowych, które były zauważalnie wyższe od uzyskiwanych z gołą podstawką.
P.S. W naszej grze nie wszedł co prawda, ale przeglądając karty nowych asystentów trafiłem na Managera, który pozwala budować na miejscach rozbudowy za każdym razem jak budujesz. To jest wg mnie dopiero przegięcie, a nie bonus z muzeum dający 2x punkty z metropolii
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Ja polecam dodrukować sobie wieżyczki, na ulepszone budynki. Robią robotę!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Wiem, że to nie jest merytoryczny post, ale....właśnie odebrałem edycję kompletną 😎 Cieszę się jak dziecko, fajnie mieć na regale dobre gry.

#stopnowościa.
Atk pisze: 20 paź 2023, 11:55 Ja polecam dodrukować sobie wieżyczki, na ulepszone budynki. Robią robotę!
Pokażesz jak to wygląda albo dasz linka?
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

PytonZCatanu pisze: 20 paź 2023, 11:56 Wiem, że to nie jest merytoryczny post, ale....właśnie odebrałem edycję kompletną 😎 Cieszę się jak dziecko, fajnie mieć na regale dobre gry.

#stopnowościa.
Atk pisze: 20 paź 2023, 11:55 Ja polecam dodrukować sobie wieżyczki, na ulepszone budynki. Robią robotę!
Pokażesz jak to wygląda albo dasz linka?
Chętnie bym pokazał ale widzę, że mój imgur postanowił wywalić mi wszystkie zdjęcia, a jestem teraz w górach więc nie mam jak.

Na tej chyba najbardziej popularnej stronie z drukami 3d jak się wpisze po angielsku nazwę tej to wyskakuje kilka rodzajów. Ja mam te wyglądające jak wieże (były jeszcze jakby takie kielichy itd).
Mam tez wydrukowane drogi, składają się z 2 elementów (tego zdjęcie mam chyba na telefonie) minus, że są większe niż wgłębienia w planszówkach dodatku, oraz znaczniki pierwszego gracza (tu było trochę do wyboru). Ja mam takie statki jak na okładce gry.
Dobrze to wszystko wygląda

Znalazłem drogi
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: kalo90 »

PytonZCatanu pisze: 20 paź 2023, 11:56 Wiem, że to nie jest merytoryczny post, ale....właśnie odebrałem edycję kompletną 😎 Cieszę się jak dziecko, fajnie mieć na regale dobre gry.
Takie pytanko - też masz przesunięte żetony jak kolega wyżej czy u Ciebie wszystko dobrze nadrukowane?
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Abizaas »

kalo90 pisze: 20 paź 2023, 12:58
PytonZCatanu pisze: 20 paź 2023, 11:56 Wiem, że to nie jest merytoryczny post, ale....właśnie odebrałem edycję kompletną 😎 Cieszę się jak dziecko, fajnie mieć na regale dobre gry.
Takie pytanko - też masz przesunięte żetony jak kolega wyżej czy u Ciebie wszystko dobrze nadrukowane?
Takie przesunięcia zdarzają się w wszystkich grach, u mnie jest okej. Jest to spowodowane procesem drukarskim i wystarczy złożyć reklamację, na pewno uznają.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek

Obrazek


Promki
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: pabula »

a jest w tym komplecie zielone miasto?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

pabula pisze: 20 paź 2023, 13:56 a jest w tym komplecie zielone miasto?
Jeszcze nie rozpakowałem, ALE na pudełku jest info że tak 😊
kalo90 pisze: 20 paź 2023, 12:58
PytonZCatanu pisze: 20 paź 2023, 11:56 Wiem, że to nie jest merytoryczny post, ale....właśnie odebrałem edycję kompletną 😎 Cieszę się jak dziecko, fajnie mieć na regale dobre gry.
Takie pytanko - też masz przesunięte żetony jak kolega wyżej czy u Ciebie wszystko dobrze nadrukowane?
Obrazek


Wygląda że jest ok.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: sliff »

U mnie w edycji kompletnej też wszystko ok z żetonami. Dla purystów rewesy są przesunięte trochę ale grafika się mieści w całości.

Co ciekawe na głównym pudełku od razu jest nadrukowane że zawiera biokopułe.
Także może ten mini dodatek od teraz będzie na stałe w pudełkach z nowego druku ?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2023, 14:35 przez sliff, łącznie zmieniany 1 raz.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: SeekerKuba »

PytonZCatanu pisze: 20 paź 2023, 14:01 Wygląda że jest ok.
problem jest na rewersach żetonów
ODPOWIEDZ