Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

nimsarn pisze: 11 paź 2023, 07:34 Arrivala kupiłeś w starej czy nowej wersji?
W starszej. Podoba mi się bardziej graficznie i wykonanie jest lepsze. Preferuję drewno nad kartonem jednak. No a okładka pudełkowa to totalny sztos! :D
RUNner pisze: 11 paź 2023, 08:13 Potwierdza się reguła, że nie sztuką jest rzucić nałóg. Sztuką jest do niego nie wrócić :)
Prawda, prawda i jeszcze raz prawda. Ale najgorzej jest, jak ten powrót Cię cieszy. :lol: (bo jakoś źle mi z tym nie jest, chociaż portfel i półki płaczą)
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Waste Knights 2 ed. - bo często jest polecana jeśli chodzi o przygodówki z fabułą a jeszcze nie miałem okazji ograć

Shadows of Brimstone + kilka dodatków - bo Folklore nieźle mi podszedł więc jeśli chodzi o fajne ameri to pozostaje już szukać gier w języku angielskim bo w PL chyba już wszystko przerobiłem.
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Wojtek.k »

Fika - potrzebowałem małej gry na wyjazdy.
Azul mini - jak wyżej plus żona lubi.
Lata - małe pudełko, a ich poprzednia gra (Cafe) przypadła mi do gustu.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Ranczer - bo małe i za 9,99 można spróbować

Kieszonkowy detektyw - żona sobie na promce wybrała (zdziwiła się, że wcale pudełko kieszonkowe nie jest)

Assasin - z żoną na rocznicę sobie spaliliśmy, ona lubi konsolowe wydanie a ja gry planszowe … powinno zażreć
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1144 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bruno »

Azazelek pisze: 18 paź 2023, 15:16 Assasin - z żoną na rocznicę sobie spaliliśmy...
Albo robisz zakupy w stanie lekkiej nieważkości (niebezpieczne!), albo pomyliłeś wątki i chciałeś to opublikować w temacie gier, których pozbyliśmy się z kolekcji! :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

@up
:lol: :lol: :lol:
Dobrze napisałem, jeszcze żona zamówienie składała co by nie było pretensji (spoko, to nie jedyny orezent, ale o tym cicho sza ;) )
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Bruno pisze: 18 paź 2023, 18:27 Albo robisz zakupy w stanie lekkiej nieważkości (niebezpieczne!)
Kto nigdy nie kupił czegoś po % czy czymś podobnym niech pierwszy rzuci kamień :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Bruno pisze: 18 paź 2023, 18:27
Azazelek pisze: 18 paź 2023, 15:16 Assasin - z żoną na rocznicę sobie spaliliśmy...
Albo robisz zakupy w stanie lekkiej nieważkości (niebezpieczne!), albo pomyliłeś wątki i chciałeś to opublikować w temacie gier, których pozbyliśmy się z kolekcji! :wink:
biorąc pod uwagę etymologię słowa assasin to ja nawet zazdroszczę :D
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Elo »

Kto nigdy nie kupił czegoś po % czy czymś podobnym niech pierwszy rzuci kamień :lol:
Raz mi się zdarzyło (Godfather) i nie żałuję! :mrgreen:
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: vnzk »

eveni pisze: 18 paź 2023, 20:21 Kto nigdy nie kupił czegoś po % czy czymś podobnym niech pierwszy rzuci kamień :lol:
Przypomniał mi się komentarz pod recką Wojny o Pierścień na Shut Up and Sit Down.

Obrazek
Kiblonur
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2023, 17:17
Has thanked: 23 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kiblonur »

Robinson Crusoe - początkowo odpychała mnie losowość o której czytałem, oglądałem w recenzjach, ale ostatecznie pod wpływem impulsu kupiłem używkę za niecałe 100 zł. Do zakupu popchnęło mnie też kilka rankingów gier solo na YT, gdzie Robinson plasował się dosyć wysoko. Dodatkowo lubuję się w tytułach solo gdzie warunkiem wygranej jest albo to że przeżyję, albo to że gra mnie "zabije".
Final Girl (EN) - j.w. - tryb solo i warunek wygranej. Chciałem poczekać na wersję polską, ale patrząc kiedy ona zostanie wydana, i że zaraz będzie sezon 3, a tu dopiero 1, to nie wytrzymałem.
Star Realms Frontiers - po ostatniej rozgrywce w Star Wars Deckbuilding w gralni stwierdziłem że brakuje mi szybkiej gierki na 2 w której można się bić na zmianę, i po krótkim researchu padło na to. Masa dodatków i fajna cena przeważyła na stronę Star Realms.
Marvel Champions - spośród 3 LCG (LOTR, AH, MC) padło na MC bo gra jest krótka, dostępna, a poza tym uwielbiam to uniwersum. Wciągnęło mnie dosyć mocno - jakieś 60 rozgrywek na koncie (solo), i trochę dokupionych dodatków. Top3 w mojej kolekcji.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: samuraj1369 »

Micro Cosmos + dodatek - szukałem tego od dłuższego czasu. Małe opakowanie, kosmiczna tematyka, tryb solo. Idealnie dla mnie! Dzięki piwko!

O Mój Zboże! + Rewolta w Longsdale + Ucieczka do Canyon Brook - Udało się wylicytować podstawkę wraz z pierwszym dodatkiem od forumowicza. Karciana gra o budowaniu łańcuchów produkcji. Fajna, szybka, wymagająca lekkiego ruszenia komórek. Potem zacząłem rozglądać się za drugim dodatkiem i O DZIWO! znalazłem nówkę w jednym ze sklepów internetowych! Więc mam komplet! :D

Czyli moją półkę zasilają kolejne małe gry z trybem solo. Zaraz rozkładam Micr Cosmos! :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Soviet Dawn: The Russian Civil War 1918-1921 - zwyczajna to historia...bo cena była bardzo dobra, bo gra już w PL i nie muszę ściągać, bo ciężka do znalezienia, bo temat dla mnie ciekawy...

Troszkę znów mi się kolekcja rozrosła na półce i po zakończeniu kampanii "Tainted Grail" i "Solomona Kane", trzeba je będzie puścić w świat i przejrzeć dokładnie resztę tytułów.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

Great Western Trail: Nowa Zelandia - no jak to nie posiadac kompletnej trylogii + koszulki do tego
Ostatnio zmieniony 20 paź 2023, 09:18 przez Pluck, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 91
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Misiek1977 »

Niezbadana Planeta + pakiet ulepszeń - W sumie kupione bo po sprzedaży Wyspy Kotów nie miałem żadnego tetrisa. Ale nie miałem ciśnienia. Ale GraNaCzas zrobiła fajną promkę.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mrukar »

Horror w Arkham LCG Revised Core Set ...i to drugi raz w tym roku. Za pierwszym razem jakoś się nie przyjęło chociaż gra mi się podobał, ewidentnie miałem zabałaganioną wtedy głowę. Sprzedałem szybko bez ukończenia podstawki i kupiłem Wiedźmina Stary Świat (leży nie zagrany do dzisiaj). Teraz zaczynam zabawę od nowa z zamiarem porządnego ogrania podstawki i wyruszam do Dunwich.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: scraber »

Mrukar pisze: 20 paź 2023, 09:12 Horror w Arkham LCG Revised Core Set
Od jakiegos czasu przymierzam się żeby spróbować swoich sił w Arkham. Dzisiaj również znalazłem na OLXie ofertę za 145 co przechyliło szale i... Kupiłem
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Nilis »

scraber pisze: 20 paź 2023, 11:05
Mrukar pisze: 20 paź 2023, 09:12 Horror w Arkham LCG Revised Core Set
Od jakiegos czasu przymierzam się żeby spróbować swoich sił w Arkham. Dzisiaj również znalazłem na OLXie ofertę za 145 co przechyliło szale i... Kupiłem
A do mnie wczoraj przyszedł cały cykl Zmowa nad Innsmouth - uznałem że nie warto czekać na nową wersję bo może jej w ogóle nie będzie.


Ja 2 miesiące temu w to wszedłem i utonąłem:) pamiętaj tylko aby nie grać predefiniownymi taliami z instrukcji bo po grze nimi ludzie ją sprzedają :lol:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Eclipse- bo raczej w TI nie będzie mi dane zagrac. A 99 pln za Eclipsa to az żal nie wziąć. 8)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

BOLLO pisze: 20 paź 2023, 12:08 Eclipse- bo raczej w TI nie będzie mi dane zagrac. A 99 pln za Eclipsa to az żal nie wziąć. 8)
99? Matkobosko - gdzie? Jak? Z drugiej ręki? Czemu tak tanio? 😱
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 115
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sinbad78 »

Sniper Elite Board Game - chciałem mieć w kolekcji hidden movement, Dracula... wiadomo kosztuje dużo a i rozgrywka trwa 2-3h. Snipera dorwałem na włoskim amazonie w dobrej cenie. Gra ma zaskakująco mało zasad, jest krótka ale intensywna. Bardzo elegancki tytuł, dobrze skrojony na 40-60min sprawdzi się w rozgrywkach 1v1, 1v2 i 1v3.

Fasolki - bo słyszałem same dobre rzeczy, które potwierdziły się 3 godzinną grą (3x). Bardzo fajne to to.

Gloomhaven: Buttons & Bugs - na razie czekam na wysyłkę, a sam tytuł ma się sprawdzić w solo.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

PytonZCatanu pisze: 20 paź 2023, 12:14
BOLLO pisze: 20 paź 2023, 12:08 Eclipse- bo raczej w TI nie będzie mi dane zagrac. A 99 pln za Eclipsa to az żal nie wziąć. 8)
99? Matkobosko - gdzie? Jak? Z drugiej ręki? Czemu tak tanio? 😱
Perły z OLXa. Wciaz nie umiem przejsc obojetnie przed takimi ofertami.

P.S pierwsza edycja....ale po polsku za to.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: samuraj1369 »

BOLLO pisze: 20 paź 2023, 15:32
PytonZCatanu pisze: 20 paź 2023, 12:14
BOLLO pisze: 20 paź 2023, 12:08 Eclipse- bo raczej w TI nie będzie mi dane zagrac. A 99 pln za Eclipsa to az żal nie wziąć. 8)
99? Matkobosko - gdzie? Jak? Z drugiej ręki? Czemu tak tanio? 😱
Perły z OLXa. Wciaz nie umiem przejsc obojetnie przed takimi ofertami.

P.S pierwsza edycja....ale po polsku za to.
Kiedyś była za 80 zł pierwsza edycja po polsku bez jakiś jednych znaczników. Akurat byłem po zakupie drugiej edycji więc uznałem, ze to przegięcie :D
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pomnik »

Gizmos - Akcja dodruk się nie udała ale złapałem na Olx z portalowa promka :D
A na Gizmos się zdecydowałem bo próbuję nieco rozszerzyć kolekcje o gatewaye oraz bardziej zaawansowane gry.
Roll for the galaxy - Kościana TM u mnie siadła ale chciałoby się trochę czegoś innego. Wolałbym żeby to nie było znów kostkanie w kosmosie (inb4: technicznie rzecz biorąc wszystko jest w kosmosie) ale to było najbardziej polecane :D
TMB też trochę kusi
Zona: Sekret Czarnobyla - już się pewien czas czaiłem na to, trochę fomo bo zauważyłem że już nie ma w sklepach, najwyżej poczeka na swoją kolej.
Fantastyczne Fabryki - podobnie jak Gizmos, chcę rozszerzyć kolekcje o gatewaye. Najpewniej jedno z tych dwóch wyleci z kolekcji ale decyzja jeszcze nie zapadła xD
Podwodne Miasta - to z kolei rozszerzenie o tą powiedzmy cięższa grę :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

Great Western Trail: New Zealand, bo nie wiąże się stricte z przemysłem mięsnym, więc stwierdziliśmy, że zdejmiemy bojkot i pójdziemy w tę wełnę. I od razu bardzo miłe zaskoczenie - ma insert, świetnej jakości komponenty oraz - jak na mój gust - śliczne wzory i kolory.

Golem - ulepszone znaczniki, żeby było luksusowo, kiedy w końcu zagramy z teściową.

Insert do Tekhenu z Folded Space - bo wygodny i lekki, a te szarości bardzo pasują do planszy i nie mogłam się powstrzymać.

Gejsze - dziewczyny na urodziny dla męża 8)
ODPOWIEDZ