Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

miker pisze: 16 lis 2023, 09:24 I z tego cudownego miejsca chciałbym pozdrowić renenzenckich patoli z PogramyTV - tak się nie robi panie Marcinie Szmidt, nieładnie.
No ale o co chodzi? Czy w recenzji jest jakiś błąd? Czy może niesłusznie polecają?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Irka pisze: 16 lis 2023, 10:44
Spoiler:
No ale o co chodzi? Czy w recenzji jest jakiś błąd? Czy może niesłusznie polecają?
Generalnie to "o ten tramwaj co nie chodzi w mieście Łodzi" - bo oni akurat z Łodzi...
Spoilery z gry legacy... w tym takie chamskie w Short'cie, które ciężko przegapić. Nawet Rebel wysłał prośbę na FB później, aby tak nie robić...
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

miker pisze: 16 lis 2023, 10:45 Spoilery z gry legacy...
To rzeczywiście słabo. Ale może lepiej napisz do nich bezpośrednio, żeby zaznaczyli w filmie te fragmenty, zanim więcej ludzi go zobaczy. Tutaj marne szanse, że przeczytają.
Też myślę nad tym tytułem, do grania z mamą. Jak ograsz to napisz wrażenia :)

PS. A jeśli chcesz ostrzec zainteresowanych, to większe zasięgi ma chyba wątek o grze.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

miker pisze: 16 lis 2023, 09:24 chciałbym pozdrowić renenzenckich patoli z PogramyTV - tak się nie robi panie Marcinie Szmidt, nieładnie
Ja tez zrozumialem, ze niby patole, ale namowili Cie do zakupu, wiec tak marudzisz z przekąsem.
Hejt to hejt, musi bolec! :mrgreen:

Uwaga, te wafle SPOILUJA gre w swoim materiale wideo! :roll: WdP Legacy
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: bogas »

Irka pisze: 16 lis 2023, 10:57
miker pisze: 16 lis 2023, 10:45 Spoilery z gry legacy...
To rzeczywiście słabo. Ale może lepiej napisz do nich bezpośrednio, żeby zaznaczyli w filmie te fragmenty, zanim więcej ludzi go zobaczy. Tutaj marne szanse, że przeczytają.
Też myślę nad tym tytułem, do grania z mamą. Jak ograsz to napisz wrażenia :)

PS. A jeśli chcesz ostrzec zainteresowanych, to większe zasięgi ma chyba wątek o grze.
Wątek o grze, którego nie ma, ma raczej marne zasięgi :P
A WdP Legacy też kupiliśmy ostatnio bo: 1) WdP to nasze ulubione gry do grania rodzinnego (zwłaszcza Włochy i Niemcy nam pasują, ale Europa i Azja drużynowo też wracają) 2) święta tuż, tuż a z niektórych sklepów już znikło :shock: 3) to będzie nasze i moje pierwsze legacy, więc ciekawość mnie zżera z czym to się je
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

bogas pisze: 16 lis 2023, 11:32 Wątek o grze, którego nie ma, ma raczej marne zasięgi :P
Jak nie ma, jak jest :P
viewtopic.php?t=79404

Prośba do moderacji o dodanie tam polskiego tytułu.
(przy okazji testuję, czy koledzy reagują na to hasło, czy dopiero jak zgłoszę w poście :)).
Kiblonur
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2023, 17:17
Has thanked: 23 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kiblonur »

Brakowało mi w kolekcji cięższych tytułów (wg. BGG najcięższe które miałem do tej pory to Arnak/Zamki Burgundii) do grania w 2 osoby więc zakupiłem:
- Paladyni Zachodniego Królestwa
- Great Western Trail (druga edycja)

Stałem przed wyborem wersji GWT (2ED, Argentyna, czy może czekać na Nową Zelandię?) ale jako że to pierwsza z cięższych gier to postawiłem na 2ED. Póki co się podoba, a jak stanie się już zbyt łatwa to zawsze jest rozszerzenie i/lub Argentyna/Nowa Zelandia :D
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

Moja wyspa, bo Moje miasto sprawdziło się świetnie jako pierwsze legacy. W tym abstrakcie jest klimat :) Czuć, jak z kolejnymi grami zmieniają się warunki środowiska, w którym budujemy i trzeba odpowiednio zmieniać strategię. A Moja wyspa może być nawet lepsza; w każdym razie ma ładniejsze (kolorowe ;)) komponenty i są tam heksy zamiast tetrisa.

Diora - kupuję w ciemno, bo oryginalny i swojski temat, piękny wygląd, fajne mechaniki. I - last but not least - jest to żywy dowód na to, że marzenia się spełniają, jeśli jest się wytrwałym.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Earthborne Rangers - Arkham Horror: LCG Killer, klimat post postapo, styl grafik... No i zbliża się kolejna kampania w styczniu (raczej o charakterze dodruku podstawki + możliwości dołączenia do zakupu dodatku z pierwszej kampanii), więc w ramach postanowienia noworocznego trzeba przetestować podstawkę, zanim zacznie się kupować dodatki ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Irka pisze: 18 lis 2023, 18:26 Diora - kupuję w ciemno
Da się gdzieś kupić online?
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

eveni pisze: 18 lis 2023, 20:44
Tak, info tutaj: viewtopic.php?p=1605112#p1605112
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: nimsarn »

...taki ciemny tydzień (a w zasadzie dwa) jak ten piątek się zdarzył.

- The Shadow Planet - bo ma podobną mechanikę do Richard the Lionheart, którego nie udało mnie się zdobyć, a poza tym to ten typ wariacji na temat SF, za którym przepadam;
- Virtu - długo broniłem się przed tym tytułem - jakoś szata graficzna mną nie wstrząsnęła, ale kierując się magią przeceny doczytałem instrukcję i... myślę że gra ta zaspokoi mój tegoroczny głód areacontrol.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Hegemony- Na AleGramy dostałem do testu w sobotę na noc, po grze wiedziałem że to pudełko nie wróci z Prezesem na Śląsk. Musiałem je mieć. Gra jest rewelacyjna. Chyba jedna z najlepszych jakie poznałem w tym roku . Przez tydzień zagrałem 3 partie i chyba najlepiej bawiłem się nie z ekipą, tylko z dzieciakami ziomków z ekipy (jeden ziomek grał państwem, drugi moderował, pilnował i pomagał i dzieciaki 14lvl klasa średnia i kapitalistami). Okazało się, że chłopaki dają radę z tą grą, a do tego nie mają sprawnej głowy jeszcze jak moi euro sucharzysci, więc było dużo gry nad stołem!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

High Frontier 4 All - jako niedoszły fizyk, rozczytany w SF w końcu się złamałem. Gra wydaje się mieć więcej "chromu" którego brakowało mi np. w SpaceCorp: 2025-2300AD.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Od mojego ostatniego postu upłynęło trochę czasu i chociaż oparłem się skutecznie BF, to jednak kilka tytułów wpadło. W tym jeden... Nie z mojej winy. :lol:

Fall of Lumen... Bo... Legends of Void to moja gra roku, więc dalem TWOID Games kredyt zaufania i wsparłem FOL bez wahania. To jest obecnie najbardziej intrygujący mnie tytuł i zdecydowanie gra, na którą czekam najbardziej i z którą wiąże największe oczekiwania. I wydaje mi się, że to będzie kandydat na grę roku 2024.

Gwiezdna Flota... Bo... To akurat nie był zakup, więc nie bardzo pasuje do tego wątku. Dostałem w prezencie urodzinowym i był to fenomenalny prezent, z którego bardzo się cieszę!

Wild Space... Bo... Dzielnie opierałem się wszelkim wyprzedażom na Black Friday, ale tutaj musiały puścić hamulce. Gra zbiera wszędzie bardzo wysokie oceny, a za 38.90 to było żal nie brać. W przyszłym tygodniu sprawdzę, czy warto było złamać się i kupić coś na BF.

I to tyle. Dzielnie opierałem się wszelkim wyprzedażom, chociaż Plemiona Wiatru u Kaczek bardzo kuszą, bo wrażenia po pierwszej rozgrywce miałem bardzo dobre.

Ciekaw jestem ile gier pojawiło się u innych forumowiczów, bo wyprzedaże były bajeczne, a jakaś cisza w tym wątku straszna. :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: japanczyk »

Mam takiego znajomego, co sie gier pozbywa i jak ma cos ciekawego to daje znac
Wiec w ten sposob trafilo do mnie:

Djinn - kolejne euro? Sure! Why not!
White Castle - tyle sie nasluchalem, lubie gry Devira i Japonie - dawaj mnie to

Tracks - gry detektywistyczne? W to mi graj!
Zwierzeta z Backer Street - umeczony rodzic moze odpalic cos lekkiego

Tipperary - uwielnbiam tile placement, a tutaj lekki Glen More do mnie wolal
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: walkingdead »

Ja kupuję podstawki (nowe gry) rzadko, ale ostatnio zdecydowałam się na Final Girl.
Szukałam czegoś do solo, co nie wymaga długiego setupu i nie potrzebuje ogromu miejsca na stole.
Przejrzałam materiały dot. Final Girl i wydaje się, że spełnia te oczekiwania + ma rewelacyjny klimat i temat.

Co prawda, czekam na sezon 1, który ma być wydany przez LDG, ale korzystając z okazji, że różne dodatki (figurki)i sezon 2 w wersji ANG są dostępne w sklepach w dobrej cenie to juz zakupiłam. W sumie, nie wiadomo czy 2 będzie wydana przez LDG i ewentualnie kiedy, więc dałam się ponieść magii zakupów :mrgreen:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

japanczyk pisze: 29 lis 2023, 01:14 White Castle - tyle sie nasluchalem, lubie gry Devira i Japonie - dawaj mnie to
Sprawdź czym prędzej bo szukam sojusznika ;) (żart) Gra mnie zachwyciła po pierwszej partii a na forum widziałem kilka negatywnych opinii i aż strach samemu chwalić w podsumowaniu miesiąca ;) dla mnie to bardzo skondensowane euro, gdzie każda decyzja jest na wagę złota. Jest rozwijanie silnika i jest wyścig. I oba elementy składają się na intensywną ciekawą rozgrywkę.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Spoiler:
U mnie ostatnio bardzo mało zakupów, wydaje mi się, że jestem już po tej drugiej stronie hobby, gdzie kupujesz bardzo mało, sprzedajesz w to co nie grasz a bardziej ogrywasz to co masz na półkach :)

Od sierpnia wpadło
1. Diuna: Imperium - Nieśmiertelność - dobra cena i dodatek polecany to wziąłem. Zwłaszcza, że podstawka siadła. Podoba mi się mechanika odrobine podobna w podwodnych miastach, ze na pole wysyłasz workera i do tego pola musisz karte dopasować.
2. Varuna - Demeter bardzo nam się spodobało, to postanowiłem przygarnąć drugą część :)
3. Aeon's End: Starożytni - jak na dużego fana gry, łykam wszystko co wychodzi ;)
4. Hero Realms: Zaginiona Osada - żonie bardzo spodobała się ta mini kampania, więc nie wypadało nie kupić drugiej części :)
5. Folwark wyborczy - dostałem od kolegi. Zagrana raz, nic specjalnego, dłuży się.
6. Minidodatek do Podwodnych Miast - gre uwielbiam to nie było nad czym się zastanawiać
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

U mnie podobnie jak u JollyRogera90, raczej redukuję kolekcję i niegrane tytuły sukcesywnie idą na sprzedaż. Jednak po grze w Marie od Histogame, zaryzykowałem i nabyłem resztę wydawanych przez nich gier:

- Friedrich
- Triomphe à Marengo
- Wir sind das Volk! Combined Edition
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

kupowanie nowych gier ma u mnie w tej chwili ujemny priorytet...;) ale na BF Galakta mnie przemogła

wpadły :

Kingsburg druga edycja: dziś już takich nie robią ;), dziś już za tyle nie sprzedają
Lost Cities Dice Game - roll write za grosze

za obie się chyba w 70 PLN zmieściłem....
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

JollyRoger90 pisze: 29 lis 2023, 11:49 1. Diuna: Imperium - Nieśmiertelność - dobra cena
Gdzie daja w dobrej cenie i ile to cebulionow?
Bo kupilem core w dobrej cenie, choc nie za 140 z MM, tylko z empiku z exploitem.
rastula pisze: 29 lis 2023, 12:42 Kingsburg druga edycja: dziś już takich nie robią , dziś już za tyle nie sprzedają
Tam jakies ladne kostki k6 widzialem, zaczalem przeliczac cene gry na sama wartosc kostek :lol:
Ale raczej jest tak, ze kilka kolorow po 3-5 sztuk jakos. A nie ze duzo ladnych takich samych.
rastula pisze: 29 lis 2023, 12:42 w 70 PLN zmieściłem
tzn nie dobrales do 300zl z darmowym kurierem? :shock:
Niedowierzam... rzeczywiscie jestes ekstremista poznanskim ;) :P

U mnie niestety paczek/kartonow jak grzybow! Nawet musialem eksmitowac rower poza mieszkanie, ale dalej go kocham. W trakcie BF szalenstwa ciezko bylo polapac sie kiedy i co wysla. Kurier oczywiscie przylapal mnie na krolewskim tronie, slysze dzwonek domofonu, ale Watchtower juz mam, to dziwie sie kto znowu... Za chwile przychodzi mail, ze paczka z Phalanx niedostarczona, odbiorca nieobecny. Ach tak, jeszcze Phalanx z Cyniarzem, Libertalia i Twilightem... :roll:

Kwotowo to strach dodawac, chyba ide na rekord i dwie srednie krajowe juz :oops:
O, jeszcze wplacilem zaliczke na grupowe N:R, thx japanczyk :lol:

Mam tez zalegla anegdotke zakupowa sprzed BF, ale to w nastepnym wejsciu antenowym. Pzdr szopoholicy!
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: samuraj1369 »

Ostatnio wpadło
Era Galaktyki - bo kosmos, bo galakta, bo małe
Micro Cosmos - bo kosmos, bo polskie, bo małe. i dokupiłem dwuwarstwowe plansze ładowni :D
Exodus: Proxima Centauri + Edge of Extinction - bo kosmos, bo bardziej prawdziwe 4x od Eclipsa, bo dużo tańsze od Eclipsa, bo sprzedałem Eclipsa, który jest nudnym euro
Wojna o Pierścień: Gra karciana - kupiłem w zestawie z Exodusem, a zostaje chyba na zawsze, genialna karcianka. Dodatek już zamówiony.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Cat in the Box!

Gra w kwantowy trick taking! 😁
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

psia.kostka pisze: 29 lis 2023, 14:40
JollyRoger90 pisze: 29 lis 2023, 11:49 1. Diuna: Imperium - Nieśmiertelność - dobra cena
Gdzie daja w dobrej cenie i ile to cebulionow?
Bo kupilem core w dobrej cenie, choc nie za 140 z MM, tylko z empiku z exploitem.
na planszomanii na Bemowie za 99zl. Taniej nie widziałem
ODPOWIEDZ