Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Mr_Fisq »

Ale najpierw musisz trafić kartę, która z tego tytułu daje Ci bonusy.

Tym bardziej muszę nadrobić B:WK, żeby ocenić czy tam tych wzajemnych interakcji między kartami jest wystarczająco dużo.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: bourbon »

Spoiler:
w ang wersji jest:

- Cios w plecy (Sneak Attack): jest 1 miecz za zdobycie, blad w arkuszu
- Szwindel (Swindle): koszt 3, blad w arkuszu
- Bibliotekarz (Librarian): jest -2 clank, blad w arkuszu
- Wymuszenie rozbójnicze (Robbery): jest nagroda za zdobycie, blad w arkuszu
- Typowy kościej (Skeleton): jest +2$ i +1 clank, blad w arkuszu
- Kamienna twarz (Animated Wall):

Obrazek
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: EsperanzaDMV »

Mr_Fisq pisze: 15 wrz 2023, 13:46 To dodam jeszcze, że dla mnie Katakumby >>>> Pierwszy Brzdęk, ale brakuje mi mechanizmu znanego ze Star Realms (i ponoć z Brzdęka w kosmosie) z odpalaniem dodatkowych właściwości kart, przy zagraniu kart towarzyszących określonej "klasy". Niby są jakieś karty bazujące na Towarzyszach(?), ale to jednak za mała skala, żeby mechanicznie robiło to różnicę.
Też jak grałem w Brzdęk w kosmosie to nie przywiązywałem do tego aż takiej wagi, bardziej niż kolor karty interesował mnie tekst na niej. W katakumbach tych "combujących" kart nie ma ani dużo, ani mało:
- jeśli masz towarzysza - 4 karty
- jeśli masz artefakt - 2 karty
- jeśli masz koronę - 2 karty
- jeśli masz małpiego bożka - 1 karta
- jeśli masz tajemny wolumin - 1 karta
- jeśli masz koronę i klejnot - 1 karta
- jeśli uwolniłeś przynajmniej 3 więźniów - 3 karty
- jeśli wygenerowałeś X brzdęku - 4 karty
... etc.
Nie jest to pewnie tak dużo jak w Brzdęku w Kosmosie i nie jest to tak "bezpośrednie" jak tam, gdzie patrzyło się tylko na kolor karty, ale zdarzały się w moich rozgrywkach fajnie kombinacje, gdzie gracz ciągnął w swojej turze nawet 9-10 kart.
bourbon pisze: 15 wrz 2023, 14:20
Spoiler:
w ang wersji jest:

- Cios w plecy (Sneak Attack): jest 1 miecz za zdobycie, blad w arkuszu
- Szwindel (Swindle): koszt 3, blad w arkuszu
- Bibliotekarz (Librarian): jest -2 clank, blad w arkuszu
- Wymuszenie rozbójnicze (Robbery): jest nagroda za zdobycie, blad w arkuszu
- Typowy kościej (Skeleton): jest +2$ i +1 clank, blad w arkuszu
- Kamienna twarz (Animated Wall):

Obrazek
No i super, mam nadzieję że autor poprawi wszystko w arkuszu by nie wprowadzać innych w błąd i cieszę się, że w polskiej wersji od Lucrum wszystko jest idealnie :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: ave.crux »

Podobają mi się te analizy. Zaraz mi się przypomniała premiera ark novy, gdzie siedzieliśmy na githubie z kartami i sprawdzaliśmy w co najlepiej iść. Tyle, że to losowy brzdęk.

Więcej kombujacych się kart na pewno znajdziemy w dodatku, nie można tak od razu mieć wszystkiego, bo za mało wydawca zarobi.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Wozik »

ave.crux pisze: 15 wrz 2023, 15:18 Podobają mi się te analizy. Zaraz mi się przypomniała premiera ark novy, gdzie siedzieliśmy na githubie z kartami i sprawdzaliśmy w co najlepiej iść. Tyle, że to losowy brzdęk.

Więcej kombujacych się kart na pewno znajdziemy w dodatku, nie można tak od razu mieć wszystkiego, bo za mało wydawca zarobi.
Tak jest, gra ma dawać przede wszystkim radochę z grania. Katakumby dają.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

EsperanzaDMV pisze: 15 wrz 2023, 13:22 Dokopałem się do pliku z kompletną listą kart
https://we.tl/t-fs0tjxPbaA

Zawału kiedyś dostanę.
Przejrzałem angielskie karty i z ulgą oświadczam, że wszystko jest, jak być powinno. Błędy są w tym arkuszu z BGG.

Dla nieprzekonanych wrzucam na wetransfer pdf ze stosownym fragmentem materiału źródłowego (plik na samej górze, bo albo coś nie ogarniam kodu, albo forum robi z tym linkiem dziwne fikołki, kiedy umieszczam go w tym miejscu).

Sytuacja trochę pokazuje, że praca z kartami to nie takie hop-siup. Gość od arkusza zapewne działał w dobrej wierze i chciał zrobić go poprawnie, a jak widać baboli nawalił.

EDIT: Ja tu się pocę produkując wyjaśnienia, a już sprawa załatwiona. Dziękuję! =)
EsperanzaDMV pisze: 15 wrz 2023, 13:22
A propos dociągu kart - w środę grałem kolejną partię, w której gracz, któremu na rynku na początku pojawił się Szwindel, rozwalił konkurencję. Ta karta jest totalnie OP,
Nie deprecjonuję oceny, lecz przynajmniej na ten moment nie podzielam. Zagrałem i prezentowałem już sporo partii, w tym takie, gdzie ta karta wychodziła w startowej puli, i nie odniosłem wrażenia, by komukolwiek wygrała grę. Oczywiście do tej pory nie przyglądałem się jej w jakiś szczególny sposób.

Tak w czysto abstrakcyjnym ujęciu ciężko mi dostrzec tu jakieś OP. Owszem 3 sztuki złota to bardzo spoko sprawa, ale oprócz tego Szwindel nie daje nic - żadnej sprawności, butów czy mieczy. Żeby wyciągnąć z tej karty ekstra wartość, trzeba mieć wąską talię i wciąż coś tą talią ugrać na planszy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Mr_Fisq »

Myślę, że dość już o wysyłce kart. To jest wątek o grze.

Temat wysyłki kart wydzieliłem do nowego wątku o sklepie blogojciec.pl: viewtopic.php?t=80368
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: litk »

Mam pytanie czy jest sens dokupować dodatek Wesoła Kompania do grania tylko we dwóch graczy?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: yrq »

Tak, nadal daje fajną asymetrię.
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Apostolus »

A wracając do koszulkowania kafli: ktoś próbował Paladin Thanatos 100x100 albo Swan Panasia 100x100?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Fiacik »

Apostolus pisze: 29 lis 2023, 13:59 A wracając do koszulkowania kafli: ktoś próbował Paladin Thanatos 100x100 albo Swan Panasia 100x100?
Paladin pasuje bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
+1, też mam te Paladiny, wszystko ok. :⁠-⁠)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Dire Wolf niedawno wypuścił aktualizację swojej apki z polskim tłumaczeniem kampanii solo do Katakumb.

Kampania jest nieliniowa (no... przynajmniej w pewnym zakresie), więc sprawdzenie polonizacji jest dość problematyczne. Będę niezmiernie wdzięczny za zgłoszenia błędów (które niestety najprawdopodobniej tam są, bo mamy do czynienia już z drugą wersją aktualizacji - w pierwszej był prawdziwy dramat i niezwykle radosny miks polsko-angielski).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Retro »

Leser pisze: 05 gru 2023, 15:30 Dire Wolf niedawno wypuścił aktualizację swojej apki z polskim tłumaczeniem kampanii solo do Katakumb.

Kampania jest nieliniowa (no... przynajmniej w pewnym zakresie), więc sprawdzenie polonizacji jest dość problematyczne. Będę niezmiernie wdzięczny za zgłoszenia błędów (które niestety najprawdopodobniej tam są, bo mamy do czynienia już z drugą wersją aktualizacji - w pierwszej był prawdziwy dramat i niezwykle radosny miks polsko-angielski).
w ios wogóle nie ma brzdęka.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Rayos »

Retro pisze: 06 gru 2023, 08:47
Leser pisze: 05 gru 2023, 15:30 Dire Wolf niedawno wypuścił aktualizację swojej apki z polskim tłumaczeniem kampanii solo do Katakumb.

Kampania jest nieliniowa (no... przynajmniej w pewnym zakresie), więc sprawdzenie polonizacji jest dość problematyczne. Będę niezmiernie wdzięczny za zgłoszenia błędów (które niestety najprawdopodobniej tam są, bo mamy do czynienia już z drugą wersją aktualizacji - w pierwszej był prawdziwy dramat i niezwykle radosny miks polsko-angielski).
w ios wogóle nie ma brzdęka.
Nie no, jest, jesteś pewien, że dobrą apkę sprawdzasz? :) chodzi o Dire Wolf Game Room

Po szybkim poklikaniu polskie tłumaczenie wydaje się być bardzo spoko zrobione, przypomiona stylem to z Legacy :) Szkoda tylko, że grafiki kart nie zostały przetłymaczone (przykład przygotowania 1 rozdziału, trzeba usunąć z talii 3 karty, w tekście wymienione po polsku, ale grafiki są po angielsku)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Rayos pisze: 06 gru 2023, 08:54 Szkoda tylko, że grafiki kart nie zostały przetłymaczone (przykład przygotowania 1 rozdziału, trzeba usunąć z talii 3 karty, w tekście wymienione po polsku, ale grafiki są po angielsku)
Doskonała uwaga, o której, przyznam, w ogóle nie pomyślałem. Przy wcześniejszych apkach nie było w ogóle takiego tematu.

Zapytamy Dire Wolfa, czy dałoby radę podmienić je na polskie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Marooned »

Ode mnie dwie drobne uwagi ogólnie, a nie do tłumaczenia - ale nie wiem, czy takie też mają sens w tym wątku.
1. tutaj coś nie halo z kolejnością warstw - przez te efekty ledwo widać znaczniki
Obrazek
ekran dalej już jest ok i efekty są pod znacznikami
Obrazek
2. mam telefon z ekranem 6" i przyznam, że wielkość tekstu jest na granicy mojego wzroku i przy słabszym świetle mam już trudność z jego czytaniem. Wiadomo, to już ten wiek, okulary do czytania i te sprawy, ale fajnie jakby była opcja większego fontu i scrolla
Obrazek
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Leser pisze: 05 gru 2023, 15:30 Dire Wolf niedawno wypuścił aktualizację swojej apki z polskim tłumaczeniem kampanii solo do Katakumb.

Kampania jest nieliniowa (no... przynajmniej w pewnym zakresie), więc sprawdzenie polonizacji jest dość problematyczne. Będę niezmiernie wdzięczny za zgłoszenia błędów (które niestety najprawdopodobniej tam są, bo mamy do czynienia już z drugą wersją aktualizacji - w pierwszej był prawdziwy dramat i niezwykle radosny miks polsko-angielski).
Pytanie premia:

Czy jest jakaś szansa na kampanię solo do Brzdęka w Kosmosie uwzględniająca jego 3 duże dodatki?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

PytonZCatanu pisze: 06 gru 2023, 10:17
Leser pisze: 05 gru 2023, 15:30 Dire Wolf niedawno wypuścił aktualizację swojej apki z polskim tłumaczeniem kampanii solo do Katakumb.

Kampania jest nieliniowa (no... przynajmniej w pewnym zakresie), więc sprawdzenie polonizacji jest dość problematyczne. Będę niezmiernie wdzięczny za zgłoszenia błędów (które niestety najprawdopodobniej tam są, bo mamy do czynienia już z drugą wersją aktualizacji - w pierwszej był prawdziwy dramat i niezwykle radosny miks polsko-angielski).
Pytanie premia:

Czy jest jakaś szansa na kampanię solo do Brzdęka w Kosmosie uwzględniająca jego 3 duże dodatki?
Nie mam żadnych twardych informacji w tym temacie. Jeżeli miałbym spekulować, to szanse są nikłe. Dire Wolf koncentruje się na nowych projektach. O ile w ogóle myślą o supporcie dla starszych tytułów, to wątpię, by znaleźli na to moce przerobowe.
Marooned pisze: 06 gru 2023, 10:00 Ode mnie dwie drobne uwagi ogólnie, a nie do tłumaczenia - ale nie wiem, czy takie też mają sens w tym wątku.
Oczywiście, że ma sens. Na technikalia apki przełożenie mamy mniejsze, ale zawsze możemy przekazać feedback. Jeżeli moderacja uzna, że trzeba wydzielić temat, to wydzieli.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Kisun »

W przygotowaniu do gry, dla dwóch wyższych poziomów trudności, jest napisane o czarnych i wrogich kostkach, a widać też nasze kostki o których nie ma w treści. W trybie najłatwiejszym widać kostki nasze i wrogie, i takie też są wymienione w treści opisu. To w tych trudniejszych poziomach jest nadmiar w grafice czy brak w opisie?
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Marooned »

Nawet łatwy poziom ma wizualną zmyłkę. Dla siebie wybrałem zielone, dla przeciwnika czerwone. Wg opisu powinienem dodać 3 czerwone i 3 zielone, a na grafice jest 6 czerwonych. Błąd w opisie czy grafice? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Marooned pisze: 06 gru 2023, 14:31 Nawet łatwy poziom ma wizualną zmyłkę. Dla siebie wybrałem zielone, dla przeciwnika czerwone. Wg opisu powinienem dodać 3 czerwone i 3 zielone, a na grafice jest 6 czerwonych. Błąd w opisie czy grafice? :)
Skoro to jest poziom łatwy, to stawiałbym, że błąd w tekście. Pewności jednak nie mam, postaram się sprawdzić, a jeżeli nie będzie wynikało to jasno z plików, do których posiadam dostęp, to pytać Dire Wolfa.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Kisun »

Osz ty! U mnie jest ok. Dwa kolory. Nie mogę wkleić fotki ale przed chwilą jeszcze raz sprawdziłem. Na bum cyk cyk! :)
Tzn. nie wiem czy to ok ale opis w łatwym zgadza się z grafiką, a nie zgadza z poziomami trudnymi :D
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Marooned »

Kisun pisze: 06 gru 2023, 14:55 Osz ty!
;-)

Hm, odpalałem ten ekran 3x i za każdym razem miałem 6 czerwonych. Usunąłem tę kampanię, stworzyłem dwie nowe, tam wybierałem i takie same i inne kolory i... tym razem 2x było prawidłowo (3 mojego koloru, 3 przeciwnika). Czyli jakiś błąd jest, ale losowy. Programiści takie lubią najbardziej ;-)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Nieźle. No to zapowiada się dłuższy mail do Ameryki ;) Dawajcie znać, jeżeli jeszcze na coś wpadniecie.
I z ciekawości, bo może też mamy tu do czynienia z jakąś losowością. U mnie na ekranie wskazującym karty do usunięcia z rynku pojawiają się nieprzetłumaczone terminy left i right. U Was także?
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ