(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

raj pisze: 13 gru 2023, 08:01
Bart pisze: 13 gru 2023, 00:46 Ja tam nie czuję euro, raczej strategię zarządzania swoją "frakcją".
Dla mnie to też nie jest euro tylko gra strategiczna.
Hmm, ale zasadniczo gry euro to są gry strategiczne :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: raj »

Nie każda gra strategiczna jest euro i nie każda gra euro jest strategiczna.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

raj pisze: 13 gru 2023, 13:37 Nie każda gra strategiczna jest euro i nie każda gra euro jest strategiczna.
Która gra euro nie jest strategiczna?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: raj »

np. Catan. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

raj pisze: 13 gru 2023, 15:57np. Catan. :)
no takiego kalibru to się nie spodziewałem :D
Mogę tu przy okazji przyznać, że musiałem w tym roku zagrać w Catana, by pokazać co to za gra początkującym, no i jak to rozkładałem, to sam się zastanawiałem, za co ja tę grę tak nienawidziłem, przecież tu wszystko jest, co dobra gra powinna posiadać - budowanie, rozwój, surowce, kafelki, różny setup, handel, kości, interakcja, prosty system punktacji. A potem zagrałem i sobie przypomniałem... Masz rację, są jednak gry euro, które nie są strategiczne :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Koledzy zapewne odświeżają forum co pół minuty, żeby sprawdzić, czy jest już moja relacja z rozgrywki w dodatek solo do WotR karcianego.
Otóż doczekaliście się! :D

Zakończyłem po trzeciej rundzie, więc trudno mówić o rozgrywce, ale wstępne wnioski już da się wysnuć.

Bardzo ciekawie było. Przystępowałem pełen obaw do rozgrywki, no bo przecież Wolne Ludy zwykle jadą z panami S-S od samego początku bardzo mocno (i to chyba rzecz, która mi najbardziej w WotR przeszkadza - tak w kontekście klimatu, lore itp.), a tu jeszcze Cieniem ma sterować bot... No toż przecież nie będzie czego zbierać po tej hałastrze. No i oto co się stało:
I runda: ....1-2 prowadzi Cień, a ja się już zastanawiałem, czy nie odpalić obu pierścieni.
II runda: 4-9 prowadzi Cień, i to tylko dlatego tak dobry (?!) wynik, bo na farcie obrałem Aragorna i obroniłem Minas Tirith przy wyniku 10-10 (i to z Rohanem w roli obrońcy!). Oczywiście oba pierścienie wykorzystane... Gdyby nie to dostawałbym 1-12 (w solo nie ma instant wina na szczęście)
III runda: 9-9. No dobra, odbiłem się od dna, ale znowu była ciężka bitwa, tym razem o Helmowy Jar, a i ścieżka obroniona na remisie.
Potem skończyłem, bo już trzeba zbierać graty, ale z żalem, bo się dużo jeszcze mogło zdarzyć.
I to wszystko na poziomie standardowym (czyli Cienie dobierają o 1 kartę mniej niż normalnie), a nie na hard (normalny dociąg).

Co mogę powiedzieć... Grało się super. Błyskawicznie wsiąkłem w rozgrywkę (zwłaszcza przy takim początku!) i kombinowałem jak tu obronić twierdze i przeć naprzód po ścieżce. Nie wiem, czy tak się karty ułożyły, ale Cień zaczął naprawdę mocno. Pomagają tutaj dwie rzeczy:
- Cień nie musi zrzucać kart zagrywając swoje karty. W efekcie zagra ich dwa razy więcej niż Wolne Ludy.
- niektóre armie Cienia są tylko zrzucane, a nigdy nie są wykluczane, dzięki czemu ci podstawowi orkowie nigdy mu się nie kończą.
I w sumie to robi robotę, bo presja jest od samego początku dość poważna.

Sam flowchart bota jest prosty i intuicyjny. Po kilku chwilach właściwie jechałem z nim na autopilocie. No czasem musiałem tylko sprawdzić jakieś drobiazgi odnośnie tego, co jest wg schematu dla bota korzystne, a co nie. Ale poza tym to grało się bardzo naturalnie.
Jeden minus jest taki, że rezerwa Cienia mocno puchnie i trzeba dość sporo miejsca, żeby to na stole poukładać. Ale generalnie minusów na razie nie znalazłem.
Koopowo też to fajnie może chodzić i nawet kiedyś z kimś bym może zagrał.

Podsumowując pierwsze wrażenia z 1/3 rozgrywki: dla miłośników WotR karcianego świetna sprawa ten dodatek.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Tym razem przeklejka w odwrotną stronę, z wątku gry:
Spoiler:
Planowałem pojawić się w we wtorek, ale niestety dopadł mnie covid. Dziś już lepiej, no ale mam zwolnienie do połowy tygodnia i do Krolma nie przyjadę. Pozostaje mi tylko życzyć kolegom dużo dobrego grania w okresie świąteczno-noworocznym! :) Mam nadzieję, że uda się nam spotkać gdzieś pomiędzy świętami i 3królami. A w nowym roku, oby nam spotkania w Krolmie kwitły! :)
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Bart »

lacki2000 pisze: 13 gru 2023, 13:28
raj pisze: 13 gru 2023, 08:01
Bart pisze: 13 gru 2023, 00:46 Ja tam nie czuję euro, raczej strategię zarządzania swoją "frakcją".
Dla mnie to też nie jest euro tylko gra strategiczna.
Hmm, ale zasadniczo gry euro to są gry strategiczne :)
W sumie tak 😁 kto w ogóle wymyślił to pojęcie euro? 🤔 Nie wiem czemu ale zawsze pojęcie euro kojarzyło mi się z grą bardziej ekonomiczną, często suchą z minimalną ilością interakcji.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2023, 01:10 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Bart »

Odi pisze: 17 gru 2023, 17:39 Tym razem przeklejka w odwrotną stronę, z wątku gry:
Spoiler:
Planowałem pojawić się w we wtorek, ale niestety dopadł mnie covid. Dziś już lepiej, no ale mam zwolnienie do połowy tygodnia i do Krolma nie przyjadę. Pozostaje mi tylko życzyć kolegom dużo dobrego grania w okresie świąteczno-noworocznym! :) Mam nadzieję, że uda się nam spotkać gdzieś pomiędzy świętami i 3królami. A w nowym roku, oby nam spotkania w Krolmie kwitły! :)
Zdrówka zatem, kuruj się.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Czy ktoś miałby w czwartek ochotę na rozgrywkę w The British Way?
To prosty i szybki dwuosobowy COIN, o drodze niektórych kolonii brytyjskich do niepodległości. Proponuję Palestynę.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 19 gru 2023, 12:43 Proponuję Palestynę.
A nie lepiej gdzieś bliżej, na terenie Trójmiasta? Np. Krolm? :)
U mnie czwartek powinien być już luźniejszy, tylko że Krolm może być zatłoczony.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 19 gru 2023, 12:43 Czy ktoś miałby w czwartek ochotę na rozgrywkę w The British Way?
To prosty i szybki dwuosobowy COIN, o drodze niektórych kolonii brytyjskich do niepodległości. Proponuję Palestynę.
A WotR już wypadł z łask?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

A WotR już wypadł z łask?
A kto tak powiedział?

Lacki, ale to znaczy, że się piszesz?
Krolm zdecydowanie lepszy, niż Palestyna - to fakt ;) Możliwe, że będę o 16:30 na miejscu i zarezerwuję miejsce.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 19 gru 2023, 19:38 Lacki, ale to znaczy, że się piszesz?
Piszę się, znaczy uwzględniam to w planach, które mam nadzieję zrealizować pomimo przedświątecznego chaosu :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 19 gru 2023, 19:38
A WotR już wypadł z łask?
A kto tak powiedział?
W sensie że jakby się udało zebrać 3-4 osoby, to może by pomłócić w WotR'a. Nie wykluczam że mi się uda.

I tak najbardziej czekam na pierwszą partię w Hegemony. No i na drugą partię w Downfall of the III Reich. Wchłonąłem przepisy i poprawki do przepisów i muszę zagrać zanim mi się ulotni wiedza.

Mimo że Hegemony niespodziewanie wypadło z weekendowego grafiku, to weekend był udany: 3-osobowa partia w Dominant Species i SW:Rebelia z synem.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Przyznam, że chciałbym ruszyć The British Way, które u mnie już trochę na półce leży. Stąd taka propozycja.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

To dziś 16:30 Krolm?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Tak! :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Udanej rozgrywki zatem.

A czy ktoś mialby czas na granie w okresie 26 XII - 2 I ? Miejscówka do dogadania.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Postaram się ustawić jakieś spotkanie w tym czasie.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

No i rozegraliśmy Palestynę z "The British Way".
Na pewno jest to szybkie, znacznie szybsze niż znane mi dotychczas COINy, nawet Cuba. Z tłumaczeniem zasad (zresztą kilku na krzyż - nie licząc samych akcji do wykonania), zajęło nam wszystko 2,5 godziny. Osiągnięcie 120 czy nawet 90 min spokojnie możliwe, jak mi się wydaje.
Sama rozgrywka jest COIN-like, choć wielu elementów nie uświadczymy. Rozgrywkę okrojono tak naprawdę do tematu wrzucania żetonów Sabotage/Terror do miast, ewentualnie atakowania linii kolejowych. Jak się Brytyjczycy skoncentrują w miastach, to trzeba uciekać w teren i łupić linie kolejowe. Jak przypilnują linii, to wracamy do miast. I taka zabawa w kotka i myszkę. Całkiem spoko, choć punktowania (Propagandy) są tylko trzy i przez to jeśli choćby jedna nie pójdzie zbyt dobrze Irgunowi, to o zwycięstwo może być bardzo ciężko. Przez całą naszą rozgrywkę zwycięstwo Brytyjczyka było niezagrożone i trochę mi brakowało napięcia związanego z niepewnością wyniku, bliskim dystansem między przeciwnikami. Tu tego nie było, ale pewnie dlatego, że jeszcze nie umiem grać. Do tego losowość jest dość wyraźna o tyle, że jest dużo rzutów na sprawdzenie, czy nasze akcje odniosły sukces (często nie odnosiły :) ), a do tego z 32 kart w rozgrywce uczestniczy jedynie 18, co ma pozytywny wpływ na regrywalność, ale za to trudniej o powtarzalność zrównoważenie efektów.
Ogólnie może szału nie było, ale wartościowa pozycja i dla miłośników COINów na pewno do zagrania. Pozostaje w kolekcji :)

Potem jeszcze krótka partyjka w The Hunt, czyli pogoń za niemieckim korsarzem, krążownikiem(bardziej)/pancernikiem kieszonkowym(mniej "Admiral Graf Spee". Gra tak naprawdę dedukcyjna, z silnym flavorem poszukiwania i tropienia statków i okrętów na bezkresach Atlantyku, a całość kończyć może spektakularna bitwa. Tutaj emocje były już większe, ostatecznie Graf Spee pokonał w bitwie brytyjski zespół i przedarł się do Niemiec (bitwa miała miejsce u ujścia... Tamizy :D). Fajna gra, polecam.

Tymczasem wszystkiego dobrego na święta dla wszystkich i do zobaczenia na przełomie roku, na jakimś mocnym graniu :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Nie odpisałem wcześniej, bo lodówkę musiałem umyć :P
A co do The British Way - dość prosta gra, dobry gateway do COINÓW, bo zasad nie ma wiele, decyzji trochę jest, ale ładnie się mieszczą z opisem na kartce A4 (4 główne plus 4 dodatkowe).
Grając stroną brytyjską poczułem sensowny podział działań na wojskowe i policyjne - wojsko łazi powoli ale czyści masowo. Policja bardziej mobilna, ale działa punktowo. Inicjatywę ma oczywiście strona insurgencyjna, więc Brytole muszą reagować na zamęt. Losowość czasem doskwierała, bo gdyby rzuty weszły w pierwszych rundach, to wynik potem rzutuje na całą grę. Ale nie weszły po obu stronach, więc to się trochę wyrównało, z lekką korzyścią dla Korony. W kartach wychodzą eventy, które mogą mieć kolosalne znaczenie jeśli wejdą w dobrym momencie, albo żadne. Podejrzewam, że losowość zdarzeń z kart ma tu jednak większe znaczenie niż losowość z kości, bo gdyby np. zdarzenie uwolnienia więźniów pojawiło się po masowych aresztowaniach, to jest to przerażający zbieg okoliczności dla Brytoli, niweczący ich ostatnie akcje :)
Tak czy siak warto spróbować, ja chętnie rewanżyk zagram.

"The Hunt" też fajny, ale tym razem, ponownie jako strona brytyjska, nie miałem praktycznie żadnej kontroli nad sytuacją. Mini-pancernik wymykał się z obławy, zatapiał moje konwoje i znów znikał. A jak już się go udało zlokalizować i wykryć tuż przy ujściu Tamizy, to spuścił łomot mojej flocie. Losowość spora, ale jakoś specjalnie nie doskwierała, choć gdybym miał lepsze karty na czas bitwy... :)

Wesołych Świąt i Planszowego Nowego Roku :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Przyleciały moje Pacyficzne Fajtery pod choinkę. Pudełko więc wciąż zamknięte, ale jak nim potrząsam to słyszę, że wewnątrz dzieją się takie sceny:

:)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Na Player Aidach do Palestyny jest błąd zapisu przy jednej akcji - przynajmniej istnieje możliwość błędnej interpretacji. Chodziło o akcje Irgunu związaną z przekonywaniem ludzi w miastach. Zapis jest bardziej restrykcyjny niż według zasad - taka uwaga.

Warto zagrać po obu stronach by się przekonać, że ci drudzy nie mają łatwiej :p

Grałem parę razy, generalnie uważam że Brytyjczycy mają małe szanse na utrzymanie status quo. Mimo, iż Irgun z czasem znika z planszy to potrafi trwale unieszkodliwić brytoli. Jedna z mocniejszych frakcji insurgent w coinach.

Dobra dynamika gry jest, i pamiętajcie, że powinno się rozgrywać całą kampanię a nie tylko jedną z map.

Ja na pewno jestem chętny jak będę w krolmie
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

@ wojennicy i eurodziewczynki z Krolma 😉Wszystkiego Najlepszego na te Święta Bożego Narodzenia
ODPOWIEDZ