(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Super »

Ja akurat mam Age of Innovation z niezdjętą jeszcze folią, kupione za jakieś 300 i trochę boli :lol:

Ogólnie, jakbym przeczytał ogłoszenia wydawnicze to by mnie nic nie zdziwiło. Ale jak oglądałem to mnie trochę podeszli i zdziwiły 2 gry. Jak pokazali Septime, to ze zdziwieniem stwierdziłem że jednak nie Voidfall?

Podobnie z Projekt Gaia, nie zdziwiłby mnie zupełnie ale jak pokazali AoI to przestałem się PG spodziewać:)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: EsperanzaDMV »

kurdzio pisze: 20 sty 2024, 10:47
VivoBrezo pisze: 18 sty 2024, 12:56 Wracając do wątku, mam dziwna teorię. Ostatnio na grupie sprzedażowej natknąłem się na 2 egzemplarze Projekt Gaja. Tak sobie myślę, że ktoś ma przeciek i stara się puścić grę, przed zapowiedzią.

Wiem, że mocno naciągane, ale w sumie czemu nie?
Dobre śledztwo, ładnie trafione :mrgreen:
Powiedziałbym nawet, że to się spokojnie nadaje do dramek, taki wątek o przeciekach - też widziałem te Projekty Gaja po niemiecku, ale nie skojarzyłem że się zbliża jakiś event. Ciekawe.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

W sumie pewnie Projekt Gaja z Age będą ładnie rozstrzelone - Age na portalkonie / w lutym, a Gaja dopiero po Essen.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: _Berenice_ »

PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 11:37 Ach ci zblazowani kupowacze angielskich wersji.
Ach ci zblazowani kupowacze polskich wersji, które i tak da się grać bez znajomości angielskiego. A teraz na serio, bo od zawsze jestem na stanowisku, że im więcej polskich edycji jakichkolwiek gier, tym lepiej.

Jednak fajnie byłoby zobaczyć, choć jeden zaskakujący tytuł, mega zależny językowo, który rzeczywiście potrzebuje polskiej edycji. Np. takie Aeon Trespass: Odyssey. Tytuł jedynie w ramach przykładu.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sliff »

Dodatek do project gaja napewno wpadanie. Wędrowycz.
Z Lacerdą jeszcze poczekam na cenę bo jak zaczną od 1000zł to może mi się jeszcze zmienić ;).

Rats of Wistar wygląda bardzo ciekawe.
Mevlex
Posty: 89
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 13 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mevlex »

Czy ktoś mógłby podsumować jeszcze jakie dodatki wydadzą?
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: pcyzm »

Zacne zapowiedzi, ale zabrakło mi World Wonders. Jeśli nie Rebel i nie Portal to już chuba tylko Kaczki zostają....
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: shuji »

A mi zabrakło Łowcow :(
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: misiencjusz »

Z jednej strony na zapowiedzi czekałem z zaciekawieniem, z drugiej cieszę się, że nie przewiduje zakupów. Cześć już próbowałem na angielskich kopiach i albo mi nie podeszły, albo nie są to aż tak zachwycające mnie gry żebym potrzebował je mieć. Więc w sumie to całkiem udana perspektywa dla mnie.
Do Portalu przelew pójdzie tylko za Keczup... Jak wreszcie wyjdzie.

Za to oczekiwania wobec Galakty po paxach ogromne i jeśli ich zapowiedzi spłyną po mnie tak samo to będzie wielkie rozczarowanie.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: khuba »

Dodatków na prezentacji nie zapowiadali (oprócz tych "przy okazji" jak do GP albo samodzielnych jak CDMD), może pojawią się na streamie o 13.
pcyzm pisze: 20 sty 2024, 12:13 Zacne zapowiedzi, ale zabrakło mi World Wonders. Jeśli nie Rebel i nie Portal to już chuba tylko Kaczki zostają....
Może nie chcieli robić sami sobie konkurencji w podobnych grach (Niezbadana Planeta), podejrzewam że koniec końców pojawi się na polskim rynku..
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
xoxef
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2022, 13:12
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: xoxef »

W tym roku Portal wypada u mnie z radaru. Zero "instabuy". Czekam na zapowiedzi innych wydawnictw.

Na pewno kupię:
- nic

Chętnie zagram, ale raczej nie kupię:
- Rats of Wistar
- Dune: War for Arrakis

Nie interesuje mnie:
- cała reszta
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Malibu »

Dla mnie do kupna będą:
- Inventions: Evolution of Ideas
- Evacuation
- Septima
- Voidfall
- Rats of Wistar
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Seraphic_Seal »

Jak to jest z Projektem Gaja? Z czego widzę w 2017 wydało to w Polsce jakieś nic nie mówiące mi wydawnictwo, to był jedyny druk? I bez dodatków?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: yrq »

Seraphic_Seal pisze: 20 sty 2024, 12:54 Jak to jest z Projektem Gaja? Z czego widzę w 2017 wydało to w Polsce jakieś nic nie mówiące mi wydawnictwo, to był jedyny druk? I bez dodatków?
Swojego czasu bardzo głośno było o tym wydawnictwie ;)
Potem pewnie kwestia licencji i obawy czy tytuł jeszcze się sprzeda, jak rynek już nieco się nasycił. Przez parę lat pewnie kilku wydawców szacowało czy się opłaci.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: seki »

Jak dla mnie zapowiedzi świetne. Brakuje mi tylko Legacy of Yu.

=> Cthulhu: Death May Die – Fear of the Unknown - mam pierwszy sezon ale nigdy jeszcze nie grałem. Pewnie odpada bo jak już to kupię sezon 2.

=> Biały zamek (The White Castle) - grałem i na pewno kupię. Świetne. Z zakupem czekałem na wersję PL.

=> Mędrcy znad Południowego Tygrysu (Scholars of the South Tigris) - może kupię, najpierw zagram a na pewno będę miał gdzie, bo znajomi są fanami tej serii.

=> Marvel Zombies: Rewolucja X-Men (Marvel Zombies: X-Men Resistance) - kolejne Zombies? Jak dla mnie każde jest podobnie nudne.

=> Ewakuacja (Evacuation) - dla mnie może być zbyt męczące i ciasne. Chętnie zagram ale pewnie nie kupię.

=> Rats of Wistar - mocno zainteresowany ale koleżanka ma z Essen więc pewnie swojego nie kupię.

=> Sentinels of the Multiverse: Definitive Edition - bardzo fajne, grałem całkiem sporo. Nie kupię bo w tej kategorii mam już sporo Marvela a obu nie potrzebuję.

=> Septima - planowałem kupić, ekstra.

=> Voidfall - gra mnie kusiła od dawna ale po pierwsze kiedy ja w to będę grał a grać trzeba w miarę regularnie by pamiętać zasady. Łatwiej będzie z polską instrukcją. Teraz pewnie nie mam wyboru i to prawie pewniak do zakupu.

=> Era Innowacji (Age of Innovation) - wolał bym zagrać przed decyzją. Projekt Gaja uwielbiam ale i tak gram już mało. Czy potrzebuje podobnej gry? Pewnie nie. Choć kusi.

=> Projekt Gaja (Gaia Project) - pewnie kupię dodatek by mieć komplet choć gram w to stanowczo za mało a podstawowe frakcje Man ledwo lizniete (2-3 partie każdą).

Generalnie zapowiedzi uznaje za bardzo ciekawe.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: PytonZCatanu »

Powiem wam tak:

Mam za sobą z 50 partii na żywo i 3x tyle online. Projekt Gaja od lat jest moja gra numer 1, a na pewno najlepszym euro jakie jest.

Nie grałeś? Lubisz ciężkie euro? Koniecznie musisz spróbować!

Natomiast dla nowych graczy dodatek jest kompletnie zbędny. Ta gra od 6 lat radzi sobie bez niego, jest naprawdę głęboka i ja nawet nie mam poczucia, że poznałem połowę jej możliwości (po 200 partiach!). Ja to co innego, rzucam się na niego jak łysy na suchary 😁😎

Muszę w duszy zrobić rachunek sumienia - czy potrzebuje Age of Innovation..... Grałem, jest bardzo dobre, ale jest to trochę dubel Gai 🙂
Awatar użytkownika
Iskierek
Posty: 306
Rejestracja: 18 maja 2018, 14:28
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Iskierek »

a wspominali moze cos o trickerionie? zapowiadali na 2023 a w 2024 cisza…:(
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: tomp »

zdziwiłem się, że brak legacy of yu. przynajmniej będzie inna gra od Garphill Games.

PS. Jak oglądałem, to miałem polewkę, że ktoś nie zdążył przed prezentacją odwiedzić WC.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
opulentus
Posty: 519
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: opulentus »

Iskierek pisze: 20 sty 2024, 13:18 a wspominali moze cos o trickerionie? zapowiadali na 2023 a w 2024 cisza…:(
"Druga połowa 2024"
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: loaru »

Fajnie, że tyle gier cywilizacyjnych (albo około - nie wiem, nie znam się, nie chcę się kłócić) zapowiedzieli :)

Selekcja rzeczywiście mocna, intrygują te Sentinelsy, raczej kupię Biały Zamek.

Smuteczek, że nie ma Legacy of Yu :(
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: MowMiStefan »

Mr_Fisq pisze: 20 sty 2024, 11:38
MowMiStefan pisze: 20 sty 2024, 11:32 Czyli nie zakladaja, ze uda sie im wydac The Elder Scrolls?
Co ma piernik do wiatraka? To były zapowiedzi nowych tytułów, a nie: "Co zdążymy wydać w tym roku".
Nie zapowiadają już zapowiedzianych tytułów.
Fanboy much? Sam nazwales temat „Plany Wydawnicze”, wiec sie zdecyduj. TES lokalizuje Portal a CTG w niedawnym update zastrzegl, ze nie obiecuje jednoczesnego wydania wszystkich wersji, wiec tak, w kontekscie roznych wiadomosci Portalconu i planow wydawniczych miloby bylo uslyszec ze wspominaja chociaz o jednym z wiekszych IP fantasy.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sortirus »

O TESie na drugim live było, że nie wyjdzie równocześnie z wersją angielską, więc dopiero będzie w 2025.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: PytonZCatanu »

Po 13 miały być dodatki, co mówili?
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: oduck »

Seraphic_Seal pisze: 20 sty 2024, 12:54 Jak to jest z Projektem Gaja? Z czego widzę w 2017 wydało to w Polsce jakieś nic nie mówiące mi wydawnictwo, to był jedyny druk? I bez dodatków?
Przecież do PG nie było jak na razie żadnych dodatków.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: walkingdead »

Status tych tytułów można sobie sprawdzić na stronie Portalu w dziale zapowiedzi.
Edit:
Dodatki też są już w zapowiedziach.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2024, 14:03 przez walkingdead, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ