(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: khuba »

PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 13:44 Po 13 miały być dodatki, co mówili?
Jednak byly na koniec głównej prezentacji jako slide którego nie omówili:
Spoiler:
Słabo widać ale w skrócie:
- Marvel Zombie x2
- Massive Darkness 2 x2
- Mindbug x2
- Zombicidy - kilka różnych
- Niexbadana Planeta
- Bitoku
- Podziemne Imperium
- CDMD
- Teotihuacan (rozszerzenie 5 graczy)
- Mider United (Spidergedon )


Dodatki do gier wydanych w tym roku:
- Dune
- Septima
- Cyberpunk
- Thorgal (dodatki z KS)
- Projekt Gaja
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

MowMiStefan pisze: 20 sty 2024, 13:32 Fanboy much?
Ad personam, rozumiem, nie masz sensownych argumentów.
MowMiStefan pisze: 20 sty 2024, 13:32 Sam nazwales temat „Plany Wydawnicze”, wiec sie zdecyduj.
Bo temat jest o planach wydawniczych. natomiast w pierwszym postcie są zapowiedzi z Portalconu z tego roku:
Mr_Fisq pisze: 20 sty 2024, 08:49 Zapowiedzi na 2024 rok z Portalconu:
Portal nie zapowiada, w tej formie, gier które już zapowiedział.
TES lokalizuje Portal a CTG w niedawnym update zastrzegl, ze nie obiecuje jednoczesnego wydania wszystkich wersji, wiec tak, w kontekscie roznych wiadomosci Portalconu i planow wydawniczych miloby bylo uslyszec ze wspominaja chociaz o jednym z wiekszych IP fantasy.
Ale to nie w ramach tych zapowiedzi, nie taka jest konwencja.

Natomiast sortirus podpowiada:
sortirus pisze: 20 sty 2024, 13:35 O TESie na drugim live było, że nie wyjdzie równocześnie z wersją angielską, więc dopiero będzie w 2025.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: MowMiStefan »

Mr_Fisq pisze: 20 sty 2024, 14:08
MowMiStefan pisze: 20 sty 2024, 13:32 Fanboy much?
Ad personam, rozumiem, nie masz sensownych argumentów.
Masz racje, to bylo niepotrzebne, za co przepraszam.

Niemniej i tak jest to najlepszy temat do podniesienia kwestii/zapytania o TES - w koncu latwiej ich o to zapytac na konwencie niz poza. Moge tez isc o zaklad, w kontekscie przytoczonego przez Ciebie posta od sortirusa, ze na PortalCon 2025 uwzglednia TES w zapowiedziach (z zastrzezeniem, ze nie okaze sie, ze przesuneli na 2027+). To jak? 50 zl do wydania w ktoryms ze sklepow? :mrgreen:
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

MowMiStefan pisze: 20 sty 2024, 14:37 Niemniej i tak jest to najlepszy temat do podniesienia kwestii/zapytania o TES - w koncu latwiej ich o to zapytac na konwencie niz poza. Moge tez isc o zaklad, w kontekscie przytoczonego przez Ciebie posta od sortirusa, ze na PortalCon 2025 uwzglednia TES w zapowiedziach (z zastrzezeniem, ze nie okaze sie, ze przesuneli na 2027+). To jak? 50 zl do wydania w ktoryms ze sklepow? :mrgreen:
Nie no, miejsce do rozważania czy się wyrobią jest ok. Nie zarzucałem Ci offtopa, odnosiłem się tylko do tego, że (nieobecność w zapowiedziach) != (niewydanie w tym roku).

Tak samo: (obecność w zapowiedziach) != (wydanie w tym roku), bo pewnie z częścią tytułów się nie wyrobią.
Możesz się zakładać, ale raczej nie ze mną. Z hazardu preferuję giełdę.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: ixi24 »

W Wędrowców się obecnie zagrywam, Paladyni już do mnie jadą - więc Mędrców biorę w ciemno ;)

Pytanie czy Era Innowacji czy Projekt Gaja gównie pod rozgrywki solo?
Terra Mystice mam i grałem kilkanaście razy w większym gronie, a teraz gra leży bez współgraczy. Era Innowacji dużo zmienia i warto pod solo? Czy jednak czekać na PG, która pod solo każdy wychwala ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Sirius_Black »

Ciekawe zapowiedzi od Portalu.
Na tę chwilę pewniakiem jest dla mnie tylko dodatek do Projektu Gaja.
Z zapowiedzianych tytułów grałem w Voidfall (bardzo dobre) i White Castle (ciekawe, chętnie jeszcze potestuję). Będę się nad nimi jeszcze zastanawiał, gdy już pojawią się konkretne daty premier.
Do tego będę się jeszcze pewnie przyglądał Spicy, Szczurom, nowemu Lacerdzie, Diunie i Scholarsom. Nie wiem czy coś z tego kupię, ale przynajmniej będę próbował zagrać.
Jedyne czego mi zabrakło to zapowiedź BUSa w związku z edycją rocznicową, o której krążą jakieś plotki.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 13:13 Powiem wam tak:
na pewno najlepszym euro jakie jest.

Nie grałeś? Lubisz ciężkie euro? Koniecznie musisz spróbować!

czy potrzebuje Age of Innovation.....trochę dubel Gai
Odwieczna wojna postu z karnawalem (fantasy vs kosmos). Mialem brac lepsze PG, ale jednak brzydsze niz TM, to moze sie nie zmuszac do brzydkiego i brac TM. To teraz powiadasz AoI dochodzi do szeregu? :? to czego potrzebuje...? :P (tak, wiem, zagrac :mrgreen: )

Gra o szczurach/gryzoniach/futrzakach zawsze na propsie, wiec pewnie sie bede przygladal. Pojawily sie opisy, ze wesole obrazki, czy tam podpisy. To moze juz czas na pana marude "a czy bedzie dobry przeklad, a czy beda bledy? :mrgreen: " Jak ten humor w szczurach oceniacie, da rade to zgrabnie lyknac po polsku, czy "English humour"?
seki pisze: 20 sty 2024, 13:04 => Cthulhu: Death May Die – Fear of the Unknown - mam pierwszy sezon ale nigdy jeszcze nie grałem. Pewnie odpada bo jak już to kupię sezon 2.
Nie znam sie, bo dopiero od Iron Maiden zainteresowalem sie C:DMD, w sumie jak nie grales, to tez nie pomozesz, ale moze jest nadzieja, ze majac kilka boxow da sie zrobic super-duper rozgrywke z wieloma wrogami w talii? Cos jak zaznaczasz full kolekcje w Posiadlosci Szalenstwa i jest bogactwo plansz i przeciwnikow.
Tylko tam(tzn w C:DMD) boss-plugastwo jest determinowany przez boss-box, a box-scenariusz moze okresla minionow? I nie da sie tego rotowac dla podbicie regrywalnosci? Ale to bylby chyba smutny design. Ktos doradzi? Czy seki powinien obkupic sie pudelek do rozegrania core setu? :lol: (ponoc dodatkowych bossow tak, a reszta?)

BTW, Fear of the Unknown to jest stand alone, bez potrzeby komponentow z core boxa 1.kampanii?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2024, 17:23 przez psia.kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: PytonZCatanu »

psia.kostka pisze: 20 sty 2024, 16:53
PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 13:13 Powiem wam tak:
na pewno najlepszym euro jakie jest.

Nie grałeś? Lubisz ciężkie euro? Koniecznie musisz spróbować!

czy potrzebuje Age of Innovation.....trochę dubel Gai
Odwieczna wojna postu z karnawalem (fantasy vs kosmos). Mialem brac lepsze PG, ale jednak brzydsze niz TM, to moze sie nie zmuszac do brzydkiego i brac TM. To teraz powiadasz AoI dochodzi do szeregu? :? to czego potrzebuje...? :P (tak, wiem, zagrac :mrgreen: )
Age of Innovation nie ma dwóch ważnych rzeczy, które ma Gaja: modularnej mapy oraz bardzo ciekawego toru technologii. To są moje najważniejsze zarzuty dotyczące Terra Mistiki i niestety także AoI.

AoI ma kilka fajnych modułów których nie ma w Gai i przede wszystkim ma "modularne" rasy (jak w Smallworld).🙂

Gry są oczywiście w tym samym uniwersum, ale mają swoje znaczące różnice 🙂
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: loaru »

A która z tych gier TM/AoI/PG będzie najlepsza do solo?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 17:03 Age of Innovation nie ma dwóch ważnych rzeczy
Whaaat? to robia kolejna edycje, bez fajnych opcji?
(cicho, moze to jakis strimlajn Gai, zaraz sie wyda, ze nie ogladales zapowiedzi...)

I komu to potrzebne? ;) tzn mam kupic obie, a najlepiej trio na kallaxa? understood :cry:

a ten podzial na 1 portalcon, 2 essen, niezly ruch - cwana bestia :twisted:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: mluckner »

psia.kostka pisze: 20 sty 2024, 16:53 BTW, Fear of the Unknown to jest stand alone, bez potrzeby komponentow z core boxa 1.kampanii?
Tak, to osobna część, nie wymaga podstawki.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: PytonZCatanu »

loaru pisze: 20 sty 2024, 17:07 A która z tych gier TM/AoI/PG będzie najlepsza do solo?
Grałem solo tylko w Gaje, ale "mówi się na mieście" że to najlepsza opcja pod solo. 😉
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: flissak »

Mr_Fisq pisze: 20 sty 2024, 10:58 Czy pozamiatał to nie wiem. Powiedziałbym, że średnia jest lepsza niż rok temu, ale dla mnie Too Many Bones było mocniejszym uderzeniem niż cokolwiek z tego roku (mimo, że fanem nie jestem, ale wydawniczo wydaje się to "grubszy temat").
Voidfall, to jest podobny kaliber, ale jeszcze świeży, więc może nie przetrwać próby czasu. Na sesji QA zapowiedzieli, że już pracują nad dodatkami do TMB, które mają wyjść jeszcze w tym roku :), więc musiał naprawdę siąść, że nie czekają do premiery z decyzją.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: loaru »

Żeby Voidfall był podobnym kalibrem wydawniczym co TMB, to by musieli wydać galactic boxa. Ale ogólnie zapowiedzieli same dobre tytuły, no może ten Spicy nie pasuje do towarzystwa :mrgreen:
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: yrq »

loaru pisze: 20 sty 2024, 18:44 Żeby Voidfall był podobnym kalibrem wydawniczym co TMB, to by musieli wydać galactic boxa. Ale ogólnie zapowiedzieli same dobre tytuły, no może ten Spicy nie pasuje do towarzystwa :mrgreen:
Spicy jest super grą, proszę nie szkalować!
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: nolify »

Żona na fejsie obczaiła miple Septimy. Będzie grane, nie mam wyjścia.
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Bulva »

Legacy of Yu - to zwykły obciach, że tego nie ma po polsku ;-/
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: kuba32 »

psia.kostka pisze: 20 sty 2024, 17:19 Whaaat? to robia kolejna edycje, bez fajnych opcji?
(cicho, moze to jakis strimlajn Gai, zaraz sie wyda, ze nie ogladales zapowiedzi...)
Dyrektor przy AoI powiedział, że to Terra Mystica 1.5, a przy Gai, że to wersja 2.0 Terry :wink: Także chapeu bas za odwagę, chociaż to że AoI miało już teraz prapremierę (a zaraz premierę) zrobi pewnie wynik.

Co do Portalconu - bardzo zawiodłem się cenami, zakładam że AoI będzie z 50pln tańsze w zwykłych sklepach.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 17:23
loaru pisze: 20 sty 2024, 17:07 A która z tych gier TM/AoI/PG będzie najlepsza do solo?
Grałem solo tylko w Gaje, ale "mówi się na mieście" że to najlepsza opcja pod solo. 😉
Wiadomix, po 100partiach solo na jednej planszy, mozna wreszcie zmienic uklad kafli :mrgreen:
It's the replayability, stupid!
Spoiler:
mluckner pisze: 20 sty 2024, 17:21
psia.kostka pisze: 20 sty 2024, 16:53 BTW, Fear of the Unknown to jest stand alone, bez potrzeby komponentow z core boxa 1.kampanii?
Tak, to osobna część, nie wymaga podstawki.
okok, ale majac wczesniejsze pudla, to badacze i przedwieczni sa pewnie interchangeable?
A samo pudeleczko ze scenariuszem, da sie jakos odswiezyc, by nie bylo powtarzalne? Czy tylko badacz i boss sa wymienne, a scenariusz (i jakies talie z ktorych sie losuje) jest zabetonowany? Czy np pula przedmiotow/umiejek wzrasta majac 4 kampanie, pytam o te do dyspozycji w trakcie jednej sesji?
kuba32 pisze: 20 sty 2024, 20:45 Dyrektor przy AoI powiedział, że to Terra Mystica 1.5, a przy Gai, że to wersja 2.0 Terry
O, to zgadlem niechcacy ;) to teraz soft nowinka dla kazdego, a wyposzczone Gai hardcorowcy i tak kupia. A reszta nakladu bedzie sobie kapac wraz z odnawiana moda na tytul. Tylko ze sporo niemiaszkowej Gai wjechalo z importu, a to nie jest tak zalezne jezykowo jak MK z dodatkami. Jakos poradzą, moze fajna cena bedzie, jak na FCM. Pewnie dwie wzieli, bo pakietowo lepiej wyszlo (ucze sie ;), staram zrozumiec, adaptuje do sytuacji)

A tej Gai nie daloby sie graficznie zremasterowac, z tych aspektow, co kiepsko wyszly, ponoc? :?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
under
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: under »

CDMD, CP, DUNE, MARVEL ZOMBIES + dodatki ... no co jestem ameri :) numerki mnie nie interesują :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: PytonZCatanu »

psia.kostka pisze: 20 sty 2024, 20:57 A tej Gai nie daloby sie graficznie zremasterowac, z tych aspektow, co kiepsko wyszly, ponoc? :?
Co masz na myśli?

Gaja nie jest ładna, ale pod względem użyteczności to nie ma żadnych uwag.

I nie, nie da się, bo dodatek musi być kompatybilny z starą wersją 🙂
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: EsperanzaDMV »

Bardzo ciekawy przypadek będzie miał Portal z dodatkiem do Projektu Gaja. Bo na rynku są już podstawki:
1) Od ś.p. GFP (zakładam, że Portal dostał informację jaki był wtedy nakład)
2) Niemieckiej, angielskiej albo dowolnej wersji językowej, bo gra niezależna językowo
3) w przyszłości pojawi się jeszcze nowy druk od Portalu - wiem że później, ale zgaduję że część osób może kupić od razu dodatek, wiedząc że kupi też potem podstawkę.
I weź tu oszacuj jaki powinien być sensowny nakład.dodatku, mając tyle podstawek już na rynku - ilu z właścicieli z tych trzech punktów skusi się na dodatek? Ciekawe czy dobrze oszacują, czy trafi na wyprzedaże, czy też może będzie drugim Rogatym Szczurem :lol:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 20 sty 2024, 21:56
psia.kostka pisze: 20 sty 2024, 20:57 A tej Gai nie daloby sie graficznie zremasterowac, z tych aspektow, co kiepsko wyszly, ponoc? :?
Co masz na myśli?
No nie wiem Ian O'Tool'izacje czy cos (#Brass:B), zeby dzieci sie nie smialy ze mnie pod trzepakiem, ze mam PG, a ich ojciec TM :oops:
Gaja nie jest ładna,

Mozna to chyba zmienic, nie musimy, spytalem jeno. Cale zycie ma byc tym brzydszym dzieckiem?
ale pod względem użyteczności to nie ma żadnych uwag.
O tym nie wspominam i o to nie zabiegam, Brass:B stracil na uzytecznosci?
I nie, nie da się, bo dodatek musi być kompatybilny z starą wersją
A Lacerta jak wydala Pandemica i dodatki, to byly kompatybilne z wydaniem Albi? Ha, mamy Cie!
Podobnie Wladcy Ziemi z PL (i hipotetyczne dodatki) nie sa i nie musza byc podobne wizualnie do poprzednich wydan DS.

Nowy rok, nowa (Ga)Ja :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Hardkor »

W dużym skrócie moje opinie poniżej, a ogółem to bardzo dobre zapowiedzi. Masa dobrych gier, ale dla mnie niewiele do zakupu więc super :) Idealnie wręcz. Niewiele zaskoczeń.

Ameritrash
=> Cthulhu: Death May Die – Fear of the Unknown - Zamówiony KS, więc mnie to lotto
=> Cyberpunk 2077: Gangs of Night City - Zamówiony KS, więc mnie to lotto
=> Dune: War for Arrakis - WoP nie grałem,a bardzo lubie Ip Lotr, wiec to tym bardziej nie dla mnie. Jak ktoś jednak będzie miał to z chęcią usiąde.

Bestsellery
=> Biały zamek (The White Castle) - Grałem, totalnie mi nie podeszła. Nie rozumiem czym się tu ludzie jarają.
=> Mędrcy znad Południowego Tygrysu - Grałem, dość fajna gra, ale skreślam, bo raczej nie znajdę do tego graczy + mega irytujące jest to, że języki tłumaczy widać tylko w jednej pozycji. Grasz w 4 osoby i jestes po drugiej stronie? Elo czytaj do góry nogami albo przekładaj masę kart.
=> Marvel Zombies: Rewolucja X-Men - Marvel Zombies było super, ale nie zagrzało kolekcji...

Euro
=> Ewakuacja (Evacuation) - Duże zaskoczenie PortalCon, bo udało mi się zagrać i wpadło na listę zakupową.
=> Inventions: Evolution of Ideas - LAcerda, skip
=> Rats of Wistar - Wydaje się ciekawa, ale słyszałem, że niezbalansowana

Niespodzianki
=> Spicy - Drugie zaskoczenie PortalCon, biorę na pewno
=> Sentinels of the Multiverse: Definitive Edition - Drugie zaskoczenie PortalCon, biorę na pewno
=> Septima - Czekam na ogranie angielskiej wersji

Bomby
=> Voidfall - Grałem ang. Może się skuszę przy niskiej cenie, ale wątpie skoro już mamy w ekipie Galactic Boxa
=> Era Innowacji - Obejrzę how to play jakiś i może wezmę
=> Projekt Gaja (Gaia Project) - skip
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: gregoff »

Uważam, że bardzo dobre zapowiedzi. Może bez większych szaleństw ale Voidfall, Sentinels, Diuna, Cyberpunk mocno mnie ciekawią i pewnie trzy te tytuły weszły mocno na radar.

Cieszy mniej tytułów ale lepiej dobranych pod kątem różnych oczekiwań.

Zaskoczeniem pozytywnym to Spicy. Zagraliśmy w to w hotelu po Portalconie. Jest to fajna i prosta gra blefu. Polecam spróbować!!!
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ODPOWIEDZ