(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Chcialem coś zarezerwować na szybko ale system rezerwacji krolma jest maksymalnie po....ny.
Trzeba przeklikiwac się przez KAŻDY stolik aby sprawdzić czy jest coś wolne.
A wystarczyloby dodać opcje wyboru godziny i wtedy wyświetlić liste co jest wolne na daną godzine lub po prostu graf z stolikami i godzinami obok. Cokolwiek zamiast tego co jest obecnie

Po drugie brak mapy ktory stolik gdzie sie znajduje.

Ja zostaję przy przychodzeniu na pałę
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Markus pisze: 16 sty 2024, 09:42 Chcialem coś zarezerwować na szybko ale system rezerwacji krolma jest maksymalnie po....ny.
Trzeba przeklikiwac się przez KAŻDY stolik aby sprawdzić czy jest coś wolne.
A wystarczyloby dodać opcje wyboru godziny i wtedy wyświetlić liste co jest wolne na daną godzine lub po prostu graf z stolikami i godzinami obok. Cokolwiek zamiast tego co jest obecnie

Po drugie brak mapy ktory stolik gdzie sie znajduje.

Ja zostaję przy przychodzeniu na pałę
Już wcześniej narzekałem na ten system - lepsza byłaby wizualna rezerwacja miejsc jak w kinie czy samolocie (ze zniżką za miejsca przy rurze :P).
Ale nie jest bardzo tragicznie - w bocznej sali do rezerwacji są tylko 3 duże stoły, więc da się poklikać w miarę szybko. Ale to oznacza, że nie wszystkie stoły w tej sali są możliwe do rezerwacji online, bo jest ich tam trochę więcej. Albo pojęcie bocznej sali jest mniejsze...

Może udałoby się coś ustalić z Adamem jakiś sensowny system płatności dla naszej elitarnej grupy specjalnej troski? :)
Przychodzenie na pałę w przypadku 2-3 osób jest możliwe, ale większa ekipa może mieć problem, bo Krolm przyciąga bitewniaków figurkowych coraz mocniej. Zamiast się wybijać, to jest ich coraz więcej, jakby tam była jakaś hodowla Uruk-hai pod podłogą :P
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Bart »

lacki2000 pisze: 16 sty 2024, 13:38
Markus pisze: 16 sty 2024, 09:42 Chcialem coś zarezerwować na szybko ale system rezerwacji krolma jest maksymalnie po....ny.
Trzeba przeklikiwac się przez KAŻDY stolik aby sprawdzić czy jest coś wolne.
A wystarczyloby dodać opcje wyboru godziny i wtedy wyświetlić liste co jest wolne na daną godzine lub po prostu graf z stolikami i godzinami obok. Cokolwiek zamiast tego co jest obecnie

Po drugie brak mapy ktory stolik gdzie sie znajduje.

Ja zostaję przy przychodzeniu na pałę
Już wcześniej narzekałem na ten system - lepsza byłaby wizualna rezerwacja miejsc jak w kinie czy samolocie (ze zniżką za miejsca przy rurze :P).
Ale nie jest bardzo tragicznie - w bocznej sali do rezerwacji są tylko 3 duże stoły, więc da się poklikać w miarę szybko. Ale to oznacza, że nie wszystkie stoły w tej sali są możliwe do rezerwacji online, bo jest ich tam trochę więcej. Albo pojęcie bocznej sali jest mniejsze...

Może udałoby się coś ustalić z Adamem jakiś sensowny system płatności dla naszej elitarnej grupy specjalnej troski? :)
Przychodzenie na pałę w przypadku 2-3 osób jest możliwe, ale większa ekipa może mieć problem, bo Krolm przyciąga bitewniaków figurkowych coraz mocniej. Zamiast się wybijać, to jest ich coraz więcej, jakby tam była jakaś hodowla Uruk-hai pod podłogą :P
My też zauważyliśmy że ten system rezerwacji jest po.....y, najlepiej zrobić wejściowe, na część lokalu (np tę bitewniakową) a resztę stolików płatne gęba na wejściu.
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Bart »

Odi pisze: 15 sty 2024, 17:47 Czy w środę ktoś by miał czas na Krolma?
Mógłbym zajrzeć na 18tą
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Chodzenie do lokalu za darmo to zwykłe pasożytowanie. Ktoś musiał ten lokal kupić/wydzierżawić, wyremontować, wyposażyć, zapewnić wentylację mechaniczną, źródło ciepła, oświetlenie, bieżące opłaty za media, wynagrodzenie pracownika, a no i jeszcze sprzątanie i drobne naprawy. Na pewno o czymś zapomniałem.

Studenciaki wbijają zwykle na krzywy ryj bo są biedni i nieogarnięci i można im wybaczyć ale wy macie po 40 lat Panowie.
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Bart »

hancza123 pisze: 16 sty 2024, 19:46 Chodzenie do lokalu za darmo to zwykłe pasożytowanie. Ktoś musiał ten lokal kupić/wydzierżawić, wyremontować, wyposażyć, zapewnić wentylację mechaniczną, źródło ciepła, oświetlenie, bieżące opłaty za media, wynagrodzenie pracownika, a no i jeszcze sprzątanie i drobne naprawy. Na pewno o czymś zapomniałem.

Studenciaki wbijają zwykle na krzywy ryj bo są biedni i nieogarnięci i można im wybaczyć ale wy macie po 40 lat Panowie.
Ja nie mówię żeby chodzić za darmo tylko ta opcja rezerwacji jest do dupy moim zdaniem, zwłaszcza że obejmuje cały lokal. Też uważam że powinno się opłacać pobyt w lokalu, toć do knajpy też nikt nie pójdzie posiedzieć na 5h nic nie zamawiając, po to tylko żeby móc skorzystać z kibla albo się schronić przed mrozem 😁 Jak już pisałem "pół na pół" byłoby dobrze, przynajmniej dla mnie (myślę że dla lokalu również). Wbijasz z ulicy to mamy opłatę wejściówkę o ile jest miejsce, planujesz spędzić wieczór to rezerwujesz konkretny stolik.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

Jeżeli są problemy z graniem w Krolmie to można obczaić inny lokal np. Sztuka Wyboru na Garnizonie albo Igranie w Lochu w Gdyni.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Jan_1980 pisze: 17 sty 2024, 10:16 Jeżeli są problemy z graniem w Krolmie to można obczaić inny lokal np. Sztuka Wyboru na Garnizonie albo Igranie w Lochu w Gdyni.
Nie ma problemu z graniem w Krolmie, to tylko kwestia organizacji. Sztuki Wyboru nie znam, a z Lochu mnie wygonili, to mam uraz :P

No ale działo się wczoraj coś? Jakaś relacja z frontu?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

Przełożyliśmy z Markusem na środę, ale zagramy gdzieś w Gdańsku Śródmieściu.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Jan_1980 pisze: 17 sty 2024, 19:30 Przełożyliśmy z Markusem na środę, ale zagramy gdzieś w Gdańsku Śródmieściu.
Na dzisiejszą środę?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

My z Truposzem we wtorek zagramy w Napoleona. Tym razem moja kolej 30-40zł zapłacić. Najlepiej zrobię to w sobotę na 3 dni przed. Przyjedziemy, zagramy, jeden wygra, a drugi przegra i pójdziemy do domu. To takie proste. Nie przychodzi mi do głowy że może być jakikolwiek problem :wink:
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

lacki2000 pisze: 17 sty 2024, 20:21
Jan_1980 pisze: 17 sty 2024, 19:30 Przełożyliśmy z Markusem na środę, ale zagramy gdzieś w Gdańsku Śródmieściu.
Na dzisiejszą środę?
Na następną.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
trupiosz
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2021, 15:06
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: trupiosz »

Cześć

Na stronie Galakty pojawiła się instrukcja do polskiej wersji Pax Renaissance:

https://galakta.pl/instrukcja-do-pax-renaissance/

Lektura do łatwych nie należy, 44 strony gęstych zasad + 24stronicowy przewodnik gracza.

W sam raz na długie zimowe wieczory, polecam.

Piotr
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

No i .... #@$&*€ we wtorek znowu nie mogę być w Krolmie. Mogę w środę lub czwartek.

:/
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

O co chodzi z brakiem miejsca w Krolmie? Byłem wczoraj i w tej sali wyższej był czegoś tam turniej a w sali niższej były 2 osoby w tym połowa z nich to ja. Może trzeba ustawić na spotkania wojenników inny dzień niż wtorek?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Jeżeli chcecie się umawiać w Krolmie to warto byłoby ogarniać grafik turniejów - zwracam tylko uwagę.
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Z innej beczki: dla fanów gier planszowych o IIWŚ w skali strategicznej (gdzie u nas zaczęło się Triumph & Tragedy, ostatnio było Downfall of the Third Reich) polecam od odsłuchania poniższe słuchowiska Podcast Wojenne Historie (jak ktoś nie ma czasu to zacząć od Ropy:

Ropa naftowa - kto i ile % wydobywał, przewoził po oceanach torach i drogach, kto i gdzie przetwarzał i finalnie kto od kogo tankował :) Genialny odcinek!

przykładowa ciekawostka: Japońskie lotnictwo w początkowych operacjach przeciwko USA latało na amerykańskiej benzynie. Państwa Osi kontrolowały w najlepszym okresie jakieś 6% światowego wydobycia ropy.

Logistyka II WŚ:


Szary Duch Atlantyku (logistyka oceanicznego przewozu żołnierzy):


Operacja Barbarossa - wyniszczenie Wehrmachtu:


Generalnie wraz z różnymi książkami o finansowaniu i gospodarce Niemiec, ustalenie warunków uznania zwycięstwa Państw Osi w IIWŚ wydaje się karkołomnym zadaniem. Może i krytykowane w DotTR warunki typu "utrzymaj się przy życiu na planszy do końca 1945 roku" są jedynymi sensownymi.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odnośnie spotkań w Krolmie to chyba jest nas na razie zbyt mało (2-3-4 osoby) i jak pokazuje praktyka nie mamy w tym małym gronie stałego pasującego dnia tygodnia, żeby się decydować na stałą płatną rezerwację w każdy wtorek.
Ja jestem za podejściem żeby próbować się na razie taktycznie umawiać na konkretny dzień tygodnia, i rezerwujemy stolik mimo "podnoszonych w wątku niedogodności technicznych", jak ktoś potwierdzony wypadnie na ostatnią chwilę to się i tak dorzuca.
Jakby nie było miejsca w Krolmie zawsze awaryjnie można się spotkać u mnie, mam osobny pokój ze stołem do grania.

W najbliższym tygodniu mam delegację środa-piątek, więc taktycznie odpadam.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Tego podcastu słucham już od pewnego czasu. Ktoś tu już kiedyś na grupie polecał chyba... W każdym razie sprawdziłem ich odsłuchując odcinki na tematy, o których mam nieco większe pojęcie i zdobyli moje zaufanie. Bardzo, bardzo polecam.

A ten "run logistyczny" też sobie na pewno zrobię.

Tak, Downfall ma rzeczywiście sensowne podejście, podobnie jak Churchill. Co nie zmienia faktu, że gry są też po to, żeby się bawić, a tu T&T czy inne tytuły dające Osi szansę hak najbardziej są potrzebne i dają fajne możliwości zmieniania historii :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

To że Oś w skali globalnej gospodarki nie miała szans, to wiadomo, ale wtedy osiowcy (osiowianie? osiownicy? :P ) wychodzili z zupełnie innego założenia.
Lokalnie przed II wś. dokazywał Mussolini tłukąc o wiele słabsze narody, korzystając z bierności Ententy liżącej rany po Wielkiej Wojnie - zakładał, że nikt nie będzie bronił krajów trzeciej kategorii.

Japonia dokazywała w Azji i miała świadomość potęgi gospodarczej USA, co podkreślał sam Yamamoto, który w USA bywał i widział jak tam dymią kominy, stukają młoty i rosną szyby naftowe - atakując USA założyli, że rozgromią im flotę pacyficzną i totalnie złamią słabego ducha walki, zmuszając USA do wycofania się z Pacyfiku i nie wtrącania w strefę japońską.

No a Adolf założył, że pokona nalotami Wielką Brytanię, albo chociaż wynegocjuje biały pokój, USA nie dołączą się do lokalnej wojny w Europie po raz drugi, zwłaszcza że podpisały Neutrality Acts, a Sowieci padną pod naporem technologicznej przewagi i ruskie ziemie pełne surowców przejdą pod zarząd niemiecki, jak i cała Europa.

Żaden z tych trzech szaleńców nie zamierzał walczyć z całą światową gospodarką, wybierali stopniowo cele strategiczne.
Teraz możemy gdybać i wykazywać w tabelkach procenty itp., ale wtedy to nie było takie oczywiste. Mgła wojny :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Niby nie, ale dla niektórych tak. Polecam tę książkę od Maćka, którą niecnie przetrzymuję w domu, o gospodarce III Rzeszy. Oni mieli wszystko dość dobrze policzone, i choc Adolf niekoniecznie opierał na tym swoje decyzje, to bylo parę osób w obszarze kompleksu militarno-przemyslowego, które doskonale rozumiały przed jakim - niemożliwym w zasadzie - wyzwaniem stoją Niemcy.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 22 sty 2024, 00:08 Niby nie, ale dla niektórych tak. Polecam tę książkę od Maćka, którą niecnie przetrzymuję w domu, o gospodarce III Rzeszy.
Adam Tooze "Cena zniszczenia. Wzrost i załamanie nazistowskiej gospodarki" z 2017 roku.
E-book teraz za 25zł
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Highlander pisze: 22 sty 2024, 09:34
Odi pisze: 22 sty 2024, 00:08 Niby nie, ale dla niektórych tak. Polecam tę książkę od Maćka, którą niecnie przetrzymuję w domu, o gospodarce III Rzeszy.
Adam Tooze "Cena zniszczenia. Wzrost i załamanie nazistowskiej gospodarki" z 2017 roku.
E-book teraz za 25zł
Gdzie za 25? Mi pokazuje minimum 42.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 22 sty 2024, 10:22 Gdzie za 25? Mi pokazuje minimum 42.
Empik.com
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Highlander pisze: 22 sty 2024, 10:29
Odi pisze: 22 sty 2024, 10:22 Gdzie za 25? Mi pokazuje minimum 42.
Empik.com
Thx, kupione.
ODPOWIEDZ