(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

Ciekawy watek, choc ciut bolesny, bo lubilbym, zeby solo sie sprzedawalo i bylo chetnie produkowane/importowane. Wieksze naklady, lepsze ceny, mniejsza stygma, lepsi projektanci. Kula sniegowa pozytywow by rosla :)

Fajnie ze pojawily sie te dane z BGG, wrzuca nas od razu w fakty, a nie przekonania, thx. Choc dobor i interpretacja faktow, bez stronniczosci pod teze, to tez sztuka ;)

Nemo niby na wyprzedaze ląduje, ale okresowo. Obecnie najtaniej za 250. Wiec chyba sobie powoli kapie naklad. Chyba ze dodruki tez byly (?) Ale mozna rzec, ze nie chwycilo jakos wybitnie, mimo to nie lata za mniej niz 100 jako szrot. Gra dosc droga, moze to taki COIN wsrod strategii, ale w swiecie solo? ;) recenzje tez bywaly rozne.

Pietaszka nikt/rebel nie chce wznowic, ani kolejnych podobnych gier z serii 2F. Angielskie i niemieckie sa dostepne, wiec gra zyje. Mimo, ze wizualnie nie porywa, jak to u FF :P A ciut tekstu tam jednak jest.

Mur to dla mnie bardziej wykreslanka (a te traktuje, pewnie blednie, jak darmowe print&play, nie kupuje tych notesow), niz solo ;) wiec wypadl poza obszar zainteresowan. Wyglad arkusza, tzn ile tam nackano rzeczy, tez nie porwal ;)

Final girl, to jednak klon Hostage Negotiator. Fajnie byloby skontrowac popularnosc tego w kraju. HN byl wychwalany przez SUSD, moze nakrecili sporo sprzedazy i FG juz nie bylo jak wcisnac w ten nietypowy, maly solo rynek w PL?
FG mnie tez graficznie/cenowo/tematycznie nie porwalo. Mam sporo HN kupione.

O wspominanym tutac Legacy of Yu, nawet nie slyszalem, moze to wykreslanka, to by ciut wyjasnialo ;)

PS Portal ma dobre, drogie solo z licznymi dodrukami:
Spoiler:


PS2 Jak juz tak gdybamy o tych pakietach licencyjnych, to czy sukces np Podziemnego Imperium, tzn mnogosc lokalizacji, tez wynika z umow na Robcia, Detektywa i 51Stan? :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Ayaram »

W sumie to całkiem aż podejrzanie dużo tego pode mnie (jak na mnie ;) )

CTMD - Podstawkę nową z nowymi przedwiecznymi na pewno kupię. Ten sezon 4ty to rozumiem analogia do 2giego? Czyli 6 scenariuszy bez przedwiecznych? Jeśli tak to pewnie oleje. W tej grze potrzebuje jedynie więcej przedwiecznych w cenie nieprzedwiecznych :lol:

Sentinelsi - Na pewno będę prędzej czy później chciał kupić, chociaż może nie koniecznie na premierę.

Projekt Gaja - akurat jak był największy szał na nią to miałem przerwę w hobby, więc szał mnie ominął. Pewnie nadrobię przy okazji, zwłaszcza że przy okazji to chyba najpopularniejsza/najlepiej oceniane czyste euro pod solo?

Z tymi Marvelowymi Zombicidowymi się w tańcu nie pierdzielą widzę :lol: Z jednej strony mnie kusi, bo lubię Marvele, bo ciekawy jestem jak się sprawdza grając w końcu na mniej postaci. Jednak znam tylko 1wszą edycję Zombicida i nie wiele tam brakuje, żeby to była dobra gra, ale jednak brakuje. Pytanie na ile zombiaki z tej dekady są ciekawsze.

A co z tym Cyberpunkiem? Z opowieści Trzewiczka brzmi jak gra, która "do której nie ma opcji, by pojawił się tryb solo", a na pudełku 1-4? Coś mocno na siłę jak mniemam?
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: walkingdead »

Ayaram pisze: 22 sty 2024, 07:37
A co z tym Cyberpunkiem? Z opowieści Trzewiczka brzmi jak gra, która "do której nie ma opcji, by pojawił się tryb solo", a na pudełku 1-4? Coś mocno na siłę jak mniemam?
https://www.cmon.com/news/design-diary- ... experience
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 728 times
Been thanked: 208 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: emoprzemoc »

Cieszą mnie tegoroczne zapowiedzi, choć są mocno zachowawcze i chyba jeszcze bardziej niż w przypadku ostatnich lat są przedłużeniem dotychczasowego portfolio i współpracy, choć AoI i PG nawet w kontekście współpracy z Feuerland chyba trochę zaskoczyły - ale akurat w tym przypadku nie jestem grupą docelową. Prawdziwymi niespodziankami są, zdaje się, tylko Sentinels i Spicy, które już w ten weekend mi dało kupę frajdy i przynajmniej na najbliższe tygodnie staje się fillerkiem z wyboru.
Molochy odpuszczam, bo z nikim w nie nie zagram, ameri to raczej nie dla mnie*, uniwersum Marvela mnie w ogóle nie interesuje, ale: są Szczury, są Mędrcy - mam na co czekać, zwłaszcza na ten pierwszy tytuł. Całkiem możliwe, że przynajmniej sprawdzę te niewypały, jak Biały zamek i Septima, choćby dlatego, że ta ostatnia skusiła żonę oprawą wizualną. :)
Z rozczarowań: wspominany już wielokrotnie brak jednoznacznej deklaracji co do Legacy of Yu (zrozumiałe z wyżej przytaczanych powodów) oraz, niestety, najprawdopodobniej zarzynanie Neuroshimy Hex, która mnie do hobby wprowadziła i stale towarzyszy, z różną intensywnością, od końca 2018. Co prawda jestem wciąż do tyłu o parę armii (bo kupuję i nadrabiam stare), nie gram turniejowo ani w apce, ale w żadną inną grę nie nastukałem tyle partii (kilkaset). Nie byłem obecny przy dyskusji, nie byłem świadom tych "planów wydawniczych", więc mam nadzieję, że nikt nie potraktuje jako ponurego żartu mojego wpisu w księdze, gdzie życzyłem Portalowi samych takich evergreenów jak NHex. :lol:

* choć nowy standalone Cthulhu DMD rozważę. Za bardzo mi się spodobało u naszych warszawskich znajomych w zeszłym roku. (:
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: flissak »

Neoptolemos pisze: 22 sty 2024, 00:01 Autentycznie zapomniałem, że Mur Hadriana nie jest grą tylko solo :shock:

Legacy of Yu pewnie pójdzie jeszcze w górę, bo wciąż jest nowe. Ale też (kończąc powoli tej temat) faktycznie gry "pure solo" mają nieco trudniej, skoro do wielu tradycyjnych eurosków robi się teraz bardzo porządne automy i można mieć 2 w 1 ;)
Takie Under Falling Skyes chyba dobrze się sprzedało Rebelowi.
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: goldsun »

Ayaram pisze: 22 sty 2024, 07:37 CTMD - Podstawkę nową z nowymi przedwiecznymi na pewno kupię. Ten sezon 4ty to rozumiem analogia do 2giego? Czyli 6 scenariuszy bez przedwiecznych? Jeśli tak to pewnie oleje. W tej grze potrzebuje jedynie więcej przedwiecznych w cenie nieprzedwiecznych :lol:
W sezonie 4, tym razem rozumiem, że będzie 1 przedwieczny - Nyarlathotep, z 2 figurkami.
Obrazek



Oprócz tego, jako osobne pudełko będzie pewnie przedwieczny - Itchaqua
W samej podstawce wchodzą przedwieczni: Azathoth i Tsathotggua


Edit: a skoro wszyscy wymieniają co by tu kupić, to u mnie
CDMD - na pewno
reszta - się zobaczy
Ostatnio zmieniony 22 sty 2024, 09:12 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: BOLLO »

Dobre zapowiedzi i największym pozytywnym tytułem jest dla mnie Voidfall. Uwielbiam też gry Suchego więc i Ewakuacja trafia na radar. To oczywiście nie jedyne zapowiedzi na ten rok które przygotował dla nas Portal. Spodziewam się jeszcze chociażby Zombicide White Death którego chyba chciałbym mieć w kolekcji. Sporo dobra nam Portal zaproponował i każdy coś dla siebie z tego koszyczka znajdzie.

Tutaj takie ich zestawienie wraz z dodatkami które chyba jeszcze nie zostały gdzieś zaspoilowane.
https://sklep.portalgames.pl/zapowiedzi ... T2EALw_wcB

Tak więc u mnie wygląda na tę chwile tak:

Pewniaki:
Era innowacji
Projekt Gaja
Voidfall


Mocno zainteresowany:
Ewakuacja
Marvel

Na radarze:
Septima
Szczury
Cuberpunk
Duna
Biały zamek

Nie mam zdania:
Sentinels
Spicy
Inventions
Cthulhu
Mędrcy z nad południowego Tygrysu
Ostatnio zmieniony 22 sty 2024, 09:28 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: walkingdead »

Co do gier solo, wydaje mi się, że liczby wsparć w PL nijak się mają do faktycznej popularności tytułu. Sporo osób kupiło w retailu ( w tym ja).
Widzę, że FG czy Szczurołap mocno śmigają po grupach FB. Podobnie wspomniany tutaj Under Falling Skies.

Ciekawe jak wyglądają faktyczne wyniki sprzedażowe.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: japanczyk »

Musze powiedziec, ze czuje sie zawiedziony.
Jedynym prawdziwym zaskoczeniem jest wydanie Age of Innovation - to sztos, a no i Sentinels of Multiverse spoznione o 10 lat w nowej szacie...

=> Cthulhu: Death May Die – Fear of the Unknown (BGG) (+ sezon 4 i dodatki) od dawna bylo wiadomo o kontynuacji linii
=> Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (BGG) (od razu dodatek i w sklepie portalu figsy) - raczej spodziewane
=> Dune: War for Arrakis (BGG, temat na forum) (co najmniej z dodatkiem) - raczej spodziewane
=> Biały zamek (The White Castle) (BGG) - nawet obstawialismy premiere na PortalConie
=> Mędrcy znad Południowego Tygrysu (Scholars of the South Tigris) (BGG) - wiadomo
=> Marvel Zombies: Rewolucja X-Men (Marvel Zombies: X-Men Resistance) (BGG) - wiadomo

=> Ewakuacja (Evacuation) (BGG, temat na forum) - lekkie zaskoczenie, bo gra raczej nie siadzie wszystkim
=> Inventions: Evolution of Ideas (BGG, temat na forum) - skoro WM bylo sukcesem, iadomo bylo, ze Inventions bedzie
=> Rats of Wistar (BGG, temat na forum) - powiedzmy, ze tego sie nie spodziewalem, bo wspolpraca z Cranio nie jest taka otwarta jak z Shemem czy CMON

=> Spicy (BGG) - ok, i guess?
=> Sentinels of the Multiverse: Definitive Edition (BGG, temat na forum) - jw, gra spozniona o dekade i watpie zeby zawojowala polski rynek
=> Septima (BGG, temat na forum) => Voidfall (BGG, temat na forum) - wspolpraca z Mindclashem pelna para

=> Era Innowacji (Age of Innovation)(BGG, temat na forum)
=> Projekt Gaja (Gaia Project) (BGG, temat na forum) (z dodatkiem)
- najwieksze zaskoczenia calych zapowiedzi - nie spodziewalem sie, ze PG zobaczymy od Portalu

Zapowiedzi mozna podsumowac tak:
CMON i jeszcze wiecej CMON, Shem Philips, Mindclash, Devir, Cranio, Feuerland, Eagle Gryphon Games (brak zapowiedzi dodatkow do AoS znaczacy) i Arcane Wonders

Zadnej nowej umowy, zadnej nwoej wspolpracy, wszystko poza AoI/Gaja/Sentinelsami bylo do przewidzenia i nie budzi specjalnych emocji
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Gromb »

Jak się współpraca z Arcane Wonders ułoży, to kto wie, może i figurkowych Sentinelsów zobaczymy, którzy od kilku lat rodzą się w bólach i są duchowym następcą Defenders of the Realm.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: loaru »

japanczyk pisze: 22 sty 2024, 09:10 Zadnej nowej umowy, zadnej nwoej wspolpracy, wszystko poza AoI/Gaja/Sentinelsami bylo do przewidzenia i nie budzi specjalnych emocji
A mnie ciekawi, czy takie uzależnienie portfolio od zewn. wydawców jest bezpieczne, na przykładzie Phalanx i Brass, Galakta i FFG. Co, jeśli CMON uzna, że sam może wydawać gry na polski rynek? Ale to już pewnie temat na odrębną dyskusje…
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: DarkSide »

Jestem bardzo zadowolony z tegorocznej oferty Portalu bo....jedynie Voidfall w zasadzie wbija na krótką listę zakupową. :mrgreen:
Reszta zapowiedzi niczym słynny internetowy komentarz: "Jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno". :wink: Przynajmniej będzie czas na ogrywanie tego co przybyło w kolekcji w ostatnich 3 miesiącach + kilka all-in'ów przyjedzie ze wspieraczek w pierwszym półroczu. Zatem jest szansa wreszcie zmniejszyć półkę wstydu.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: ArtIO »

japanczyk pisze: 22 sty 2024, 09:10 => Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (BGG) (od razu dodatek i w sklepie portalu figsy) - raczej spodziewane
=> Dune: War for Arrakis (BGG, temat na forum) (co najmniej z dodatkiem) - raczej spodziewane
Spekulacyjnie, jakich figurek można się spodziewać w ramach przedsprzedaży do CP2077:GoNC?
Poza dużym robakiem na przedsprzedaż Dune można jeszcze czegoś się spodziewać? Gra w sumie nie wymaga dodatków, ale jeżeli zamiast robaka dodadzą Smugglers to będzie fajnie tylko cena tego dodatku jest dość wysoka.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Hardkor »

ArtIO pisze: 22 sty 2024, 12:35
japanczyk pisze: 22 sty 2024, 09:10 => Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (BGG) (od razu dodatek i w sklepie portalu figsy) - raczej spodziewane
=> Dune: War for Arrakis (BGG, temat na forum) (co najmniej z dodatkiem) - raczej spodziewane
Spekulacyjnie, jakich figurek można się spodziewać w ramach przedsprzedaży do CP2077:GoNC?
Imo, któryś z dodatków KSE. Strzelam, że 3D Hideouts & Drones
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: VivoBrezo »

Ha, akcja z Neuroshimą mocno niespodziewana. Jakbym wiedział, że takie atrakcje będą na Portalconie, to bym siedział na prelekcjach, a nie grał w giereczki :D

https://neuroshimahex.pl/news/neuroshim ... przepasci/

psia.kostka Podziemne Imperium raczej organicznie się sprzedaje. To dobry, lekki, szybki, tani tytuł. Idealny w kategorii rodzinnej gry planszowej, bardzo pożądany na rynku. Portal ma tutaj kurę ze złotymi...
Czemu by na tej bazie nie budować przyszłości wydawniczej. My little Robinson, Neuroshima kids, Detektyw family edition. Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się po nie schylić :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: PytonZCatanu »

VivoBrezo pisze: 22 sty 2024, 13:15 Ha, akcja z Neuroshimą mocno niespodziewana. Jakbym wiedział, że takie atrakcje będą na Portalconie, to bym siedział na prelekcjach, a nie grał w giereczki :D

https://neuroshimahex.pl/news/neuroshim ... przepasci/
Argumentowane jest to hejtem na Ignacego, wytykaniem błędów Portal Games, niewystarczającym wsparciem ze strony społeczności,

Ale cyrk 😁
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

Nie do wiary, Król Taktu znow atakuje! Joby na regionalnych mistrzow gry w trakcie finalu czempionatu :mrgreen:
VivoBrezo pisze: 22 sty 2024, 13:15 Podziemne Imperium raczej organicznie się sprzedaje. To dobry, lekki, szybki, tani tytuł.
Jasne, niech im kurka daje dobry udoj, nie zaluje :wink:
Tylko tak mnie naszlo, ze przeciez te mechanizmy "hurtu licencyjnego" (o ktorym juz tu dosc powszechnie sie rozprawia) dzialaja w obie strony. Raz my 2-3 gierki wezniemy, ale i sami 3 oddamy taniej.
I scratch your back, you scratch mine.
I troche w kontekscie tego, co by bylo gdyby:
loaru pisze: 22 sty 2024, 11:21 Co, jeśli CMON uzna, że sam może wydawać gry na polski rynek?
To by Portal w stanach dalej wydawal Brazil i Gutenberga :P
PytonZCatanu pisze: 22 sty 2024, 13:26 niewystarczającym wsparciem ze strony społeczności
Gdzie piniondze sa za las Hexy, ja sie pytam!
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: toblakai »

PytonZCatanu pisze: 22 sty 2024, 13:26
VivoBrezo pisze: 22 sty 2024, 13:15 Ha, akcja z Neuroshimą mocno niespodziewana. Jakbym wiedział, że takie atrakcje będą na Portalconie, to bym siedział na prelekcjach, a nie grał w giereczki :D

https://neuroshimahex.pl/news/neuroshim ... przepasci/
Argumentowane jest to hejtem na Ignacego, wytykaniem błędów Portal Games, niewystarczającym wsparciem ze strony społeczności,

Ale cyrk 😁
Szanujmy się - jak już coś cytujemy to bez manipulacji:
Argumentowane jest to hejtem na Ignacego, wytykaniem błędów Portal Games, niewystarczającym wsparciem ze strony społeczności, ale przede wszystkim słabą sprzedażą nowych produktów – pudełkowej Gildii Kupców i cyfrowych Partyzantów.
Patrząc na to jak długo linia NH jest wspierana to i tak można chyba tylko się cieszyć, że nie ubili tego po kilku dodatkach. Były wzloty i upadki, ale jednak praktycznie co roku jedna armia wpadała - nie jestem sobie w stanie przypomnieć innej gry która by była tak długo rozwijana.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sliff »

1. Nuroshima wszędzie poza polską klapła.
2. To drugie coś fantasy klapło wszędzie.
3. Już jest collector box i musi się wszystko mieścić.
4. Rozwój Apki nie przyspieszył nic a nic od lat
5. Po podejściu Joanny i tak nie ma komu tam nowych armii testować.

A tak serio to już jest pełnoletnia gra a moment kiedy koszty przewyższą korzyści musiał kiedyś nadejść.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

toblakai pisze: 22 sty 2024, 13:36 nie jestem sobie w stanie przypomnieć innej gry która by była tak długo rozwijana.
Tylko gdyby to Carcassonne lub Zamki B. konczyly wydawanie corocznych promosek na Essen, to bylaby radosna feta z szampanem podsumowujaca dlugie lata zabawy, a nie grozby i chlosta dla graczy ;)

A poza tym prezesso w tv zapowiadal, ze bedzie jakas Neuroshimowa "akcja". Wiec nie kumam tych strachow-na-lachow. Jakis kortyzolowy chwilowy odpał moze.

Aha, nie musi byc rozwijana, wystarczy ze wspierana, turniejami, nagrodami, chocby na final.
To show nakierowane na rozglos chyba :?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Bruno »

U, ostre jak pazurki Pudelka...
Nie znam stosunków panujących w światku NH, ale nawet zdając sobie sprawę z faktu, że w polskim necie hejt zbyt często bywa utożsamiany z "wolnością słowa", można chyba zasadnie domniemywać, że ta legendarna linia produktów najwyraźniej coraz mniej się spina finansowo (co wynika wprost z wypowiedzi o sprzedaży Partyzantów).
japanczyk pisze: 22 sty 2024, 09:10 Musze powiedziec, ze czuje sie zawiedziony.
(...)
Zadnej nowej umowy, zadnej nwoej wspolpracy, wszystko poza AoI/Gaja/Sentinelsami bylo do przewidzenia i nie budzi specjalnych emocji
Brzmi, jakby to biznesowe relacje emocjonowały Cię bardziej niż gry :wink:
Wydanie Voidfall, Projektu Gaja, AoI czy nowego Lacerdy to jednak gruba sprawa.
Poza tym, skoro ogłoszenia większości tych tytułów się spodziewałeś, to nie powinieneś czuć się "zawiedziony" :P

Plany wydawnicze Portalu od kilku lat trzymają wysoki poziom!
Fajnie, że i Galakta weszła - chyba z sukcesem? - w nowe wydawnicze nisze (Paxy itp.).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: toblakai »

Trzeba mieć też na uwadze, że w odcinku podsumowującym rok 2023 Ignacy jasno dał do zrozumienia, że decyzja na 2024 jest taka żeby spowolnić tempo wydawnicze. Mają nie wydawać pozycji, które są tylko dobre, a jedynie najbardziej pewne pozycje - czy ogłoszone tytuły nimi są to już kwestia dyskusyjna.

Ewidentnie poprzedni rok był w Portalu trudny - wspominał o tym w podsumowaniu - i ten rok poświęcą na odbudowę i dogranie swojego zespołu developerskiego.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: _leigam_ »

toblakai pisze: 22 sty 2024, 14:03 Trzeba mieć też na uwadze, że w odcinku podsumowującym rok 2023 Ignacy jasno dał do zrozumienia, że decyzja na 2024 jest taka żeby spowolnić tempo wydawnicze. Mają nie wydawać pozycji, które są tylko dobre, a jedynie najbardziej pewne pozycje - czy ogłoszone tytuły nimi są to już kwestia dyskusyjna.

Ewidentnie poprzedni rok był w Portalu trudny - wspominał o tym w podsumowaniu - i ten rok poświęcą na odbudowę i dogranie swojego zespołu developerskiego.
A które to pozycje według Trzewika w poprzednich latach były tylko dobre? :lol: :lol: :lol: :lol:
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: japanczyk »

Bruno pisze: 22 sty 2024, 13:56
japanczyk pisze: 22 sty 2024, 09:10 Musze powiedziec, ze czuje sie zawiedziony.
(...)
Zadnej nowej umowy, zadnej nowej wspolpracy, wszystko poza AoI/Gaja/Sentinelsami bylo do przewidzenia i nie budzi specjalnych emocji
Brzmi, jakby to biznesowe relacje emocjonowały Cię bardziej niż gry :wink:
bardziej sprowadza sie to do tego, ze wydaja gry wydawnictw, z ktorymi juz wspolpracuja - relacje biznesowe mi rybka, ale zapowiedzi maja emocjonowac, byc niespodziewane - tutaj to robienie wokol tego imprezy i szumu jest nieciekawe, bo wszystko mozna podsumwoac - kontynuacja wydawania tego co juz zapowiedziano
Bruno pisze: 22 sty 2024, 13:56 Wydanie Voidfall, Projektu Gaja, AoI czy nowego Lacerdy to jednak gruba sprawa.
Poza tym, skoro ogłoszenia większości tych tytułów się spodziewałeś, to nie powinieneś czuć się "zawiedziony" :P
Voidfall mzona sie bylo spodziewac bo Trickerion i wszechobecnie rzucane hinty, ze przed Trickerionem moze wyjsc co innego od Mindclasha
PG - gruba sprawa? to tytul majacy X lat - i jasne, t bdb tytul, swietnie, ze Portal go bedzie mial w portfolio - emocji w tym niewiele bo zapowiedz ze ktos wznowi na polskim rynki PN rzucily... 2 lata temu?
Lacerda - spodziewana zapowiedz

I to ze sie czegos spodziewalem nie znaczy, ze nie moge byc zawoiedziony

To ze sie spodziewalem dostac skarpetki na choinke, nie sprawily, ze nie spodziewalem sie jakiegos zaskoczeia, ze dostane cos jeszcze, a do skarpetek byl jedynie zestaw herbaty Lipton :)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: VivoBrezo »

_leigam_ pisze: 22 sty 2024, 14:10
toblakai pisze: 22 sty 2024, 14:03 Trzeba mieć też na uwadze, że w odcinku podsumowującym rok 2023 Ignacy jasno dał do zrozumienia, że decyzja na 2024 jest taka żeby spowolnić tempo wydawnicze. Mają nie wydawać pozycji, które są tylko dobre, a jedynie najbardziej pewne pozycje - czy ogłoszone tytuły nimi są to już kwestia dyskusyjna.

Ewidentnie poprzedni rok był w Portalu trudny - wspominał o tym w podsumowaniu - i ten rok poświęcą na odbudowę i dogranie swojego zespołu developerskiego.
A które to pozycje według Trzewika w poprzednich latach były tylko dobre? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja bym chyba użył słowa ,,ryzykowne finansowo". Np taki Crescent Moon, który jest świetną grą, ale specyficzną.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
ODPOWIEDZ