Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: mmag »

Król może być tylko jeden - Kingdom Death

Kampania z końca 2016, miała być dostarczona do końca 2020, aktualnie (początek 2022) wyszła mniej niż połowa zapowiedzianych rzeczy. Ta zdecydowanie mniejsza połowa. Ech, człowiekowi aż się łezka w oku kręci, na wspomnienie jak absurdalnie odległym i przesadzonym wydawał się ten termin realizacji 2020 w czasie kampanii...

Temat chyba można zamykać, dam znać za jakieś pięć lat czy zaczęła się już pierwsza część czwartej fali dostawy. :lol:
Awatar użytkownika
MaMiKr
Posty: 190
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:10
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: MaMiKr »

U mnie będzie to Tainted Grail, dzięki niemu więcej już nie wsparłem AR - wole kupić używkę niż mrozić kasę i czekać jak Osiołek
prowadzę @Cosoplanszowkach i kanał https://www.youtube.com/@cosoplanszowkach/featured
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Gizmoo »

Gizmoo pisze: 18 sty 2022, 09:41 PLANET UNKNOWN

Wsparte - Kwiecień 2020
Miała dotrzeć - Październik 2020
To niewiarygodne, ale wreszcie dotarło, po niemal równo dwóch latach od wsparcia. :shock: Gdyby założyli bardziej realny czas realizacji, to pewnie bym nie marudził, a tak to niestety był to festiwal niespełnionych obietnic, głośnych ściem i zrealizowanych opóźnień.

Dodam tylko, że finalna wersja "lazy suzan" nie grzeszy designerską błyskotliwością i aż strach pomyśleć, jak wyglądały jej poprzednie wcielenia. :lol:

Anyways... U mnie z dłużej oczekiwanych KS-ów, został jedynie ten nieszczęsny Chaosmos, więc już tylko jeden projekt nad którym mogę się poużalać. ;)
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: ponika »

Obecnie największą obsuwę z których ich wsparć ma Alba, od Inside the Box Board Games. Nie byłoby tragedii, miała dojść w listopadzie 2021, więc na razie spóźnienie malutkie, problem w tym że ich wcześniejsze gry też nie dotarły a wymówki idą dokładnie tym samym torem (taki Crypt X był zapowiedziany na październik 2019, już ponoć nawet był wysłany, ale ostatnia aktualizacja głosi że będzie kolejna obsuwa, bo lockdown fabryki w Chinach).
Niestety obecnie braki papieru i sytuacja na świecie dokładają dodatkowe obsuwy nawet w przedsprzedażach czy normalnie zapowiedzianych tytułach...
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: schen »

Super Dungeon Explore: Legends

Wsparte: 7 Listopad 2015
Przewidywana wysyłka: Grudzień 2016

Drugi KS jaki wsparłem w życiu... No i od tamtego czasu podchodzę do nich jak pies do jeża ;) Jeśli kiedykolwiek cokolwiek z tego do mnie jakimś cudem dotrze to chyba jakąś ucztę wyprawię :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: japanczyk »

SDE to raczej martwy projekt :(
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: CrossSleet »

Ja tak samo - Super Dungeon Explore Legends. Legendarny projekt, który niestety okazał się oszustwem z ogromną dramą w tle.

Mimo wszystko SDE to gra, do której nadal mam sentyment, więc trudno :)
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: schen »

japanczyk pisze: 20 kwie 2022, 19:07 SDE to raczej martwy projekt :(
Zdaję sobie z tego sprawę :) Aczkolwiek autorzy raz na jakiś czas raczą nas informacjami jak to oni się nie starają o dokończenie swoich KSowych projektów. Kto wie, może faktycznie coś tam próbują i mają dobre intencje (nie mnie osądzać, choć sam przestałem już sobie robić nadzieję ;) ) i może kiedyś, na jakąś 50'tą rocznicę kampanii, gdy nikt się tego nie będzie spodziewał, przyjdzie informacja, że kurier z przesyłką zmierza pod dawno nieaktualny adres ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Jiloo »

kwiatosz pisze: 18 sty 2022, 16:47
Gizmoo pisze: 18 sty 2022, 13:10
kwiatosz pisze: 18 sty 2022, 11:51 Alien Frontiers, zbiórka zakończyła się jakoś w 2013 albo 2014 z tego co pamiętam.
Tak z ciekawości - są szansę, że to dowiozą, czy to już pogrzebana sprawa?
6 lat temu obiecali dowieźć kilka wersji językowych ale bez polskiej, nie mam pojęcia czy coś się ruszyło z polską, ale optymistyczny nie jestem.
Tutaj jest ewidentna wina polskiego „wydawcy”. Użyłem cudzysłowia, bo to był chyba taki trochę fanowski projekt. Niestety klapa na całej linii, a organizator się wypiął na wszystkich.
Natomiast Definitive Edition ukazał się kilka lat temu i raczej bez większych perturbacji.

Ja czekam (raczej z płonnymi nadziejami) na realizację Dire Alliance: Horror. Spóźnienie może nie jest jakieś rekordowe. Gra miała dotrzeć raptem 2 lata temu. Natomiast sytuacja wydawnictwa jest nieciekawa, kilka projektów czeka na realizację. Przy czym większość tych gier jest wydrukowana i magazynowana, i kombinują deale z innymi firmami, żeby jakoś to przetransportować. Niby jakieś wcześniejsze projekty udało im się dostarczyć, więc niby coś się rusza, ale ja jestem bardzo sceptyczny.

Z gier, z których cieszę się, że nie wsparłem mogę wymienić Warfighter Fantasy. Co prawda gra dociera (powoli) do wpierających po 2,5 roku opóźnienia, ale to ile czasu nad tym pracowali po ufundowaniu, a ile rzeczy nadal trzeba poprawić to głowa mała. Inna sprawa, że ja kupiłem grę w sklepie 3 miesiące temu, a wspierający z Europy nadal czekają na swoje egzemplarze (chyba tylko US dostało).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Wojtek.k »

Wojtek.k pisze: 19 sty 2022, 13:11 Wsparty dodatek do Madeiry od What's Your Game?, termin dostawy marzec 2020. Szansa, że w ogóle dostarczą są w granicach błędu statystycznego.
W sumie po dwóch latach od tego wpisu, dodatek nadal nie dotarł.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: PytonZCatanu »

Wojtek.k pisze: 26 sty 2024, 09:16
Wojtek.k pisze: 19 sty 2022, 13:11 Wsparty dodatek do Madeiry od What's Your Game?, termin dostawy marzec 2020. Szansa, że w ogóle dostarczą są w granicach błędu statystycznego.
W sumie po dwóch latach od tego wpisu, dodatek nadal nie dotarł.

Z ciekawości - nadal wspierasz KS pomimo takich doświadczeń, czy zrezygnowałeś?
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Wojtek.k »

PytonZCatanu pisze: 26 sty 2024, 09:21 Z ciekawości - nadal wspierasz KS pomimo takich doświadczeń, czy zrezygnowałeś?
Nie wspiera, choć przyczyna jest inna, ograniczyłem ilość kupowanych gier. Wcześniej zresztą też niewiele wspierałem na KS, to był drugi tytuł.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 26 sty 2024, 09:21 Z ciekawości - nadal wspierasz KS pomimo takich doświadczeń, czy zrezygnowałeś?
Jantroche wejdę w zdanie - wsparlem 200+ projektów na Kickstarterze
Do tej pory wszystkie dowiozły
Przy kilku (Mythic Games) jest szansa niedowiezienia, ale ogolnie to wygląda raczej pozytywnie
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: dawciu »

japanczyk pisze: 26 sty 2024, 09:41 Przy kilku (Mythic Games) jest szansa niedowiezienia, ale ogolnie to wygląda raczej pozytywnie
z ciekawości o jakim tytule mówisz? ja wątpie że otrzymam swoje Rise of the necromancers. Widać że cała para i wszystkie środki jakie uzyskali z dodatkowy dopłat poszła w R6 i second wave darkest dungeon...
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: E2MD »

Tak mi się przypomniało, że nigdy nie dostałem książki "Poradnik projektowania gier planszowych" ufundowany na wspieram.to. Dostawa miała być końcem 2018. Organizator ogólnie się przyznał, że sporo przesyłek nie dotarło. Pisałem kilka razy do nich na różne maile które podawali, ale w końcu nigdy nic nie przyszło.
Później moje życie się tak potoczyło, że miałem inne sprawy na głowie i skończyło się sumarycznie niczym.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Gothik »

japanczyk pisze: 26 sty 2024, 09:41
Przy kilku (Mythic Games) jest szansa niedowiezienia, ale ogolnie to wygląda raczej pozytywnie
Obawiam się, że okazałeś się tu prorokiem:

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... ts/4014040
ODPOWIEDZ