Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: ave.crux »

Kajdi pisze: 16 sie 2023, 14:38
To nie zależy od symbolu z karty, którą się odpaliło z akcji ewolucji, tylko od symbolu na karcie, która się pojawia jako uzupełnienie rynku kart.
No to źle graliśmy, dzięki
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Mr_Fisq »

Przypominam że od pytań o zasady jest dedykowany wątęk:
viewtopic.php?t=79742

jakby ktoś szukał swojego pytania, to tam powinien skierować swe kroki.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Władcy Ocenów / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: 8janek8 »

Na czym ostatecznie stanęło z poprawkami do instrukcji/innymi błędami? Wydawnictwo podjęło jakieś kroki, żeby to naprawić?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
ostry66
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2009, 20:07
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Władcy Ocenów / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: ostry66 »

Na stronie udostępnili poprawioną wersję instrukcji.
Czy coś więcej? Nie wiem.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Władcy Ocenów / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: feniks_ciapek »

Czy jakiś admin może poprawić literówkę w tytule? „Ocenów”?

Zrobione - Fisq
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Dominant species:Marine PL vs ENG

Post autor: Bart »

Witam wszystkich ,

Zauważyliście drastyczną różnicę w bonusowych PZ między wersjami? Na planszy ENG jest 6+ kafli = 21 PZ a na polskiej 9+=45

Zastanawiam się jaka była idea tego zabiegu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Dominant species:Marine PL vs ENG

Post autor: warlock »

Bart pisze: 05 sty 2024, 09:18 Witam wszystkich ,

Zauważyliście drastyczną różnicę w bonusowych PZ między wersjami? Na planszy ENG jest 6+ kafli = 21 PZ a na polskiej 9+=45

Zastanawiam się jaka była idea tego zabiegu.
Bardzo słuszne spostrzeżenie, angielska wersja ma "sufit" na szóstce i nie da się zdobyć z niej więcej niż 21 pkt.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Bart »

No właśnie, i teraz nie wiem czym podyktowana była zmiana, ten 9+ w wersji PL wydaje się być bardzo "mocny" w przypadku punktacji bonusowej w momencie punktacji za "przetrwanie".

Zastanawiam się czy to jest błąd a jeśli tak to w której wersji jest poprawnie.
majami
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2023, 17:01
Has thanked: 6 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: majami »

Heloł. Planuje zakup, ale w zeszłym roku widziałem sporo informacji, że są błędy w instrukcji.
Poprawili to? Można kupować i grać, czy trzeba pobierać jakieś dodatkowe erraty, poprawione karty itp? :roll:
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: kuleczka91 »

majami pisze: 11 lut 2024, 23:57 Heloł. Planuje zakup, ale w zeszłym roku widziałem sporo informacji, że są błędy w instrukcji.
Poprawili to? Można kupować i grać, czy trzeba pobierać jakieś dodatkowe erraty, poprawione karty itp? :roll:
W pudełku jest błędna instrukcja. Musisz pobrać ze strony wydawcy poprawioną. Nie było dodruku tej gry, więc wszystkie egzemplarze mają błędną instrukcje. Karty wszystkie były w porządku, więc poza instrukcją można siadać i grać :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Highlander »

Można też poszukać używanego egzemplarza wydania angielskiego, nieskażonego błędami polskiego wydania.

W polskiej wersji jest też poważny błąd na planszy z tabelką PZ (patrz kilka postów powyżej).
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Highlander »

Mr_Fisq pisze: 24 sie 2023, 08:09 Przypominam że od pytań o zasady jest dedykowany wątęk:
viewtopic.php?t=79742

jakby ktoś szukał swojego pytania, to tam powinien skierować swe kroki.
Prośba do admina aby również poprawić tytuł wątku do pytań i zasady - jak tam identyczna literówka jak była tutaj "Ocenów".
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: AnlAir »

Poprawiłem porawioną instrukcję :lol:

Przerobiłem tylko tabelkę na poprawną, może się komuś przyda.

https://drive.google.com/file/d/1KJWt81 ... sp=sharing

Mogę również zrobić naklejkę na planszę z poprawioną tabelką ale potrzebowałbym skanu tej części planszy.
Jesli jest chętny wykonać coś takiego to proszę o info tzn skan w rozdzielczości minimum 300dpi.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: pan_satyros »

Czy istnieje jakaś zbiorcza tabela błędów polskiego wydania? Rozumiem, że wydawca uznał że taka errata nie jest konieczna?

Znajomy podesłał właśnie chociażby te kartę:
Bioróżnorodność PL vs ANG
Spoiler:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

Powiem wprost - zaufanie do Phalanxów w kwestii tłumaczenia jest u mnie 10 razy mniejsze, niż w przypadku Portalu. Co to wydawnictwo odwala...
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: ckbucu »

warlock pisze: 13 kwie 2024, 12:17 Powiem wprost - zaufanie do Phalanxów w kwestii tłumaczenia jest u mnie 10 razy mniejsze, niż w przypadku Portalu. Co to wydawnictwo odwala...
Po zagraniu w wersję polska uważam, że ma karygodne błędy, które nie powinny się wydarzyc. Oni w to chyba nawet nie grali przed wydaniem. Błąd z tabelą na planszy to jest absurd niechlujstwa.
Karta z wulkanizmem powiela niepotrzebny tekst z oryginału (ktokolwiek jakby grał w te grę to by ją poprawił). Bioróżnorodność źle przetłumaczona, innych kart już nie sprawdzałem. Nie mówiąc o tym że to na pierwszy rzut oka efekt kart kłóci się z jego nazwą. Dodam nawet, że oni na karcie nazwali to jako Bioroznorosnosc a w instrukcji Przy wyjaśnieniu karty (które też jest błędne) - Różnorodność biologiczna.
Do tego dochodzą idiotyczne decyzje, jak grałem w ENG to w PL masz dużo na opak. Przykłady:
- karty wchodzące na rynek z efektem stalym w ENG mają tło niebieskie, z efektem natychmiastowym - żółte. W PL jest na odwrót.
- rybki z eventem survival i extinction w ENG łatwo rozpoznać. Extinction to ości ryby które są po lewej stronie karty. Rybka płynie od lewej do prawej. Survival to kolorowa rybka po prawej stronie karty płynąca od prawej do lewej. W PL? Rybki pojawiają się na środku karty. Obie rybki są kolorowe, jedna ciemna druga bardziej kolorowa. Ta ciemna do extinction a kolorowa survival. Extinction płynie od prawej do lewej (jak survival w ENG) a survival od lewej do prawej (jak extinction w ENG)
- karta przetrwania, na tyłach jest objaśnienie kart miejsc specjalnych w wersji angielskiej. W polskiej tego nie ma. Chcesz doprecyzować co robi dane pole specjalne? Wertuj instrukcje.
- to już osobiste odczucie ale duża planszetka w wersji ENG jest dla mnie dużo wygodniejsza do trzymania karty i Kostek niż mała w PL, na której jest mało miejsca i nie ma rozpisanych akcji. Te są rozpisane na dodatkowych player aidach.
Wiem że we punkty nie ziębią tych co nie grali w grę wcześniej. Tych co grali na ENG i przeszli na PL na pewno będą.
Na plus za to muszę przyznać że dali żetony do oznaczania 100/200 pkt i zrezygnowali z idiotycznego pola punktowego 100, gdzie w ENG po 100 jest 0. Tu mamy 99 i 0.
Wersja ENG jest dla mnie też ładniejsza, ma żywsze kolory.
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: ckbucu »

Kolejny błąd
Obrazek

Obrazek
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: kisiel365 »

Planowana jest jakaś errata czy po prostu "skusiliście się na nasze kolorowe drewienka a tu macie proszę środkowy palec"?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: ckbucu »

Środkowy palec. Kolega wysłał im listę błędów i pytanie co z tym zrobią. Phalanx nie widzi problemu np w tym, że plansza z punktacją jest błędna, bo “to nie wpływa na rozgrywkę” xd twierdzą, że poprawiona instrukcja (która wciąż jest błędna, poprawili chyba tylko liczbę komponentów) jest na stronie i nara
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: tomuch »

Warto brać wersję PL pomimo tych błędów? Całkiem fajna promyka teraz była...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

Dla mnie to mizerny sequel.
majami
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2023, 17:01
Has thanked: 6 times

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: majami »

W mojej opinii na tej promocji ze strony Phalanx warto.
Sam kupiłem w lutym, wydrukowałem sobie poprawioną instrukcję i z niej ogarniałem zasady a na resztę błędów przymknąłem oko i bawię się świetnie.
Jeśli lubisz negatywną interakcję, średnio ciężkie tytuły i ciągłą rywalizację, to się nie zawiedziesz, nawet grając na 2 graczy.
A jak jeszcze dodatkowo potrafisz się wczuć w grę i kolorowe kosteczki nie są dla Ciebie tylko kosteczkami a serio określają liczebność gatunków na planszy, to gra staje się niczym jakieś mapy gatunkowe na których obserwujesz zachowania zwierząt, bo dużo w niej określeń naukowych i akcji realnie występujących w świecie zwierząt. :)
No i polecam dokupić znaczniki zwierząt zastępujące kolorowe kostki na planszy, dają +2 do klimatu :)
Mnie wkręciło do tego stopnia, że dokupiłem Władców Ziemi i czekam na większe grono graczy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: pan_satyros »

A jest gdzieś zebrana lista błędów zarówno tych w zasadach, jak i na kartach?
ODPOWIEDZ