Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: tomb »

Na czym polegają dodatki w tej grze? Czy dodatki wymagają konstruowania talii, jak w karciankach kolekcjonerskich? A może jest tu jakiś zautomatyzowany sposób na wymianę kart w talii?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Namurenai »

tomb pisze: 29 sty 2024, 10:38 Na czym polegają dodatki w tej grze? Czy dodatki wymagają konstruowania talii, jak w karciankach kolekcjonerskich?
Nie wiem co oznacza "jak w karciankach kolekcjonerskich" - ale owszem, dodatki wprowadzają dodatkowe karty, którymi możesz zastępować karty z podstawki.
Jeśli chcesz więc grać jakimikolwiek innymi kartami niż tymi, które są w premade deckach, musisz bawić się w deck construction.
tomb pisze: 29 sty 2024, 10:38A może jest tu jakiś zautomatyzowany sposób na wymianę kart w talii?
Uchylisz rąbka tajemnicy co dokładnie miałoby to oznaczać? :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: tomb »

Jak w karciankach kolekcjonerskich - miałem na myśli ten sposób, gdy z puli posiadanych kart musimy skonstruować talię, a dobór kart, prócz jakiś ogólnych wymogów formalnych, zależy wyłącznie od gracza.

Taki system rodzi pewien problem - trzeba mieć rywala, który sam sobie złoży talię. I tu przydałby się jakiś zautomatyzowany system, który uprościłby wybory. Jak miałoby to wyglądać - nie wiem! Może w ramach jednego typu kart wymiana jednego wzoru na inny, albo sumowanie wartości kart zawartych w decku? To wszystko zależy od synergii między kartami i nie wiem, czy w przypadku tej gry jakaś automatyzacja w ogóle byłaby możliwa.
Edycja: Warhammer inwazja w podstawce miał sprytny sposób - przed partią zbierało się karty do kupy i każdy z graczy wybierał do talii jedną z dwóch wylosowanych kart kart, drugą odrzucał (czy jakoś tak). Losowe, ale można zagrać z marszu.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: mckil »

tomb pisze: 29 sty 2024, 11:01 Edycja: Warhammer inwazja w podstawce miał sprytny sposób - przed partią zbierało się karty do kupy i każdy z graczy wybierał do talii jedną z dwóch wylosowanych kart kart, drugą odrzucał (czy jakoś tak). Losowe, ale można zagrać z marszu.
Jesteś tego pewien że to oficjalny wariant? Ja za cho....rę nie pamiętam takiego mechanizmu. Mało tego, z tego co kojarzę to oprócz kilku kart neutralnych to nie było tam raczej z czego budować talii... Ale to było dawno a ja już stary więc mogę dobrze nie pamiętać.
Ale. To o czym piszesz to bolączka wszystkich LCGów i CCGów i innych karcianek z duża ilością kart i budową decku przed grą. Żeby rozwiązać ten problem dużo osób korzysta z talii złożonych przez innych a zamieszczonych na stronach internetowych, np. do Netrunnera jest bardzo dużo tego...

Co do Pagana to czytałem że jednak po kilku grach gdy chce się "czegoś więcej" to raczej nie ma problemu z podmianą kart. Raczej gracze wiedzą jakie karty im się nie podobają i na co je wymienić. No ale to opinie innych, sam nie grałem więc nie dam głowy że to prawda. Weź też pod uwagę że to jednak nie LCG gdzie co miesiąc wychodzi nowa "paczka" i pula kart na przestrzeni krótkiego czasu rośnie w zastraszającym tempie i trzeba "non stop" coś zmieniać.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: tomb »

mckil pisze: 31 sty 2024, 00:17 Jesteś tego pewien że to oficjalny wariant?
Aż sięgnąłem po instrukcję do Inwazji i jest, nazwali to draftem i wygląda trochę inaczej, niż napisałem, ale jest.
Spoiler:
Przejrzałem instrukcję do podstawki i dodatku Pagan i nie widzę tam żadnych wytycznych co do talii. Rozumiem, że po prostu ma mieć 50 kart i już?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: minimati »

W przypadku talii Wiedźmy, musi ona zawierać: 10 kart Brew, 10 kart Charm, 10 kart Enchantment i 10 kart Familiar. W przypadku talii Łowcy, musi ona zawierać: 10 kart Ally, 10 kart Event, 10 kart Investigation i 10 kart Location. Pozostałe 10 kart (rozmiar talii to 50) możesz zagospodarować jak chcesz (jedyny warunek jest taki, że każda karta może znaleźć się w talii maksymalnie w dwóch kopiach).
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: mckil »

tomb pisze: 31 sty 2024, 01:12
mckil pisze: 31 sty 2024, 00:17 Jesteś tego pewien że to oficjalny wariant?
Aż sięgnąłem po instrukcję do Inwazji i jest, nazwali to draftem i wygląda trochę inaczej, niż napisałem, ale jest.
Spoiler:
Przejrzałem instrukcję do podstawki i dodatku Pagan i nie widzę tam żadnych wytycznych co do talii. Rozumiem, że po prostu ma mieć 50 kart i już?
Jak mówiłem, starość. Zresztą ten tryb jest...nie chcę napisać bez sensu ale nie wyobrażam sobie tak grać ze wszystkimi dodatkami ;)

Żeby było w temacie. Mam zamiar wejść all-in jeżeli chodzi o Pagana. I mam podobne obawy co do tego samego co Ty bo u mnie w "domu" granie w Inwazję zabiły dodatki i brak chęci budowania talii przez przeciwników. Grę sprzedałem czego żałuję do dzisiaj ale... Łudzę się że Pagan ma na tyle mało dodatków i wychodzą one dużo rzadziej że spokojnie to z młodym ogarniemy ale wpierw ogramy dobrze podstawkę.
Niech oni już uruchomią przedsprzedaż tej gry....
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: bourbon »

tomb pisze: 29 sty 2024, 10:38 Na czym polegają dodatki w tej grze? Czy dodatki wymagają konstruowania talii, jak w karciankach kolekcjonerskich? A może jest tu jakiś zautomatyzowany sposób na wymianę kart w talii?
na ta chwile chyba tylko excel (lista kart+deck building):

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

zeby edytowac trzeba utworzyc swoja kopie, w drugiej zakladce wersja ang
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: TOMEQ »

Kurde. Ja rozumiem, że nie trzeba od razu brać wszystkich dodatków itede itepe, no ale... Będą 3 nowe dodatki, do 5 już ogłoszonych.
Zaraz wyjdzie jakieś myljon pesos szwajcarskich za all in...
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 51 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Zerthin »

TOMEQ pisze: 17 lut 2024, 07:49 Kurde. Ja rozumiem, że nie trzeba od razu brać wszystkich dodatków itede itepe, no ale... Będą 3 nowe dodatki, do 5 już ogłoszonych.
Zaraz wyjdzie jakieś myljon pesos szwajcarskich za all in...
No tak. Witamy w świecie karcianek lcg gdzie produkt nigdy nie umiera i dostaje coraz więcej i więcej małych karcianych dodatków.
I potem umiera i płacisz grubą kasę za te kilka unikatowych ;)

Ale nie martw się - te 3 kolejne dodatki będą bliżej końca roku - o ile nie w 2025
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Mrukar »

Chyba poczekam, aż ta Paganowa banieczka pęknie i skorzystam z OLX'a :lol:
Dobra żarty na bok. Co raz bardziej widzę, że gra nie dla mnie. Po pierwsze trzeba mieć równego partnera do stałego ogrywania lub bawić się w to turniejowo. Po drugie deck construction wchodzący w dodatkach. Chociaż tyle dobrze, że (według Pandy) podstawka to spokojnie kilkadziesiąt rozgrywek. Tutaj zdecydowanie warto poczekać na więcej recenzji.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: karmazynowy »

Mrukar pisze: 17 lut 2024, 09:36 Chyba poczekam, aż ta Paganowa banieczka pęknie i skorzystam z OLX'a :lol:
Dobra żarty na bok. Co raz bardziej widzę, że gra nie dla mnie. Po pierwsze trzeba mieć równego partnera do stałego ogrywania lub bawić się w to turniejowo. Po drugie deck construction wchodzący w dodatkach. Chociaż tyle dobrze, że (według Pandy) podstawka to spokojnie kilkadziesiąt rozgrywek. Tutaj zdecydowanie warto poczekać na więcej recenzji.
Ja mam w podstawkę 10 partii i czuję, że jeszcze spokojnie 20 mógłbym zagrać, tym bardziej że gra każda ze stron to inny deck i inne odczucia. Z tym dużym dodatkiem myślę, że spokojnie 50 partii do zagrania. Małe dodatki to dla zapaleńców myślę. Nie trzeba mieć wszystkiego, nikt tego nie sprawdza. :D
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: japanczyk »

TOMEQ pisze: 17 lut 2024, 07:49 Kurde. Ja rozumiem, że nie trzeba od razu brać wszystkich dodatków itede itepe, no ale... Będą 3 nowe dodatki, do 5 już ogłoszonych.
Zaraz wyjdzie jakieś myljon pesos szwajcarskich za all in...
No tak, tylko, ze Pagan na rynku jest od 2 lat, od jakiegos czasu bylo wiadomo, ze beda kolejne dodatki i dobrze, bo gra nie jest martwa
Nikt nie kaze od razu kupowac All-ina, szczegolnie, ze sama podstawka i Beyond the pallisades to jest kupa gry, a mini dodatki wprowadzaja sporo roznorodnosci
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: TOMEQ »

Kurde tak se pomyślałem, bo u mnie ekipa przeważnie 3ech. I czy jest jakaś możliwość techniczna... Jakakolwiek, żeby ta gra poszła na 3 osoby? Przyszłościowo?
W sensie jakiś może nowy bohater... Hiszpański inkwizytor... W końcu nikt się nie spodziewa Hiszpańskiej Inkwizycji... Hehh
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: minimati »

TOMEQ pisze: 17 lut 2024, 18:54 Kurde tak se pomyślałem, bo u mnie ekipa przeważnie 3ech. I czy jest jakaś możliwość techniczna... Jakakolwiek, żeby ta gra poszła na 3 osoby? Przyszłościowo?
W sensie jakiś może nowy bohater... Hiszpański inkwizytor... W końcu nikt się nie spodziewa Hiszpańskiej Inkwizycji... Hehh
Jak sobie wymyślisz jakiś wariant, to i na 4 pójdzie.
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Gun3R »

TOMEQ pisze: 17 lut 2024, 18:54 Kurde tak se pomyślałem, bo u mnie ekipa przeważnie 3ech. I czy jest jakaś możliwość techniczna... Jakakolwiek, żeby ta gra poszła na 3 osoby? Przyszłościowo?
W sensie jakiś może nowy bohater... Hiszpański inkwizytor... W końcu nikt się nie spodziewa Hiszpańskiej Inkwizycji... Hehh
A czemu chcesz akurat tą grę przerabiać na 3p zamiast po prostu wybrać inną?
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: TOMEQ »

Bo wszystko co na razie widzę i słyszę o tej grze mi pasuje.
Na 2ke też będzie grane. Najwyżej ktoś będzie parzył kawę obok, albo co...
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: mckil »

A mnie zastanawia czemu jeszcze nie ma uruchomionej przedsprzedaży...
Może we wtorek na live PN się dowiemy kiedy wystartuje i ile będzie nas ta przyjemność kosztować.
Swoją drogą boję się że cena za All-ina będzie zabójcza...
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: AnlAir »

Ja mam całość z KS oprócz maty i uważam, że nie ma sensu inwestować w tą grę tyle.
Mam za sobą 10+ parti z dwoma różnymi osobami.
Nie dołączyłem jeszcze żadnego dodatku, nie czuję żeby to było potrzebne.
(zdecydowanie potrzeba stałego gracza)

To powinna być dość szybka gra KARCIANA i wszelkie bajery są zbędne.
Drewniane znaczniki nie wpływają na rozgrywkę, w tej grze tektura też sprawia się dobrze.
Mata zdecydowanie nie jest potrzebna.
Ostatnio gram bez jakichkolwiek planszetek (graczy, wioski i uroków).
Zamieniłbym jeszcze liczniki na kostki i byłoby idealnie.
Szybki setup i szybka rozgrywka.

Niestety mam manię posiadania i poczucia delux :lol:
I tak jak w innych grach robi mi to róznicę tak tutaj naprawdę nie.
Może to jakiś moment zwrotny w mojej planszówkowej przygodzie a może właśnie ta gra tego nie potrzebuje.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Hardkor »

AnlAir pisze: 18 lut 2024, 07:16 Drewniane znaczniki nie wpływają na rozgrywkę, w tej grze tektura też sprawia się dobrze.
Mata zdecydowanie nie jest potrzebna.
Totalnie się nie zgodzę. Mata to dla mnie must have dla klimatu w tej grze, zaś znaczniki są po prostu przyjemne.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: PytonZCatanu »

https://luckyduckgames.com/pl/zapowiedzi

Na stronie Kaczek przy Paganie widnieje adnotacja MARZEC 2024
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: sydonia »

Przedsprzedaż Pagana będzie dosłownie na dniach. Premiera - marzec (raczej druga połowa).
SCD podstawki - 199 zł. SCD dodatku Za palisadą - 119 zł. SCD mniejszych dodatków 45-55 zł.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: ScorpZero »

Ciekawe, czy będzie się dało kupić same upgrady w stylu maty i całej reszty szpeju u Kaczek, a resztę trochę taniej w jakimś Dragoneye?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Dako »

ScorpZero pisze: 21 lut 2024, 08:20 Ciekawe, czy będzie się dało kupić same upgrady w stylu maty i całej reszty szpeju u Kaczek, a resztę trochę taniej w jakimś Dragoneye?
Wg tego co padło wczoraj w wywiadzie z Michałem Hermanem tak właśnie ma być.
Bo mata i znaczniki mają być chyba dostępne tylko w sklepie Kaczek w cenach po 99 pln za każde.
Gra i pozostałe dodatki będą dostepne w sklepach.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: mckil »

Dako pisze: 21 lut 2024, 08:52
ScorpZero pisze: 21 lut 2024, 08:20 Ciekawe, czy będzie się dało kupić same upgrady w stylu maty i całej reszty szpeju u Kaczek, a resztę trochę taniej w jakimś Dragoneye?
Wg tego co padło wczoraj w wywiadzie z Michałem Hermanem tak właśnie ma być.
Bo mata i znaczniki mają być chyba dostępne tylko w sklepie Kaczek w cenach po 99 pln za każde.
Potwierdzam. Tak mówił. Ma być też pakiet mata+drewniane znaczniki w trochę lepszej cenie. Nie mogę się doczekać :D
ODPOWIEDZ