Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

UNO
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mrukar »

Wielce imponujące budowle - pierwsze poliomino i co prawda nie mam wrażenia jakbym grał w niewiadomo jaki wybitny tytuł to jest to bardzo przyjemna gra. Rundy lecą szybko, na planszy jest na tyle ciasno, żeby było nad czym się zastanowić i każdy punkt jest ważny. Polecam dla rodzin i do kawki. Wykonanie też robi swoje. Domownicy są zachwyceni.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »


EL GRANDE
- Bo kiedyś szukałem ale nie było po PL, a widzę po sobię że zaczynam naprawdę lubić gry typu area control więc weszło na radal. Pojawiła się w przystepnej cenie PL wersją więc wsparłem wydawnictwo.

LoTR- Konfrontacja- Bo się pomyliłem i kupiłem nie tę grę którą chciałem. Serio.....jak ktoś chętny to zapraszam.

LoTR- Gra Karciana LCG- Bo bardzo zachwalana nawet do rozgrywek solo a że świat LoTR lubię (nie jestem psychofanem) to chętnię usiądę do karcianej przygodówki w tym uniwersum. Mam co prawda jedną podstawkę ale przy mojej intensywności grania ostatnio powinno to na jakiśczas wystarczyć. Jak się mega spodoba to zrobię jakiś napad na bank żeby wejść w to.....chociaż może lepiej nie bo po ostatnim zakupie dosyć sporej kolekcji SW lcg powiedziałem sobie - Basta panie!

Niezbadana Planeta-
No cóż najbardozej oczekiwana gra z 2023r i się nie zawiodłem. Gram rodzinnie i nawet dzieciaczki chętnie siadają. Tak więc zakup udany. Gra ma wady owszem ale co tam która ich nie ma?

Shogun- Bo zagrałem raz i się zakochałem. Kto tak nie miał ten trąba!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

BOLLO pisze: 22 mar 2024, 11:14
LoTR- Konfrontacja- Bo się pomyliłem i kupiłem nie tę grę którą chciałem. Serio.....jak ktoś chętny to zapraszam.
To jest bardzo dobra gra. Szybki duel na 2 osoby i naprawdę mamy tam klimacik Władcy
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Podsumowanie 1 kwartału roku AD 2024:

MLEM
Kutna Hora
Point City
Lyngk
Beyond The Sun
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

PytonZCatanu pisze: 22 mar 2024, 11:26 Podsumowanie 1 kwartału roku AD 2024:
Do końca marca jeszcze daleka droga... Lepiej powiedzieć "w tym tygodniu już nie piję" w niedzielę wieczorem, niż w poniedziałek rano. :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

PytonZCatanu pisze: 22 mar 2024, 11:23
BOLLO pisze: 22 mar 2024, 11:14
LoTR- Konfrontacja- Bo się pomyliłem i kupiłem nie tę grę którą chciałem. Serio.....jak ktoś chętny to zapraszam.
To jest bardzo dobra gra. Szybki duel na 2 osoby i naprawdę mamy tam klimacik Władcy
Niby tak ale za dużo tam rzeczy typu: możesz zrobić to ale jak stoisz tu to już nie, a jak jesteś tam ale tym to możesz zrobić tak ale już tak nie.....przeczytałem nawet instrukcję ale do partii nie usiadłem. Chyba jednak nie dla mnie ta pozycja.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

BOLLO pisze: 22 mar 2024, 11:45
PytonZCatanu pisze: 22 mar 2024, 11:23
BOLLO pisze: 22 mar 2024, 11:14
LoTR- Konfrontacja- Bo się pomyliłem i kupiłem nie tę grę którą chciałem. Serio.....jak ktoś chętny to zapraszam.
To jest bardzo dobra gra. Szybki duel na 2 osoby i naprawdę mamy tam klimacik Władcy
Niby tak ale za dużo tam rzeczy typu: możesz zrobić to ale jak stoisz tu to już nie, a jak jesteś tam ale tym to możesz zrobić tak ale już tak nie.....przeczytałem nawet instrukcję ale do partii nie usiadłem. Chyba jednak nie dla mnie ta pozycja.
Ale o to właśnie chodzi, musisz kombinować jak najlepiej wykorzystać zalety i ograniczenia danej postaci. My dla przykładu jeszcze losujemy jeszcze po kilka alternatywnych i mieszamy.

edit: co by offtopu nie robić to zupełnie, niezamierzenie:

Mecz stulecia (przedsprzedaż) - Jestem absolutnym fanem Watergate, więc nawet nie było możliwości żebym sobie odpuścił :-)

Pagan: Tajemnica Roanoke - Dwuosobówka konfrontacyjna w fajnych klimatach. Wreszcie będę mógł bez obaw krzyczeć Ty Wiedźmo !!!
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: wrojka »

Hrabstwo Harrow - bo czuję, że to lepiej zrealizowany Root (a Roota lubię? lubiłem?)

Pagan: Tajemnica Roanoke - bo za dużo dobrego nasłuchałem się o Netrunnerze, a wszyscy opiewali Pagana jako duchowego następcę

Ostoja - Tanie, urocze, proste. Ma trochę vibe Takenoko.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

Wojna w Krainie Czarów - bo tyle się naczytałem, że jaka to nie miodna gra i lepsza od Szarlatanów, że ho ho. Szarlatanów nie sprzedam, bo urzeka mnie klimat.

Tylko do tego cholerstwa kupić teraz kapsle numizmatyczne, eh.
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rogal »

Dzięki uprzejmości Lisek2000 i probe9

Pagan - jakoś sceptycznie bylem nastawiony ale cena mnie zachęciła
wielce imponujace budowle - jarałem sie tym jeszcze przed essen
Biały zamek - jak wyżej
Caper europe: bo mało mam 2osobówek
Revive - udało sie dorwać w empiku który codziennie ma inna cenę online i ale udało sie przechytrzyć algorytm i zamiast 275 dorwalem za 230
Ekspedycyje - bo komuś niepodeszło na olx a ja miałem na radarze
i wyprawa do newdale - bo dobra cena na allegro
zastanawiam się też nad Boonlake ale nie wiem , cena fajna ale...
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Darkstorm »

Kilka upiększaczy do mojego WOP :D


Obrazek


Obrazek

Bo z nowości jakoś nic nie porwało.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: xtomashx »

Przez jakieś 1.5 roku byłem poza światem planszówkowym. Inne rzeczy odciągnęły mnie od hobby. Teraz powoli wracam i zaczęło się niewinnie od Gutenberga kupionego za grosze na wyprzedaży Granny.

Później wpadł Boonlake, bo przecież dobra cena była (70 zł), a chwilę wcześniej pierwszy raz grałem w Gtw więc trzeba było iść tropem autora.

Nigdy nie grałem w Brass Birmingham i nagle pojawiła się dobra cena więc czemu nie 😁

Ostatnim zakupem po sprawdzeniu bgg była Ark Nova. Jakoś przegapiłem jej marsz na 4 miejsce więc trzeba sprawdzić czemu tak się stało 😁
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Biały zamek bo polecacie tu i tam... Nie ma w tej grze niczego nowatorskiego ale wygląda na fajne, średniej ciężkości euro oparte na kombosach. No i cena w okolicach 100 zł przekonała mnie ostatecznie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Bo trzeba sie porozpieszczac w urodzinowym tygodniu...
(^ω^)

Obrazek
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Portfel jeszcze żyje? :lol: Miałem iść w to, ale ceny dodatków zaporowe, a lubię mieć wszystko. No może nie całkiem, ale na pewno to, co chcę. U mnie kisi się MD2 jako oczekiwany lochołaz. Trzeba by to zapodać i obczaić bo wyszły dodatki i bez sprawdzenia podstawki nie wejdę w nie. Poszukiwanie świętego grala dungeon crawlerów wciąż nie zakończone... :?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

KOSHI pisze: 29 mar 2024, 21:26 Portfel jeszcze żyje?
Bardzo sympatyczna tranzakcja z forum 8) jednak #DobraKarmaWraca
A klasyk stanie sie perelka kolekcji, szczegolnie ze w pudelkach liczne bonusy/dodatki.

Troche z papierkowych $ mnie wyczyscilo, dlatego Łowców AD2114 mam tylko zaklepanych (az rusze tylek do bankomatu ;)), ale rozgladam sie tez za AD1492 :lol:

MD2 jakies dziwne jest, wszystkie te potwory maja anielskie skrzydla? :? Ale i tak nie moglem sobie odmowic zakupu podstawki z outletu za 212zl :mrgreen:
Do tego male dodatki po 97zl z 3T, a duzy w empiku za 180 (-10 w appce).
Tylko styl ilustracji dosc specyficzny, chyba C:DMD mnie bardziej kupilo, wiec i nowe pudla kampanii pewnie sie kupi :roll:

No ale wszystko to zblednie, jak dopne moja "szczecinska eskapade". Szykuje sie zakup roku, na dwie siaty z ikei :twisted:

PS wymienilem kolo i uruchomilem PlanszoWoz po przerwie <jupi!>

PS2 doczekalem sie premiery i kodow ceneo, i wjechalo tez Turbo: Strugi deszczu ponizej stowy, 89.90 :D
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Wyrmspan - bo smoki i podobno lepszy Wingspan. Nie oczekuję wiele, ale współgraczom pewnie się spodoba

Vijayanagara - bo ciekawi mnie, czy będzie podobnie dobra, jak The Falling Sky.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Shodan »

Ostatnio na platformy streamingowe wjechało kilka dobrych seriali w klimatach japońskich (Shogun, Tokyo Vice) i udzielił mi się vibe kraju kwitnącej wiśni, co zaowocowało zakupem:

Biały Zamek - sprytna mechanicznie sałatka punktowa, kompaktowy rozmiar pozwala na łatwy transport, więc będzie jak znalazł do pogrania w wakacyjne wyjazdy.

Bonsai - jako alternatywa dla Kaskadii, która świetnie siadła do familijnego grania.

I dodatkowo:

Miodek dla najmłodszej pociechy jako następny krok po wszelkich chińczykach, memo, itp.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Splendor- bo była to jedna z naszych pierwszych gier w które się zagrywaliśmy w niedzielne dni z żoną. Wcześniej nie mieliśmy swojego egzemplarza. Gra nadal cieszy i nadal przegrywam z Elizką, a że była promka za 50% to żal nie wziąć. Szkoda że to już nie te masywne żetony.

SW Zewnętrzne Rubieże -Niedokończone sprawy- bo podstawka bardzo przypadła mi do gustu nawet grając solo. Wiem że dodatek wnosi sporo dobrego i jest to polecany dodatek (jak nie obowiązkowy) do tej pozycji, a że dostępność aktualnie już zerowa i raczej dodruku nie będzie to kupiłem jeszcze w normalnej cenie.

Star Wars Gra Karciana LCG- Bo polowałem na tę grę ze 2 lata. Warto było czekać bo jak Rebel wypuścił SW Unlimited to karcianka LCG poszła sporo w dół z cena mi i zacząły się pojawiać nie głupie oferty. Za 350pln kupiłem polską podstawkę + masę dodatków do niej. Grania mam na lata.....bardzo się cieszę z tego zakupu
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Azul na szybkie wprowadzanie nie-graczy oraz do sporadycznego pyknięcia z żoną w wolnej chwili.

duży dodatek do Avela bo nasz syn lubi i mamy igrane do bólu ;)
Póki co ograne małe moduły (bestia, Tytania, Oberon i mimiki) oraz scenariusz z eskortą. Zmiany na suży plus. Czuć powiew świeżości i dodatkowe opcje :D
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mrukar »

Marvel Champions, bo jeden LCG to widocznie za mało. Jestem pewny, że w końcu znalazłem Świętego Graala do szybkich wieczornych rozgrywek. Niebanalną grę, z syndromem jeszcze jednej potyczki. Tylko żal pozostaje, że ominęła mnie genialna promka z początku roku na dodatki. Avengers Assemble!
Czytałem, że podstawka jest słabo dostępna, ale bez problemu kupiłem ją na polskim Amazonie, w standardowej cenie za nieco ponad 200 zł. Minusem zakupów tam jest ich sposób pakowania, ale szczęśliwie pudełko przyjechało w całości.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Galatolol »

18Rhl (przedsprzedaż) - bo to dobry operacyjniak.

Baseball Highlights 2045 (przedsprzedaż) - od dawna ta gra mnie w jakimś stopniu intrygowała. Planowałem podczas obecnej kampanii w końcu przetestować na TTS, ale oczywiście tego nie zrobiłem i po prostu pozwoliłem FOMO wziąć górę :lol:

Maria - zażyczyłem sobie w prezencie, gdy znajomi zapytali. Fajna 3-osobowa gra wojenna, mam na koncie jedną partię i chciałbym jeszcze przynajmniej parę razy zagrać.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Expectations:
Spoiler:
Reality:
Spoiler:
A w plecaku:
Spoiler:
PS
Widac nowe kolo i opone PlanszoWozu. Kremowy balon z okazji Wiosny
(^▽^) ♡

PS2
Kupie plecak planszowy ;) maxi.
Moze tlama, moze nerd hunters...

O, Hunters! Kupilem Łowcow AD2114 all-in i przytachalem w plecaku zadrutowanym sznurkiem :mrgreen: Hybrids pod pachą :lol:
Thx Mr_Fisq! (I will be back!)
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 07 kwie 2024, 17:00 Widac nowe kolo i opone PlanszoWozu
no widze widze....nice.
psia.kostka pisze: 07 kwie 2024, 17:00 moze nerd hunters
jak chcesz upychać po sufit to nie polecam.
ODPOWIEDZ