Ravenloft Castle Board Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Ravenloft Castle Board Game

Post autor: poooq »

News z bloga związanego z osobą Bill Slavicsek'a, aktualnie działającego w barwach WotC:
Bill Slavicsek pisze: Największą niespodzianką, jaką szykujemy na przyszły rok jest gra "Zamek Ravenloft". Będzie się składała z wielkiego pudła, po brzegi pełnego "smakołykami" dla głodnych D&D. Znajdziecie w nim 40 plastikowych figurek ( w tym ogromnego drakolicza), trzynaście plansz podziemi, dwieście kart i książkę pełną przygód. Gra będzie kooperacyjna, a jej ukończenie zajmie około godzinę. Można grać solo, jak i w piątkę, to będzie sesja bez Mistrza Gry, wszyscy będą mogli się świetnie bawić. Gra będzie świetnie nadawała się do wciągnięcia przyjaciół w hobby jak i spodoba się doświadczonym graczom.

Na chwilę obecną kończę grę wraz z Mike Mearlsem, Peterem Lee. Napisaliśmy tuzin przygód, spotkacie koboldy, zombie, drakolicza, a nawet samego hrabiego Von Zarovicha. Gra jest szybka i prosta, może w jeden wieczór odwiedzić Zamek kilka razy. Oczekujcie jej w sierpniu.

Wyprawa do Zamku to pierwsza z serii gier, które mają opierać się na wspólnej mechanice. Następna ukaże się w listopadzie przyszłego roku i będzie w pełni kompatybilna z poprzednią częścią. Scenariusze, karty zdarzeń i potwory będzie można swobodnie wymieniać, dzięki czemu ilość kombinacji i przygód jest nieskończona. W przyszłym roku będzie się działo.
Wychodzi, że "planszowanie" takich systemów jak Warhammer czy D&D staje się normą na rynku. A może to zwykły ruch marketingowy polegający na zdublowaniu projektu konkurencji (WFRPG3ed)?

Info namierzone na stronie:http://scrollofskelos.blogspot.com
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2010, 10:31 przez poooq, łącznie zmieniany 1 raz.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ten Zamek Ravenloft to taki (oczywiście upraszczając) Descent bez overlorda? Dobrze zrozumiałem?
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: poooq »

Z tej krótkiej notatki tak by wychodziło. Taki planszowy D&D bez Dungeon Mastera... I do tego w kawałeczkach popakowanych w wielkie, grzechocące pudła. Ciekawe...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Fruczak Gołąbek »

To dobrze :D. Ostatnio przy Descencie widziałem jak Overlord z żalem patrzył jak otwieraliśmy skrzynie, zbieraliśmy skarby, chyba też by chciał ;) ... oczywiście nas rozgromił i później to on się cieszył.

Mam nadzieję że ta gra nie będzie miała za wysokiej ceny.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Jacek_PL »

Fruczak Gołąbek pisze:Mam nadzieję że ta gra nie będzie miała za wysokiej ceny.
Nie chcę wychodzić na pesymistę, ale opis zawartości sugeruje raczej że cena do niskich nie będzie należała. Ja mam za to nadzieję, że gra będzie miała chociaż znośną mechanikę, bo akurat mnie bardzo interesuje sama otoczka czyli świat Ravenloft :)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: poooq »

Pojawiły się zapowiedzi okładki:

Obrazek

Newsy: naszym przeciwnikiem jest ukochany przez jednych i znienawidzony przez innych hrabia Strahd von Zarovich, w zestawie znajdziemy około 40 niepomalowanych figurek, rozgrywka będzie się toczyć na planszy układanej z 13 kartonowych elementów, w pudełku znajdzie się książka z zasadami, druga ze scenariuszami, kostka dwudziestościenna oraz 200 kart spotkań i skarbów. Gra przeznaczona jest dla 1-5 graczy (tryb SOLO!). Cena 64,99 USD, w preorderze 40,94USD, premiera 17 sierpnia 2010.

info za Zwojem ze Skelsos
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Klos »

Kto preorderuje? :D
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: hallas »

O kurde. Ale nie wiem, czy bez Dungeon Mastera będzie ciekawie... Przejście gier RPG na planszę dało się zauważyć od premiery D&D 3ed, (co najmniej). D&D 3.5ed zakładał już w opisie zasad użycie figurek i planszy. To jest w sumie kierunek dostosowany do szerszej grupy odbiorców.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Klos »

Gra bez GM tez jest sprawdzona - przeciez np Hero Quest czy tez Descent Solo bardzo dobrze sie psrawdzaja w tej formie.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: poooq »

Klos pisze:Kto preorderuje? :D
Andrzej Mazon...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Dzej »

Sprawdzał już ktoś jaki jest koszt przesyłki do Polakka?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: GoldenDragon »

Z tego co pamiętam to Andrzej nie wysyła gier planszowych do Polski...
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: poooq »

Kolejny element układanki ze stajni WotC:

Obrazek

Kooperacyjna gra przygodowa dla 1-5 graczy, możliwość zastosowania scenariuszy oraz wyzwań i questów,

Zawartość:
•42 figurek potworów i postaci (plastik)
•13 arkuszy terenu
•200 kart wydarzeń i skarbów
•instrukcja
•scenariusze
•k20

Item Code: 214420000
Release Date: November 16, 2010
Format: Non-traditional
Price: $64.99 C$74.99
ISBN: 978-0-7869-5570-1

Gra kompatybilna z Ravenloftem.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: poooq »

Obrazek

W zapowiedziach była k20, natomiast w tym zestawie widzę k10. Czyżby mechaniczne podniesienie poziomu trudności?
fota z bgg
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Gabriel »

D&D idą w stronę planszy i komputera od 3-ciej edycji. Reguły stają się na tyle skomplikowane, że ogarnięcie akcji bez planszy i figurek jest bardzo trudne. Dodatkowo, na tyle jest rozdmuchany system rozwoju postaci, że pewne rzeczy lepiej wychodzą na komputerze.

IMHO planszowanie D&D to dobry pomysł - o ile mechanika jest upraszczana. D&D gra planszowa - nie udało mi się kupić, nie widzę jej nawet na Allegro i trochę żałuję.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: poooq »

D&D planszowe było nieszczególne, na moje oko były to fragmenty podręcznika DM dobrane do jednej przygody plus niezbędne gadżety w stylu postaci i kostek zapakowane we wspólne pudełko. Zasady były na tyle proste, że nie sprawiały większej trudności 13 i 12-latce oraz 9-latkowi (po wytłumaczeniu zasad). Dla mnie bardziej reklamówka systemu niż samodzielna gra, jako wabik na RPG sprawdza się zaledwie nieźle.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: hallas »

D&D gra planszowa? To było to z dużą rozkładaną mapą, kupą żetonów potworów i postaci? Kompletem kostek?

Fajna rzecz, ale bez modalnej planszy nie przydawało się zbyt długo. Gra skończyła jako zestaw pomocy i kostek do D&D bo tym faktycznie była. Natomiast to co mamy tu szykuje się bardziej smakowicie... zupełnie tak smakowicie jak Space Hulk oraz Claustrophobia. Plusem jest kompatybilność w przód i możliwość łączenia kolejnych wydań, co z resztą na pewno będzie przez WOTC wykorzystywane w całej rozciągłości.

Na pewno się skuszę na pierwsze wydanie.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Gabriel »

Jeżeli Ravenloft Castle ma być figurasami + żetonami z modalną planszą, to zdaje się, że coś takiego już mamy pod postacią kolekcjonerskiej D&D, gdzie można kupować figurki i osobne "klocki" do składania map pod potyczki.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
neurastenik
Posty: 28
Rejestracja: 27 lip 2010, 09:40

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: neurastenik »

W stanach ciagle preorder...42$ - a sugerowana cena detaliczna 65$. To sie nazywa preorder- ponad 1/3 taniej!

125pln (taniocha za tyle elementow w pudelku) wobec 195pln... a u nas zaden sklep nie ma preorderu, szlag by trafil.
Nawet jak sie u nas za to 190 pojawi to i tak nie kupie, bo bede mial swiadomosc, ze trace 70pln na caly interesie :(
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Dabi »

W stanach ciagle preorder...42$ - a sugerowana cena detaliczna 65$. To sie nazywa preorder- ponad 1/3 taniej!

125pln (taniocha za tyle elementow w pudelku) wobec 195pln... a u nas zaden sklep nie ma preorderu, szlag by trafil.
Nawet jak sie u nas za to 190 pojawi to i tak nie kupie, bo bede mial swiadomosc, ze trace 70pln na caly interesie :(
To akurat nie nowina, że w Stanach gry są dużo tańsze niż w Polsce a ludzie zarabiają kilka razy więcej.

Jakbym się zastanawiał czemu przepłacam tyle a tyle na jakimś produkcie to bym nic nie mógł kupić chyba. :-)

Koszty transportu, podatki wielorakie (teraz mamy fundowaną podwyżkę), koszty pracy (nie mówię tu o pensjach)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: janekbossko »

http://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... -Game.html

no i Rebel juz zapowiedzial co i jak...w ciagu kilku dni bedzie a cena...do przełknięcia ;)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Ravenloft Castle Board Game (zapowiedzi)

Post autor: Matio.K »

janekbossko pisze:a cena...do przełknięcia ;)
Ale już mechanika nie - po przeczytaniu instrukcji musiałem przetrzeć oczy i sprawdzić raz jeszcze dla pewności. Otóż awansuje się dzięki wyrzuceniu 20-tki na kości :twisted:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Ravenloft Castle Board Game

Post autor: janekbossko »

hehe ale D&D to czego sie mozna spodziewac? :)

ja dzis bede to mial to od razu opisze wraznia po otwarciu pudelka i pewnie dzis pierwsza rozgrwka....
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Ravenloft Castle Board Game

Post autor: jax »

janekbossko pisze:hehe ale D&D to czego sie mozna spodziewac? :)
myślę, że można się spodziewać innego rozwiązania niż to znane z gier 'roll and move' sprzed 25 lat, gdy np. należało wyrzucić dokładnie ileś oczek żeby wejść na metę i wygrać :lol: to polowanie na '20'-kę dokładnie przypomina mi tamten mechanizm :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Ravenloft Castle Board Game

Post autor: TuReK »

Z tego co czytalem, zrobienie levela to zadna rewelacja tylko lekkie ulepszenie postaci, najczesciej doswiadczenie sie wydaje na anulowanie nieprzyjemnych wydarzen.
Z pustego i Saruman nie naleje
ODPOWIEDZ