2012: The Day of Fallout

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Tycjan »

Kiedy będzie można w to zagrać przedpremierowo i gdzie? Jest już wyznaczona data premiery?
Z instrukcji wydaje się ciekawe, dlatego bym sobie w to zagrał jeszcze przed kupnem, żeby już "w walce" nie było zaskoczenia ;)
To takie połączenie Zombiaków z NH, takie mam odczucia po lekturze :)
Podoba mi się ten sposób rekrutacji i promieniowanie.
Żeby tylko jeszcze jakość wydania była dobra... ogólnie bardzo pozytywnie czuję się zaskoczony :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

@zedd - dzieki za pomoc :) czy mozesz mi podać email do siebie?

@Tycjan - z NH ma to wspólne jedynie, że jest klimat postnuklearny. Nic więcej. A Zombiaki raczej mają mało wspólnego z naszą grą :)

Co do jakości - będzie najwyższa z możliwych w Polsce. Mamy bardzo dobre zaplecze produkcyjne, więc sama jakość wydania będzie na (mam nadzieję) światowym poziomie. Chcemy wydawać gry tylko najwyższej jakości - nie ma innej opcji.

Wkrótce informacja o planowanej premierze gry :)

Czekamy dalej na Wasze opinie i komentarze :)

Dzieki!
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

Co do jakości grafik w instrukcji - jest tak spora kompresja na grafikach aby można bylo szybciej to ściągnąć. W drukowanej i multimedialnej instrukcji będzie idealnie :)

Planujemy na multimedialnej instrukcji zrobić kilka przykładowych rozgrywek z komentarzem postnuklearnego lektora :) już niedługo będzie pierwsza próbka :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Tycjan »

l.kowal pisze:@Tycjan - z NH ma to wspólne jedynie, że jest klimat postnuklearny. Nic więcej. A Zombiaki raczej mają mało wspólnego z naszą grą :)
To tylko takie szybkie skojarzenie w mojej głowie, ale nie twierdzę, że w wszystkich głowach ;) NH - bo zawsze jak myślę o post-apokaliptycznych grach o widzę NH + do tego sposób walki/ataku. A Zombiaki to tylko przez "budowanie układów" z kart no i trochę ich wzajemne oddziaływanie.
Nie zmienia to w żaden sposób tego co już napisałem wcześniej :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

Miło nam poinformować, że patronat internetowy nad grą 2012: TDoF objął serwis gryplanszowe.net :)

Pozdrawiam :)
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

...oraz wystartowała strona internetowa wydawcy 2012: TDoF - www.essencegame.com

czekam z nieciepliwością na opinie :)

Pozdrawiam ponownie wszystkich :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Tycjan »

Jeżeli chodzi o WWW: http://www.thedayoffallout.pl to jak byście dali inną i większą czcionkę to by było super ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

Miło mi zakomunikować, że patronat nad grą objął serwis postapocalyptic.net

Już w piątek pojawią się nowe informacje i zdjęcia na stronie projektu :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Cirrus »

"Przeleciałem" instrukcję i wow, czuję się zaskoczony. Mało losowości (poza dobieraniem kart zero?), sporo rozkminy, może z tego COŚ być :)

Byleby armie były zrównoważone i ciekawe :)

@ l.kowal: Wyślijcie notkę prasową na gamesfanatic.pl -> powinni opublikować a to niezła reklama :)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

@Cirrus
właśnie o to chodzi :) bardzo mało losowośi - tylko dobieranie kart pełni tą rolę. Reszta to czysa dynamika i myślenie gdzie i kogo wystawić do walki, której karty Działań Natychmiastowych użyć. Po kilku minutach po rozpoczęciu gry, rozgrywka nabiera tempa i potężnej dynamiki do tego stopnia, że nie możesz się doczekać kolejnej karty i rekrutacji nowych jednostek :)

Wkrótce finalna wersja instrukcji :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Olgierdd »

plansza wydaje się być bardzo ciasna, ale takie samo wrażenie robiła na początku Neuroshima hex, a gra wyszła przednia. Czuję, że sporo kombinowania też będzie na karcie rekrutacji: kiedy co wystawić, żeby rekrutacja przebiegała płynnie i przypadkiem nie zablokować sobie któregoś z 3 pól.
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

Ogólnie gra jest tak skonstruowana, aby strategia gracza dała możliwość sporej ilości kombinacji. Karta rekrutacji wydaje się skomplikowanym elementem, jednakże jest to coś, co wprowadza pewne emocje wśród graczy.

Mając karty w ręce, przeciwnik nie wie co masz i co możesz zagrać. Dopiero po wystawieniu do rekrutacji danej jednostki przeciwnik musi już zaplanować ruchy swoich jednostek aby uciec lub np. zablokować jednostkę która wejdzie na planszą za 1/2 tury :)
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

Zapraszam do obejrzenia pierwszego trailera wideo z gry 2012: TDoF! :)

Link i film są dostępne na stronie www.thedayoffallout.pl

Pozdrawiam i mile widziane komentarze do filmu :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Dzej »

A skąd jesteście? Bo na stronie nie piszę w dziale kontakt :cry:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: zedd »

Dzej pisze:A skąd jesteście? Bo na stronie nie piszę w dziale kontakt :cry:
Z Krakowa, więc możesz pomęczyć ich o jakieś testowe granie ;)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Dzej »

Świetnie :twisted:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Senaszel »

Ciekawe jak szybko zaczna wychodzic armie fanowskie.
Zedd juz sie kreci :wink:
Wingmakers
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: zedd »

Senaszel pisze:Zedd juz sie kreci :wink:
Tak - to się zgadza, mnie za serce chwyta wszystko co zahacza o klimat post-apo.
Senaszel pisze:Ciekawe jak szybko zaczna wychodzic armie fanowskie.
To zależy od tego czy gra dobrze się przyjmie. Jeśli chodzi o możliwość tworzenia armii to jest to nawet łatwiejsze niż w Neuroshimie Hex, wystarczy zrobić inne zestawienie kart.
Ja w każdym bądź razie trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: Senaszel »

Ja sie boje ze jedna armia wykorzystuje promieniowanie ( ataki nuklearne ) tylko po to zeby zbalansowac fakt ze jest slabsza w walce od drugiej.

Zastanawia mnie jakie zdolnosci bede mialy kolejne armie skoro jak mi sie wydaje jedna prze do przodu atakujac `normalnie` a druga otacza sie polem promieniowania zeby sie przed nimi bronic? i niby tez atakuje;-p

Po premierze zapewne wypluje wlasne slowa :-)/ OBy.
Wingmakers
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postnuklearna gra planszowa..

Post autor: l.kowal »

@Senaszel
Już tłumaczę :)
Obie armie zbalansowane są w bardzo kreatywny sposób:
Sekcja 8 ma lekko wzmocnione jednostki i kary Działań Natychmiastowych, które wzmacniają jednorazowo np. zasięg strzału czy też siłę strzału. Mają też możliwość rzucenia jednorazowej dawki promieniowania na przeciwnika.

Arkarianie natomiast posiadają w swojej talii więcej możliwości działania na jednostki Sekcji 8: od kontrataku po przejęcie kontroli nad jednostką wroga, zapory czy też specjalną cytadelę którą "buduje" się na planszy i wzmacnia ona obronę jednostek Arkarian. Jednostki są szybsze (niektóre mają więcej możliwości poruszania się) i są delikarnie słabsze od przeciwnej armii.

Wszystko jest zbalansowane do osiągnięcia jednego zamierzonego celu w rozgrywce: grając jedną czy drugą armią, musisz myśleć i tworzyć odpowiednią strategię.

Dzisiaj grałem z kilkoma osobami w prototyp - 2 razy przegrałem o włos bo nie pomyślałem - złą strategię obrałem ;) , raz wygrałem, bo nieźle pokombinowałem i dobrze poblokowałem przeciwnika. Resztę partii zostawiłem innym :)

Najlepsze jest jednak to - gra do ostatniego momentu jest emocjonująca i dynamiczna, z każdą kartą ją "rozbudowujesz" - to opinie jak na razie osób, które zagrały.

Kurcze, troszkę wyszła autoreklama, ale to efekt dzisiejszych dynamicznych kilku partii w 2012 :)

Natomiast kolejne armie, które (mam nadzieję) ukażą się w dodatku do gry 2012: TDoF będą jeszcze bardziej zróżnicowane. Moge delikatnie zdradzić, że jedna z nich będzie bardzo mobilna a druga będzie specjalizowałą się w walce "psychicznej". Więcej na razie nie zdradzam :) :)


Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Senaszel »

Skoro mamy juz instrukcje i wiemy jak ma wygladac sama gra to moze ktos sie pokusi o wyprzedzenie core seta? :lol: to by bylo niezle.

Codziennie zagladam do instrukcji jakby bylo tam cos czego nie moge sobie uswiadomic moze to to... ale nie wiem;
No bo dlaczego tytul jest po angielsku skoro w srodku sa polskie karty?
I tak nie bedzie niezalezna.
Ja sie nie czepiam.
Tak tylko pytam.

W innym watku koles skwitowal ze neuro lepsze bo polskie :P
Wingmakers
noster
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2008, 08:34

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: noster »

Neuroshima też nie jest po polsku, bo w takim wypadku nazywałaby się co najmniej Neuroszima. tak jak tłumaczymy Hiroszimę. a jeśli powiedzieć, że to nazwa własna to... Day of Fallout również. zresztą i sam Hex nie jest polskim słowem. autorzy także gdzieś pisali, że "dzień rozpadu radioaktywnego" na tytuł gry i książki po prostu się nie nadaje.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: zedd »

Ja jeszcze wkleję info ze strony wydawnictwa:

"ZAGRAJ W 2012 PRZEDPREMIEROWO!
Prototyp gry z możliwością rozgrywki zaprezentujemy na Gralicji w Krakowie w dniach 6 i 7 marca 2010. Zapraszamy serdecznie!"

gdyby ktoś z Krakowiaków mógł się pofatygować i zagrać to byłbym bardzo wdzięczny za relację jak to to się mechanicznie sprawuje, bo o ile po lekturze instrukcji mogę to sobie wyobrazić to praktyka czasem płata figle :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Dzej »

Buuu a mnie nie ma na gralicji :(
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Furan »

noster pisze:"dzień rozpadu radioaktywnego" na tytuł gry i książki po prostu się nie nadaje.
Opadu! :) Nikt nie każe używać kalki z innego języka.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
ODPOWIEDZ