Grywalnosc Wizard Kings na starterze

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
spidbat
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2010, 09:48

Grywalnosc Wizard Kings na starterze

Post autor: spidbat »

Wizard Kings przemawia do mnie klimatem gier lat osiemdziesiatych i lekkim wargaimingiem.Ale co jest napisane na bgg to, ze gra nie rozwija skrzydel tylko na starterze, potrzebnych jest po pare dodatkow z mapa i skarbami. Czy waszym zdaniem to prawda ?

Jezeli bralbym starter to moglbym wziac jeden dodatek dla urozmaicenia jednostek, ale bez przesady, ze do gry za dwiescie zloty mam jeszcze dokladac drugie tyle na losowe bloczki bo inaczej nie jest w pelni grywalna.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2458
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 565 times
Been thanked: 275 times

Re: Grywalnosc Wizard Kings na starterze

Post autor: Markus »

Niestety w starterze znajduje się mało bloczków dla każdej rasy ( 8 sztuk ),a ras jest 7 ( jeżeli mnie pamięć nie myli) + bloczki bestii . Pierwsza edycja Wizad Kings była lepiej przemyślana, kupowało się kompletną armię z wszystkimi potrzebnymi jednostkami. W sieci znajdują się scenariusze do gry ale... możesz nie być w stanie ich rozegrać bo bloczki które wylosujesz w boostrach nie będą zawierały potrzebnych jednostek :(. Powiem tak : mi sam starter nie sprawił radości z gry a losowe boostery zabiły dalszą chęć rozgrywek.
Jednym dodatkiem to nie zawracaj sobie głowy. W boosterze są tylko 2 nowe LOSOWE jednostki dla każdej z ras( razem 14 bloczków) plus kilka bestii i bloczków z złotem , srebrem lub artefaktami( 7 Bloczków)
ODPOWIEDZ