[Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

[Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: torquemada »

Czy na smoku czy na miotle, na dywanie od sułtana czy na koniu, może łódką może pieszo, przybywajcie, przybywajcie ze stron bliskich i dalekich, zza gór i oceanów i zza miedzy jeśli łaska, bo oświadczam wszem i wobec, że Letni Festiwal Gier mi zapowiedzieć zaszczyt jest, co się odbędzie w dawnym Jagiellonów grodzie, gdzie po nocach nie, by straszyć lecz co odważniejszych nagrodzić i szczęścia przynieść przechadza się Alchemik Sędziwój, na prawo i lewo sypiąc monetami ze szczerego złota. Gdzie, pewnie spytasz takie magiczne miejsce jest, które raz do roku otwiera bramy wyobraźni do innych światów, pozwalając wzlecieć Ci ponad czas i przestrzeń na skrzydłach marzeń? Otóż w Nowym Sączu, na Rynku takie cuda to dzieją się.

Więcej szczegółów na nowej festiwalowej stronie: www.festiwalgier.pl/
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: Browarion »

Na początek pytanie kluczowe, bo powodzie zrobiły mnóstwo szkód, że nie wspomnę o zerwanych mostach.
W ogóle festiwal się odbędzie? i czy ewentualnie można w czymś pomóc (w związku z jakimiś stratami powodziowymi... ??) ??

8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: torquemada »

Browarion pisze:Na początek pytanie kluczowe, bo powodzie zrobiły mnóstwo szkód, że nie wspomnę o zerwanych mostach.
W ogóle festiwal się odbędzie?
Tak, Festiwal się odbędzie - jedyny most jaki zerwało to most kolejowy za Nowym Sączem w kierunku Rytra, ale problemu z dojazdem samochodem czy autobusem nie ma.
Browarion pisze: i czy ewentualnie można w czymś pomóc (w związku z jakimiś stratami powodziowymi... ??) ??

8)
Wszelka pomoc przy Festiwalu jest mile widziana :)
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: torquemada »

Ze względu na duże zainteresowanie ofertą noclegową w Nowym Sączu w dniach 2-4 lipca, na stronie festiwalu pojawiła się aktualizacja o wolnych jeszcze miejscach noclegowych - link
Awatar użytkownika
Simon99
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2009, 09:51
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: Simon99 »

Witam,
jedzie ktoś na ten festiwal z Zabrza, Gliwic lub okolic i ma przy okazji wolne miejsce w samochodzie ? :)
Oczywiście zrzutka na paliwo z mojej strony będzie.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 61
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: vappor »

Ja oczywiście pojawię się na Fair Play - polecam wszystkim aby się wybrali nie tylko ze względu na Festiwal, ale również by pozwiedzać piękny Nowy Sącz. Co do noclegu to polecam Miasteczko Galicyjskie - byłem tam rok temu i wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Do zobaczenia w Nowym Sączu zatem!
Mehow
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: Mehow »

Jeszcze ja polecam "Fair Play-a", tak jak rok temu, tak i teraz tłumaczę w games roomie...
...rok temu była rewelacyjna atmosfera, przyjedźcie, żeby w tym roku było jeszcze lepiej.

Inną ciekawostką może być to, że w Niedzielę (ostatni dzień festiwalu) na sądeckim rynku obok stoisk najlepszych polskich wydawnictw odbędzie się festiwal smaku.

Amatorom planszówek i dobrego jedzenia mówię: do zobaczenia
Gram w planszówki w Krakowie w każdy wtorek i czwartek, zainteresowanych wspólnym graniem zapraszam do grupy:
https://www.facebook.com/groups/1656141158004800/
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: torquemada »

NAGRODY
organizatorzy oprócz wielu gier przygotowali 2 nagrody główne festiwalu FAIR PLAY:
nagroda główna Mistrzostw Polski w Abalone: mini-wieża SONY
nagroda główna turnieju: Mr. Jack in New York: odtwarzacz DVD

DOJAZD
Ze względu na utrudniony wjazd do miasta (remont głównej drogi) od strony Brzeska, proponujemy znacznie szybszy dojazd:
Kraków A4- kierunek na Rzeszów autostradą do Szarowa, na obwodnicy Bochni skręcić na Limanową i stamtąd do Nowego Sącza.
Do zobaczenia na festiwalu!
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: torquemada »

MisterC pisze:
torquemada pisze:mini-wieża SONY, odtwarzacz DVD
Szukam na BGG i jakoś nie widzę ;)
na BGG nie ma, bo to jest taka gra co sama gra :)



Napiszemy krótko, bo na tyle nam pozwala pofestiwalowe zmęczenie:
Dziękujemy bardzo wszystkim za przybycie!
Nic nie zapowiadało wysokiej frekwencji: II tura wyborów, straty powodziowe na południu kraju, stąd brak możliwości dojazdu pociągiem.
Mimo tego - byliście!
Szczególnie miło wspominamy wspólne nocne granie! Zapraszamy do Nowego Sącza!



P.S: niektórzy zostali w NS i dalej grają :)
Ostatnio zmieniony 05 lip 2010, 11:16 przez torquemada, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: nikozja_dg »

Dziękujemy wszystkim za świetną atmosferę i wspólne granie :) Do zobaczenia za rok :) Dominika z Krzyśkiem :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: Browarion »

Pomimo żem wciąż niedospany, i ogarnięty smutkiem z powodu konieczności wyjazdu ;), chciałem serdecznie wszystkim podziękować za wspaniałe TRZY DNI URLOPU!!
To nie był konwent, to był urlop pełną gębą, ze znajomymi, grami, piękną pogodą... i lodami w tle ;)

Dzięki przede wszystkim Wioli i Markowi za całość organizacyjnego chaosu, który tak ogarnęli, żeśmy się go w ogóle nie doszukali ;) :D - było super, same superlatywy i JESTEŚCIE WIELCY. Dzięki za pogaduszki na stoisku, krótkie spotkanka w przelocie i długie nasiadówki w "biurze" :D. Wyrazy podziękowania dla wszystkich zaangażowanych białych koszulek ;)!!
Dziękuję Filiposowi za zapoznanie z wszystkimi grami i paroma prototypami. Jeszcze raz szczerze potwierdzę - naprawdę szacunek, i bardzo mi się wszystko podoba - teraz musisz sie z tym przebić na szeroki rynek i w rubryce zawód (oraz źródło dochodu ;)) będziesz mógł spoko pisać: autor gier planszowych. Koniecznie z Maćkiem musimy robić takie wypady częściej - pamiętajcie o październikowej Pradze ;)...
Dziękuję ekipie Kuźni Gier z Puszonem na czele - gdyby nie Ty nie zdobyłbym tych dwóch punktów w Unanimo ;). Fajnie było w końcu odrobinę więcej razem posiedzieć, a koniecznie trzeba ten czas zwiększać (ot choćby przy VETO - Wy przygotowujecie decki :P)
Ujek i kompanija - dzięki za pogaduszki, łamigłówki i sympatyczną "rezerwę" ;) w przejęciu Tekwondixa...
Dominika, Krzysiek - dzięki za obronę przed Krzyżackim najazdem.

I w szczególności bardzo dziękuję całej ekipie "z biura" - NASZA praca nie poszła na marne i kilogramy w odpowiednich miejscach zostały odłożone ;). Dziękuję za spacery, meczy i posiadówki - Beata, Ania, Krzysiek i Repciu - było GREAT! A wspólnym podróżnikom to... to sami wiecie. Turawa mam nadzieję wypali, Praga mam nadzieję wypali, XXXXXX mam nadzieje wypali... a w przyszłym roku jesteśmy już umówieni na porządny tydzień przy okazji Fair Play'a :)/
Bardzo, bardzo Wam dziękuję, naprawdę to był wspaniały czas! LODY dla WSZYSTKICH :D!!


i słowem szczerym do wszystkich: ŻAŁUJCIE KTÓRZY NIE BYLIŚCIE. I koniecznie zaplanujcie sobie kolejną edycję Fair Play :)

8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: khaox »

My również jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i podobnie do Browariona uznajemy za doskonały urlop. Najcięższymi grami w jakie zagraliśmy było Vasco da gama i Valdora... już tak dawno tak dobrze się nie bawiłem przy tak lekkich grach. Do tego super towarzystwo, wstawanie z łóżka o 9, poranne wycieczki do pobliskiego marketu, dobrze i szybko chłodząca lodówka w pokoju, nocny śpiew kompaniji 2 piętra wyżej, super lokalizacja potęgująca urlopowo-festynową atmosferę (w tym pozytywnym znaczeniu), liczni tłumaczący gry (w tym jeden zapaleniec, który namówił nas na partyjkę antycznego jakby-chińczyka... i nie żałujemy). I przede wszystkim Wiola i Marek, którzy mieli czas zatrzymać się i porozmawiać a jednocześnie panowali nad organizacją. Za rok również planujemy przyjechać, choćby trzeba było wszystko inne poprzesuwać :)
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: MoniQ »

Festiwal powinien nazywać się Letni Festiwal Gier, Luzu, Śmiechu i Dobrego Jedzenia :)
Było fantastycznie, wypoczęłam i wybawiłam się jak na porządnym urlopie :) A to za sprawą doborowego towarzystwa, dobrych gier, kolonijno-wczasowej atmosfery, posiadówek w Biurze i paru unikatowych tekstów :lol:
Generalnie pełen odlot! Dzięki ogromne dla Wioli i Marka za całokształt :) I dla wszystkich zaangażowanych w ten całokształt.
I dzięki dla ekipy pokoju 109 - Monga, Browarion, Filippos, Mustafa, Tycjan i Vappor - skrob skrob :)
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: charlie brown »

który namówił nas na partyjkę antycznego jakby-chińczyka

Sumerowie przewracają się w grobie :) Dla niezorientowanych, tu jest ten chińczyk: http://www.boardgamegeek.com/image/210690/ur, tylko że nasz był plastikowy :/
I jeszcze cytat z BGG:
The Royal Game of Ur is based upon an ancient Sumerian board game in the British Museum. Discovered in a royal tomb at Ur in the Near East, the original board game can be dated to 2600 BC.
Dzięki wszystkim za wspólne granie i wysłuchiwanie moich tłumaczeń. Pozdrowienia dla ekipy "Kingpina", khaoxa, Sylwii i vappora.

PS Mieliśmy chyba najdłuższy turniejowy tor do Mini Pitchcara! 2x podstawka + 3 dodatki + nieautoryzowane podwyższenie toru na II poziom. No i ceramiczne pionki. Jak gdzieś znajdę zdjęcie, to wrzucę. Mam nadzieję, że za rok pojawi się jeszcze więcej doświadczonych pstrykaczy.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2010, 19:21 przez charlie brown, łącznie zmieniany 1 raz.
Mehow
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: Mehow »

PS Mieliśmy chyba najdłuższy turniejowy tor do Mini Pitchcara! 2x podstawka + 3 dodatki + nieautoryzowane podwyższenie toru na II poziom. No i ceramiczne pionki. Jak gdzieś znajdę zdjęcie, to wrzucę. Mam nadzieję, że za rok pojawi się jeszcze więcej doświadczonych pstrykaczy.


Przede wszystkim ja zagram...
...w tym roku przeszkodził mi turniej Jack-a, w którym DVD sobie wygrałem:)


Pozdrowienia dla wszystkich, którym tłumaczyłem reguły, do następnego "Fair Play-a"...
...Czekam na Gratislavię, wtedy wy mi potłumaczycie.
Gram w planszówki w Krakowie w każdy wtorek i czwartek, zainteresowanych wspólnym graniem zapraszam do grupy:
https://www.facebook.com/groups/1656141158004800/
Awatar użytkownika
bloodlord
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2008, 12:04
Lokalizacja: okolice Brzeska

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: bloodlord »

Wielkie dzięki dla Wioli, Marka i całej reszty za rewelacyjny weekend.
Pomimo kilku naszych "przygód" bawiliśmy się super.

Pozdrawiamy wszystkich, z którymi się spotkaliśmy/poznaliśmy/graliśmy .... i do zobaczenia :)

Marek, Ania i Julcia :)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: Mustafa »

Pozdrawiam Ekipę z pokoju 109 i czekam na nowe grę Vappor'a o świetnej nazwie Skrop Skrop , powrót do domu z Filipposem, bez większych problemów tym razem :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: Tycjan »

Jeżeli chodzi o mnie to ja już na stałe wpisuje sobie FP w kalendarzu jako obowiązkowy punkt wakacji :)
Bo właśnie sielankowa atmosfera, słońce, śmiech i wrażenie "to jak wakacje z grami" od dziś kojarzą mi się z FP.

Dziękuję Wioli i Markowi, za to, że im się chciało bo wyszło wspaniale! :)

Pozdrawiam ekipę "Biura 109" - bawiłem się cudownie, aż byłem bliski naderwania mięśni mimicznych/komicznych twarzy ;)
Macham również do wszystkich pozostały osób, które tworzyły ten klimacik.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: khaox »

charlie brown pisze:
który namówił nas na partyjkę antycznego jakby-chińczyka
The Royal Game of Ur is based upon an ancient Sumerian board game in the British Museum. Discovered in a royal tomb at Ur in the Near East, the original board game can be dated to 2600 BC.
przyznaje, ze jak na chinczyka był całkiem ok... po drobnych modyfikacjach, których sie dopuściliśmy (gra sie skończyła kiedy przeprowadziliśmy przedostatni pionek)

A Sumerowie prawdopodobnie by się przewrócili w grobie, zwłaszcza gdyby znali angielski i poznali zasady które są obecnie w użyciu :)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: nikozja_dg »

w niedzielę o godz. 8.38 w Radiu Plus Opole relacja z Fair Play. Będzie również do wygrania gra planszowa przygotowana przez sklep Hobbit :)

www.plus.opole.pl
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 61
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: vappor »

Nareszcie mam chwilę żeby opisać swoje poferplejowe wrażenia:). Było fantastycznie, lekko, przyjemnie - grałem bardzo mało ale nie o to w tym wyjeździe chodziło. Liczył się odpoczynek - wielkie gratulacje dla Wioli i Marka za stworzenie wspaniałej atmosfery! Dziękuję przede wszystkim kolegom po fachu "z biura" - dawno tak się nie uśmiałem:D. Mam nadzieję, że zobaczymy się niedługo. :D

P.S. Apropo Skrob skroba - właśnie odbywają się testy w Puszczy Białowieskiej. Rezultaty wkrótce:P
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: nikozja_dg »

W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: monga »

No to i ja w końcu mam czas, żeby podzielić się swoimi wrażeniami, chociaż wszystko już zostało powiedziane :)

Było mega fantastycznie. Bawiłam się naprawdę świetnie, chociaż nigdy na żadnym wyjeździe planszówkowym nie grałam tak mało jak tym razem. Rewelacyjna atmosfera, wspaniałe towarzystwo, przepyszne jedzenie i lody u Argasińskich ;) Oj żal było wracać, naprawdę żal, ale wypoczęłam przez te 2 dni bardzo, totalny luz, kupa śmiechu i do tego okolica która mnie naprawdę urzekła. Za rok nie jadę na mniej niż tydzień :-) Oczywiście z całą ekipą biura 109 - dziękuję Wam za fantastyczny weekend, sami wiecie jak było, dziękuję Wioli i Markowi za świetne przygotowanie całości, za to że dzięki Wam mogliśmy tam być.

Skrob skrob i rympał Rooney'a w rozmarynie to niewątpliwie hity, które długo będę wspominać. Taka jedna Turawa post-fair-play-owa to zdecydowanie za mało, nadal czuję wielki niedosyt :)

PS. Marku - pofestiwalowo dziękuję za odebranie mojej piżamy ze schroniska :)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Nowy Sącz] II Letni Festiwal Gier FAIR PLAY 2-4.07.2010

Post autor: Browarion »

monga pisze:pofestiwalowo dziękuję za odebranie mojej piżamy ze schroniska :)
Nono, czego to ludzie po kwaterach nie pozostawiają by jeszcze móc wrócić w dane miejsce...
A kiedyś to wystarczyło wrzucić grosik przez plecy do fontanny (a stoi takowa na Rynku :P) ;)
:twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
ODPOWIEDZ