(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Chciałbym, żeby był jak Istari z Władcy Pierścieni -- żeby działał subtelnie, na rząd dusz, ułatwiał pewne sprawy, pozwalał manipulowac, ale niekoniecznie był mega ciupasem w polu -- najlepiej, jakby go się zabić nie dało, tylko jakoś ogłuszyć (a zabić tylko jak gracz się mega podłoży).

Ameritrasz oznacza, że chcemy mieć hirołsa a nie co rusz kupowac nowego i w coś go tam wyposażać. Mega pałerny mag będzie gupi, bo: jak go będzie można wykosić chmarą wojska (a w pierwszym teście maga kładli byle knechci) -- a więc to będzie nielogiczne, bo to on powinien ich kosić jak zboże. Ale nichby nawet, chmarą go wezmą, zetną i nazad, znowu kupować maga, rychtować, gdzieś go przepychac... w sumie nie warto się bawić i będzie to zniechęcać.

Niech on będzie potrzebny i niezbędny, ale niech nie będzie czołgiem -- od tego masz wojsko. Możesz dodać konnicę albo co ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

"Od tanka po bałwanka. Subtelna manipulacja czy brutalna siła, czyli o ewolucji postaci maga/kapłana w niekolekcjonerskich, niebitewnych grach planszowych - teoria i przykłady z plansz świata" Praca zbiorowa, wydanie pierwsze by Monsoon Group. :lol:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Mam nadzieję że jak się pojawię za tydzień będzie taka sama frekwencja albo i nawet większa :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Mustafa pisze:Mam nadzieję że jak się pojawię za tydzień będzie taka sama frekwencja albo i nawet większa :)
Nie. Designerzy się Ciebie boją :D .
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

konev pisze:
Mustafa pisze:Mam nadzieję że jak się pojawię za tydzień będzie taka sama frekwencja albo i nawet większa :)
Nie. Designerzy się Ciebie boją :D .
O kura , to ja aż taki jestem zły , to ten złoczyńca wam powie, że przed egzaminem wpadł na pewien pomysł i może go przyniesie na tą środę :twisted:

Jestem zły , więc czynie zło 8)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

konev pisze: Testy Lemingów i Czekolady trwały o co najmniej kilka minut za długo!
Ee chopie zdecyduj się bo jak kończyliśmy to narzekałeś, że nie pozwoliłem grze się rozkręcić. :mrgreen:
Ale najgorzej, że nie czuje podobieństwa do piw, jedynie co je łączy to przecież karty zatrudnienia (w piwie były żetony)
no i może fakt, że do produkcji musisz mieć składniki (ale tutaj kupowałeś raz na całą grę czyli taki kontrakt do końca gry).
A tak poza tym inna mechanika oparta tylko o karty, inaczej symulowany rynek.
Tak czy inaczej będę myślał bo tematyki mi bardzo szkoda, dzięki za uwagi.
Filippos pisze: Nie wiem co się zmieniło w Smokach ale mi się przedostatnia wersja już podobała. Jak to optymalnym jest latać na poziomie 1 jeśli są skały które wymuszają wzlatywanie? Czy zostały usunięte?
Plansza była mnie modularna więc bardziej mogłem nad jej przebiegiem zapanować, nieco zwiększony zasięg ziejenia po odpowiednim poczekaniu no i podnosiłeś rzeczy za friko.
Skały jak najbardziej były tylko, też bez przesady one nie mogły być na całej planszy tak więc zawsze można było znaleźć takie miejsc kilka pod rząd gdzie tych skał nie było.
Niestety taka prosta optymalizacja byle do przodu nie przynosiła nikomu emocji.
Może także za szeroka była plansza i za mało przez to interakcji.
Też myślałem o kostkach tym bardziej, że w Q-workshop wypatrzyłem piękne smocze kostki.

Za tydzień obawiam się, że może być kiepsko z frekwencją toż to długi weekend się zaczyna ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

sipio pisze:
konev pisze: Testy Lemingów i Czekolady trwały o co najmniej kilka minut za długo!
Ee chopie zdecyduj się bo jak kończyliśmy to narzekałeś, że nie pozwoliłem grze się rozkręcić. :mrgreen:
Noup. Mówiłem tylko, że byliśmy bodajże w połowie gry (jak nie dalej), a nie widziałem większości kart inwestycji, projektów, pracowników, nie stawiałem żadnych pijalni czy sklepów i za bardzo nie miałem szansy tego zrobić, bo musiałem produkować. To jest to co wspomniałem na testach. Oblicz sobie prawdopodobieństwo wystąpienia kombosów na których Ci zależy w grze (że ktoś gra na sklepy lub pijalnie, albo jakie jest prawdopodobieństwo, że dwóch graczy będzie produkowało ten sam produkt). Wyjdzie Ci, że NIE MA SZANS bym użył choćby połowę możliwości, bo mi się gra skończy. Nie mogę sobie wybrać, że gram na sklepy, bo prawdopodobieństwo, że mi podejdą 2-3 karty pod tą strategię będzie żadne. Może to i nie jest wada, ale chyba na tym Ci nie zależało, żeby gracze grali tak jak im gra pozwoli, a nie jak sami chcą i im inni gracze pozwolą.
sipio pisze: Ale najgorzej, że nie czuje podobieństwa do piw, jedynie co je łączy to przecież karty zatrudnienia (w piwie były żetony)
no i może fakt, że do produkcji musisz mieć składniki (ale tutaj kupowałeś raz na całą grę czyli taki kontrakt do końca gry).
A tak poza tym inna mechanika oparta tylko o karty, inaczej symulowany rynek.
Produkcja ze składników. Nie masz jednego składnika to produkujesz mniej
Magazyny do przechowywania i udoskonalania
Pracownicy, których się opłaca
Podglądanie rynków zbytu/zapotrzebowania
Jakość/prestiż, który określa kolejność
...czyli de facto składniki wielu gier ekonomicznych, ale właśnie dlatego pisałem, że to nic nowego. Może jak mechanika zadziała to będzie lepiej.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jest poniedziałek, wczesny poranek, z nieba się leje, jakby pękł dzbanek.

No dobra, już się nie leje, ale pogoda pod psem, kto w środę przychodzi i co przynosi, czy też kogo dosięga klątwa długiego weekendu i dlaczego będzie nas tak mało?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Ja będę. Nie wiem czy sam czy z prototypem.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja z mym dziecięciem jadę do lekarza w środę więc jeśli wpadnę to od 19.30. Postaram się dotrzeć i już nie będę chamski i nic swojego nie wezmę tylko potestuję. :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Żeby byla oczywista oczywistość... testujemy znów w Solcu?

Ja będę nawet przed 17 zwarty i gotowy. Zobaczę jeszcze co przytargam jak przytargam.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Draco nic nie piszę, więc chyba Solec.
A czy przypadkiem w tym tygodniu nie miał do nas podejść właściciel i pogadać o sierpniowym graniu?
Więc może w tym tygodniu lepiej jeszcze na Solcu się pojawić?

Ja tym razem będę tylko do 19. Ale za to mam nadzieje, że nawet przed 17.
Tym większą mam nadzieje, że ze sobą będę miał Bacę , chyba że zdążę sam wcześniej go popsuć.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 13:07 przez sipio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

sipio pisze: Tym większą mam nadzieje, że sobą będę miał Bacę , chyba że zdąża sam ją wcześniej go popsuć.
Aż prosi się o jakiś żart o Bacy, ale jakoś nie mam weny twórczej dzisiaj ;).

A więc Solec.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

sipio pisze:Draco nic nie piszę, więc chyba Solec.
A czy przypadkiem w tym tygodniu nie miał do nas podejść właściciel i pogadać o sierpniowym graniu?
Więc może w tym tygodniu lepiej jeszcze na Solcu się pojawić?
Dokładnie tak, dlatego ew. plan test-P najwcześniej za tydzień (pamiętałem o tym).

Dobrze, że się pojawi Baca, bo nie wiem, czy zdołam jakieś zmiany do Migawek zrobić na tę środę -- czy jeszcze coś będziemy mieli poza tym? Skoro frekwencja zapowiada się nieźle (nie mówiąc już o bywalcach co się nie zapowiadają w naszym wątku), ale gier mało?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: draco »

Niestety nie będzie mnie na spotkaniu ani w najbliższą środę ani w następną. Jakby Wam zabrakło gier do testowania, to reklamacje proszę składać do mojej żony. :wink:
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Wróciłem z urlopu i deklaruję swoją obecność w najbliższą środę. Nic nie przyniosę bo nie miałem czasu na poprawki baloniarzy ani nowe prototypy. Przyjdę w roli testera. Wpadłem na pewien pomysł przez te dwa tygodnie, chciałbym tylko usłyszeć Waszą wstępną opinię. Roboczo nazwałem go "sezon na busa".
Filippos - czy "coś" ma wspólnego coś z filmem "coś" w reż. Johna Carpentera?
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Coś nie ma nic wspólnego z tym filmem Gibonie. :) To po prostu gra o kolorowych kosteczkach póki co. :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Wielkie dzięki za spotkanie.

Na początek sobie troszkę porozmawialiśmy z sipio o sprawach ważnych i mniej ważnych, a potem zagraliśmy w Bace. Piotrek był bardzo cierpliwy i wysłuchiwał naszych głupich i mniej głupich uwag, choć nie wiem czy miał z nich pożytek. Ogólnie wydaje mi się, że ta gra ma najszybciej szanse zadziałać z dotychczasowych ekonomów (Piwa i Czekolady). Trzeba by troszkę tylko urozmaicić fazę sprzedawania sera.

Na bocznym stoliku był testowany prototyp Mustafy, a jak się to pokończyło to zasiedliśmy do Czufut-Kale Draco. Pierwszy raz grałem i grze potrzeba zdecydowanie więcej emocji. Po grze troszkę porozmawialiśmy o tym w którą stronę gra mogłaby pójść by była bardziej zajmująca natomiast w drodze do domu nasunęła mi się tylko jedna rada nie dotycząca gry, ale... sposobu testowania.
Zauważyłem to już przy testach Tęczowej Flagi, a przy testach Czufut-Kale mi się to tylko potwierdziło. Spróbuj Draco testować swoje gry nie grając w nie. Wytłumacz zasady graczom, jak będą mieli jakieś pytania to odpowiedz, ale niech sami grają w Twoją grę. Ty tylko obserwuj :). Przy graniu prowadzisz wszystkich za rączkę i wszystkiego pilnujesz i może Ci umykać wiele spraw. Przesuwasz pionki za innych (jak zapomnieli), liczysz punkty, pilnujesz zasad DLA WSZYSTKICH, czy wziąłem odpowiednią liczbę kart, czy odpowiednią liczbę kart wyrzuciłem, czy mogłem się tak ruszyć, czy o czymś nie zapomniałem. Skupiasz się niesamowicie na tym by gra było w 100% rozegrana tak jak trzeba. Na następny raz proponuje Ci relaksik. Tłumaczysz zasady, siadasz z boku z notatnikiem i sobie obserwujesz rozgrywkę. Jak ktoś nie zna zasad to niech się pyta współgraczy, którzy lepiej je znają. Jak nikt nie pamięta danej zasady to wtedy możesz pomóc. A tak przez całą grę siedzisz cichutko. Myślę, że da Ci to BARDZO inne i ciekawe spojrzenie na Twoje tytuły :).

Do zobaczenia za tydzień.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

konev pisze:Do zobaczenia za tydzień.
I przyjdź, Draco, choć jesteśmy wstrętnymi, okropnymi kolegami. Ja w szczególności jestem wstrętny i okrutny, bo chcę wbrew Twojej miłości własnej zmusić Cię do zmian w Twoich ukochanych projektach i marudzę gorzej niż Ty. Może trochę za bardzo — w takim przypadku przepraszam. Ale myślę sobie, że dobrze robię, bo chciałbym, aby gry, które robimy spodobały się wszystkim i naprawdę były super :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Solec44
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2010, 01:54
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Solec44 »

... i czytajac te wpisy wlasznie mi sie przypomnialo, ze bylismy jakos luznie umowieni na krotka rozmowe dot. grania i jakiegos intensywniejszego weekendu z grami. i ze z powodu ciagu do najpopularniejszej gry tcg calkowicie o tym zapomnialem: zatem przepraszam.
mam nadzieje, ze jakos za tydzien znajdziemy czas/ze bedziecie u nas, a jak nie, to my sie z wami jakos skontaktujemy i konkretnie umowimy.
do zobaczenia!
martin
Solec44
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2010, 01:54
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Solec44 »

... i czytajac ten watek przypomnialo mi sie, ze wczoraj mielismy sie spotkac i omowic weekend z grami w wrzeszniu/sierpniu. zapomnialem o tej planowanej rozmowie, bo widocznie bardzo mnie wciagnal najpopularniejszy TCG.
mam nadzieje, ze za tydzien jakos sie uda spotkac i pogadac.
serdecznie
martin
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Podnosimy poprzeczkę! Otwieramy zapowiedzi na środę już... w niedzielę! :D

Przyjdę. O 17.00, a nawet wcześniej jak ktoś zechce mi towarzyszyć. Przyniosę coś co w zamierzeniu ma być krótkim, karcianym party game, gdzie niektórzy z graczy są źli, niektórzy dobrzy i muszą sobie to nawzajem udowodnić. Chyba nie ma podobnych gier? :D W jakim stopniu rozgrzebania to będzie to się jeszcze okaże.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Świetnie! :D co do godziny… ja pewnie raczej koło 18, ale postaram się nie później.
Solec44 pisze:... i czytajac ten watek przypomnialo mi sie, ze wczoraj mielismy sie spotkac i omowic weekend z grami w wrzeszniu/sierpniu. zapomnialem o tej planowanej rozmowie, bo widocznie bardzo mnie wciagnal najpopularniejszy TCG.
mam nadzieje, ze za tydzien jakos sie uda spotkac i pogadac.
Artur, gdybyś spotkał naszego gospodarza, to możesz od razu zagaić, a jak nie — to jak dotrę.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Będę od 17.30 z Cosiem z nadzieją na test czterosobowy. Bardzo chętnie udowodnię innym że jestem zły w twojej grze Artur :twisted:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Co jeszcze ma być do zepsucia? Albo poprawienia?
Bo sobie załatwiłem wolne środy.

Czy ja mam coś wziąć? :lol:
O, właśnie dostałem info - chyba będę miał grę o pędzących żółwiach kołujących sępach...
Już po kilku partiach, generalnie szlifujemy, skalujemy...
W teorii 2-5 osób, 5min tłumaczenia 10-15min. grania.

Może autobusiki wezmę jakbym się sprężył z poprawkami.

Solec?
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
ODPOWIEDZ