Gra na 2-3 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SiDi
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:23

Gra na 2-3 osoby

Post autor: SiDi »

Witam,
Poszukuję gry dla 2-3 osób (coś w stylu Magia i Miecz), w którą razem z bratem i znajomym moglibyśmy zagrać. Ogólnie nie mam żadnego rozeznania z tą tematyką i grami dlatego potrzebuję porady.
Jestem fanem Pratchetta oraz całego uniwersum Świata Dysku i właśnie się zastanawiałem nad tą grą, ale może są jakieś inne również warte uwagi? Jeśli jest możliwość to chcielibyśmy, aby cena nie przekroczyła 120 zł (a im taniej tym lepiej dla nas).
Pozdrawiam i dzięki za wszelkie porady!
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Gra na 2-3 osoby

Post autor: tysma »

Jak coś w stylu Magii i Miecza to proponowałbym przyjrzeć się Dungeoneer. Innej gry podobnej do Magii nie znam, znaczy jest jeszcze runebound, ale to odradzam całkowicie. Runebound to nie gra przygodowa tylko beatem up:) Chodzisz i nawalasz przeciwników podwyższając sobie poziom na bossa. Podwyższanie poziomu powinno być przy okazji przygody, a nie celem samym w sobie. Oprócz tego średnie karty przedmiotów i sprzymierzeńców, którzy przy silniejszych przeciwnikach służą jako żywe tarcze. Walki są strasznie długie w porównaniu do Dungeoneer i ogólnie gra jest baardzo długo przez co męcząca. Szczególnie już od 3 graczy gra potrafi trwać 5h i ciągle robisz to samo chodzisz od jednego potworka do drugiego.

Dungeoneer jest tani, losowy i jest przygoda, musisz wykonać różnorodne zadania, aby wygrać lub pokonać przeciwnika. Jest wiele ciekawych kart. Nie tylko przedmioty jak w runebound, ale również umiejętności, czary i karty powodujące zakrzywianie czasoprzestrzeni:P Działania częsci na początku trudno zrozumieć, ale da się. Instrukcja też nie jest za fajnie napisana, ale da się pojąć zasady. Dużo osób zarzuca jej nie z balansowanie, wszystko zależy od tego kto jakie zadanie wylosuje, karty mapy no i od kostki to powoduje, że gra jest nieprzewidywalna, dla mnie to plus, ale dla wielu nie.
Są lepsze gierki, ale jeśli chodzi o grę podobną do Magi i Miecza, grę przygodową to w tej cenie lepszej chyba nie ma.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Gra na 2-3 osoby

Post autor: TomuSS »

Na temat Świata Dysku niestety się nie wypowiem, ale jest temat poświęcony tej grze u nas na forum i cieszy się popularnością. Możesz go przejrzec, albo poczekac na kogoś, kto miał przyjemnośc zagrac w Ankh-Morkpork.

Ja również pomyślałem o Dungeoneerze. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem tej gierki i jestem całkiem zadowolony. Uważam, że jest naprawdę fajna. Przeszkadza mi trochę spora losowośc, ale jednak jest mnóstwo sposobów, żeby pokonac przeciwnika i nie zależy to wyłącznie od kart jakie dobierzesz. Plusem tej gry jest również liczba jej dodatków. Jeżeli Ci się spodoba możesz dokupic ich więcej i cieszyc się grą jeszcze bardziej i dłużej. Cena Dungeoneera jest niska jak na swój rodzaj. Mogę z czystym sumieniem polecic Dungeoneera i zniechęcic również do Runebounda.
SiDi
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:23

Re: Gra na 2-3 osoby

Post autor: SiDi »

Hej,
Dzięki wam za odpowiedź. Cena za tego Dungeoneera jest jak najbardziej odpowiednia dla nas. http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProduc ... Dungeoneer
Wg Rebela tylko "Dungeoneer: Powrót Króla Nieumarłych" jest możliwy do zakupu, a opis raczej proponuję tę grę dla bardziej doświadczonych graczy.
W każdym razie zapomniałem w pierwszym poście napisać, że mimo wszystko Magia & Miecz to będzie nasza pierwsza gra, gdyż graliśmy w nią jak bylismy dziećmi i strasznie nam się marzy powrót do tych czasów :D
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Gra na 2-3 osoby

Post autor: TomuSS »

Nie wydaje mi się, żeby Dungeoneer byl taki trudny do pojęcia. Ze Światem Dysku nie powrócisz raczej do klimatów Magii i Miecza. Sam uwielbiam tą grę i śmiem sądzic, że żadna gra nie da nam tej samej rozrywki, co daje Magia i Miecz.
Poczekaj jeszcze na jakieś opinie, a dostępna w Rebelu wersja Dungeoneera pozwoli Ci zacząc grę bez problemu.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Gra na 2-3 osoby

Post autor: tysma »

TomuSS pisze:Nie wydaje mi się, żeby Dungeoneer byl taki trudny do pojęcia.
Gra nie jest trudna do pojęcia, ale chyba bez wątpiliwości przy pierwszy rozgrywkach się nie obędzie. Ja np wciąż nie wiem jak grać zgodnie z zasadami jeśli chodzi o karty 'połóż na karcie żeton, gdy używasz moc tej karty zdejmij z niej żeton lub odrzuć kartę" czyli mam kartę wymyślam teraz np. powtórzenie rzutu kostką to mogę użyć dwa razy tej mocy raz sciągając żeton i drugi raz później odrzucając kartę? Na forum galakty jedni grają, że sciągając żeton już tej mocy nie ma czyli raz można użyć inni tak jak napisałem. Nie wiadomo jak jest po bożemu zgodnie z zasadami:)

Jeśli chodzi o Dungeoneera to musisz szukać na forum używek lub na allegro. Ja na forum nie dawno kupiłem Grobowiec króla z przesyłką za 20zł, na allegro Zemste malthorina za 31,5 z przesyłką obie w idealnym stanie.
Z tego co czytałem to niby Powrót jest najtrudniejszy i ja mimo posiadajac już dwie częsci powiem, że mnie taka opinia zniechęca:) Po prostu nie chce, aby rozgrywka była zbyt poważna, wymagająca, ot taka lekka gra przygodowa.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: Gra na 2-3 osoby

Post autor: tysma »

http://www.gryplanszowe.pl/index.php?d=szczegoly&tw=326
tutaj masz jeszcze dostępną pierwszą część i też parę następnych części można u nich nabyć.
SiDi
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:23

Re: Gra na 2-3 osoby

Post autor: SiDi »

tysma pisze:http://www.gryplanszowe.pl/index.php?d=szczegoly&tw=326
tutaj masz jeszcze dostępną pierwszą część i też parę następnych części można u nich nabyć.
O, dzięki wielkie. Na pewno przejrzę ofertę tej strony :D
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gra na 2-3 osoby

Post autor: Veridiana »

Powrót do wrażeń z dzieciństwa często bywa przeceniany w starszym wieku ;) miałam to samo. nie tylko w kwestii gier, ale filmów, książęk, seriali itp...
ODPOWIEDZ