Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
piotrekd90
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2011, 14:07

Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: piotrekd90 »

Witam poszukuję gry dla 2-4 graczy, najczęściej rozgrywki 3 osobowe. Posiadam 51 stan i Labyrinth: The Paths of Destiny. W 51 podoba się nam kombinowanie i trochę cięższe główkowanie nad grą, natomiast w Labiryncie dużo negatywnej interakcji ale za to stwierdzono że gra jest za prosta dla Naszego grona. Dlatego poszukuje gry łączącą interakcję i główkowanie. Co do klimatu to odpadają gry związane z militariami, inne powinny być ciepło przyjęte.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: 77rpm »

Polecę Ci tak jak staram się każdemu :)
Na Chwałę Rzymu - idealna gra. Jedna z moich ulubionych. Jest sporo interakcji, jest nad czym główkować. Do tego partie nie zajmują za wiele czasu, świetnie działa w 2 osoby, tak samo świetnie działa a 5 osób. W dwie jest tylko uproszczony wariant legionisty co daje mniejsze opcje z ich zagrywania, ale i tak gra się świetnie.

Troyes - jest nad czym główkować... oj jest. Bardzo dużo do zrobienia a do tego musisz główkować na bieżąco, bo mimo iż masz obmyślane ruchy ktoś zaraz wykupi Twoje kostki i "cały misterny plan w...." :)
Poczytaj o tych grach
pozdr
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: gafik »

Powyższe popieram w 100%.

A od siebie dodam moje "topy" (gram "prawie codziennie"):

1. Poprzez Wieki - wspaniała gra, 2-4 osoby, wprawni zagrają w 3h, główkowanie i kombnowanie 100% (mózg czasami odparowuje), negatywna interakcja może też być na bardzo wysokim poziomie, ja POLECAM :!:

2. BRASS - j.w.

3. Caylus - j.w.

4. Magnum Sal - rodzima produkcja i naprawdę zajefajna gra :!: :!: :!: móżdżenie na pożądnym euro-poziomie, interakcja jest zapodana w sposób "wykwintny" (naprawdę pomysł z przewożeniem tej soli i pompowaniem wody mnie wgniata :!: )

5. Z lżejszych - Age of Empires III, Filary Ziemi, Stone Age.

6. Jest jeszcze kilka miodnych tytułów, ale, żeby nie zamulić się powstrzymam... Ja teraz rozpracowuję Darjeeling... jest "inna"... i bardzo ciekawa ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: maciejo »

Na 3 osoby wyśmienite jest San Marco :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
piotrekd90
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2011, 14:07

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: piotrekd90 »

A w jakiej cenie można dostać używaną gre Troyes? Ten mechanizm z kostkami i jak czytałem bardzo negatywna interakcja skłaniają mnie do zakupu. Muszę jeszcze skonsultować wybór z pozostałymi graczami. Dzięki za szybką odpowiedz.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: 77rpm »

Za 120 najtaniej masz nową :
http://i-szop.pl/szukaj/1/troyes

Mechanizm z kostkami jest fenomenalny, gra szybko podbiła nasz stół :d
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: charlie »

Jeśli macie 51 Stan to spodoba się wam Nowa Era. Klimat podobny, zresztą to taka kontynuacja trochę, ale o wiele lepsza. Cena do zaakceptowania.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: jerrymagu »

CAVUM
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: Wothan »

Zagłada Atlantydy wygląda obiecująco. Mnóstwo interakcji w różnych wariantach: blefowanie, licytacja, kooperacja lub każdy sobie. Do tego klimat zagrożenie i wyścig z czasem. Może warto sprawdzić?
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: Tolis »

Brass, Pret-a-Porte, Eufrat & Tygrys, Le Havre, EL Grande, Chaos in The Old World.
kaczor997
Posty: 11
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: kaczor997 »

Sam wole gry gdzie wiecej sie głowkuje ale serdecznie polecam Świat Dysku :D. Co prawda to taki bardziej przygodowy worek placement, i wlasciwie wszystko zalezy od kart jakie mamy na reku ale gra sie przednie :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: Targowo.Istore »

Od siebie proponuję grę Caylus- bardzo fajnie gra się we 3 osoby,klimat napewno szybko polubicie. Inna sprawa,że teraz można kupić ja taniej z okazji świąt wiec moim zdanie nie ma na co czekać.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: tchazzar »

Tolis pisze:Brass, Pret-a-Porte, Eufrat & Tygrys, Le Havre, EL Grande, Chaos in The Old World.
Citow jest spoko, ale tylko na 4 osoby. Szpile w niepełnym składzie to strata czasu.


Jak już przy tej interakcji jesteśmy to jak dla mnie są jej dwa rodzaje: prawdziwa i pozorna. Ta pierwsza polega na tym, że robisz ruchy stricte przeszkadzające innym graczom, np. usuwając mu jakies żetoniki czy niszczac jednostki. Dla przykładu Gra o Tron, CITOW.
Druga natomiast wynika z wykonywania przez ciebie okreslonych ruchow, zajmowania jakichs pozycji. Na przyklad zajmę pole A i B przez co przeciwnik ich nie zajmie. Tutaj chocby ten Eufrat i Tygrys.

Zdecydowanie wolę ten pierwszy rodzaj, więc zastanowiłbym się nad CITOW tudzież GOT
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: Tolis »

CiTOW zdecydowanie tylko z dodatkiem, i rzeczywiscie wtedy najlepiej gra sie na 4-5 osob.
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: solkan »

tchazzar pisze:Jak już przy tej interakcji jesteśmy to jak dla mnie są jej dwa rodzaje: prawdziwa i pozorna. Ta pierwsza polega na tym, że robisz ruchy stricte przeszkadzające innym graczom, np. usuwając mu jakies żetoniki czy niszczac jednostki. Dla przykładu Gra o Tron, CITOW.
Druga natomiast wynika z wykonywania przez ciebie okreslonych ruchow, zajmowania jakichs pozycji. Na przyklad zajmę pole A i B przez co przeciwnik ich nie zajmie. Tutaj chocby ten Eufrat i Tygrys.
W EiT wystepuja oba rodzaje interakcji, powiedzialbym, ze nawet wiecej tej prawdziwej: konflikty, zetony katastrofy. Rzadziej zdarza sie przeszkodzic przeciwnikowi poprzez polozenie zetonu tam, gdzie on chcial go polozyc. To swietna gra, ktora zdecydowanie moge polecic autorowi tematu, podobnie jak Troyes, w ktore mialem okazje zagrac, po czym sam ostatnio zamowilem.

Dla takiej ilosci graczy sprawdzi sie takze Eclipse, ktore, najprawdopodobniej, w ciagu kilku miesiecy bedzie walczyc o pierwsze miejsce w rankingu BGG.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: tchazzar »

Tolis pisze:CiTOW zdecydowanie tylko z dodatkiem, i rzeczywiscie wtedy najlepiej gra sie na 4-5 osob.
A co jest nie tak ( nietak? ) w podstawce, że niby wymaga dodatku?
Awatar użytkownika
depalma
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2011, 09:19

Re: Gra dla 2-4 graczy z dużą ilością interakcją

Post autor: depalma »

Witam Wszystkich! (to moj pierwszy post na forum)

Polecam gre Le Havre.
Bardzo dobrze sie gra w 4 osoby (wg mnie znacznie lepiej niz 3). Wariant 2-osobowy tez testowalismy z powodzeniem.
LH jest bardziej zlozona od innych gier, ale warto...
ODPOWIEDZ