Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SiuSioor

Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: SiuSioor »

Witam.

Poszukuję nazwy pewnej gry, w którą grałem w latach dziewięćdziesiątych (do babci w sąsiednim bloku przyjechał jakiś dzieciak, wyniósł ją na koc i tak zwabił do siebie całe grono bajtli). To co pamiętam z owej gry to to, że rozgrywana była na planszy w stylu szachownicy. Zamiast typowych pionków szachowych były tam jednostki wojskowe. W grze chodziło o to, by pokonać generała armii przeciwnej, czyli również podobnie do słynnych szachów. Pamiętam natomiast, że generał był jednostką która pokonywała wszystkie wrogie jednostki przeciwnika, poza jedną, którą z kolei pokonywaya wszystkie jednostki poza generałem. Reasumując: najsilniejsza jednostka mogła pokonać wszystkie, poza najsłabszą, która z kolei jako jedyna mogła pokonać najsilniejszą.
Jeśli ktoś kojarzy grę z tych nikłych fragmentów moich wspomnień to proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: MichalStajszczak »

Stratego
ro9ro9
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:08

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: ro9ro9 »

tak, tez mi sie wydaje że chodzi o stratego
Awatar użytkownika
Emerem
Posty: 71
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:54
Lokalizacja: B-stok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: Emerem »

To było prawdopodobnie Waterloo, czyli wariacja na temat wspomnianego już Stratego.
For more information on lung cancer, keep smoking
SiuSioor

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: SiuSioor »

Grę udało mi się nabyć już wczoraj, rzeczywiście chodziło o ten tytuł. Przez lata gdzieś mi to tam dźwięczało w głowie a tu proszę, wystarczyło napisać na forum :)
Dzięki wielkie za pomoc
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: sillue »

grałem w to kiedyś, ale w wersję "self-made", kumpel na drewniane klocki ponaklejał postacie z Kajka i Kokosza... Mirmił jako jeden generał i Hegemon jako drugi ;)
do tego Oferma jako szpieg... potem dorobiłem swoją wersję całą kartonową z powiększoną planszą i większymi wojskami... jeszcze ją mam nawet...
inną wersją jaką potem widziałem i kupiłem była coś a'la bitwa morska tylko, że tam była inna zależność bicia się nawzajem jednostek...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: MichalStajszczak »

sillue pisze:inną wersją jaką potem widziałem i kupiłem była coś a'la bitwa morska tylko, że tam była inna zależność bicia się nawzajem jednostek
To były Manewry Morskie
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: mbork »

sillue pisze:grałem w to kiedyś, ale w wersję "self-made", kumpel na drewniane klocki ponaklejał postacie z Kajka i Kokosza... Mirmił jako jeden generał i Hegemon jako drugi ;)
do tego Oferma jako szpieg... potem dorobiłem swoją wersję całą kartonową z powiększoną planszą i większymi wojskami... jeszcze ją mam nawet...
inną wersją jaką potem widziałem i kupiłem była coś a'la bitwa morska tylko, że tam była inna zależność bicia się nawzajem jednostek...
O ja Cię... Wrzucisz fotki na BGG?
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: sillue »

fakt, manewry morskie...
fotki zrobię, jak tylko przegrzebię szafę :)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra wojenna w stylu szachów - lata 90'

Post autor: sillue »

świeże przegrzebki z piwnicy ;)

http://postimage.org/gallery/pfy74b6/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ