Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

Wychodzi to, że to moje pierwsze LCG z jakim mam do czynienia. Faktycznie, to standardowa cena.. no cóż. I tak pewnie prędzej czy później sięgnę do portfela;) A powiedzcie, są wydawane takie dodatki potem jakoś grupowo czy raczej nie?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Martin_Valdez »

Raczej są to tylko akcje samych sklepów, że można trochę taniej kupić cały cykl (6 małych dodatków). Są jeszcze co jakiś czas duże dodatki :)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

Martin_Valdez pisze:Raczej są to tylko akcje samych sklepów, że można trochę taniej kupić cały cykl (6 małych dodatków). Są jeszcze co jakiś czas duże dodatki :)
A mógłbyś powiedzieć czym charakteryzują się te duże dodatki;)? Więcej kart po prostu czy jakieś warianty nowe do mechaniki etc.?

Czyli już wiadomo, że cykl Data Packów Genesis Cycle to będzie łącznie 120 nowych kart tak?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Są sklepy które sprzedają paczki, ale nie jest jakoś dużo taniej w perspektywnie jak masz kupić naraz 6 dodatków.
Jeśli jesteś niedzielnym graczem to starczy Ci Core Set na długo a dla urozmaicenia dodatek od czasu do czasu. Jeśli grasz dużo i grywałeś wcześniej w kanciarki, to LCG jest zdecydowanie ekonomiczniejszym wyborem niż CCG, więc nie marudzisz :)
Większa szansa jest kupić taniej stare dodatki od osób które sprzedają używane. Np w Inwazji. Ale jako że ANR jest stosunkowo nowy, to szybko takich ofert nie będzie.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Martin_Valdez »

prz22 pisze: A mógłbyś powiedzieć czym charakteryzują się te duże dodatki;)? Więcej kart po prostu czy jakieś warianty nowe do mechaniki etc.?
Czyli już wiadomo, że cykl Data Packów Genesis Cycle to będzie łącznie 120 nowych kart tak?
Duże dodatki przynajmniej w WI wprowadzały nowe frakcje oraz nowości do samej rozgrywki. Całe cykle również potrafią wprowadzić nowości i zmiany w rozgrywce.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: _Paulus_ »

Czy jeden CS wystarczy do gry turniejowej?

Oraz ewentualnie jak duzo kart wymaga 2/3 CS?

W WH:I praktycznie trzeba miec 3 CS :/
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Migdał »

Powiem tak, spokojnie można na turnieje startować z jednym CS ale będzie ciężko takie karty na Watanabe, Zaybatsu Loyality czy runnerskie konsole aż proszą się o 3 kopie w deku ale da się grać i wygrywać z jednym egzemplarzem takiej karty. Wszystko z balansują dodatki. Ja osobiście uważam za bezsensowne kupowanie 3 CS po to by mieć trzy jakieś tam karty. Na pewno nie uważam że żeby grać na turniejach MUSISZ!! mieć 2-3 CS.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Na turnieje 2 CS - za dużo jest dobrych kart 2x i podniesienie singli do 2x też jest ważne, zarówno dla korpo jak i hakera jest mnóstwo kart x2 które warto podnieść do x3 z wielu różnych powodów; co najmniej po to żeby nie wrzucać słabszych kart do talii
(możesz grać 1 CS, ale będziesz mieć zdecydowanie słabszą talię)

3 CS nie jest konieczny, chyba że musisz mieć te paręnaście singli x3
(albo masz po kilka talii i chcesz więcej kart 2x, zaczynam myśleć o 3 CS ostatnio bo przy 2 taliach na stronę musiałem dorysować sporo kart które są 2x),

IMO większość singli 2x wystarcza,
Fajniej mieć 3x, mnie irytuje podejście zapłać to będziesz miał silniejszy deck - zupełnie zaprzecza idei rywalizacji IMO i mam proxy tych singli które gram.
Ale przejście 2->3 tylko zwiększa szansę szybkiego dostania karty, a nie powinno zmienić siły decku aż tak bardzo, jak się nie ma alergii na brak 3x realny wpływ może nie być zauważalny. Tych kart które są x1 w talii pojawi się pewnie jedna, max 3. I zwykle są to karty które leżą na stole po zagraniu, więc różnica między 2, a 3 to szansa na dobranie jej wcześniej, ew uzupełnienie jakby została zniszczona (dla większości kart singlowych z CS mało realny scenariusz)
Jest trochę rzeczy typu Desperado, Corporate Troubleshooter, Akiro Wanatabe, Sansan City grid, do których warto mieć lepszy dostęp, ale bez tego też da się spokojnie grać sensowną talią (i proxowane pojedyncze karty są mniej problematyczne niż proxowana 1/3 talii)
Zobaczymy też co pojawi się w dodatkach i jakie karty zaczną grać, a co zastąpi się nowymi. Pierwsza paczka ma nową console - trochę problematyczną, ale jak w następnych też będą komputerki to największa bolączka - singlowe console w core - nie będzie istotna.

Jak wyjdzie wystarczająco dużo dodatków moze będzie się dało składać dobre talie na 1 core, na razie jest za mało kart.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

jak się runner może np zabezpieczyć przed podwójnym Scorched Earth w kombinacji z Breaking News? ;) Na BGG wałkowali ten temat, ale poza stwierdzeniem, że to "lamerskie" i zbyt oczywiste podejście ze strony corpo nic konkretnego nie wyciągnąłem z dyskusji;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: surmik »

Możesz podać linka do tej dyskusji?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

lamerskie jak lamerskie, wymaga wszystkich 3 konkretnych kart które kosztują 12 influence i trzymania agendy ze znacznikami całą turę - nie może być za słabe

a 2x crash space wystarcza... i jeszcze tagi pomaga zdejmować przez całą grę, a teraz jeszcze pancerz dojdzie w pierwszej paczce, i graj tu sobie SE...

[edit: rozważałem potrójne, przed podwójnym dalej potrzeba 2 Crash space i jak już masz je na stole to deck na SE musi zacząć grać "normalnie" bo nie ma innych kart które biją]

[edit2: hmm 4-3 = 1, 1+1+4 = 6, czyli przed 3 minimalnie nie wystarczy; przed 2 chronią 2 crash, 1 nie wystarczy bo może spaść jako resource w pierwszej akcji, a potem 2x SE]
Ostatnio zmieniony 23 gru 2012, 23:42 przez zephyr, łącznie zmieniany 2 razy.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

http://boardgamegeek.com/blogpost/14298 ... ched-earth

Proszę;)

Pan, który założył wątek założył, że - jeśli podejdzie - to jest to kombinacja kończąca. I właśnie jako pocżątkujący z tą grą zastanawiam się czy da się jakoś przed tym ochronić: Na razie tylko Decoy przychodzi do głowy..
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

2x decoy i to jeszcze nie wiesz czy corpo na pewno ma te SE na ręce... kiepski pomysł
(decoy chroni przed tą agendą Weylandu)
2x crash space wystarcza

a to że NBN jest fajny i może na SanSan za mocnymi ścianami robić też agendy to inna sprawa
Ostatnio zmieniony 23 gru 2012, 23:39 przez zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

zephyr pisze:lamerskie jak lamerskie, wymaga wszystkich 3 konkretnych kart które kosztują 12 influence i trzymania agendy ze znacznikami całą turę nie może być za słabe

a 2x crash space wystarcza... i jeszcze tagi pomaga zdejmować przez całą grę, a teraz jeszcze pancerz dojdzie w pierwszej paczce, i graj tu sobie SE...

[edit: rozważałem potrójne, przed podwójnym dalej potrzeba 2 Crash space i jak już masz je na stole to deck na SE musi zacząć grać "normalnie" bo nie ma innych kart które biją]
oooo Crash space, faktycznie ta opcja się tu wydaje świetna.. dziwie się , że to przeoczyłem..;) Wtedy nawet jeśli wpadniemy w taką zasadzkę to zostajemy bez kart ale nie jesteśmy flatlined...;)

Dzięki za radę;)!

edit: oczywiście założyłem że runner ma 5 kart na ręce przed turą corpo.
edit2: Plascrete Carapace z WLA tez faktycznie zrobi robotę. I to neutralna karta do tego;)
edit3: 2x PC 2xCS i nie ma bata... Dobrze, że pojawiła się ta karta w dodatku..;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

Trzeba przyznać, że nowa Identity Jinteki (z dodatku Trace Amount) ma spory potencjał..;)
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_c ... ection.png
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Leviathan »

prz22 pisze:Trzeba przyznać, że nowa Identity Jinteki (z dodatku Trace Amount) ma spory potencjał..;)
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_c ... ection.png
Mocne. Pal licho to, że będzie można barykadować centralne serwery. To co bardziej może boleć niż takie "kierunkowe" blokowanie ataków to, że Runner chcąc dobrać się do remote servers będzie musiał przeznaczyć na to dwa clicki. Może boleć.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: yosz »

spotkaliście się gdzieś może z firmą która drukuje maty do gry a'la Magic the Gathering? Druknąłbym sobie do Netrunnera ;) (i inkedplaymats odpada bo koszty dostawy to tyle co jedna mata :P)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: janekbossko »

Ja druknalem u sibie w pracy. Drukarnia welkoformatowa na frontlicie.
Ja mialem darmo ale wyjdzie gdzies kolo 30-40 zl normalnie :)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

A tymczasem Netrunner wbił do pierwszej 10ki na BGG..;) i nie zamierza się chyba zatrzymywać ;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Terk »

Ja zamawiałem w Steam Queen. Ich mail steamqueen.sklep@gmail.com . Za 3 maty naprawdę dobrej jakości zapłaciłem 102zł. Polecam. Warto na maty wybrać grafiki, które mają dużo kontrastujących, kanciastych elementów, bo to potem dobrze wygląda.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: costi »

Mógłbyś się pochwalić swoimi matami?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Terk »

http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f ... 60c11140e9 tu jest topic o matach, z którego się dowiedziałem o firmie, aktualnie nie mam swoich pod ręką, więc nie mogę zrobić żadnego zdjęcia.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

prz22 pisze:A tymczasem Netrunner wbił do pierwszej 10ki na BGG..;) i nie zamierza się chyba zatrzymywać ;)
Wow! Nieźle! Chyba nie doczekam się wesji PL i łyknę ENG... :roll:
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Bierz ENG, szkoda czasu ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

Co do mat, to chyba lepsze byłoby używanie czegoś takiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po co tworzyć nowe, podpatrzmy graczy oryginalnej wersji.
ODPOWIEDZ